Reklama

marihuana detox - psychika a fyzika

Kokot (St, 30. 11. 2011 - 23:11)

Abstinuju 5 tý den. Mám průjem a vyskakujou mi pupeny jako, kdyby mi bylo 15...

Mysak (Pá, 25. 11. 2011 - 08:11)

Je mi 25 let. Hulil jsem tak cca 4 roky téměř každý den alespoň jedno brko. Poslední dva roky jsem hulil celé dny (jedinou pauzu kterou si pamatuji byla před dvěma roky tyden (dovca v zahranici kde jsem nemel co hulit))Muj den vypadal takto: Ráno jsem vstal zhulil se .. šel jsem do práce. Na obed > zhulil se.. a po praci dva tri speky. A timhle jsem se dostal do stavu kdy me to ani vlastne nezhulovalo(s prvotnima zazitkama to absolutne nemá nic spolecneho) a když tak mi prislo ze jsem zhulenej tak 15 minut. Kolikrat jsem si rikal proc tedy hulim a nebyl jsem schopnej si sam sobe odpovědět. Jsem nekuřák ale prislo mi ze se chovam stejne jen místo tabaku kourim travu. Dnes je to pouze treti den co nehulim… ale uz ted zazivam takovou jako euforii. Proste po letech jsem to zase ja :) citim to.. proste mi dela radost ze s tou zavisloti bojuji. Ona trava je zradna v tom ze narozdil od alkoholu můžete hulit a nikdo o tom nevi. Naucite se s tim nakupovat pracovat(jsem programator) studovat mluvit s rodinou proste vsechno. Naucite se s tim zit a časem kouříte jen proto ze to kouříte. Neodusuji travu ale proste se ve me něco zlomilo a uz ji nechci… a to jsem si před mesicem koupil Volcana abych si nekurvil plyce :) Zda se ze někdo detox bere hur… musite si uvědomit ze to je vlastne pozitivni.. a mit radost z toho ze jste konecne zase "normalni" jako ostatní :) A jesli muze trava znicit vztahy? ano muze a nici (několikrát jsem si to uvedomil, ze zahrala velkou roli) Drzim Vam palce... a takovy ty myslenky na zabiti.. Jejda jivot je tak euforickej a realnej bez tehle veci ;)

Kokot (Út, 22. 11. 2011 - 22:11)

Dokud to mám u sebe, hulim denně. Jinak se tomu snažím vyhýbat, jenže neúspěšně. To se mám jako přestat stýkat s kamarády? Pak je řešení to nemít doma a hulit jenom s kámošema venku jednou za čas...

Potom ale, je tu někdo kdo hulí jednou za měsíc, když před tím hulil denně?

marek (Pá, 18. 11. 2011 - 13:11)

mam len 17rokou a uz mi neni radi fajcim travu uz 4roki kazdodenne a neviem nic ine robit iba si vibavime aj s kamosmi sluka a ideme sbalit jointa a nahulime sa a zrazu ako keby vsetki problemi prestali lenze to nieje v tich paradnich stavou ked prejdu ako sa kazdy citite _???? urcite nie dobre skusil som aj fet apoviem vam ze ma dostal do sraciek preto radesj len travu fakt je to zavislost ale stale lepsie ako sa nafetovat a prehrat na automate 200 300eur. normalne psichika je taka vseliaka hadam sa doma s mamou brati a aj so starimi rodicmi ak mi niekto pomozete prestat fajcit a hulin tak budem celi zivot vam dakovat .....stop drogam .....nemas zavislost tak sa aj na nude zasmejes

Honza (Čt, 29. 9. 2011 - 18:09)

Kikonka a Jabka -> je to proste v hlave. Mate k uzkosti tendence a uz jenom ty obavy Vam to proste nastartujou. Dulezite je si proste opakovat, ze to prezijete. Pripravte se na to, ze az prestanete hulit, tak par tydnu, az mesicu, se vam tyhle stavy muzou spoustet i bez huleni a to je pak neco. :(

V minulosti jsem mel uzkosti spojene s tlukotem srdce, takze jsem se bal infarktu. Ted to mam v hlave. Naprosta zmatenost, pocit na mdloby, proste mi bylo neuveritelne divne, takze me naopak napadaly myslenky na mrtvici apod. Musel jsem to resit dokonce lexaurinem, protoze to trvalo hodinu a dele a stav se nezlepsoval... (coz btw doporucuju, mit po ruce nejakou "zachranou brzdu" v podobe uklidnovaku, protoze to velmi zmensi Vase obavy. Proste vite, ze at je sebehur, tak za pul hodiny Vas tohle vyklidni a uspi).

