Reklama

kleceni deti v koute

Andy (St, 24. 10. 2007 - 11:10)

Se omlouvám, teď teprve vidím tu blbost, co jsem napsala: DNA nemáme všichni stejní...
MM: Rodiče se domnívají, že když jsou starší a jsou rodiče, první, leckdy i poslední jejich funkce, že mají vždycky pravdu a ty jsi jenom rozbouřenej puberťák...v tom je problém...není to tak, jak si myslí a kdo to nechápe, jenom zapomněl na své dětsví nebo byl taky jenom přizdisráč:)

MM (St, 24. 10. 2007 - 11:10)

Ahoj lidičky, můžu se taky přidat se svou troškou do mlýna?

Klečet děti v koutě bych nenechávala nikdy, já osobně jsem takové tresty nepodstupovala a ani bych je nikdy neuložila...

Co se týče "případu Katka", tak si myslím, že pes je zakopaný někde hodně hluboko, určitě původně u jejích rodičů no a získala jsem pocit, že teď už se to docela veze a že by Katka nemusela být se sebou za pár let moc spokojená, podle toho, jak popisuje různé události ze svého života...

Nemám ještě vlastní děti, ale např. spoustu synovců a všimla jsem si, že nějaký striktní autokratický přístup není příliš efektivní, je třeba hodně komunikovat, vysvětlovat, poslechnout si názor dítěte, diskutovat o něm... ale občas i přikázat a rozhodně mít nastavené mantinely, co už opravdu nepřichází v úvahu...
Nevím, jaký názor máte vy, ale já myslím, že dítě by mělo odmalička pomáhat, od raného věku prostě s tím, co zvládne, děcka jsou většinou nadšené, když se můžou zapojit, takže jsem pro podporování jejich nadšení v každém směru, i když to často vyústí v to, že něco děláme déle nebo je výsledek horší, než kdybychom to udělali sami... Samozřejmě musí být prostor i pro hraní, to v největší míře, ale prostě si myslím, že když má dítě co dělat, přirozeně se učí základní návyky, ale postupně i složitější věci ... a nemá čas dělat nějaké větší blbosti, případně kriminální věci...

A stejně jako vztah k práci bych viděla důležité naučit dítě, že peníze se neobjevují v peněžence nebo na účtě samy, ale jaksi "za něco"...

no abych pravdu řekla, v tom co provádí Katka, mi připadá, že je to poměrně "rozežraná" holka... že do většiny průšvihů se dostala, protože se nudila...
Ale rozhodně odsuzuju přístup toho učitele, co ji nechává klečet nebo stát v koutě... to je prostě hnus!

Tomáš (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

Kdepakže jsem prosím já (jakožto součást všech) napsal: "až budeš velká, budeš to dělat stejně."?

Andy (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

To je přesně váš problém....Soňa....nechcete slyšet, nechcete poslouchat....nemůžete nikdy pochopit:))
Nevadí, jsem zvyklá...
Kačko, až budeš chtít podpořit, dej vědět, nic není tak horký, jak to vypadá:))
DNA máme všichni stejní, ale stejně mluvíte pořád všichni dokola to samý, až budeš velká, budeš to dělat stejně....:))
Třeba taky ne....v tom je moje rozdílnost:))
Zdravím všechny:)

Tomáš (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

sona: Jo, jsou. Ale na Katku očividně fungují. Říká jí přesně to, co chce slyšet. A to je ten průs**.

sona (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

Já nevím jak vy,ale já ani od andy už příspěvky nečtu,jsou dlouhé,nudné a nelogické.

Tomáš (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

Andy: "Co se týče Tomáše, já bych naopak řekla, že člověk má říci vše ..."
A kde máš to naopak? Klidně si říkej a piš co chceš, můj příspěvek byl o naslouchání názorů ostatních. Vnímáš aspoň trochu ten rozdíl?
Ale co se vlastně ptám, u tebe to stejně nemá cenu. Jenom bych docela ocenil (a asi nebudu sám), kdybys přestala s Katkou tímhle způsobem manipulovat. Už to fakt přesahuje všechny meze. Jo, s 13ti letou v osobních problémech je to určitě jednodušší. Ale je to vůči ní nefér. Zkus si najít jinou oběť, jo.

