Reklama

NOHA V SÁDŘE

Michalu (Čt, 25. 5. 2017 - 00:05)

Dobrý den,
v pátek 12....Ahoj Jitko, jak se daří??

Jitka KADEŘÁBKO (St, 17. 5. 2017 - 11:05)

Dobrý den,
v pátek 12. května jsem nejspíše měla já pátek 13. bohužel. V zastávce Jakobiho v pražských Petrovicích jsem se snažila doběhnout autobus linky 183, ale na schodech se sebou švihla a zlomila si pravou nohu chichi :(. Takže mi pak pomohl kluk vstát a odvezl mě do Thomayerky vyměnila jde si s ním telefon a chtěla mu dát 200 korun ty naštěstí odmítl. Takže přátelé od toho dne mám od konečků prstů až po koleno bílou těžkou asi 2 kilovou sádru a musím pajdat po třech. Příští týden musím do školy a budu posměch všem. Takto jsem si fakt následující dny nepředstavovala. No mužů snad jen být ráda za to, že je teplouško a mohu chodit nalehko sice je to po franckách makačka, ale vcelku to jde. Na podpatek se těším, kamarádka mi říkala, že se ho snad za pět týdnů dočkám. S nemocnou nohou se snažím hýbat a prsty žmoulat denně v ruce a umývat tyčinkami do uší a houbičkou na nádobí. Při koukání na telku mám nožku ve zvýšené poloze. Myslíte si, že je dobré mít na zdravé noze sandál nebo pevnou obuv? Vy co máte zkušenosti se sádrou také vás to bolelo u malíku a u kolene? Palec mám na ukazováku jen na noze v sádře a dolů ho nedám to je asi ze špatné obuvi. Budu ráda za vaše příspěvky díky a hezký den.

Michalus (St, 17. 5. 2017 - 09:05)

Právě že to udělali celé...Ahoj Hani,
jak se máš? Co noha? Už je to lepší? :-)

Hana (Po, 15. 5. 2017 - 08:05)

Právě že to udělali celé znova... neměla jsem odvahu pod sádru nic sypat, ale možná je to už o něco lepší..nebo jsem si zvykla...

Martina (Čt, 11. 5. 2017 - 22:05)

Pro naštíplou patní kost...Je docela zvláštní že ti dali podpatek když máš naštíplou patu.A s tím smradem si budeš muset nějak poradit,buď použít sprej nebo zásyp a nebo to nechat být.A když ti dělali novou sádru,dělali ji úplně novou nebo ti na současnou domotali sádru a přidělali podpatek?

Hana (Čt, 11. 5. 2017 - 11:05)

Pro naštíplou patní kost jsem dostala nohu do sádry na 6 týdnů. První tři jsem měla nechodící sádru a a berle, celkem bez potíží. Po třech týdnech na kontrole mně udělali sádru novou s pod podpatkem, což je lepší, ale po asi 2-3dnech mi noha v sádŕe začala nepříjemně zapáchat, je to skoro čím dál horší.... neví někdo proč to přišlo a hlavně co s tím ??? Díky.

dr. Galén (Po, 8. 5. 2017 - 09:05)

Zdravím chcel by som sa...Samozřejmě, že musí opět vyschnout a hlavně se nesmí také opět plně zatěžovat, aby nedošlo k jejímu poškození. V případě deštivho počasí je lepší si odpustit vycházky pokud nemáte na ní vlhku nepropustný kryt, ale i v takovém případě dochází k jejímu mírnému zvlhčení z důvodu pocení. V žádném případu to však není jako když sádra zmokne.

Martin (Ne, 7. 5. 2017 - 18:05)

Zdravím chcel by som sa spýtať mám pravú nohu v sádre a dnes ked som bol von tak začalo liať...sádra mi dosť zmokla a zistil som že zmekla v oblasti chodidla a členku...treba ju isť vymeniť alebo počkám kym zaschne? Za odpoved dakujem.

dr. Galén (St, 1. 8. 2018 - 05:08)

Dobrý den
Mam nohu v sadre...Nejspíše obvaz byl přiložen dříve, než odezněl otok. Nejlepší bude vyhledat zdravotnické pracoviště, kde byl přiložen, protože mohou nastat komplikace s prokrvením končetiny a s následnou nekrózou.

