Reklama

Vnitřní pocity po odstranění dělohy

marcela (St, 14. 4. 2010 - 08:04)

ahoj ctu si tady vase nazory a moc mi pomahaji zvladnout strach z operace mam jit v puli cervna na hysterektomii a jsem z toho dost spatna takze vase poznatky po operaci me uklidnuji a doufam ye vsechno prekonam a jse rada ze nejsem sema mij doktor mi rekl ze jsem mlada a ze je na me abych se rozmyslela jestli chci ponechat vajecniky nebo odebtat i s delohou vy jste mi pomohly se rozhodnout diky

Jana (Čt, 8. 4. 2010 - 19:04)

ještě jsem zapomněla na věk je mi 38 let

Jana (Čt, 8. 4. 2010 - 19:04)

Zdravím všechny, které se zde začtou do našich příběhů.
Přidám se i já na ohlas Marci,i já jsem podstoupila odstranění dělohy zhruba před rokem, měla jsem z ničeho nic tak silnou menstruaci, že mi museli dávat 3 transfúze a při operaci ještě jednu.Dnes už vím ,že bych nad operací už neváhala ani chvilku a jestli mám nebo nemám dělohu nad tím nepřemýšlím, ale musím podotknout, že mám dvě děti.

Líba (Čt, 8. 4. 2010 - 15:04)

Já jsem o dělohu přišla když mě bylo něco přes 30.Měla jsem příšerný pocity,že už nejsem ženská.Brečela jsem celé dny,manžel se mnou od té doby sexuálně nežije,nesrovnal se s tím.Je to už pár let a psychika se i přes tyhle problémy srovnala.Držím vám všem palečky a věřte mi jme všechny ženské i když nás kousíček schází.

Markéta (Čt, 8. 4. 2010 - 10:04)

Já jsem mladší - je mi 40. Ani se moc nebojím. Jestli mi nechají vaječníky, tak to snad nebude tak zlý... :-(
Dám radši dělohu než třeba ruku nebo nohu -no ne ?! :-)
Ještě to není jisté, jen mám také velký vrostlý myom a jinak odstranit nepůjde..

petra (Čt, 1. 4. 2010 - 15:04)

ste svině

Marci (Út, 23. 3. 2010 - 21:03)

Zdravím děvčata,když to tady pročítám ,mám smíšené pocity,před 2 roky jsem se musela podrobit transfůzi,příčina velká ztráta krve během menzesu,měla jsem je i 13 dní!A těch spotřebovaných balíků ani nemluvím,gynekoložka mi změnila prášky,musím dodat jsou skvělé nyní mám menzes,,jen" 6 dní ale asi se během těch následujících 2 let opět hladina č.krvinek snížila a já opět musela jít na transfůzi,bylo mi doporučeno že bych si měla nechat odstranit dělohu,mám i 2 myomy, gynekoložka váhá ,že jsem mladá(43),nyní jsem ještě na nemocenské,tak nevím zda to podstoupit či nikoli?Ale nemohu chodit co 2 roky na transf.to je absurdní né??Mám i doporučení z interny ,tak uvidím jaký bude mít názor moje gynekoložka,jinak Vás zdravím a snad se někdo ozve,mějte se..

Irena (Pá, 19. 3. 2010 - 22:03)

Ahojte všechny ženský s podobným problémem, je mi 46 let, měla jsem už 2x konizaci děložního čípku, 1x čištění dělohy od vysoké sliznice. Teď jsem začala nepravidleně krvácet a to dost silně /zřejmě se hlásí přechodové období/, ve středu jdu na opětovné čištění děložní sliznice, ale současně mě gynekolog doporučil, abych z těchto všech důvodů přemýšlela o odstranění dělohy s ponecháním vaječníků a zřejmě laparoskopicky. Když mi to oznámil, tak se mi zalily oči slzami, protože mi to přišlo hrozné! Strašně se bojím operací, i toho "obyčejného"čištění dělohy, ale taky mně projelo hlavou, že ze mne udělají vykuchance a nebudu ženská. Teď si čtu tyto příspěvky a můžu říct, že jsem se dost uklidnila a už mi to až tak hrozný nepřipadne. Díky Vám všem :)

