Reklama

NOHA V SÁDŘE

Dana (So, 18. 3. 2017 - 16:03)

Je celkem logické, že...Jsem hlavně překvapená že tu bolest necítím ani teď,počítala jsem že nějaký čas to bolet bude.Jen když občas zahýbu prsty tak potom někdy chvíli cítím trošku tlak v chodidle.Chodící sádra je pro mne velká úleva,jsem sice velký flegmatik ale přeci jen hopsat po jedné s berlemi několik týdnů by byl asi dost psychický záhul,takhle se sama obsloužím a nepotřebuju pomoct.

dr. Galén (So, 18. 3. 2017 - 07:03)

Tak to nevím proč to takhle...Je celkem logické, že znehybněním nedochází ke tření v místě zlomení, čímž okamžitě dojde k eliminaci bolesti. Je jen dobře, že již nemáte žádnou bolest. To jen nasvědčuje tomu, že přiloženi chodící sádry bylo asi správným rozhodnutím, neboť to druh vaší zlomeniny dovoloval.

Dana (Pá, 17. 3. 2017 - 20:03)

S tou dlahou je to v...Tak to nevím proč to takhle je ,asi má každý lékař své metody a postupy.Nohu jsem vlastně ani moc oteklou neměla a spíš se mi udělala hned modřina a při došlapu mě v ní hrozně jako by píchalo.Taky jsem byla překvapená že hned jak mi nohu dali do dlahy tak se mi výrazně ulevilo od bolesti a ani teď co už pár dnů chodím po podpatku(někdo říká kopyto:-) )žádnou bolest nepociťuju.

dr. Galén (Pá, 17. 3. 2017 - 17:03)

Tak jsem prostě asi...S tou dlahou je to v pořádku, protože se nějaký den musí počkat až odezní poúrazový otok a sádrový obvaz pak netlačil. Řešit to jen ortézou nešlo. Obvyklejší je však mít nějaký týden nechodící sádro, ke které se potom přidělává podpatek. Vám však rovnou vaše paní doktorka naordinoval 10 týdnů s chodící sádrou. To je podle mě docela neobvklé. Nic víc, nic míň.

Dana (Čt, 16. 3. 2017 - 21:03)

Obvykle se sádra přikládá...Tak jsem prostě asi neobvyklá:-)Nevím co myslíte tím že jsem dostala chodící sádru ihned ale ihned mi dali nohu do sádrové dlahy a po třech dnech mi potom dodělali sádru s tím podpatkem a dva dny na ni nesměla došlápnout.Jak jsem taková flegmatická tak mě třeba vůbec nenapadlo se doktorky zeptat na jinou alternativu jako je ortéza nebo ta odlehčená sádra,ale co jsem tak nějak slyšela tak ortéza na tenhle úraz by asi nešla a odlehčenou sádru ne každý nabízí.Jsem velmi ráda že mám sádru s podpatkem a můžu docela v pohodě chodit a nemusím být odkázaná na pomoc druhých jako ty dny s dlahou nebo čerstvou sádrou.Věřím že doktorka ví co dělá a vše je a bude v pořádku.

dr. Galén (Čt, 16. 3. 2017 - 16:03)

Není to obvyklý způsob?Já...Obvykle se sádra přikládá jen na šest týdnů. Ovšem určitě své sehrálo poranění šlach. Navíc mě na tom vašem úrazu zaráží, že jste ihned dostala chodící sádru. Nemá však smysl nad tím nějak mudrovat a věřit, že paní doktorka ví co dělá.

Dana (St, 15. 3. 2017 - 15:03)

O tom si myslím své, ale s...Není to obvyklý způsob?Já jsem velká flegmatička a tak to nějak neřeším.

dr. Galén (Út, 14. 3. 2017 - 20:03)

Mně doktorka jen při...O tom si myslím své, ale s vůlí paní doktroky nic nenaděláme.

Dana (Út, 14. 3. 2017 - 18:03)

Ještě jsem zapomněl...Mně doktorka jen při poslední kontrole když už jsem měla hotovou sádru a přišla jsem ukázat že není nikde prasklá a podpatek drží řekla abych přišla jen pokud budou nějaké obtíže,jinak prý stačí až na sundání 31.května.

dr. Galén (Út, 14. 3. 2017 - 17:03)

Takže je vše v...Ještě jsem zapomněl uvést, že při takto dlouho přiloženém sádrovém obvazu dochází časem k jeho uvolnění z důvodu úbytku svalové hmoty a zpravidla by se měl po 6 týdnech přiložit nový.

