Reklama

Nabizim penize tomu, kdo je opravdu potrebuje

D (St, 4. 10. 2006 - 03:10)

Ja bych radeji kdyby mi nekdo dal moznost si ty penize vydelat.jsem na materske a nemam takovou nouzi jako samozivitelka.Ale mam pritele co mi denne opakuje jak je vse jeho ze on to plati atd.Jsem 2 roky stale doma bez absolutniho kontaktu s kymkoliv/vadi mu to/.Nemam jedinou kamaradku neni kdy za ni ji vse hrube komentuje atd.Vim ze kdyz jsem ho poznala a byla 100 % sobestacna nebyl takovy.Postupne to doslo k tomu ze to je jak to je.Driv jsem podnikala a mela hodne moc penez.Jsem spis dominantni a hodne aktivni.Tak rada bych mu ukazala ze se mi smeje zbytecne.Jenze kdo me ted s rocnim ditetem zamestna.Pritom mam 24 hodinove hlidani /clena v rodine/.Jeden cas me fakt dostal na kolena.Ted se snazim neco najit ale nabidky na zamestnani jsou akorat prodej drogistickych vyrobku ci pojisteni /takova ta prace typu herbalife/.Zkusila jsem dat inz.ze mi trba napise clovek co ma firmu a treba by me potreboval a pomohl ale nic.Chtela bych pracovat a dostat se mezi lidi.Strasne moc.Neni tu nekdo kdy by me treba potreboval??

mir (Út, 3. 10. 2006 - 12:10)

Tak to tě obdivuji,že jsi neměla strach a pomohla neznámému člověku přez internet,určitě Ti je ten dotyčný vděčný a nikdy ti to nezapomene.Též bych potřebovala najít dobrosrdečného člověka,ale asi chodím po špatných cestičkách

mirča (Út, 3. 10. 2006 - 12:10)

pomáhat lidem je skvělá věc,pokavad to někteří nezneužijí,mnohokrát jsem pomohla a nic jsem zato neočkávala,ale někdy i dobrotivec se dostane do problému a nikdo mu nepomůže

petka (Út, 1. 8. 2006 - 13:08)

souhlasim s robertem, je tezky se v tom vyznat

:))) Cesta je ale na každém, podstatné je to, že nejste lhostejní
ano, zalezi, v co nebo cemu verime

me hodne oslovuje "adopce na dalku" ikdyz rozum mi rika, ze to hodne hraje na city lidi a kdovi, kam ty penize tecou a ze by byl mozna chytrejsi zpusob pomoci

treba poslat par penez nadaci clovek v tisni,protoze kde se co sustne, tam okamzite pomahaji

nebo dat par penez treba nejakemu detskemu domovu ci domovu duchodcu na malym meste nebo na vesnici, domov, kterej znas

ad kosmetika a spol: spousta sponzoru dava vecne dary nebo urcuje, na co se penize musi pouzit, takze pak to muze vypadat tak, ze deti maji drahou kosmetiku, milion plysaku a poradaji se rauty, ale nejsou penize treba na odmeny zamestnancum

Robert (Út, 1. 8. 2006 - 11:08)

Verčo, zdá se, že jsi dost v zajetí zkreslených informací. Nechápu, proč by dětský domov byl špatná volba. Už jsi někdy viděla na vlastní oči, jak tam ty děti žijí? Jedna postel, polička a malá skříňka. I malý příspěvek může znamenat, že děti mohou jet na výlet, nebo dostat třeba jen pomeranč ... Komu nevyhovuje (z hlediska dobročinnosti) dětský domov, jako instituce, která pro děti svým hromadným ustájením není příliš vhodná, může třeba podpořit vznik pěstounských rodin, SOD, apod.
Pokud jde o postižené, musíš o nich zase něco vědět. Je otázka, jestli ta kosmetika pro ně nebyla nutnost. Vždycky záleží na konkrétním případě. Znám i případ, kdy postižená si vyrobila internetovou stránku, vyšperkovala dojemným příběhem a ... žebrá. Její matka ji přitom udržuje záměrně v izolaci a nesamostatnosti (spousta lidí se se svým postižením dokáže vyrovnat tak, aby potřebovali jen minimální pomoc svého okolí), aby s ní mohla zůstávat doma a pobírat příspěvky od státu.
Kdo má jen dobré srdce, ale v problematice se nevyzná, může snadno naletět. Proto vznikají dobročinné organizace, které pak umějí toto lépe posoudit. Mnohé mají i velmi malou režii. Já osobně bych nikdy nepřispíval takhle individuálně, pokud dotyčného opravdu neznám, abych mohl vyloučit riziko, že pomohu někomu, kdo to nepotřebuje.
Cesta je ale na každém, podstatné je to, že nejste lhostejní.

