Reklama

Podvázání vaječníků

katka (Ne, 5. 2. 2012 - 22:02)

Marcelo...jde to, ale pouze umělým oplodněním

Pájo, tak to jste i 3.měsíce po druhém porodu....myslím, že časem změníte názor a budete za podvaz ráda. A pokud byste se přeci jen rozhodla mít další dítě, tak jak už jsem psala výše, jde to ...jen je třeba umělé oplodnění (ale vajíčka i spermie budou vaše)

pája (St, 11. 1. 2012 - 21:01)

Ze zdravotních důvodů mi...ahoj,já jsem 3.měsíce po sterilizaci,je mi 29,mám dvě děti císařským řezem,takže mi byla sterilizace u druhého císaře doporučena,že třetí řez i těhotenství po dvouch císařech je rizikové,navíc mám zdravotní komplikace,které se druhým těhotenstvím výrazně zhoršily,takže třetí mi víceméně zakázali,manžel byl pro sterilizaci,já s tím teda souhlasila,když se to na mě všechno valilo,ale ted toho lituju a jak,pořád si to vyčítám,mám pocit jako bych už skončila,člověk si pak říká,že je možná neměl poslouchat,co když budu chtít ještě jedno miminko,možná se ty komplikace nezopakujou a bude vše vpořádku,ale ted už je to jedno,je povšem,takže pokud nejsi pevně rozhodnuta,že to opravdu chceš,nedělej to,at nelituješ jako já,netušila jsem co to se mnou udělá,věřila jsem doktorům,ale tohle mě fakt nenapadlo,v momentě,když jsem to podepisovala,bylo toho na mě moc :_(

marcela (Po, 9. 1. 2012 - 22:01)

jemi 38 let mam podvaz vajecniku udelaly mito po tretim diteti ale ja bych jeste jedno dite bych chzela jeto mozny .ja jsem slysela ze to jde .uz je tomu 17 let co mi udelaly podvaz vajecniku muzete mi poradit

Verusacka (Po, 21. 11. 2011 - 21:11)

Nevíte o nějakém...Tak tohle je totálně nezodpovědné... nikdo Vám nenapíše sterilizaci, když tak absolutně nezodpovědně přistupujete k sobě samé... Více jak 10 interrupcí, žádné dítě??? Jak jednoduše lze ošálit druhé i sebe samu a přehodit tak svou zodpovědnost, brrrr... Díky Bohu za můj život a za skvělé lidi, kteří díky mému a manželovu tělu přišli na svět!

Verusacka (Po, 21. 11. 2011 - 21:11)

Bohužel, je to tak, že...Nemyslím, že není podmínkou jenom věk.. i počet dětí. My budeme mít čtvrté dítko (já mám 29) a jelikož jsem zdravotní sestra a vím, jaké jsou podmínky pro sterilizaci u žen, zeptala jsem se svého lékaře a nikterak neodporoval :-). Takže nejen věk 40 a 2 děti, pak 35 a 3 děti, ale i čtyři děti nehledě na věk (asi státem daný limit). Takže pokud mladší žena chce podvázati vaječníky (konkrétně přerušení vejcovodů), musí míti čtvero potomstvo...

P. (Ne, 20. 11. 2011 - 17:11)

A co třeba kamarádi?

Anna (Ne, 20. 11. 2011 - 15:11)

A co sourozenci, jejich děti? Nestýkáte se?

kulda (Ne, 20. 11. 2011 - 14:11)

:-) To ne, tak se dříve...a manžela...?

kulda (Ne, 20. 11. 2011 - 14:11)

:-) To ne, tak se dříve...a manžela...?

Suzuki (Ne, 20. 11. 2011 - 14:11)

Tak to se moc omlouvám. Opravdu jsem to pochopila jako že jsi se narodila jako "nepodařený potrat".

Helena (Ne, 20. 11. 2011 - 13:11)

Promiň, asi jsem tě...:-) To ne, tak se dříve říkalo dětem, co přišli do starší rodiny nečekaně..Nazdvihla jsi mně protože moje maminka po pár letech nakonec na následky po porodu zemřela..Kdyby šla na potrat,tak byla zdravá.Vychoval mně jen otec. Starší sourozenci už byli z domova..
Ted dávno nikoho nemám..Tedy mám dceru:-)

Suzuki (Ne, 20. 11. 2011 - 12:11)

Promiň, asi jsem tě nepochopila. "Narodila jsem se jako výškrabek-nečekaně" - výškrab dělohy se říká interrupci... Někdy se nepovede a dítě se narodí.