Mony (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

Terezko napsalas to moc hezky a musím souhlasit.Taky nechápu ty dohady,každý máme svůj náhled na věc,každý máme své zkušenosti,každý jednáme jinak.
A ty Katko,plně tě chápu,jak jsem to četla vzpoměla jsem si na sebe,a musela jsem se zasmát,a uvidíš až tobě bude 30let,tak se tomu budeš smát taky:-)

TerezaK (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

Katko, některé věci pochopíš s narůstajícím počtem let. Jako třeba proč si po sobě uklízet. Váže se to k pojmu zodpovědnost, a ta se taky dostaví až s lety. Až budeš matkou ty (pokud budeš), budeš na svou dcérku ječet úplně stejně jako ona na tebe, aby si uklidila. A nebudeš moct pochopit, jakto že ona to nedělá.... tak to prostě chodí.

e. (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

TerezaK-smekám a tleskám, nic jiného k tomu nemohu dodat.

Katka (St, 24. 10. 2007 - 09:10)

Čauky lidi, před chvílí mě zase plešoun vytočil teda spíš já jeho. Seděli sme normálně při hodině sticha akorát sem si všimla že mi zmizel z lavice diskmen tak se ptám Kristýny jestli si ho náhodou nepučila protože sem nevěděla kde je a občas si ho ode mě pučuje. Jenže sem to asi řekla nahlas nebo co tak to plešoun slyšel a hned: Kateřino, stoupni si do kouta, vidim že ti je líto žes tam dlouho nebyla? Tak se ho ptám A za Co? Co sem jako zase dělala? Nic na to neřek. Tak sem obrátila oči v sloup jako že hrůza a to ho vytočilo eště víc a zařval: A nekoulej na mě těma očima. Tak sem zase stála čelem u zdi jak trubka naštěstí moc dlouho ne. No teďka mam doma zaracha jak sem psala tak mě mamka donutila se učit a eště mi řekla že si mam uklidit věci na stole v šuplíku skříň a tak jenže do toho se mi teda fakt děsně chce. Furt říká že si po sobě neuklízim věci. naštvává se kuli kravinám že nedávám boty na rohožku nebo nechávám vyndaný oblečení a nedávám ho do skříně. Nevim proč ho tam mam dávat když si ho druhej den asi zase chci vzít ne tak to má fakt smysl. Jen že když jí to řeknu tak řekne ať si toen bordel uklidim. No tak bezva no. Dneska mam asi ňákou depku nebo co venku hnusně tady fakt votravný tak sorráč. Asi bych furt neměla psát jenom o sobě co mě štve. Jen že mě to asi pomůže to sem napsat. No tak končim a mějte se líp než já. Čauky Kačka.

TerezaK (St, 24. 10. 2007 - 09:10)

Andy, každý člověk JE originální. Protože má svou jedinečnou DNA, kterou nikdo jiný na světě nemá. Má jedinečný hlas, papiláry na prstech, vůni, duhovku. A způsob myšlení, cítění a prožívání. I když se hodně snažíš, Tvé vidění světa je pouze Tvé a je interpretované skrz Tvůj mozek, Tvé zkušenosti a Tvou osobnost. Proto neexistuje univerzální pravda, ačkoli právě tak se snažíš své postoje předkládat (nejen tady, ale i na dalších fórech Doktorky). Co je dobré pro Tebe, nemusí být dobré pro ostatní. Každý máme jiné zkušenosti a neseme si světem jiný kříž. Nech lidi dýchat a oni nechají dýchat Tebe :-)))

D (St, 24. 10. 2007 - 09:10)

Andy, ty si pleteš demokracii s anarchií. V anarchii si opravdu můžeš dělat, co chceš, ale v demokracii pouze to, co neomezuje svobodu druhého.

