Reklama

Existuje Osud?

Zase zjednodušu (St, 14. 12. 2016 - 14:12)

OSUD SI S NÍM POHRÁL. Ne,...Za všechno nemůžou lidi. Když dostaneš rakovinu, selže ti srdce, spadneš ze skály, těžko se z toho daj obviňovat lidi. Což teprve říkat, že si s tebou někdo "pohrál". Lidi, nesnažte se mít za každou cenu ve všem jasno.

Iliana (St, 14. 12. 2016 - 14:12)

co se říká. Nevím jestli...No nevim nevim.. Ja osobne jsem zivotu vdecna za spokojenost. A vim, ze vse je relativni. Jednou jsi nahore, jednou dole, ale o tom zivot preci je... Jak jinak si jde uvedomit to "stesti", ktere k nam prislo?

také se říká (St, 14. 12. 2016 - 14:12)

OSUD SI S NÍM POHRÁL. Ne, osud ne, ale lidi.

nevěř tomu (St, 14. 12. 2016 - 14:12)

co se říká. Nevím jestli je blázen tj. duševně nemocný člověk, věčně šťastný. Jednou si dole, jednou nahoře. Ale je fakt, že pokud jsi ve stavu pod psa, ne den dva, ale třeba roky, a pak nastane posun nahoru, vyhrabeš se z toho, považuješ to za velké štěstí, ale vlastně se dostaneš z nějakého marastu do normálu, kde ostatní jsou a víš co, oni si toho neváží, ale ty už jo a tak ten normál považuješ ve svém osobním životě za velké štěstí.

I takhle se to (St, 14. 12. 2016 - 13:12)

tak vše svádíš na osud....Ale smiren muze znamenat i spokojen. Vecne stastny je jen blazen, se rika. A vetsinou ten stav pod psa vede k velkemu stesti. Nastesti.

když je ti pod (St, 14. 12. 2016 - 13:12)

tak vše svádíš na osud. Nemyslím si, že nic není náhoda. Naopak! Vše je náhoda. Pokud jsi v současné době ve stavu vše je /i teď/ jak má být, jsi smířen se situací, ve které se nacházíš. Smířen však nemusí rovnat se šťasten.

Iliana (St, 14. 12. 2016 - 11:12)

nekdy blby cas a misto, ale...Nic neni nahoda, vse je (i ted) tak, jak to ma byt..

rose (St, 14. 12. 2016 - 10:12)

nekdy blby cas a misto, ale ne Osud

Shogun (Út, 13. 12. 2016 - 15:12)

když na něčí...Asi tak. Člověk neni zodpovědnej dycky a za všechno. Naopak, většinu věcí v životě nemůžeme změnit. A pokud můžeme, tak obvykle nevíme, co to udělá. Proto doporučuju žít si svůj život a nesnažit se furt někoho vinit a soudit. Soudím spíš ty, co se sami snaží soudit.

blbý je (Út, 13. 12. 2016 - 15:12)

uceni o osudu je zpusob, jak...když na něčí nezodpovědné chování doplatí někdo jiný. Někdy je to cílené a likvidační.

rose (Út, 13. 12. 2016 - 12:12)

uceni o osudu je zpusob, jak se zbavit odpovednosti, za blbosti, ktere jsme napachali

rose (Út, 6. 12. 2016 - 18:12)

Shogune, nekoho muze nazor Mimi zajimat, nezapomen a nemluv za vsechny

Shogun (Út, 6. 12. 2016 - 17:12)

Schogune, párkrát jsem...Vždycky tak trochu pochybuju, jestli má vůbec cenu se s tebou vybavovat. Všechno ti musím složitě vysvětlovat, a stejně většinou nezabereš...

"Schogune, párkrát jsem psala, že nikomu nic nenutím."

To nech laskavě posoudit nás, kterým tady cpeš svoje biblický citáty. Majitel kamionu se zmrzlinou nebo s "mlékem z farmy", pořvávající po městě stále tutéž melodii, si taky myslí, že nikomu nic nenutí. Ale narozdíl od biblických fanatiků si ani nemyslí, že tím koná nějaký dobro.
Nemám nejmenší zájem, aby ses mi nějak podřizovala. Stačí, když se trochu otevřeš rozumu. To tě samotnou povede, abys přestala šířit škodlivé bláboly. Mektat, že je správné podřídit se moci, protože moc je od boha - to už je HODNĚ ZA HRANOU. A svědčí to o slušně vymytém mozku.
Vysvětlovat ti relativitu dobra vážně nemá cenu, to vzdávám předem.

"Řešit napadení státu..... momentálně nemusíme, tak proč řešit něco co se nemusí nikdy stát. Máme dnešní den a..."

Celá filozofie, celá etika se týká věcí, které se nemusí nikdy stát. Pokud chceš řešit jen dnešní den, tak přestaň blábolit všeobecné poučky o tom, co je správné. Protože ty se týkají nejen dnešního dne. A pokud je hodláš blábolit, musíš se postavit tomu, že se budou týkat i něčeho jiného než dnešního dne.

mima (Út, 6. 12. 2016 - 17:12)

Schogune, párkrát jsem psala, že nikomu nic nenutím. To samé bych mohla psát o vás. Bojíte se podřízenosti a sám chcete, abych se podřídila vám. Takže to odemne nečekejte :-)

Dobro, zlo tady vždy bylo, jak černá a bílá, láska a nenávist, lež a pravda....pokud někdo má problém tyto hodnoty rozlišit je to jeho problém. Dobro má pár základních kamenů od kterých se všechno odvíjí.
Řešit napadení státu..... momentálně nemusíme, tak proč řešit něco co se nemusí nikdy stát. Máme dnešní den a ten prožijme tak, aby nám ten den zůstal v paměti, že byl dobrý pro nás, pro naše okolí, pro naše blízké...

