Reklama

Borelioza

Sonja (So, 25. 10. 2003 - 14:10)

Ahoj Sávo, s autoimunitním zánětem štítné žlázy (AIT) mám stejné zážitky - popsala jsem to v tématu chronický únavový syndrom (k nalezení ve stromě všech příspěvků ). Na internetu jsem přes vyhledávač našla o AIT studii Endokrinologického ústavu, kde se zkoumá vztah AIT a chronické únavy dosahující stupně chronického únavového syndromu. Není tedy pravda, že zvýš.teploty a velká únava s AIT nesouvisí. I mně to však endokrinolog řekl. Nyní čekám na výsledky testů, jestli u mě není ve hře kromě AIT ještě další autoimunitní nemoc. Zatím...S.

Lubica Spacova (So, 25. 10. 2003 - 08:10)

V Januari 2001 som z nicoho nic dostala svalovu horucku.Zacali mi opuchat klby, na kolenach,laktoch, ale hlavne na clenkoch.Opuchali mi prsti na nohach, mala som problemy vyjst po schodoch,obratit sa na posteli. A to som mala iba 20 rokov.Po tom, ako mi opuchol clenok tak, ze bol cely podliaty krvou, horuci mi lekar nasadil vnutrozilne antibiotika.Problemy prestali, ale vyvolava ich napr.cokolada,alebo kakao. Do leta 2003 som nevedela co to bolo a preco mi obcas z nicoho nic opuchnu clenky.Az po specialnom vysetreni mi zistili boreliozu, nasadili antibiotika, ale tie nepomohli.Teraz som v USA,pracujem na vyletnej lodi, trpim a neviem ako dalej. Lekar na lodi neveri mne a ja neverim jemu. Je nieco, co zastavi tieto opuchy, alebo aspon zmierni priznaky, dokym sa nedostavim domov? Prosim...

Jarca K. (Čt, 23. 10. 2003 - 21:10)

Petro,já bych šla být tebou na krevní testy.Udělá ti je každý PL.Budeš jistější Jarča K.

sáva (Čt, 23. 10. 2003 - 19:10)

AHOJ JARCO, PALO I OSTATNÍPěkně si tu povídáte,tak se taky zase přidám. Dlouho jsem čekala na výsledky imunologických testů, až jsem se dočkala nemilého překvapení. Přišly mi vysoce pozitivní protilátky na štítnou žlázu, mnohonásobně vyžší, než je norma. Takže mi našli už druhé autoimunitní onemocnění, poprvé to bylo při borelioze a byl to zánět páteře, ted?je to zřejmě chronický zánět štítné žlázy, který trvá asi už déle. Vtip je v tom, že jsem letos už byla na ultrazvuku, který byl bez nálezu a bylo mi řečeno, že mám štítnou žlázu v pořádku a že moje stálé urputné zdravotní problémy ani obrovská únava nemůže s ní souviset. Protože mi však , jak jsem už tady psala, je pořád dost blbě, tak jsem si vybojovala tyhle testy, ani jsem nevěděla, že zkoušejí i protilátky proti štítné žláze. Takže jsem objednaná na endokrinologii, mám jít na ultrazvuk i na biopsii, a další testy, aby se mohla určit správná, zřejmě dlouhodobá léčba. Tak nevím, co si mám myslet,na jaře mě tak bolel vepředu krk a měla jsem tam přes měsíc tvrdou bouli,týden horečky a strašně jsem byla unavená, nebyla jsem však nastydlá, prý to byl zánět svalu, ted?bych řekla, že to byl zánět štítné žlázy, vloni jsem to měla taky, mělo by se to ukázat na těch vyšetřeních . Jestli ano, tak co si mám myslet o lékařích , kterým pořád dokola říkám, jaké mám potíže a stejně na nic nepřišli, to nevím. Takže se opět potvrdilo, co píšu od začátku, nedat se zviklat ani odmítnout, když člověk cítí, že mu není dobře a přesto se nemůže nic najít, nepřestat žádat další vyšetření tak dlouho, dokud se nepřijde na tu správnou příčinu. Z vlastní přebohaté zkušenosti za ty roky vím, jak je to těžké, když se hned nic nenajde, člověk lítá po doktorech, připadá si jako simulant, posílají ho k psychiatrovi, svádějí potíže na stres a nervy, a ono je člověku čím dál hůř, protože se příčina potíží vůbec neléčí a vesele si v těle dál dělá co chce, jako naše bacílky, nebo různé protilátky.Takže všem přeju pevné nervy v dalších bojích s nemocemi a bohužel někdy i lékaři, zas někdy napíšu, jak to bude dál. Čeká mě ted?tolik různých vyšetření, většinou musím dojíždět, že mi z toho začíná jít hlava kolem. Nějak to musím zvládnout, doufám, že to aspon?konečně k něčemu bude. Kdyby mě aspon o trochu začlo být líp, tak to stálo za to, jenže mám obavy, že se zas budu léčit, aby mě nebylo hůř a problémy zůstanou stejné. No, uvidím co bude dál. Tak se všichni mějte AHOJ

