Reklama

Sférocytóza

Jana (Po, 28. 2. 2011 - 15:02)

Taky mam sferocytarni anemii. Do splenektomie jsem byla porad nemocna, zadychana, na antibiotikach. Ve 14 letech mi odebrali slezinu a od te doby jsem v poradku - krevni obraz je v norme, postupem casu jsem zacala sportovat a dnes, po 15 letech, mam kondicku, o ktere se mi ani nesnilo :-)

Hanka (Po, 24. 11. 2008 - 20:11)

Ahoj, mela jsem splenektomii v 8 letech. Za komunistu hruza, nemocnice, odlouceni od rodicu, cizi prostredi, transfuze...dodneska mam z toho trauma. Zdravotne jsem ok, ockovani podstupuji tez. Snad jen jsem vic casto nemocna nez ostatni (slezina predstavuje imunitni organ tela)a vic a snadneji se unavim nez ostatni lidi.

Eva (So, 22. 11. 2008 - 19:11)

Já i můj syn trpíme touto nemocí a jsme oba po slenektomii a je nám dobře.Před odebráním to byla hrůza.Nemoci transfuze a stále dokola.Syn má ještě operovaný žlučník ,také v důsletku této nemoci.Jako prevence mu byly odebrány mandle.Oba nás operovali v 6 letech,teď docházíme na očkování do specializovaného centra v nemocnici v HK.Přeji vám aby vám vše dopadlo stejně dobře jako nám.

iveta (So, 1. 11. 2008 - 09:11)

MÁM SYNA 2 ROKY V PROSINCI JDE NA ODEBRÁNÍ SLEZINY Z TOHO SAMÉHO DŮVODU.LÉKAŘI TVRDÍ,ŽE MU TO POMUŽE NA 100%.JIŽ DOSTAL DESET TRANSFUSÍ

Monika (Po, 15. 10. 2007 - 22:10)

Já trpím touto chorobou od narození,v 17letech jsem byla na odebrání sleziny a od té doby chodím na pravidelné kontroly na hematologii

Návštěvník (So, 15. 9. 2007 - 20:09)

Dito myslím, že problém nebude ani tak ve slezině, jako v krvinkách.

Dita (So, 8. 9. 2007 - 21:09)

Ahoj lidi , chtěla bych se zeptat , jestli někdo z Vás nemá zkušenosti s tímto onemocněním.
V květnu jsem skončila v nemocnici s absolutní podhodnotou hemoglobinu. Dostávala jsem krev a lékaři mi sdělili , že moje slezina požírá moje krvinky a proto mi jí chtějí vzít. Prý bez sleziny budu O.K.
Ty moje krvinky jsou prý ůplně v pořádku , ale mají jiný tvar a proto si ta má slezina myslí , že jsou to vetřelci a požírá je.
Je TADY NĚKDO , KDO MÁ PODOBNÝ PROBLÉM SE SLEZINOU?

Eva (Út, 27. 10. 2020 - 19:10)

Já i moji synové to máme také a jsme už všichni po vyndani sleziny. A jsme akčnější.

Reklama

Přidat komentář