Dana (Út, 14. 3. 2017 - 17:03)

Takže je vše v pořádku.Nemám sice kůstky v chodidle zlomené u paty ale hned pod prsty protože jsem skočila na špičky nohou ale šlo mi jen o informaci ohledně délky nošení sádry.Už jsem psala že nehodlám zpochybňovat úsudek lékařky a věřím že ví co dělá když mi dala na 12 týdnů nohu do sádry.Sádra je s podpatkem takže se nejedná o nic hrozného a v klidu to vydržím.

dr. Galén (Út, 14. 3. 2017 - 15:03)

Ráda bych se zeptala jaká...Dana, chtěl bych předeslat, že se bavím čistě na teoretické úrovni, protože z vašeho stručného popisu se nedají dělat jednoznačné závěry. O způsobu léčby vždy rozhoduje ošetřující lékař a pokud uzná, že pro váš typ zranění je potřeba 12-ti týdenní fixace v sádrovém obvazu, tak použiji parafrázi klasika, že o tom můžete vést spory, můžete s tím nesouhlasit, ala to je tak všechno co proti tomu můžete dělat. Ale abych odpověděl na váš dotaz, tak např. při zlomenině patní kosti se sádra ponechává 8-12 týdnů. Při zlomeninách dolní třetiny bérce bez tendence ke zkrácení je to 6-10 týdnů. I z vašeho popisu mám tušení, že došlo k poranění právě v místech patní kosti, k němuž dochází právě při pádech z výšky, a proto je nejspíš délka imobilizace odpovídající zranění.

Dana (Po, 13. 3. 2017 - 18:03)

Ráda bych se zeptala jaká je maximální doba kdy může mít někdo nohu v sádře?Vím že je to asi stejné jako u ruky ale já mám nohu v sádře od minulého týdne a mám ji mít 10-12 týdnů,spíš těch 12 prý a také s tím počítám.Nehodlám zpochybňovat úsudek doktorky ale už mi pár lidí řeklo že to mám na dost dlouhou dobu oproti jiným.Mám zlomené dvě kůstky v chodidle a natrženou jakousi šlachu po dopadu bosýma nohama z asi dvoumetrové výšky na parkety.

Honza (Po, 28. 5. 2018 - 18:05)

Ahoj, já mám sádru pod koleno přes 2 týdny. Naštěstí s podpatkem, takže můžu vcelku běžně fungovat. Chodím s ní i do práce. Venku ale začíná být pěkné vedro a noha se v sádře potí a svědí. Koupat se s tím nedá, takže ostatním u rybníka můžu jen závidět. Není o co stát.
Nemáte nějakou fintu, jak chodidlo v sádře "odsmradit"? Docela hodně se mi potí nohy, běžně v létě používám Excipial DeoForte, ale netuším, jak jej tam dostat. A po těch 2 týdnech už je to dost cítit.

J (Po, 2. 4. 2018 - 18:04)

Menso, právě si se zařadila mezi ty šmejdy.

anonym (Po, 2. 4. 2018 - 17:04)

Vážení čtenáři,
zjistila jsem, že zde získat odbornou radu nebo alespoň návrh jak léčit své zranění nezískám.
Vůbec jsem netušila, že tato webovka je prolezlá šmejdy - podvodníky než jsem si přečetla pár příspěvků.
Pokud ovšem ovládáte Mensu kontakt na mě získáte.
1) Máte k dispozici tři sirky a vytvořte číslo.
2) Napište O.
3) Napište A.
4) Napište A.
5) Napište B.
6) Napište B.
7) Napište C.
8) Napište C.
9) Napište C.

Máňa z Čáslavi (Pá, 23. 2. 2018 - 22:02)

Vážení......a ty sem lezeš proč Hujere?Abys po měsíci rozhýbal tuhle diskuzi pro úchyláky?Takže jsi sám nohosádroúchyl jak když ho Pepik Lada namaluje.

SPAM (Pá, 23. 2. 2018 - 07:02)

A pan živnostník se nám...Vážení čtenáři,
doopravdy vás lituji, že zde strávíte zbytečně dlouho času a ujíždíte na téhle úchylce. Sami přitom jste milovníci sádry tak kruci proč furt rejpete viz podnikatel Černý?

Casofor (Čt, 18. 1. 2018 - 12:01)

Ahoj,
pokud chceš sádru...A pan živnostník se nám opět ozval. Ty jsi tady chyběl. Pod jakou živnostenskou profesí to provozuješ?

Luxpe (Čt, 18. 1. 2018 - 09:01)

Ahoj,
pokud chceš sádru napiš na e-mail: luxpe[at]volny.cz. Jsme z jižní Moravy a doporučuji termín někdy koncem dubna 2018. Cena od 750 Kč za SLWC.

Reklama

Přidat komentář