Petra (Po, 20. 10. 2003 - 16:10)

Nevíte, jestli kočky přenášejí boreliózu ??? Když mě jedna pokousala, samozřejmě, že jsem měla červený flek přes celé lýtko, ale přikládala jem to jakékoli infekci. Od té doby se mi zhoršily bolesti hlavy, někdy je to k nevydržení (stalo se to 1.8.), přes den jsem jen unavená, ale večer mámpravodelně 37,5.P.S. Očkování - alespoňu koček jeto tak, že se musí očkovat naprosto zdravé zvíře apokud se očkuje proti chorobě, kterou v sobě má, aniž by se projevila, zvíře má vážné komplikace nebo zemře.

Palo (Čt, 16. 10. 2003 - 07:10)

Co sa tyka ATB tak tie som bral 2 mes.To je urcite malo.Teraz dufam ze mi vyde ta reumatologia a bude sa to liecit tak ako sa to ma.Uz som tam poslal ziadost.

Jarca K. (St, 15. 10. 2003 - 21:10)

Palo,je to smlula že to má i bratr, ale od tebe to určitě chytit nemohl. Je znám pouze platenturální přenos s matky na dítě tedy infikovanou krví.Při zjištění, že toto přenáší asi 20 členovců (i ti kámáři,a blechy)u nás už se nedivím, že mnozí o tom ani nevědí. Spíš se divím, tomu, že to lékaři při popisovaných potížích a nevyléčení za 10 dnů jako při chripce neprovedou testy na borelku případně i jiné a doslova o to musí člověk prosit.Jak ty jsi bral ta ATB dlouho.Já možná jsem to psala poprvé 6 neděl, pak 1 měsíc, s přestávkami na odběry a výsledky. Pak ještě měsíc. Další odběr bude v listopadu.Jak vysoké měl bratr testy? a jak se jmenovaly?To očkování je v ČR pouze proti klíštové encefalitidě. Pro borelii existuje očkování pouze pro psi (nebo i jiná dom. zvířata?)ale pro lidi to pro veliké vedlejší účinky nebylo povoleno. Četla jsem zmínku, že americe je nějaká vakcina proti borelce, ale prý pro evropu je nepoužitelná pro jiné druhy borelií u klíštat než na mořem.Jarča K.

Palo (St, 15. 10. 2003 - 07:10)

Ahoj Jarca i ostatny.Ja som pocul o tych vakcinach,ze to je naraz proti encef. i borelke.Neviem naisto ci to je pravda ale zdravemu cloveku sa to oplati 100ktat viac ako tie nase problemy.Este k tomu to ma proti encef. i proti borelke.Neviem ci ta vakcina je na cely zivot alebo to treba opakovat kazdy rok.Nedavno som nasiel osobu, ktora ma tiez pozitivnu borelku.Kto to je?No predsa moj brat.Na jar tohto roku bol opakovane chory.Taky chronicky priebeh.Tak som mu odporucil nech poziada o vysetrenie na borelku.Zistili mu oproti mne len male mnozstvo.Teraz bude brat 2 mes.ATB.Absolutne nemame tusenia kedy to dostal.Dokonca si kladiem otazku ci to nemohol dostat odomna.Ale to je asi nespravna uvaha.Takze teraz sme na bojisku dvaja.

