Reklama

BAKEROVA CYSTA

Daniela (Pá, 6. 6. 2008 - 08:06)

Teď mi naše doktorka právě posílá na vyšetření na ortopedii s podezřením na cystu v koleni. Mě tedy koleno nebolí, ale začal mi otýkat kotník. Žíly jsou prý v pořádku. Ale jak cysta tlačí pod kolenem na shluk žil, tak dochází k otokům .... máte s tím někdo zkušenost?????? Asi hloupá otázka na těchto stránkách že?

Tana (Út, 27. 5. 2008 - 13:05)

Protože jen tak hned neřeším věci operací,rozhodla jsem se využít rady jedné pisatelky,která mi zde radila,že Bakerovu cystu léčí třezalkovým olejem.Koupila jsem si ho v lékárně a mažu 3x denně pod kolenem i s lítkem a také koleno z vrchu.Můžu vám říct potěšující zprávu,že koleno postupně /do 14 dnů/přestalo bolet,dokonce ho již skoro pokrčím jako to druhé.Jsem šťastna,že to funguje a dám také na radu té paní a ještě 14 dní budu jednou denně pokračovat.Je to potřeba lehce masírovat,dokud se olej nevztřebá.Olejíček stál 2x 55,- Kč a u lékařů mě toto stálo za 3/4 roku více a ještě bez úspěchů.Ozvu se zase za ten měsíc po ukončení třezalkové léčby a pak dám zkušenosti,jestli ten účinek je nadále.Nezoufejte a zkuste to také stojí to za to.vždyť sami píšete,že operace nic neřeší.Tana

Alena (Po, 26. 5. 2008 - 14:05)

Pred hodinou som sa dozvedela, že mám Bakerovu cystu.Nepoznám toho pána a ani
nechcem nosiť niečo od neho a ešte keď tak
ve?mi bolí.. Čo mám robiť s touto vecou

Petra (Pá, 23. 5. 2008 - 15:05)

Tak u nás tobopravdu žádný význam nemělo.Po 4 operacích na chirurgii nás odeslali na ortopedii a tam pan doktor řekl , že děti zásadně neoperuje , protože se jim to vrací.Že všechny ty operace byly na nic.Máme počkat 1-1,5 roku a že to samo zmizí.Naposledy byla operovaná v listopadu 2007.Cysta se nám nedávno začala pomalu zmenšovat měla jsem strašnou radosr, ale teď se zase zvětšuje.Tak nevím nevím co dál asi jen čekat a čekat.

Katka (Út, 20. 5. 2008 - 10:05)

ahoj jitko, mame ten samy problem. mam 3-leteho syna,a je to asi tak rok co jsem zjistila boulicku v podkoleni jamce.pak se mu vytvorila i na druhe strane.doktori rikaji, ze operace moc neresi, pry je riziko, ze se mu to vytvori znovu.nekdy si stezuje na bolest, tak jsem se rozhodla, ze to pujdeme vyndat.ale kdyz jsem si ted precetla prispevek petry, tak tedy nevim jestli to ma nejaky smysl, kdyz maji za sebou tolik operaci a stejne se to tvori dal.

hoiram (Po, 19. 5. 2008 - 13:05)

daj potom vediet ako si dopadol,lebo mam presne ten isty problem,som po operacii kriznych vazov a vsetci hovoria,ze je to len reakcia na operaciu,ale ja viem svoje

Lukáš (Pá, 16. 5. 2008 - 13:05)

zdravim Vas, dnes sem se dozvedel, ze mam bakerovu cystu. puvodne se si myslel, ze mam jen natazeny upon, kdyz ale bolest neustupovala ani po aplikaci urciteho gelu, sel se k doktorovi. po dvou mesicnim sledovani mi dnes udelal punkci. vytahl vodu a primo aplikoval nejaky lek.jeste se mam setrit a za tri tydny du na kontrolu. pokud se tomu neulevy tak operace:(

tana (Po, 28. 4. 2008 - 08:04)

Přečetla jsem si váš příspěvek,věřím bylinkám a proto napište jaký poměr se má dát slun.oleje a kolit té třezalky .U všeho je nutný poměr.Děkuji

Tana (Po, 28. 4. 2008 - 08:04)

Půl roku se léčím s kolenem. Říkali mi,že mám začínající artrozu.3x mi dali obstřik a taky vytáhli trochu vody.Když mi otekla noha až dolu to je i kotník a bolelo mě lítko, obvodní lékař mě z obavy z tronbozy nechal odvézt šípama do nemocnice.Tam mi zjistili,že žíly jsou v pořádku , a že mám Bakerovu cystu.Teď konečně vím proč mě to koleno bolí.Také ho mám teplé a na ortopedii mi řekli abych si ho ledovala zapařením a nezatěžovala nohu.Kolenu se nachvíli uleví ale toť vše.Podle mě ale přeci musí být nějaké řešení.Mám kontak na lékaře,který léčí čínskou medicinou,tak se pokusím s ním spojit.Jakmile budu něco podstatného vědět ,podám informace. Proto sledujte diskusi.

asi mám ten pro (So, 19. 4. 2008 - 19:04)

Ja mám asi ten problém tiež. Už som PN tri týždne. Bol som hospitalizovaný s pravým kolenom. Stále som sa na to sťažoval, lenže vitzity bývajú ráno a vtedy som cítil len trochu bolestivé a zdurenú pravú jamku na pravom kolene. Teraz je víkend a ja mám pocit že sat o mkierne stupňuje, ale zatia? "niečo" vyslovene naplnené necítim. Dá sa takáto liečba vo včasnom štádiu liečiť efektívne aj medikamentóznou cestou?

