Reklama

Vnitřní pocity po odstranění dělohy

Danka (St, 10. 3. 2010 - 12:03)

Ahoj operaci mi dělali...Ahoj, děkuji za odpověď. Tak snad budu taky v pohodě a vše dobře dopadne.
Přeji Vám hodně zdravíčka.

vilmafl (St, 10. 3. 2010 - 00:03)

Dobrý den,
také mám jít...Ahoj operaci mi dělali spodem za pomoci laparoskopie. Je mi 48 let. A ničeho se nebojte. V neschopnosti budu asi 8 týdnů, ale kdybych chtěla tak mohu jít už teď.Záleží na typu práce a pravda jak říká Daniela nic těžkého nezvedat.Do lázní pojedu určitě. Po operaci na ně máte nárok a já si je rozhodně ujít nenechám a užiju si to tam.

Daniela (Út, 9. 3. 2010 - 15:03)

Omlouvám se, tedy jak dlouho...Neschopenka je asi 6-8 týdnů.A chce to se hodně šetrit a hlavně nic nezvedat.Ale jinak není proč mít obavy i když jste ještě mladá a chápu to.Pokud Vám nechají vaječníky tak nebudete mít žádné potíže.Já sama jsem tuto operaci podstoupila 13.1.a jsem O.K.

Danka (Út, 9. 3. 2010 - 15:03)

Jsem 3 týdny po operaci....Omlouvám se, tedy jak dlouho Vám sdělili, že asi budete na neschopence ? A pojedete pak do lázní ? Děkuji.

Danka (Út, 9. 3. 2010 - 15:03)

Jsem 3 týdny po operaci....Dobrý den,
také mám jít na odstranění dělohy, mám potíže se záněty dělohy a bolesti v podbřišku. Chci se zeptat, kolik je Vám let ? Mě bude 39 a bojím se toho. A Vám dělali operaci spodem a nebo řezem v podbřišku ? A jak dlouho jste s tím byla na neschopence ? Děkuji za odpověď.

vilmafl (Út, 2. 3. 2010 - 01:03)

Jsem 3 týdny po operaci. Odstranění dělohy a ponechání vaječníků. Je mi absolutně OK. Těším se na život bez vložek a starchu z otěhotnění. Ničeho se nebojte. A sex mi už staršně chybí. Už aby bylo po šestinedělí. Jinak už proběhl sex ve formě hlazení a líbání a musím říct že byl úžasný.Jsem též jedna z těch , které považují dělohu za orgán důležitý k tomu mít děti, ale k ničemu jinému. Mám 3 takže mi vůbec neschází.

Jana (Út, 23. 2. 2010 - 23:02)

jestli mohu reagovat na unikání moči,byla jsm na plastice moč.měchýře spolu s operaci dělohy,jak jsem již psala 20.2.Myslela jsem si že to bude lepší,ale vypadá to,že jsem si moc nepomohla,při kašli,kýchání i námaze se jdu převléknout,takže nevím zda za to můžou lékaři nebo mám jen sedět a nenamáhat se.

Lenka - lenkasa (Út, 23. 2. 2010 - 17:02)

Prosimvás mohu se zeptat od kolika let se může na to odstranění dělohy?? A může se na to i dobrovolně??? Protože kdyby jo tak bych do toho šla.

Lenka 2 (Po, 22. 2. 2010 - 18:02)

To mě mrzí p.Jano.Mamku to hodně vzalo,ale pomalu se s tím začíná smiřovat.Nikdy by mě nenapadlo,že se může něco takového stát,ale asi je možné vše...nejhorší,že doktoři nic neřeknou a jen mlží..

Jana (So, 20. 2. 2010 - 19:02)

Moje mamka podstoupila...Ahoj Lenko,já mám také po operaci a mám obdobné problémy jako tvoje maminka,také mě zašili moc a ještě mi dělali plastiku moč.měchýře.Doktor mi řekl že to dnes šijou víc.Po operaci jsem již 7měsiců a stále to není ono,mám pořád divné pocity až bolavé,asi si myslí že ženě po 60 to stačí.K doktorovi se už bojím jít,co mi zase řekne,no musím to překonat a vydržet.

m (Pá, 12. 2. 2010 - 12:02)

Čeká mě odstranění dělohy,je...Neboj bolesti po operaci jsou jen 2-3 dny a pak přetrvává určitou dobu jen takový podivný tlak.Já jsem po operaci několik týdnů,nic jsem nepřibrala a orgasmy?Jejda těch už bylo......

Monika (Pá, 12. 2. 2010 - 10:02)

Čeká mě odstranění dělohy,je mi 40.Mám z toho hrůzu,jak je to po operaci,jsou velké bolesti?Budu potom muset brát hormony a přibývat na váze?Prožiju potom ještě orgazmus?