Jarca K. (Út, 14. 10. 2003 - 22:10)

Včera ve snídani s Novou bylo o klíšťové encefalitidě, lékařka tam popisuje příznaky a možnost nákazy oběma chorobami přenášené klíštětem tedy i boreliozy a nabádá k neodkladné návštěvě lékaře.Musím se smát. Já měla všechny příznaky co říká, na encefalitidu mi nikdo žádný test nědělal, že se praděpodobně o klíštov. enefalitydu nejedná jsem odvodila pouze z toho, že ikubační doba je krátká (asi 10 dní)a mé potíže byly až v prosinci, což by spíš odpovídalo na tu boreliozu.Ale i na toto mi byli testy dělány až na můj popud po 6 měsících.Takže jsem se zasmála s tou včasností návštěvy lékaře. Pouze mě posílali od jednoho k druhému. Dále lékařka na Nově nabádá k očkování. Bacha na to, znám případ, že skrytá borelioza propukla až po očkování na klíšťovku. Očkovat ANO, ale pouze zdraví člověk, nechala bych si udělat kr. testy předtím.Očkování je poměrně dost drahá záležitost 3 dávky cca 400 Kč + poplatek lékaři za injekci (asi 100-200Kč nemusí být účtováno

Palo (Út, 7. 10. 2003 - 08:10)

Ahoj Kristina.Moja rada znie-ziadaj testy na borelku.Mas predsa na to pravo.Nesmies sa dat.

Palo (Út, 7. 10. 2003 - 08:10)

Ahoj Jarca.Prepac ze som skor nenapisal ale ten den ma tak malo hodin a clovek ma tolko povinnosti.Drzim palce na tu Bulovku.Bodaj by to bola tvoja posledna a definitivna liecba.Ja som volal do Piestan.Mam tam poslat ziadanku a oni mi pripravia lozko a zavolaju ma.Idem prakticky do neznameho i ked som tam uz 2 krat bol.Tentokrat to bude na lozkovom.Predpokladam ze najprv sa urobia rozne testy a potom sa to uz rozbehne.Po liecbe dufam ze uz tie ATB neuvidim cely zivot.Potom sa este dat do kopy a zit ako normalny neobmedzeny clovek.Urcite nejake nasledky ostanu ale clovek sa z toho dostane.Co sa tyka pecene,sleziny a obliciek tak slezinu a oblicky vzdy pocitujem akonahle pridu tie moje stavy-zasoplenie,teplota atd.Oblicky ma pobolievaju uz castejsie.Pijem na to urologicky caj.Drzim palce pri hubeni spirochet a nech ti to vyde.Palo.

jarka (So, 4. 10. 2003 - 16:10)

Palo moc, by jsem ti to přála. Jenomže sama ztrácím někdy naději, zdes jsem zase nějaká zmordovaná. Já si myslím, že tím jak to máme dlouho by to chtělo pořádně zatocit ATB 3. generace Cefalosporiny ....je to léčba cítající asi 20-25000Kč.Musí se podložit tou lumbálkou.Můj neurolog mi toto též potvrdil, konečně mám pořádný neurol. nález potvrzený tím vyšetřením z CT, že si opravdu nevymýšlím a tu krč. páteř mám poškozenou. Takže já zas sázím na tu Bulovku. Snad mě budou brát vážně,že si ty bolesti nevymýšlím a nebavím se tím navštěvovat zdrav. zařízení z legrace. Držet palce si budeme navzájem a pak napíšem.Já jdu 24.10.03. Ahoj a hlavu vzhůru.Jo ještě jsem ti chtěla napsat ,že mi doktor dal Flavobion je to výražek z ostropeřce mariánského a podporuje činnost jater, který se borelkou můžou též poškodit-ten nový neurolog.Stojí to 104 Kč na recept zadarmo.3x1 tbl/denn. Wobenzim zatím nemám někdo spěje ody, někomu nezabralo.Též o něm uvažuji, zde stojí nědo přes 3000Kč nevím přesně. Když by to mělo pomoci, k nezaplacení. Když by bylo člověku dobře peníze by vyděla. Takhle se tu plácám jako mátoha.Ahoj Jarča K.