Návštěvník (Út, 5. 2. 2008 - 19:02)

Ilono jak je syn starý? Můžete mi napsat na e-mail? petra-volejnikova"seznam.cz

Petra (So, 12. 1. 2008 - 16:01)

Ted mi doktorka poslala na ortopedii,s tím že mám v koleni Bakerovu cystu.Můžemi někdo napsat něco o tý nemoci a co by mě mohlo čekat u lékařů.Děkuji

Petra (Čt, 10. 1. 2008 - 13:01)

Lucinka 6 let byla 11/2007 po 4 operována bakerovou cystou a už to má opět zpět.Pan doktor jí chce při příští operaci vzít kůži z přilehlého místa a vyměnit je, že prý tam už podkoží nemá tak se jí to nemá kam vstřebat.Víte o tom někdo něco?Prosím.

patricie (St, 9. 1. 2008 - 16:01)

suverenním vyšetřením na měkké tkáně je ultrazvuk

patricie (St, 9. 1. 2008 - 16:01)

Lepší než operace je punkce s vyprázdněním cysty, u někoho dojde k resorpci (vstřebání) do podkoží, ale vždy záleží na obtížích, hlavně jak moc je omezena hybost a na bolesti

gabina (Po, 7. 1. 2008 - 12:01)

Jakým vyšetřenim je možno zijstit BAKEROVOU CYSTU.

Jana (St, 19. 12. 2007 - 23:12)

Před 7roky mi byla zjištěna bakerova cysta.Po třech operacích jsem měla několik let pokoj i když mě koleno stále bolelo.Teď mi byly zjištěny cysty v obou kolenech.Tak nevím jestli ty operace k něčemu jsou stále se to vrací.Operace pod koleny jsou dost bolestivé.Mám strach z dalších operací.

Petra (St, 28. 11. 2007 - 12:11)

Lucinka 6 let byla 23.11.2007 na operaci bakerovi cysty.Bylo nám řečeno že normálnímu člověku se ten rosol vstřebává do podkoží ale jelikož Lucinka už tam žádné podkoží nemá tak se to opakuje.Doktor říkal že jestli bude zase nutná operace tak jí vezme kus kůže ze stehna(kde to tolika nevadí)a vymění je.petra-volejnikova"seznam.cz

Míla (Čt, 22. 11. 2007 - 19:11)

měla jsem ultrazvukem zjištěnou cystu a záněty uponů ke koleni(bolest a nemožnost chození nepopisuji).Sama jsem si v červenci vyrobila třezalkový olej(kvítka třezalky tečkované do slunečnicového oleje,každý den zamíchat,po dvou týdnech červený olej se dá používat). Prodává se též v lékárně. Olejem jsem si potírala bolavá místa-koleno zepředu i podkolení jamku a masírovala dlouho,až byla kůže suchá. Na kůži zůstaně tenoučká vrstva oleje, která žlukne-je cítit oblečení žluklým olejem, proto jsem si po vmasírování otřela vše intim neb pro miminka utěrkou. Ze začátku jsem masáž dělala 3xdenně. Po týdnu velké zlepšení, již po 3dnech úleva.Ještě celý měsíc jsem si dělala masáž 1x denně a vše dobré-koleno v pořádku, nevím o cystě. Poradila jsem dalším a pomohlo - bez léků a operace. Třezalka je silně prtizánětlivá a proti spasmová. Olejíček má velké účinky na mnoho neduhů. Přeji hodně úspěchů v uzdravení.

Míla (Čt, 22. 11. 2007 - 19:11)

měla jsem ultrazvukem zjištěnou cystu a záněty uponů ke koleni(bolest a nemožnost chození nepopisuji).Sama jsem si v červenci vyrobila třezalkový olej(kvítka třezalky tečkované do slunečnicového oleje,každý den zamíchat,po dvou týdnech červený olej se dá používat). Prodává se též v lékárně. Olejem jsem si potírala bolavá místa-koleno zepředu i podkolení jamku a masírovala dlouho,až byla kůže suchá. Na kůži zůstaně tenoučká vrstva oleje, která žlukne-je cítit oblečení žluklým olejem, proto jsem si po vmasírování otřela vše intim neb pro miminka utěrkou. Ze začátku jsem masáž dělala 3xdenně. Po týdnu velké zlepšení, již po 3dnech úleva.Ještě celý měsíc jsem si dělala masáž 1x denně a vše dobré-koleno v pořádku, nevím o cystě. Poradila jsem dalším a pomohlo - bez léků a operace. Třezalka je silně prtizánětlivá a proti spasmová. Olejíček má velké účinky na mnoho neduhů. Přeji hodně úspěchů v uzdravení.

Reklama

Přidat komentář