Oksana (Út, 31. 7. 2018 - 17:07)

Dobrý den
Mam nohu v sadre
Dnes mi daly plastovou sadru a moc me to tlačí a páli ta noha
Ma to takhle být a co mam dělat ?

Lusi (Út, 25. 4. 2017 - 11:04)

Také mám přeložený malíček znám to. Japak je na tom dcera?

dr. Galén (So, 21. 7. 2018 - 10:07)

Dobrý den, ano gumovou...Tak to jsem vám neřekl s tím návlekem nic nového. To nejde brát, jak budete vypadat, ale účel světí prostředky, jak se říká. Já jsem například nedávno podstoupil operaci šedého zákalu a operované oko jsem měl překryté průhlednou mušlí, protože na druhé oko vidím velice špatně, tak nešlo použít jako obvykle krycí gázu. A jelikož to dělají ambulantně, tak jsem druhý den musel na kontrolu. Tak jsem také měl s tou mušlí podobné pocity, o kterých píšete, ale ono je to všem okolo vlastně jedno. Prostě si to tak člověk nemůže a nesmí brát. Ať si to v Chorvatsku užijete.

Petra K. (So, 21. 7. 2018 - 09:07)

A nenapadlo vás si pořídit...Dobrý den, ano gumovou botičku ze které je potřeba vysát vzduch samozřejmě mám půjčenou. Budu sice vypadat jako debil, ale sádru před dovolenou bohužel nedám dolů. Ortézu bych musela mít pořád, ale chodit bych nemohla. Už mi nožička pěkně smrdí a sádra se brzy začne lepit to bude zase něco.

dr. Galén (Pá, 20. 7. 2018 - 15:07)

Dobré ráno, za 14 dní mě...A nenapadlo vás si pořídit návlek na sádru? Ono jet k moři a nesmočit se je poněkud neobvyklé. https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=n%C3%A1vlek+na+s%C3%A1dru

Petra K. (Pá, 20. 7. 2018 - 07:07)

Dobré ráno, za 14 dní mě čeká dovolená v Chorvatsku. Vzdávat se jí nehodlám. Sice nevím jak moc zvládnu tam a zpátky cestu autobusem. Mám 25. den levou nohu v sádře už naštěstí s podpatek před 4 dny byla vyměněna za novou. Kamarádka měla nohu v sádře taky a byla při adventním víkendu v Berlíně a zvládla to. V autobuse se případně domluvím, aby mohla mít nataženou nohu v uličce. Určitě nebudu mít žádné moře a výlety si taky moc neužiju. Volno, ale chci. Nohu naštěstí nemám zlomenou jen nárt je poraněný a do ortézy jsem to nechtěla. Potřebuji chodit bez berlí což teď jde.

Eliška (Čt, 19. 7. 2018 - 15:07)

Dobrý den, tak mám od úterý pravou nohu v sádře vidím to tak, že tři týdny budu mít úžasné francky a pak snad podpatek. Jsem ráda za to, že je teď aspoň teplo a mohu chodit ve volném oblečení. Už se nožička pěkně potí a smrdí v posteli s 2 kily navíc nic moc, ale zatím to dávám vlastně musím nic jiného mi nezbývá. Jinak klasika děti se ptají co to mám na noze, ale to znám.

dr. Galén (Čt, 19. 7. 2018 - 07:07)

Na sádrovou dlahu kterou...Jsem rád, že to vše berete jako normální věc. Pokud byste měla časem ještě nějaký dotaz nebo potřebovala něco konzultovat či si jen popovídat, tak klidně sem napište. Budu to průběžně sledovat. Jinak vám přeji, abyste to přečkala a vrátila se opět do životního normálu.