Co si budeme povidat, ty modely jsou "horsi a horsi". Ja ted hulim zpusobem, ze si dam dva tri prasky a cekam, co to udela a kdyz je dobre, tak postupne pritopim. Kazdopadne temer pokazde pri prvnim brcku musim hodne bojovat, abych ty neprijemne myslenky zahnal.

Taky si dlouhodobe pokladam otazku, proc nehulit. Ale hlavni odpoved je presne pohled na dlouhodobe hulice, co jsou bez huleni psychicky uplne dole a proste se to neslucuje s mym pohledem na normalni fungovani. Cloveka to proste vymastuje, at si nekdo tvrdi opak.

Bohuzel je to tak, ze lidi, co maji tendence k psychickym problemum, musi hulit bud furt, nebo vubec. Bylo by to krasny, dat si jednou za cas speka a bejt happy. Ale jakmile si clovek odvykne, tak je temer odsouzenej k tomu, ze kdyz si ho da jednou za cas, tak mu bude blbe.

Kdo to nezazil, tak to nepochopi. Svym zpusobem muzeme bejt za tyhle problemy radi, protoze pak bych fakt asi hulit neprestal a sesli bychom se jednou na plicnim.

jabka (Čt, 29. 9. 2011 - 13:09)

Moc nehulim, trava nepatri mezi moje oblibene (az na vyjimky samozrejme). Mam z toho strach protoze mi jednou pred lety bylo hodne blbe. Ty priznaky jsou presne jako u panicky poruchy, tu jsem mela 2x. Ted to tak mam skoro pokazdy, zahulit a uz jen z toho strachu, tezko na hrudi, tres rukou a vseho, a uz je tu pocit infarktu. Co delam spatne, jak to ze se ostatni divi proc je mi blbe? Mluvim samozrejme o poradnem vyhuleni, ne o 2-3 praskach. Mam proste sklony k panicke poruse a tak nemuzu hulit? Nebo se to stava kazdymu kdo to prezene. Nebo je to druhem travy? Neee ze bych hulit musela, ale pohybuju se mezi lidma co neustale nabizeji. Na nich pozoruju ze kdyz prestanou treba i na 2 dny, tak jsou jak vymeneni. Temer apaticky pohled, unaveni, nic je nebavi. Kdyz jsou zase na tom, tak je vsechno legrace, napady a historky "z nataceni". Ale jsou i vic aktivni, prace jim jde lip. Muj pritel dokonce zacne pracovat na vynalezech a te ma jeden patentovany, to neni muj vymysl, i kdyz to zni tak smesne. Taky bych to tak chtela mit, ale asi mi to proste nesedi, anebo neco delam spatne.

Kikonka (Čt, 29. 9. 2011 - 02:09)

Já také přestávám, po 10 letech perman. hulení. Ale ta psychika, motivační prázdnota, prostě krize. Tak si říkám, proč to...proč dále nehulit ty svoje 4 brka a mít pocit, že žiju- částečně alespoň- a ne jen přežívám. Kéž bych s tím nikdy nezačala.

* (St, 28. 9. 2011 - 19:09)

Tak se taky pridam. Hulil...*S uzkostmi.. omg

Honza (St, 28. 9. 2011 - 19:09)

Tak se taky pridam. Hulil jsem od ..nacti nekolik let a prestat bylo fakt tezky. Prakticky jsem 3 mesice jenom znudene lezel, nebavilo me proste nic a do toho jsem mel opravdu velky problemy z uzkostmi apod (napriklad v kine bych se tenkrat zblaznil...). Nehulil jsem nekolik let. Kazdy jaro to byl boj, ty prvni teply dny, vzdy jsem si chtel smotat, ale proste jsem se bal.

Jak to tak byva, tak uz v dospelosti jsem se pri dlouhe dovolene v zahranici nechal parkrat zlomit a prakticky jsem prohulil posledni dva roky a nechapal, proc jsem proboha prestaval. :D Normalne jsem do toho fungoval jak pracovne, tak ve vztahu a povazuji to za nej dva roky zivota. Proste jsem jel na happy vlne.

Kazdopadne uz me to opet dost stvalo, protoze to proste porad povazuju za drogu a proste s moji praci a pozici to nejde skloubit (v praci nikdo ani tuseni, ale casto jsem odbihal hulit o pauzach apod.). Ale i tak jsem nemel nejakou velkou motivaci prestat, proste mi bylo fajn. Tak jsem se to snazil alespon omezit obden. Ty dny bez brka jsem se doslova protrapil... Nicmene jak jsem si postupne odvykal, tak jsem se pak parkrat zkouril tak, ze jsem parkrat myslel, ze normalne zhebnu. Do toho opet uzkosti jak svine. Takze ted jsem vesmes donucen proste radikalne prestat (momentalne amozrejme pisu zkourenej) a pozoruju, ze clovek ztrati radost prakticky ze vseho...

