Reklama

Podvázání vaječníků

radka (So, 19. 11. 2011 - 22:11)

omlouvám se, nejsem si jistá, jestli se umělé oplodnění u žen nad 40 let dělá. jednalo se o zvýšení věkové hranice, ale jak to aktuálně je, nevím. zkus se poradit se svým gynekologem.

radka (So, 19. 11. 2011 - 22:11)

Ahoj, je mi 40, mám...umělé oplodnění. jenže těhotenství po čtyřicítce je riskantní samo o sobě, natož s 2x sešívanou dělohou. nepřemýšleli jste raději o adopci?

xx (So, 19. 11. 2011 - 22:11)

Každá antikoncepce může...Ano, i tak to může v krajním případě dopadnout. Jenže já kdysi měla bezva doktora a ten mi nepodvázal vejcovody,ale uřízl..Byl to známý primář a věděl, že steh někdy povolí.
Jinak při podezření na těhotenství okamžitě k doktorovi a prudit dokud něco neudělá. Protože kdyby šlo o mimoděložní těh. jde o život. Nedat se, nečekat na nic !

Verča (So, 19. 11. 2011 - 22:11)

Ahoj, je mi 40, mám podvázáné vaječníky, jsem po dvou císařských řezech a mám oddělený kousek děložního čípku. S manželem by chom chtěli mít ještě dítě máme 2, ale jeden syn už je dospělý a druhý v pubertě. Tak bychom si ještě přáli mít miminko. Je nějaká šance ho mít?

Janka (Čt, 6. 10. 2011 - 20:10)

NO UDELALA SEM SI TEST PO...Mimoděložní těhotenství bývá po sterilizaci opravdu možné, ale kamarádka to nemůže vědět jistě. Vykašli se na to, co si o tobě bude myslet gynekolog (třeba si nemyslí vůbec nic) a hned za ním zajdi. Kdyby to náhodou mimoděložní těhotenství bylo, pak by to byl dost nebezpečný stav. Věřím, že si gyn na čelo ťukat nebude. Chodí k němu samé ženské, takže je jistě zvyklý na leccos :-) Držím palce a návštěvu gyna neodkládej!

JANCA (St, 5. 10. 2011 - 12:10)

NO UDELALA SEM SI TEST PO DRUHE A TO SAME JEDNA CARKA VIC A JEDNA MIN ,BOJIM SE ZE BUDU TEHOTNA ALE MIMODELOZNE TAK JAK ME RIKA KAMARADKA ,A TAKY SE BOJIM DOKTORA ABY SE ME NESMAL NEBO SI NETUKAL NA HLAVU ,TVRDIL ME UZ PRED DVOUMA ROKAMA ZE PO PODVAZANI VAJECNIKU SE NEMUZE STAT ABYCH ZNOVA OTEHOTNELA,ALE JA SE OPRAVDU CITIM JAKO TEHOTNA ,UVAZOVALA SEM NAD TIM ZE I ZMENIM GYNEKOLOGA ,A KDYZ BUDU TEHOTNA TAK SI SAMOZDREJME MIMINKO NECHAM ,,JANA

Zdeněk2 (Po, 3. 10. 2011 - 09:10)

Každá antikoncepce může selhat a platí to i pro sterilizaci. Jedna moje spolupracovnice zkoušela různé druhy pilulek i nitroděložní tělísko a nakonec se dala sterilizovat, ale přesto znovu otěhotněla. A není to jediný případ, na webu jsem četl příspěvek ženy, která se dala sterilizovat před 3 roky, ale od té doby byla už 2 x těhotná. Není to sice nic příjemného, ale jedině potraty jsou zárukou, že ženy budou mít ženy jen tehdy, když si to budou samy přát, ale o tom se moc nemluví.

jana (Ne, 2. 10. 2011 - 17:10)

je mozne otehotnet kdyz me pred 5 lety podvazali vajecniky ,delala sem si test a mam jednu carku silnou a druha je slabsi dekuji jana

Helena (Út, 23. 8. 2011 - 05:08)

Ahoj Sabi, vajíčka se tvoří ve vaječnících, a vejcovod je jen taková spojovací trubice která je přivádí do dělohy.
Takže po sterilizaci se vajíčka pořád tvoří, akorát se nemají kudy dostat do dělohy, a naopak se spermie nemůžou dostat k nim.