Šárka (St, 18. 7. 2018 - 08:07)

No šlo mi o to, jestli tu...Na sádrovou dlahu kterou jsem měla zespodu od prstů po koleno sestřička po odstranění starého obvazu namotávala sádrové obvazy a vystužila ten otvor pro prsty,jinak dlaha jako taková zůstala.S tou sádrou pod prsty a nehybností prstů je to myslím jedno protože já těma prstama moc nehýbu ani u zdravé nohy a nesouvisí to se sádrou.Svědění je myslím normální a v létě asi bude kvůli pocení častější,zatím jsem to řešila jen jednou na té patě.Jinak ještě k tomu hýbání prstů,já si samozřejmě na ty prsty dosáhnu a občas si je jako promnu nebo je nadzvednu prstama ruky, ale jak mě nic nenutí s nima hýbat a prsty mě nebolí ani neotékají tak to moc neřeším.Nemám to prostě v hlavě a třeba abych někoho požádala aby mi ty smradlavé prsty rozhýbával to si jako nedokážu ani představit.Je pravdu že v pondělí na kontrole jsem tam viděla dívku co měla nohu v sádře a ta těma prstama co ji koukaly ze sádry mrskala pořád,nevím jestli jen tak nebo byla tak svědomitá.Zatím nemám problémy a to je pro mě důležité:-)Děkuju vám a přeju pěkný den:-)

dr. Galén (Út, 17. 7. 2018 - 10:07)

Mě ale třeba svědí...No šlo mi o to, jestli tu dlahu znova použila při dotáčení obvazu nebo jestli jí dělala znovu. Protože v ní už musel být nějaký pot, ale při té vaši délce znehybnění, je to v podstatě jedno. Na tu nutnou výměnu obvazu jsem upozorňoval již hned napoprvé. To je zcela správné. To hýbání jsme už rozebírali, ale to přijde na řadu až později po návštěvě podiatrie. V dané chvíli s tím nic neuděláte. Nevím jaké jsou vaše možnosti, ale pokud se k nim nedostanete sama a nepomůžete jim rukama, tak vám asi nezbude nic jiného, než o to někoho požádat, aby vám s nimi občas zahýbal, když vám to anatomie vaší nohy nedovoluje. Ono to samo o sobě v sádrovém obvazu je jistý problém. Zejména když je obvaz s podprstní dlahou. Tam kde si do sádrař zjednoduší a nechá prsty zcela volné je to o něčem jiném. Ovšem to má zase nevýhodu třeba v podobě nechtěného zavadění o chodník či schod. Samozřejmě, že kůže svědí i normálně, ale to se člověk může podrbat, ale když se k tomu místu nemůže kvůli sádře dostat, tak to je docela něco jiného. Normálně vrchní část pokožky odumírá a odpadává, ale v té sádře zůstává na místě a stále pod starou vrstvou dorůstá nová a tím nejspíše dochází k onomu nepříjemnému svědění.

Šárka (Po, 16. 7. 2018 - 22:07)

Tak to svědění přišlo...Mě ale třeba svědí chodidla i když nemám sádru,považuju to za normální.Jednou mě tak svědilo chodidlo že jsem musela s autem zastavit a podrbat se:-)Nerozumím co myslíte tím úplně novým obvazem??Mně sestřička při dosádrování sundala obvaz z té sádrové dlahy a pak na tu sádrovou dlahu začala domotávat čerstvý sádrový obvaz a přidělávat ten podpatek.Proč by si to měla zjednodušovat nebo to odfláknout?Už poprvé když mi dávala nohu do dlahy tak mi řekla že mi pak sádru jen dodělá.Jinak na kontrolu jdu 20.srpna ale prý to ještě na úplné sundání nebude ale spíš na novou sádru.Jinak doktorka i sestřička byly spokojené jak sádra vypadá a i podpatek pořádně drží a nijak se nekýve.Jen nebyla moc spokojená s tím že se mi nedaří hýbat prstama.

Reklama

Přidat komentář