Andy (St, 24. 10. 2007 - 09:10)

Verča: každý člověk je originální? Kéž by to tak bylo:)) Asi lidi ještě neznáš, originální, co se týče drobností, jinak většina je stejná, ráno vstanou, jdou do práce, pak to, co každý jiný den, papouškují slova, která chce společnost slyšet, dodržují společenské "normy". Kdo nastínil ty normy, kdo určuje hranice?
V tom jsem vždycky měla zmatek! 96% lidí chodí do zaměstnání a budou chodit celý život, poplatí složenky a tak to půjde den co den...už jenom to, je pro mě ostrašující, proto pořád něco podnikám:)
Názor nebo myšlení si vyslyšet mohu, dělám to i ráda, ale nakonec poslouchám svůj vnitřní hlas a řídím se podle sebe, to tím bylo myšleno...když udělám chybu, odskáču si jí, když se něco povede, jenom sobě vděčím za úspěch:)) Neučím se z chyb ostatních, to jsou jejich chyby, nebudu si dělat ukvapené závěry jenom proto, že ty jsi něco nezvládla a chybu budeš určitě hledat v dané činnosti, nikoli v sobě, další tendence spousty lidí. Já si danou věc vyzkouším osobně a pak si můžem vyměňovat názory! Jak se někdo může poučit z chyb druhých to nechápu, nejsme stejní, nejsme si rovni, takže proč mám věřit, že když to nejde tobě, nepůjde to ani mně a naopak?
Demokracii jsem pojala snadno! Jsem svobodná žena ve svobodné zemi a můžu si svobodně konat a říkat, co budu chtít!
Dělám to, co dělat chci, abych večer usínala s pocitem spokojenosti, štěstí a vzájemné harmonie s mým druhým já:))
Tudíž, co si dělám, je prostě jenom moje věc, (od plnoletosti), tobě je do toho prdlajs a estli se ti to nepáčí, nemusíš tu být:)) Viz. moje máti:))
Moje rady Katce nejsou ani tak rady, jen ji chci dostat do rovnováhy, že všechno zlý je k něčemu dobrý a že i bez funkčních rodičů se dá žít bezvadnej život! Já se nefunkčnosti rodičů nechala natolik otrávit, že jsem opravdu 18 let jenom přežívala a chci, aby nejen Katka věděla, že to nemusí mít vliv na její další život! A čím dříve procitne v tuhle společnost a lidi, kteří ji tvoří, tím lépe, alespoň nebude tak důvěřivý blbec jako já! Věř hlavně sama sobě!
To, že ty dítě pleskneš přes prsty opět dělá spousta matek, já ji 3x upozornila, že hais, beztak si to chtěla vyzkoušet sama, takže se spálila a je ponaučená! Už v tomhle vidím rozdílnosti! Já půjdu na koncert s holkou, nevím, proč bych neměla jít, na to se vlastně strašně těším, je to pro všechny přijatelnější a příjemnější rozhodnutí, než striktní NE! Nemůžu uznat, že lepší je neztratit se, alespoň je člověk více seznámen i s jinými místy, s jinými mravy, etikou atd...Já se ztratila a vždycky na to budu vzpomínat jako největší dobrodružství a zážitky:)) Neradím, ať si každý projde svojí cestou poznáním! Možnosti máme všichni stejné, akorát na některé mám schopnosti, na některé ne, ale to není ničí problém, jen nás samotných!
Blbé zákony tu byly a budou, já jako jednotlivec s nimi nic neudělám, volit chodim, v případě problému kontaktuju i ministerstva, víc dělat nemůžu:(
Co se týče Tomáše, já bych naopak řekla, že člověk má říci vše, v rámci slušnosti i diplomacie, i ošklivé věci se dají říci s noblesou, ale nesnáším lidi, co si něco myslí, ale, aby neurazili, neublížili či něco podobného, říkají něco jiného! To jest pokrytectví a nemá co dělat se vzděláním ani naši minulostí!
Katku zdravím a ráda bych, aby vyjádřila svůj pohled na tuhle diskuzi:))

Tomáš (Út, 23. 10. 2007 - 23:10)

Jé tady je teda veselo. Fakt dobrý.

Katko, já mám opravdu hodně moc pochopení pro úlety, který ve svým věku provozuješ. A nejsi určitě sama. Taky mi moc nesedí ten zlatej střed, kterej je spíš nudnej a šedivej. A ty máš celej život před sebou a hlavně na tobě záleží, co budeš dělat za pár let. Může z tebe bejt "skvělá" uklízečka za pár šupů, může z tebe taky bejt uznávaná profesionálka v tak žádaným oboru, že se o tebe budou prát a přeplácet tě. Anebo něco mezi. Hádej, ve kterým z těch případů si budeš moct dovolit nekonvenční život, možnost říkat co si myslíš i když to bude "proti proudu"? Rozumíš trochu, co tím myslím?