Zora (Čt, 18. 3. 2010 - 10:03)

Ahojda operace dělohy mě v...Milé dámy, byla jsem na laparoskopickém odstranění dělohy v listopadu 2009 v Liberecké nemocnici, operatér MuDr. Vrkoč. Již 2.den po operaci jsem se cítila fit až na únavu. Dokonce jsem jakoby splaskla a následně zhubla pár kil, která mi začala v poslední době naskakovat ikdyž jsem stále stějně sportovala a jedla. Cítím se nyní velice dobře a lituji toho, že mě neoperovali již dříve. Když je lékař kapacita ve svém oboru tak se nebojte.

Daniela (Po, 15. 3. 2010 - 12:03)

jsem z Hodonína ale jezdím...Jsem z Olomoucka takže taky Morava.Hezký den.

Lidka (Ne, 14. 3. 2010 - 19:03)

jistě,že nevadí držím...jsem z Hodonína ale jezdím do Brna na Obilný trh.A vy jste odkud?

Daniela (So, 13. 3. 2010 - 16:03)

děkuji za odpovědi.před...jistě,že nevadí držím palce.Z kterého regionu jste?

Lidka (So, 13. 3. 2010 - 16:03)

děkuji za odpovědi.před těma11rokama jsem měla markry zvedlé ještě víc než mám teď a naštěstí jsem nemusela podstoupit chemo ani ozařování,tak dofám,že to dbře dopadne i teď.Za 10dní jdu znovu na kontrolu tak se ozvu jak jsem dopadla.Jestli Vám to nevadí?

Daniela (So, 13. 3. 2010 - 15:03)

je mi 39let.Mám zvedlé...no je fakt že jste ještě mladá ale zvýšené markry můžou být příznakem rakoviny ale to bych Vás nechtěla strašit.Každopádně lékař,který Vás bude operovat Vám vše vysvětlí nebo aspoň by měl.Možná by bylo lepší dát celý vaječník pryč(ohledně těch markerů),vždyť teď je plno plno přírodních preparátů které ať už s větším či menším úspěchem nahrazují hormony v menopauze.Přeji Vám ať všechno dobře dopadne a hezký den.

Lidka (So, 13. 3. 2010 - 15:03)

záleží kolik je Vám let a...je mi 39let.Mám zvedlé markry adělají se mi polipy

Daniela (So, 13. 3. 2010 - 14:03)

Před 11lety mám odebraný...záleží kolik je Vám let a s jakou dg.jdete na operaci.Protože je důležité zvážit rizika.

LIDKA (So, 13. 3. 2010 - 12:03)

Před 11lety mám odebraný jeden vaječník a teď mám jít i na druhý.Drříkala žemužu mít odebraný jenom kousek ale hrozí že se to může opakovat a pak bych musela jít znovu,tak nevím co mám dělat a mám strach s braní hormonů jestli by mě pomohly a jak na to bude reagovat moje tělo.Děkuji za radu

Daniela (St, 10. 3. 2010 - 13:03)

já jsem též po operaci,ale...S únikem moče by operace neměla mít nic společného pokud jste s tím neměla problém už před operací.A zájem o sex? Možná to bude spíš psychika a časem se vše spraví.Já se taky bála ale jde to.A co se týče lázní tak ty mi taky nikdo nenabídl.Hezký den a hodně zdraví.

Věra (St, 10. 3. 2010 - 12:03)

Dobrý den, také děkuji za...já jsem též po operaci,ale vaječníky mi nechali.Nevím ,zda jste to měly horší,ale mi nikdo lázně nenabídl.Asi jsem se nešetila ,dost mámproblém s únikem moče.nebo jestli,to s tím nemá nic společného nevím.Pravdou však je,že jsem ztratila zájem o sex.

Danka (St, 10. 3. 2010 - 12:03)

Neschopenka je asi 6-8...Dobrý den, také děkuji za odpověď. Tak snad to nebude tak hrozné a taky to zvládnu. Hodně zdraví přeji.

Reklama

Přidat komentář