No, za chyby se plati. Doporucuji se snazit co nejvice zabavit hlavu. Mnohem vic makam v praci, do toho 2x tydne sport, prochazky s mladou a samozrejme hodne sexu. Bude to ale opet boj najit znovu ze vseho radost bez tohohle dopingu.

SKYPRD - vim naprosto o cem mluvis, mne se to stalo u more, malo jsem pil a do toho po par dnech megabrko a normalne jsem se chtel jit udat na pohotovost, protoze jsem si myslel, ze umiram... Tep 180, mzitky pred ocima. Ted se tomu smeju, ale vis jak... Pokud se Ti to bude opakovat, zajdi k psychologovi. Je to panicka porucha, je tu o ni tema a dlouhodobi hulici k tomu maji velke sklony.

Mike (St, 14. 9. 2011 - 23:09)

To: Skyprd Člověče něco podobného jsem si přožil taky (6 let) je to vlastně jen o tvém stavu mysli. Nacházíš se nejšpíš ve stavu kdy nedokážeš vidět tu pozitivní stránku věci, vidíš jen tu špatnou. Můžeš hodně přemýšlet o minulosti(především o chybách) a budoucnost je v nedohlednu, protože máš co dělat s problémama v přítomnosti.

Paradox je v tom, že svůj svět si vytváříš ty sám* a i přesto je takhle špatnej... Co s tím?

Buď se timhle všim necháš pohltit a budeš ještě spusty led chodit po ulici se strachem a depresema... a nebo si řekni, že to všechno špatný stejně tak jako to dobrý, ta slátanina všech těch myšlenek v hlavě... je fantazie, obyčejná představivost. Realita je pouze to co opravdu prožiješ a na co si můžeš šáhnout... Časem jsem došel k názoru, že chci dělat reálný věci a ne nad nima jen přemýšlet ve zhulenym stavu. BTW: Obyčejné uvědomění si vlastního myšlení může být vělký pomocník. Jinak držim palce a věřim že si to dáš! M.

Skyprd (Čt, 18. 8. 2011 - 09:08)

Cest praci rukam klid x) Hulil jsem travku 3 roky skoro kazdej den.Pak jsem mel nejake zdravotni problemy,dehydratace a do toho trava....vypadalo to jak nabeh na mrtvici nic prijemneho a od te doby jsem si nedal ani prda.Hulil jsem klidne 3 jointy denne a pak jsem velice razne prestal.Mam ohromne problemy s psychikou....je to teprve mesic a pocituju neuveritelne deprese,bolesti hlavy,nekvalitni spanek....nejvic me na tom stve ze nejsem 100% dycky jsem byl pro vsechno zapalenej a ted ? Zajimalo by me jestli nekdy ty deprese prestanou protoze to je opravdu strasny...kdyz jsem napriklad sam doma a nemam co delat , tak mam chut jit skocit.Doufam ze to nekdy prestane a budu mit zase do vseho chut tak jako driv.Kamaradum jsem pro smich , kez by me taky bylo.

waldek (St, 6. 7. 2011 - 21:07)

Tak se po letech koukám, jak se rozjela diskuse, kterou jsem před lety započal.
Vidim, že s M bojuje víc lidí, než jsem si myslel :).

Já jsem měl ještě pár úletů, ale jinak jsem už několik let čistej.

Depek jsem se nezbavil a zrovna teď mam období, že uvažuju, že si sjedu koupit G, abych byl aspoň chvíli happy.

Tak jsem rád, že jsem si přečet zkušenosti ostatních a vyseru se na to- i když by to bylo tak pěkný ... aspoň na tu chvilku :).

Přeju všem pevné odhodlání vydržet a nehulit... :))

Petra (Po, 4. 7. 2011 - 13:07)

Ježiš marjá, o jakym hnusu na světě to tady kecáte? Jako že musíte ráno vstávat do práce? Nebo co tim myslíte? Že se támhle někde na druhý straně světa zabíjej a válčej? My ale žijeme tady a omlouvat svojí závislost tím, že na světě je to utrpení, mu přijde neskutečně ubohý. Můj přítel kouří marijánu už spoustu let, já jsem se přidala k němu. Dnes jsme spolu 6 let a začínám vidět, jak se nám právě kvůli trávě bortí vztah. dokonce se mi to kouření hnusí!!Ráda bych přestala, ale nemám vůli, takže pokud mi přítel nabídne, neodmítnu. Když ale jedu na pár měsíců na stáž nebo na dovolenou, tak po trávě ani nevzdychnu. Pro mě je to prostě příležitost se zasmát, ale ne životní stanovisko. To není život. To je závislost na něčem, co tě z prvního pohledu sice povzbuzuje, ale na druhý pohled to zničí celou osobnost člověka!! Kompletně! I když přítele prosím, aby přestal nebo aspoň snížil svoji spotřebu, směje se mi do obličeje. Je to neskutečně ubíjející a já už teď vím, že nás vztah nemá žádnou budoucnost. Respektive, já v tomhle člověku nevidím svou budoucnost!!