Helena (Ne, 20. 11. 2011 - 11:11)

Heleno, to je opravdu...Co to prosím tě píšeš?? O potratu nikdo ani neuvažoval, jinak bych tady samozřejmě nepsala..zase jedna rejpalka..Své rodiče jsem milovala a moje matka dokonce dělala na záchrance. Kdyby chtěla, tak tu nejsem. Píšu o dětech starších rodičů a původně jsem to neměla ani v úmyslu! Tak nebud trapná.Možná píšeš o sobě?

Suzuki (Ne, 20. 11. 2011 - 10:11)

Heleno, to je opravdu hrozné, že se tě rodiče chtěli zbavit potratem a za svůj život vděčíš jen neschopnosti gynekologa. Myslíš na to někdy? Nenáviděla jsi své rodiče za to, že chtěli dát zabít?

Helena (Ne, 20. 11. 2011 - 00:11)

Jenže žádný gynekolog jí...Nemáš pravdu v tom, že je stará. Z mého pohledu i z tvého ano,ale ze zákoného nároku ne. A znám ženy dvě, s 3-mi císařskými řezy..
Psala jsem jen co nabízí u nás zákon a nekomentovala svůj názor. Ten je naprosto odmítavý k mateřství kolem 40-cítky,natož déle ! Neberu v ůvahu rizika, protože Dow. syndrom se dá předem určit podle vyšetření. Ale děti starých rodičů jsou málo odolné, často nemocné, brzy sirotky...Jako studenti mají doma "dědečky a babičky", navíc hrozí nemoce stáří, nebo úmrtí. Často se takové děti po vlastním sňatku dočkají svých potomků,kteří nepoznají své prarodiče. A to jsem hodně mírná...ve výpočtu.
Můžu si to totiž dovolit. Narodila jsem se jako výškrabek-nečekaně.Jenže to nebyla antikoncepce. Moji starší sourozenci byli v pořádku a já stále chcípala na běžné choroby, pochytala kde co a nakonec jsem dávno sirotek..Fakt bezva život..jenže moji rodiče mně neplánovali. Proto jsem doslova alergická na tohle,ale nechtěla jsem to tady psát. Je to můj postoj, jen jsem radila co má dělat. Verča nechce vědět náš názor, ona chce miminko...A moje zkušenost se sem nějak nehodila, nerada lidi prudím.

L. (Ne, 20. 11. 2011 - 00:11)

Tak zatím ještě chvíli...Jenže žádný gynekolog jí těhotenství nedoporučí. Nejenže je už na mateřství stará (riziko Downova syndromu aj.), ale po 2 císařských řezech je děloha značně nepružná a mohlo by dojít k velkým komplikacím, i ohrožení života.

Helena (Ne, 20. 11. 2011 - 00:11)

Ahoj, je mi 40, mám...Verčo, teprve ted vidím, je ti přesně 40-cet..tak neváhej a utíkej..To bys zpočátku nic neplatila. Nechod ke gynekologovi svému, to je nesmysl. Běž do nejbližšího centra, netuším kde žiješ. Jinak bych ti napsala kde je..
Možná ti vysvětlí tam, že s tvými potížemi to nejde. Nebo ti to budou vymlouvat,ale záleží na tobě.

Helena (Ne, 20. 11. 2011 - 00:11)

Tak zatím ještě chvíli platí tohle..

Zatímco ženy do 40 let mají nárok na tři asistovaná oplodnění, která hradí zdravotní pojišťovny, starší ženy musí sáhnout do své kapsy. A pěkně hluboko. Za jeden pokus o oplodnění s darovanými vajíčky se platí kolem 50 tisíc a často se musí provést dva nebo tři zákroky.

Jistě by cena byla nižší, protože vajíčka nemusíš mít darovaná. Chce to urychleně navštívit nějaké centrum kde to dělají.

radka (So, 19. 11. 2011 - 23:11)

přirozenou cestou ne, jedině umělým oplodněním. jenže se fakt bojím, že to se dělá jen do 40 let. obávám se, že vám zbývá jen adopce nebo nechat si dítě odnosit náhradní matkou.

Verča (So, 19. 11. 2011 - 23:11)

Mám v pláu za ním zajít, ale nejprve jsem se chtěla poradit tady. Jestli to vůbec jde.

Reklama

Přidat komentář