Palo Bratislava (Pá, 3. 10. 2003 - 14:10)

Ahoj Jarca.Diky za povzbudenie do zivota.V pondelok volam do Piestan na reumatologiu rovno riaditelovi a dufam ze sa mi nieco podari vybavit.Mozno tam mi spravia testy a zvolia prislusnu liecbu.Potom po liecbe budem pozadovat tu lumbalku.Kupil som si aj Wobenzim.Ten budem brat spolu s ATB.Stalo ma to 4 tis. ale ak mi to ma pomoct tak budis.Drzim palce a dufam ze to bude postupne lepsie a lepsie pre nas oboch.Palo.

jarcak (Čt, 2. 10. 2003 - 18:10)

Zdravím Pala,já se taky stále potýkám s potížemi, konečně neurolog co dal mé potíže do spojistosti s výsledky a potvrdil co si myslím již dávno, degener. krč. páteře+borelk=moje velké potíže.Musím říct, že intenzita potíží je menší, ale spavá nemoc přetrvává.Někdy mě i bolí uzliny.Měj se líp přeje Jarča K.

jarcak (Čt, 2. 10. 2003 - 18:10)

Potíže co popisuješ, by samozřejmě s poštípáním a tedy borelkou souviset mohli. Je to nemoc chameleon. Přečti si předchozí příspěvky najdeš hodně informací.Nedej se zvykla, někteří mají testy pouze hraniční a mají potíže.V pozdním stadiu je nejlepší vyšetření PCR, mikroskopické prokázání borelií v krvi nebo likvoru (lumbální punkce). Dělají to na Bulovce nebo v Motole. Asi i jende. toto jsem zjistila Já.Ahoj přeji míň potíží, každopádně i po ATB chce chodit na testy já je mám naplánovány na listopad tedy 2 měs. od minulých. Jak začte stoupat IgM nemoc se může vrátit. Jarča K.Nechci strašit, jsou to jen mé poznatky.

Palo Bratislava (Čt, 2. 10. 2003 - 15:10)

Ahojte vsetci.Nepisal som sem zo dva tyzdne lebo som mal zase neprijemnosti,ktore mam stale.Takze Vas zdravim.Ako vidim,tak Jarka Vam tie hodnoty ig... popisala perfektne.Tak sa musim aj ja nieco priucit.

Kristýna (Čt, 2. 10. 2003 - 14:10)

Dobrý den, mám dotaz. Loni v létě mě poštípaly mušky. Udělala se mi okolo spíše taková mapa. Kožní lékařka mi sdělila, že se o boreliozu nejedná. Poté jsem si štípance rozškrábala spíše do takových modřin. Na pohotovosti mi předepsali Doxybene na10 dní. Borelioza to podle nich nebyla. Poté sem začala mít drobné problémy, ale poslední měsíc se to zhoršuje. Mám křeče v rukách a nohách, píchá mě v nich, mám slabá kolena apodl., nechala jsem si nabrat krev a výsledek je mírně pozitivní. Dostala jsem Doxybene na 30dní. Myslíte, že nemoc je již v posledním stádiu? A dá se to ještě nějak vyléčit? Je mi 22let a mám docela strach.Děkuji

jarcak (St, 1. 10. 2003 - 22:10)

Své nové poznatky a vyš. jsem podrobněji popsala na CFS. Dnes lékař konstatoval, že degenerace krč. páteře a přidružená borelka jen znásobila mé potíže což jsem si myslela již dávno a nyní se mi to lékařsky potvrdilo.Jsem objednaná na Bulovku k p. primářce. Neurolog mi doporučoval vyš. u prof. Bojara ten má ordinaci na Národní třídě. přesněji a nevím musím zjistit.Jarča K.

Sonja (Ne, 28. 9. 2003 - 18:09)

Zajímavé informace jsou k nalezení na:http://www.fnkv.cz/kliniky/alergo/vysmetody.htm nebo http://www.imumed.cz/main.php?page=5060 S.

jarcak (Čt, 25. 9. 2003 - 18:09)

Mám výsledky z CT mozku+ krční páteře. Mozek mám celkem normální. Na krční páteři mám degenerativní změny. Kdo máte větší zkušenosti, myslíte, že by za ně mohla borelka? Každopádně k nim nepřispěla.P. doktorka dopuručuje mi konsultaci na infekčním Bulovka, kam se objednám. Zítra tam volám. Obávám, se aby mě zas neodbyli, že mám nízké hodnoty na tom kr. testu.pro Renatu přešti si předchozí články, získáš informace, které mi v začátku mé nemoci nepodal žádný lékař.Když jsem měla informace, sehnala jsem dle toho lékaře, který mi byl nápomocen k uzdravování mé nemoci.V mém případě to byl kožní doktor. Zatím přeji lepší zdraví Jarča K.

Reklama

Přidat komentář