Lenka (Po, 25. 1. 2010 - 13:01)

Díky Danico,ale je to vážnější.Nejde jen o pocity,ale jde o vážnější věc.Kdyby mi to někdo vyprávěl,taky nad tím kroutím hlavou,ale jde o "spodní zašití" a není to jen neuvolněním..prostě jde o zneprůchodnění zašitím..překážka,která se odstraní jen plastikou.

Lenka (So, 23. 1. 2010 - 22:01)

Lenko, taky jsem po operaci...Ahoj Danico,umělé opl. jsem měla 5 x ,ale je asi horší,že jsem mladého měla až skoro 38.Hormony mi nechaly kila a problémy před operací co jsem psala.Mladýmu je letos 10 a mně to obrátilo tělo.Těhotenství bylo bez problémů a porod jsem měla císařem.Jenže na dítě jsem čekala 18 let,dříve ty možnosti nebyly,tak to nějak beru s rezervou - něco za něco.Je fakt,že toho mám někdy plné zuby - dost často,asi věkem,hormony mně pracují stále.Jenže na každou ženskou to působí jinak.Jezdila jsem do Prahy,ale tam se mi nedařilo a povedlo se až u doktora Doležala + Hloubětín.Dceři držím palce ,ať se to povede. Je to hodně náročné na psychiku pro oba.L.      

Danica (Pá, 22. 1. 2010 - 23:01)

Moje mamka podstoupila...Lenko, taky jsem po operaci jako tvoje mamka, ale chce to trpělivost. Krátce po zákroku jsem vůbec nebyla schopná ničeho, co souviselo se sexem, měla jsem pocit, že mě zašili úplně a že jsem docela vyhaslá. Naštěstí se všechno časem upravilo a vrátilo do starých kolejí, jen to chce nějaký ten čas trpělivost. Lenky, která psala ve 20:24 bych se chtěla zeptat, jak dlouho je po umělém oplodnění a jak zvládala těhotenství s tím množstvím hormonů. A taky jaký byl porod a jak se po něm cítila. Mou dceru čeká něco podobného.

Jana (Pá, 22. 1. 2010 - 20:01)

Jsem po operaci dělohy od svých 35 let.  Dnes je mi 59 a život je fajn. (mám 3 děti) Když mi to lékař oznámil, ani jsem to neřešila. Lázně jsem absolvovala 3x a od té doby jen samé příjemné prožitky.    Žádné fronty na vložky v 80letech. Úspory peněz. Žádné bolesti, žádné migrény, žádné strachy jen samé příjemnosti.

Lenka (Pá, 22. 1. 2010 - 20:01)

Zrovna dnes mi oznámil...Ivano,měla jsem úplně stejné problémy. Velmi silné a časté krvácení + polip,který mohl taky krvácet.Nejdříve jsem vyzkoušela antikoncepci s tím,že nebudu mít menses,ale bylo to ještě horší.Jsem po umělém oplodnění a hormonů mám v sobě až až.Operaci jsem opravdu brala jako vysvobození problémů a byla ráda,že mi to doktor navrhl.Bylo mi 46 a jak jsem už psala jsem v pohodě.Vaječníky zatím asi fungují a jiné problémy nemám,jenom opak a konečeně pohodu.Je to můj názor a je pravda,že někomu to třeba ublížilo a nebo nepomohlo,ale jsem i typ.který netrpí,že nemám dělohu.Zdraví L.

Lenka (Pá, 22. 1. 2010 - 14:01)

Moje mamka podstoupila odstranění dělohy v 55 letech a nyní řeší závažný problém.Je neprůchodná...není schopna pohlavního styku.Dnes byla u gynekologa,ten ji oznámil,že ji museli doktoři zašít hodně dole,protože u operace krvácela.Takže průchodnost penisu je jen na 3 cm,dál se nedostane...potom se to zužuje do učka a průchodnost dál je jen na prst.Jedině to prý řešit plastickou operací,ale úspěch není 100% zaručen a mamka má strach.Stalo se někomu něco podobného? Jen přemýšlím,jestli to bylo opravdu nezbytné-takovéto zašití,nebo to zavinili doktoři? Děkuji všem za názor a zkušenosti.

Ivana Trucálkov (Pá, 22. 1. 2010 - 12:01)

Zrovna dnes mi oznámil gynekolog,že mi doporučuje odstranění dělohy.Mám totiž velmi silné krvácení,našel mi polip,ale říkal,že se o vrací.Nevím co mám dělat?Bud jit odstranit polipy nebo udělat tak radikální zákrok.Může mi někdo poradit?Ivana

Eňa (Čt, 21. 1. 2010 - 11:01)

Horší je,když přijde o dělohu mladá ženská,která ještě nemá rodinu nebo plánovala další děti...

Reklama

Přidat komentář