lada (Út, 28. 6. 2011 - 00:06)

hulil jsem 6 let a prestat je hodne teske. nejdulezitejsi je svím kamaradun rici ze za kazdeho prda co si pred nima date je legalní jedno delo par sem jich pochytal nerikam ze kuli tomu nehulim je to po skusenosti z durmanu svet se mi uz na furd zmnenil k nekonecním depresím drogy jsou na pitel jo a nej lek na detox je SUKANI...

TOMAS (Čt, 21. 4. 2011 - 16:04)

Ahoj lidi hulim již 2 roky a...JAK SI ZACAL S OMEZOVANIM ?

Foxter (Čt, 31. 3. 2011 - 18:03)

Ahoj lidi hulim již 2 roky a najednou jsem se rozhodl přestat. Zjistil jsem, že když vysadíte najednou tak se pak máte jít chuť zabít... Já na to jdu taktikou postupného omezování. Je to nejlepší a pokud možno nejpříjemnější detox co jsem kdy zažil. Nyní jsem omezil svůj týdení průměr 28 brk na 1 brko na týden a jsem spokojený. Psychycký stav se již vrátil do normálu a začínám se zamýšlet nad tím co bych si místo toho mohl koupit jiného a došel jsem zajímavých čísel: po 6 měsících bych měl na nové auto. a takhle to pokračuje dál...

Konec?Nebo ne? (So, 26. 3. 2011 - 09:03)

Ahoj lidi,hulím už tak dva roky a to ten druhej rok sem začal fejst,poslední půl rok je to g denne!!!!!Už před rokem jak sem chtěl zkoncovat,tak třesy,změny nálad(agrese,deprese,pocit ničeho!!!!!Je to i tím že se THC váže na tuky a jak máte pokaždé žravku,tak vám to přidá na váze ale nejhorší že pak jak chcete přestat tak se vám to THC uvolnuje z tukových zásob a normalka stavy jak zkouřenej takže se to prodlužuje a těch 6 týdnů je celkem pravda ale vydržel sem 2 a pak málem sebevražda,fakt to není pro lidi s poškozenou nebo slabou hlavičkou:-(Jinak pomáha se zaměřit na nějakou činost a tu pod přísnou disciplínou vykonávat a vydržet!!!!Jinak zbavit se kamarádu co hulí,nebo je omezit a hlavníííííííííííí!!!!!!!!!!!!!
Je říct NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!Tak mi držte palce:-D

Sonyk (Út, 8. 3. 2011 - 11:03)

víš --bez urážky - moc si...Chápu.., jenže právě ta detoxikace už je poněkud jiná kapitola. Prostředků je hodně, mohu doporučit co mám vyzkoušené já: duhové elixíry (trojkombinace: detoxilen - fungilen - fructavit, prodej na www.novyobzor.cz), určitě by pomohla také chlorella a mladý ječmen, třeba ty od www.energy.sk. Dobrou zkušenost mám taky s tibetskou houbou a jejím kefírovým výtažkem. Na bylinky nejsem zrovna expert, ale určitě by se nějaké taky našly, chce to trochu sám hledat, odpovědi jsou "všude kolem"...
Pokud víš, že konec s hulením je pro tebe definitivní, je dobré požádat i o duchovní podporu v tomto procesu, ať už "jen" tvé vlastní, vyšší Já, nebo zprostředkovaně, třeba někým, kdo léčí pomocí reiki (nebo andělskými energiemi), hodně to pomůže. Podle mé zkušenosti je nejhorších prvních 6 týdnů. Po tomto šestinedělí bys měl být z nejhoršího venku.

pardal (Po, 7. 3. 2011 - 16:03)

Vrácení do normálu od...víš --bez urážky - moc si mi nepomohl .jak mam detoxikovat své fyzično ..je mi jasne ze abstinencí , ale nejaká pomoc ???bylinky např.. jakéé ?

Sonyk (Pá, 4. 3. 2011 - 07:03)

hulím 8 roků .. a ted 4....Vrácení do normálu od marjánky souvisí v první řadě s očištěním těla. Takže pokud mohu doporučit - zaměř své síly teďkajc na nenásilnou, leč vytrvalou a hlavně vědomou detoxikaci svého fyzična. Protože to je základna, která tě podrží - anebo ti to bude komplikovat, když to podceníš. Good luck!

Reklama

Přidat komentář