Buď to zvládneš sama, nebo ti pomůže rozumný psycholog - když už ty vztahy u vás v rodině nejsou nic moc.

Jestli ti opravdu imponují názory Andy, tak s tím asi nikdo nic neudělá. Já radši naslouchám lidem, kteří mě kritizují - aspoň mě donutí přemýšlet a občas taky mají pravdu oni a ne já.
Měj se ...

Verča (Út, 23. 10. 2007 - 21:10)

Pardon, těch bodů je vlasně 10. Počty mi tedy moc nejdou, i když jsem narozdíl od Katky v matice dávala poyor :-) .

Verča (Út, 23. 10. 2007 - 19:10)

Andy, nějak se začínáš stahovat do opozice. Nechci se přidat ke "kamenujícímu davu", ale opět s Tebou nemohu souhlasit.
Tak za prvé si nemyslím, že všichni uvažujeme stejně. Pořád mluvíš o orginalitě, a z tvých slov tak nějak vyplývá, že jediná orginální jsi Ty. Já naopak zastávám názor, že každý člověk je originál, a že něco jako "norma" neexistuje. Jedinečnost člověka, přece nespočívá v tom, co kouří a jestli zastává většinové názory, nebo je extremista.
Za druhé: každá zkušenost přináší poznání, dobře - jinak řečeno i chybami se člověk učí. Ale, je třeba se i učit i z chyb ostatních, protože některé chyby má člověk možnost udělat jen jednou.
za třetí: Poslouchat jen sám sebe, to je ynámka narcismu a sebestřednosti. Naopak vyslechnot se podle mě má každý názor. Nemusí se nám líbit, nemusíme jej schvalovat a už vůbec se nemusíme podle něj řídit, ale vyslechnout jej je slušnost. Můžeme pak mluvčího udolat silou svých argumentů :-).
Za páté : zajímalo by mě, v čem podle tebe spočívá demokracie.
Za šesté : myslím, že tvé rady Katce jsou pro tebe způsob, jak se vyrovnat s vlastním nešťasným dětstvím.
Za šesté : to, že něco zakážu dítěti, přece neznamená, že je chci nějak omezovat v rozletu. Prostě nebudu čekat, až si na tu žehličku sáhne a plesknu jej přes prsty. Časem ono samo pochopí, proč na ní sahat nesmí...
za sedmé : nevšimla jsem si, že by se zde objevil názor, že ztracený se nemůže vrátit na ůpravou cestu". Ale musíš snad sama uznat, že lepší je se vůbec neztratit. Je to jako s kouřením - lepší je si vůbec poprvé nezapálit.
Za osmé : všichni určitě nemáme stejné možnosti. Každý je přece do určité míry determinován svými schoponostmi, zázemím apod...
Za deváté, to, že máme blbé zákony by snad mělo být věcí nás všech.

Andy (Út, 23. 10. 2007 - 14:10)

To nejsou lidé, to jsou právě ty svině! Zavidí, přitom všichni máme stejné možnosti! Kupovat si trávu je taky trestný čin, akorát stojí více peněz a nepřináší žádné uspokojení! Tráva se nepěstuje jenon na kouření, má i jiné důvody!
Nikomu to nevnucuju, vnucovat si to nechají jen ti, co neví, co si o čem myslet!

Oblíbená (Út, 23. 10. 2007 - 14:10)

Tak prosím netvrď, že jsi nikdy neporušila zákon. Pro mně za mně, se třeba uhul, mně je to fuk, ale jsou i lidé, které by to mohlo pobouřit a nějakou šťáru ti někam poslat. A hlavně to nevnucuj ostatním.

Andy (Út, 23. 10. 2007 - 14:10)

Oblíbená:
Dávno jsem pochopila, jací jsou lidi svině, takže nejsem tak blbá, abych ji pěstovala ve vlastní skříni a to, že tu mám edebilní zákony, není můj problém:)

Reklama

Přidat komentář