Shogun (Út, 6. 12. 2016 - 16:12)

Možná si myslíte, že..."Možná si myslíte, že všichni mají jasno, co je dobré a co špatné..."

Ne, to si opravdu nemyslíme. To si myslíš možná ty. Zrovna neska jsem o tom psal v diskuse.doktorka.cz/bila-magie-laska/
Jestli myslíš, že věta "stačí konat dobro" je návod na život, tak nechápu, proč tady pořád cituješ tu bibli. Přece "stačí konat dobro"! To vysvětluje vše, že?

"Řešite zákon který byl dan člověku před 2 tisíciletý, což bylo psano řeči našich předků a jejích doby. Kdyby jste žil v té době, určitě by vás tyto myšlenky nenapadly :-) "

Řešíme zákon, který vytvořil člověk pro člověka kdesi v zavšiveném autoritářském pouštním knížectví na opačný půlce zeměkoule. Naši předkové s tím nemají co do činění, ti měli tou dobou mnohem volnější kmenové zřízení zemědělců a lovců a uctívali zcela odlišná božstva. Kdybych žil v roce 0 v kamenité polopoušti, šukal kozy a musel poslouchat absolutistická knížata... těžko říct, jestli by mě napadalo, že je taky poslouchat nemusím. Pokud bible platí jen pro lid, který žil v určité době (a na určitém místě), jak tu naznačuješ - proč se podle ní stále řídíš a vnucuješ takové chování druhým? 2000 let po její záruční lhůtě? To máme myslet jako přičmoudlí pouštní pastevci koz v roce nula?

"Každý stát má své zákony... Vám se to nelíbí, toužíte po bezvládí...?"

Představ si např., že sem vtrhne jiná velmoc - němci, rusáci, američani, muslimáci - a začne si tady dělat svoje pořádky. Např. ti slimáci by ti stoprocentně zakázali uctívat ježíše. Podle tvojí morálky otroků se tomu máme podřídit, nebojovat s tím, protože moc je od boha. Tady máš dokonce přímej rozpor. Moc, která je od boha, a přitom potírá tvého boha :)

Podle tebe když jeden stát napadne druhý, podřídí si ho, zotročí obyvatele - je to od boha.
Ne, děkuji, takovouto morálku sráčů tu opravdu nepotřebujeme.
Ten citát byl fakt od ježíše, nebo je to ňákej středověkej výplod?

mima (Út, 6. 12. 2016 - 15:12)

"stačí konat... Možná si myslíte, že všichni mají jasno, co je dobré a co špatné. Co je zákonem dano a co je protiprávní. Co se smí a co se nesmí...

Zbytečně se rozcilujete. Řešite zákon který byl dan člověku před 2 tisíciletý, což bylo psano řeči našich předků a jejích doby.
Kdyby jste žil v té době, určitě by vás tyto myšlenky nenapadly :-)

7 913 998 330 to to číslo vám asi nic neříka. Je to částka, kterou náš stát musí prokázat věznicím ročně.

Poprvé od roku 2013 převýšil počet vězňů v Českých věznicích. Na konci srpna za mřížemi pobyvalo 22 300 vězňů. Věžnice byly zaplněné na 107 % a to na nástup čeká dalších 3 tisíce osob.

A tady je to o čem je řeč. Není to o otročení, ale v dnešní době, dnešní řeči o dodržování zákonů. Každý stát má své zákony, které musí každý občan pro pořádek dodržovat. Vám se to nelíbí, toužíte po bezvládí, po tom, že každý si budeme vyřizovat účty po svém.....?

Shogun (Út, 6. 12. 2016 - 14:12)

Tušila jsem to, že se najde..."stačí konat dobro" - no nekecej tyve, já myslel, že máme konat zlo. Šmarjá pano, ochraňuj nás před lidovými mudrci s biblí v ruce.

Shogun (Út, 6. 12. 2016 - 14:12)

Tušila jsem to, že se najde...To není zveličování, to je vyvození logických důsledků. (Jsem si vědom, že ti tohle téma dělá problémy.) Křesťanský otrůček se má podřídit moci, protože moc je od boha. Prosím tě, tohle hlásal už ten váš ježíš, nebo je to nějakej středověkej dodatek na posílení feudální moci? Fakt si ta vaše ideologie s člověkem dělá, co se jí zlíbí... Je to zkurvená ideologie pánů a otroků.

mima (Út, 6. 12. 2016 - 13:12)

nakopat do prdele tomu tu...Doufám, že jste nezapomněl, že se to může týkat i vás, vaší rodiny, děti...

Jinák zákon oko za oko, zub za zub už dávno neplatí. Žijete ještě v pravěku :-)

komu (Út, 6. 12. 2016 - 13:12)

Tušila jsem to, že se najde...nakopat do prdele tomu tu prdel nakopat. Každý podle zásluh a vykonaných činů neb také i přečinů.

Reklama

Přidat komentář