. (Po, 22. 8. 2011 - 21:08)

protože má dělohu

sabi (Po, 22. 8. 2011 - 20:08)

Dobrý den, je mi 14 a moje 37 letá teta si to chce udělat a mě pověřila tím, abych jí zjistila, že když je tedy sterilizována, tím pádem by se jí neměli tvořit vajíčka, tak proč má menstruaci? Děkuji za odpověď :) Sabina

anonym (Pá, 12. 8. 2011 - 08:08)

dobry den mam dotaz jsem po porodu 6 mesicu a mela jsem jen sestinedelni kojim a uz treti den mam hodne hnedy vytok a mam podvazane vajecniky

Yossarian (Út, 12. 7. 2011 - 06:07)

Já mám vaječníky podvázané šňůrkou. Pokud chci třeba k večeři vejce, tak jednoduše povolím takovou tu brzdičku na šňůrcee. Vytáhnu vejce nebo dvě a je to. Brzdičku pak zase zatáhnu. Dělali mě to bez narkózy u nás v konzumu.

Helena (Po, 11. 7. 2011 - 23:07)

dobry vecer ja mam 29let..dva...Lucie, protože asi vůbec neznáte své vnitřní orgány,nemá moc cenu popisovat detaily.
Jen tolik, váš doktor má pravdu, pokud byste děti někdy chtěla,musela byste si nechat odsát vajíčko, oplodnili by ho mimo vaše tělo a posléze zpátky do těla zavedli-ne vždy to vyjde. Jinak běžně otěhotnět prostě nemůžete, protože vaše vejcovody jsou neprůchodné/ díky tomu zákroku/
Neprůchodné= podvázané a tedy jste v tomto stavu neplodná..Obávat se nechtěného těhotenství rozhodně nemusíte!

lucie (Po, 11. 7. 2011 - 21:07)

V ČR je sterilizace žen...dobry vecer ja mam 29let..dva cisare a podvaz vajecniku muj gynekolog mi nikdy poradne nevysvetlil co podvaz znamena nemam sterilizaci pry jen podvaz co to presne znamena?...zakrok mi udelaly pri cisarskem rezu kdyz jsem byla pod narkozou...kdyz jsem se ptala na riziko otehotneni rekl mi ze jen umelim oplodnenim presne jeho vysvetleni nechapu dekuji za odpoved...

Helena (Pá, 8. 7. 2011 - 16:07)

V ČR je sterilizace žen povolená, pokud:
a) má žena 4 děti
b) má žena 3 děti a věk nad 35 let
c) věk nad 40 let
d) dva císařské řezy
Jinak není šance.
Možností je návštěva zahraničí, nejsnáze Slovenska. Cizince sterilizaci provede např. Sanatorium Koch v Bratislavě: www.gpn.sk, cena je 100 euro za registraci pacientky a 400 euro za zákrok.

Sterilizace přetětím vejcovodů se provádí pod celkovou narkózou, pomocí dvou nebo čtyř laparoskopických řezů na břiše. Je třeba se týden vyvarovat jakékoli fyzické námahy (vč. zvedání malých dětí) a dva týdny větší zátěže (cvičení, nošení těžkých věcí).

Alternativou bez narkózy a řezů je Essure, kterou ale nikde ve střední Evropě neprovádějí. Nejbližší možností je Holandsko, kliniky www.casa.nl; cena za tento zákrok je asi 1500 euro. Skrz vagínu a dělohu se do vejcovodů vloží kovové spirály, které dráždí okolní tkáň, a během tří měsíců vejcovod zcela zaroste.

Petra (Po, 4. 7. 2011 - 18:07)

Ahoj mirando taky bych o to mela zajem myslis ze by to udelali ve 29letech?a delaji to pod narkozou?

Miranda (Po, 4. 7. 2011 - 16:07)

Čemu říkáte podvázané vaječníky? Já mám sterilizaci- přerušení vejcovodů laparoskopicky. Byla jsem na tom v 43 letech, doporučil mi to gynekolog jako antikoncepci, bylo to zadarmo a nemohu si to vynachválit. Toto se zrušit už nedá, je to trvalé.

Jolana (Ne, 3. 7. 2011 - 21:07)

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám podvázané vaječníky, ale už to nechci. Dá se to zrušit? Děkuji za názory.

Afra (Ne, 8. 5. 2011 - 15:05)

Ptala jsem se svého...tak že to jde kdykoliv? jenom si za to zaplatit. Super 20 000 není moc:-D

Reklama

Přidat komentář