Reklama

Vnitřní pocity po odstranění dělohy

M37 (Pá, 11. 2. 2011 - 14:02)

Ahoj mám dvě děti císařským řezem ...(endopr.kyčle)je mi 37,jsem po lapar.,kde mi zjistili,že se mi málo prokrvuje děloha a je plná myomů...Návrh lékařů je dělohu odstranit,vaječníky jsou funknčí..nevím co dělat

HM (Čt, 10. 2. 2011 - 09:02)

tak v tomto případě je problém spíš v tobě,než v manželce.Kdo se bojí,nesmí do lesa.Hysterektomie/běžná/nemá na zásun žádný vliv.

! (Čt, 10. 2. 2011 - 07:02)

Ahoj mela jsem stejne...Operaci sex.skoncil. I kdyz doktor tvrdil, ze je tam mista dost, mam stale podvedomy pocit, aby ji to nebolelo a aby ji neublizil. Libil se mi vzdy hluboky zasun a tim to skoncilo. Nejsem uz spokojeny ani ja ani manzelka.

verona1963 (St, 9. 2. 2011 - 21:02)

Ahoj mela jsem stejne problemy myomy 2xdo mesice menzes,na doporučeni lekaře jsem šla na operaci/vaječniky a deloha/je to už vic jak rok a nemužu si to vynachvalitúž žadny menzes a milovani uplne skvele

martina (St, 9. 2. 2011 - 20:02)

děkuji za povzbuzení,zítra se chystám na kyretáž a domluvit laparoskopii, tak se pak podělím o zkušenosti a pocity, hezký večer.

Darja (St, 9. 2. 2011 - 16:02)

Dobrý den,
mám myomy v...S touto nemocnicí zkušenosti nemám ale snad i tam jsou odborníci.Laparo operace je v pohodě a druhý den na nohy.Slabé bolesti trvají tak 3 -4 dny a není to nic co by se nedalo vydržet.Akorát to chce se dost dlouhou dobu šetřit a hlavně nic nezvedat.Já jsem po operaci rok a vůbec žádné potíže nemám ba naopak.Nekonají se žádné výtoky a žádné krvácení.Toho jsm si užila dost a mimo cyklus.Po druhé kyretáži jsem raději podstoupila hysterektomii.V případě,že Vám ponechají vaječníky tak žádné problémy nebudou.A pokud jsou zdravé tak si je v žádném případě nenechejte odstranit na to jste příliš mladá.Přeji pěkný den

martina (St, 9. 2. 2011 - 15:02)

Dobrý den,
mám myomy v děloze a dost krvácí.Doktorka mě doporučila laparoskopický zákrok v nemocnici Boskovice.Asi jako každá žena se bojím, ale chci to mít už za sebou.Jsem docela mladá, mám 37 let, ale mám už bohudík 2 děti, takže budu ráda, až ty muka budu mít za sebou, je mě opravdu mizerně, nemůžu prakticky normálně fungovat a ani léčba antikoncepcí moc nezabírá.Má někdo zkušenosti s touto nemocnicí a tak okolo operace???Děkuji

Sim (Ne, 6. 2. 2011 - 15:02)

Ahojky!V září jsem měla...Petro,ta definitiva je na tom asi to nejtěžší,ale Tvoje děti potřebují hlavně zdravou mámu,takže si urči priority..navíc jen prosté odebrání bez vaječníků,je jako bys byla na operaci slepáku,hormony budou zachovány a i intimní život beze změny.

Honza (So, 5. 2. 2011 - 19:02)

Jsem po operaci endometriózy...Moje žena byla 27.1.2011 na operaci.Vzali jí vaječníky i dělohu.Měla tam cisty a myomy.Prý je to lepší vzít najednou, protože děloha bez vaječníků nemá žádný význam.Je to jen prázdná schránka a mohla by jste jít na operaci ještě jednou, kdyby se tam něco objevilo.Nejdůležitější je ale vaše rozhodnutí!Hodně štěstí!

Petra (Út, 1. 2. 2011 - 18:02)

Ahojky!V září jsem měla konizaci děložního čípku.Výsledky z laboratoře nebyly dobré,tak jsem byla před třemi týdny na rekonizaci-odebrání dalšího kousku čípku.Opět výsledky neby dobré-že zůstávají změny v řezu na čípku.Doktor mi doporučil odebrání dělohy.Já pořád váhám,zda dátpryč celou dělohu,nebo ještě zkusit znovu jen kousek čípku.Je mi36,mám 2děti,tak mě to příjde hrozně brzy.Prý se nemám bát,ale já mám strach.Je to tak definitivní-už žádné další dítě..Poradíte?

Sváťa (Pá, 21. 1. 2011 - 14:01)

Ahojda operace dělohy mě v...mně taky bylo 46 a v prosinci jsem byla na odejmutí dělohy kvůli velikosti myomů klasickou operací nikoliv laparoskopicky. Týden jsem byla v nemocnici a měsíc doma. Každý den se to zlepšovalo. Ještě asi 5 měsíců nesmím nic těžkého zvedat ani cvičit, ale jinak se cítím dobře.