Jana (Po, 31. 7. 2006 - 10:07)

Peo Mecenase: Fakt dobrý ftip:-)

jarka (Ne, 30. 7. 2006 - 17:07)

Je hezké chtít pomoct v nouzi. Ale kdo z těch co si to tady přečtou má nouzi? Mají počítač, internet, je to sice dnes celkem běžná věc, ale něco to stojí. Nemají tudíž nouzi jako takovou. Jediné, podle mého názoru, co mohou udělat je, že někoho potřebného znají a dají o něm vědět. Já si teda nemůžu v tuhle chvíli na nikoho vzpomenout.... A taky bych měla problém, kdybych chtěla něco někomu dát.

Irča (Ne, 30. 7. 2006 - 01:07)

Já jsem nikdy neřekla, že bych darovala celý mego ;-D Ale něco z toho stoprocentně a kam, to vím taky jistě. A lidi by to nerozebrali, to víš, že bych jim nedala do ruky peníze se slovy "něco těm zvířatům kupte" ;-DDD
Jinak samozřejmě souhlasím s tou prevencí, ale nějaký zákony a vyhlášky atd. ovlivnit mám mnohem menší šanci, než přispět něco zvířatům v útulku, ať už třeba formou jídla, nebo tím, že s nima chodím párkrát týdně na procházky ;-)

xxcd (So, 29. 7. 2006 - 20:07)

Ty tak plácáš Irčo :-) To mega by sis nechala a měla se dobře a i tak ... Kdyby jsi to darovala, Ti psíci z toho budou mít skoro nic, protože si to rozeberou lidé ... Jinak spíš by byla lepší prevence a přísné tresty pro lidi, kteří nemají zodpovědnost !!! Útulky jim jinak přinášejí těmto lidem jednoduché řešení, jak se zbavit zvířete ...

Návštěvník (So, 29. 7. 2006 - 20:07)

bodejť by je někdo chtěl!!!JSOU TO JEN ZVIRATA!!Zklidni hormony.

Irča (So, 29. 7. 2006 - 18:07)

Já osobně, kdybych měla peníze, věnovala bych je hlavně (možná jen) zvířátkům v útulcích. Přijde mi, že o lidi (chudé, postižené atd.), se ten stát vždycky nějak postará, buď přídavky, nebo se organizují ty sbírky, jak se tu již psalo... atd. Je to možná málo, ale prostě umřít hlady bez střechy nad hlavou je nenechá. To u pejsků a koček v útulcích bohužel neplatí... Kdybych někdy vyhrála nějakej ten milion, měli by se ti čtyřnozí miláčci v ČR, které nikdo nechce, moooc dobře ;-))))

Pavlina (St, 26. 7. 2006 - 16:07)

Mecenasko, mrkni sem: http://www.justgiving.com/
Muzes prispet na charitu nebo i konkretnimu cloveku. Treba te nekdo zaujme ....

josef z ov. (St, 26. 7. 2006 - 14:07)

už jsem vám psal.kdyby jste mi přispěla,určitě neodmítnu,potřebují finance na.....podrobnosti na mé emailové adrese.josef.xmx......

josef z ov. (St, 26. 7. 2006 - 14:07)

už jsem vám psal.kdyby jste mi přispěla,určitě neodmítnu,potřebují finance na.....podrobnosti na mé emailové adrese.josef.xmx......

Helena (St, 26. 7. 2006 - 00:07)

xxcd,to nejsou prazdiny?!

josef.xmx"sezna (St, 21. 6. 2006 - 20:06)

napište mi na můj email,ja vím o jednom případu této pomoci.pak vám napíší podrobnosti.josef z Ostravy.

Petr (Ne, 4. 6. 2006 - 08:06)

xxcd-znám hodně lidi,kteří nemají doma net,májí třeba v zaměstnáníchodí třeba do internetových kaváren,ke známým,je určitě víc možností.

cc (Ne, 23. 4. 2006 - 19:04)

xxcd, jenže ten člověk , který se dostane k pc může ty peníze poskytnou někomu známému, kdo opravdu potřebuje. A taky kdo píše z netu, nemusí psát z vlastního pc, že???
To já osobně jsem taky ted v mizerné situaci, ale spoléhám na pomoc od státu...;-)

xxcd (Ne, 23. 4. 2006 - 18:04)

Myslím si, že nabízet tady peníze někomu je bezpředmětné ... Člověk, který se vůbec sem už dostane, tzn. má připojení k NETu (z toho plyne i PC), tak pochybuji, že takový je v situaci, kdy ty peníze vážně moc potřebuje !!! Je to hezká myšlenka, ale tady asi k ničenu !!!

ája (So, 22. 4. 2006 - 20:04)

věnuj peníze psímu útulku.Němé tváře si o prachy říct neumí a jistě je potřebujou...žrádlo,veterina...

Reklama

Přidat komentář