Dana (Út, 11. 1. 2011 - 22:01)

Dobrý den,
chcela by som sa...Po operaci jsem 7 let.Nejdřív mi vzali dělohu a i přesto mě pořád bolelo břicho,že jsem se nemohla ani pořádně ohnout.Na každé kontrole mi bylo řečeno,že je vše v pořádku.Až po roce při další kontrole,když jsem řekla doktorovi,že mě pořád bolí břicho mi řekl,že tam něco je co tam nemá být a že mi musí udělat revizi malé pánve-takže další operace při které zjistili cistu na vaječníku a endometriozu.Takže mi vzali aji vaječníky.

elena (Út, 11. 1. 2011 - 18:01)

Dobrý den,
chcela by som sa spýtať či Vás po operaciji tiež tak bolelo brucho. Nemožem sa niekedy ani dotknút natož ešte zohnút sa pre niečo. Po operáciji som uz pomali 3 mesiace.
Dakujem za každú odpoveď

carlos (Pá, 7. 1. 2011 - 11:01)

Jak už tady napsala jedna výše, sex je mnohdy i lepší. To samé u mojí partnerky, mám super orgasmy a přitom dělohu pryč. Chuť má neustále, mohla by pořád. Je tedy fakt, že vaječníky jí ponechali a ty dělají hodně (hormony). Podle mě chlapi s operací prostaty dopadnou sexuálně daleko hůře...

hannaa (Pá, 7. 1. 2011 - 11:01)

Ahojda operace dělohy mě v...ahoj.jsem 14dnu po operaci a citim se dobře.Ani po operaci to nebylo jine,žadné bolesti ani žadne problemy.Moc sem se bala ale opravdu to nic nebylo.Držím pěsti.

Dáša (Ne, 21. 12. 2008 - 22:12)

Ahojky Liduško a holky,já byla v nemocnici jen tři dny a sedmý den jsem šla vytáhnout stehy.Tak to chodí tady v Třinci.Měla jsem to štěstí, že mě i operoval můj gynekolog a teď mě má na starosti dále.Jsem v jeho péči asi už napořád.jdu na kontrolu až za měsíc a včera jsme úspěšně zvládli i manželovu padesátku s dvaceti pěti lidmi.Vůbec mi nic nevadilo, je mi fajn a doufám,že to tak zůstane. Takže držím palce všem dalším holkám, které se teprve chystají na tento krok. Já už nemám ani dělohu, ani vaječníky ani vejcovody a můžu říct,ža mi vůbec nic nechybí.... Jsem v pohodě a zbavena problému a strachu, co kdyby se tam něco dělo... Zatím jsem spokojena a věřím,že to tak zůstane. Všem přeju krásné vánoce a to nejlepší zdraví.Pa.

lidka (Pá, 19. 12. 2008 - 20:12)

Tak jsem již 14 dnů doma po operaci. Cítím se docela fajn, ani nebývám až tak unavená. I když mě ještě občas pobolívají ty záda. Doufám, že se to ještě spraví. Špinění Dášo bude, a to tě pustili z nemocnice ze stehama? Já jsem šla za týden domů, ale bez stehů nebo myslíš vnitřní, ale ty vypadají sami.

Dáša (Čt, 18. 12. 2008 - 16:12)

Ahojky holky, tak i já jsem dneska přesně týden po hysterektomii.Citím se dobře,jsem jen trošku unavenější. Chodím dobře, břiško trochu táhne, ale jinak, kdyby mi muž nepřipomínal,že mám lěžet a šetřit se, tak bych i zapomněla,Fakt je to dobré a jsem překvapená, že nemám žádné špinění, které čekám. Zítra jdu vytáhnout stehy. Dost mě po operaci bolely ramena a hrudník nahoře, ale postupně vše zmizelo, jak odcházel plyn. Snad jsem měla štěstí, že jsem byla na operaci v Třinci, kde se věnují pouze miniinvazním operacím laparoskopicky a jsou fakt v této oblasti machři. Chci jim poděkovat i touto cestou.Tak se holky nebojte,zase bude líp.Ahojky Dáša.

Návštěvník (Pá, 12. 12. 2008 - 20:12)

To Radka, to mě opravdu mrzí,aspoň ti vysvětlili,proč se tam zánět udělal?Je to divné.Ani se nedivím,že jsi z toho vyděšená,pak už se hlídáš každým pohybem.Ono opravdu to čištění po operaci je,ale.... Hlavně ,že to dopadlo dobře a lázně jsi dej na oddych.

Radka (Út, 9. 12. 2008 - 13:12)

To Lenka :psala jsem tady o tom hnisavém výtoku. Tak bych chtěla dodat, že jsem zkončila za 16 dnů po první operaci (hysterektomie-laparoskopicky) znovu na operačním stole. Velký zánět, rozpadly se mi všechny stehy, rozsáhlé krvácení. Jsem z toho ještě dneska vyděšená. I když už jsem doma, užívám spoustu léků (i antibiotik), dokonce mi gyn.navrhl lázně. takže to byl mazec. Já věřím, že to už bude dobré. Teď se čistím, pořád se sledují, jsem už asi paranoidní. Mějte se všichni pohodově!!

Reklama

Přidat komentář