Reklama

tělocvik naboso

Pavel (St, 21. 7. 2010 - 23:07)

To je naprostá demagogie.Ještě si prosím ujasni a nastuduj,co je to demagogie,myslím si že užíváš pojem,který pořádně neznáš.

Pavel (St, 21. 7. 2010 - 23:07)

To je naprostá demagogie.V jakém smyslu demagogie?
V jakém odstavci,v prvním nebo v druhém?

Jirka (Po, 19. 7. 2010 - 00:07)

Píši jenom takové...To je naprostá demagogie.

Pavel (So, 17. 7. 2010 - 11:07)

Píši jenom takové porovnání,co bylo tenkrát a co je dnes.
Jak se ta doba změnila.Hodně dávno převážně z ekonomických důvodů chodilo naboso dost lidí a nikdo se nikoho neptal,jestli ho to láká nebo neláká,prostě se muselo,ať se to někomu líbilo,nebo ne.
Docela by mě zajímalo,co by ti dnešní milovníci bot dělali,kdyby se octli v tehdejší době?

A taky je docela úsměvné,jak spousta těch dnešních tvrdých hochů je tvrdá do doby,než dojde na to,že musej ujít kus naboso,to se potom tvrdost ztrácí a mění se to v naříkání,jak to bolí.Kdo si hraje na tvrďáka,měl by být také zvyklý chodit bos.
Je to vidět,jak vyspělá civilizace hýčká lidi.

xman (Pá, 9. 7. 2010 - 11:07)

Tak zase trošku pohled z druhé strany né? Já třeba jsem nikdy na boso nechodil a ani mě to neláká, ale miluju, když vidím bosá děvčata, je to prostě sexy a svůdné, to se nikdo nemůže divit, že prostě normální chlap čumí na bosé dívčí nohy, je to naprosto normální a je to skvělá sváděcí technika, spousta děvčat si ani neuvědomuje, jak je to svůdné, no to se pak nemůžou divit, že jim chlapi zíraj na nohy.

marcus (Čt, 17. 6. 2010 - 15:06)

Pavle, o té zaujatosti až...Skvělé filmové tipy, díky. Mohl bys zmínit i ty "další"?

Marie (Po, 10. 5. 2010 - 20:05)

Já taky cvičím bosa,...U nás úplně bosa cvičí jen pár holek ale třeba při šplhání na tyčí, to jsme bosé všecky.M

Pavel (Po, 10. 5. 2010 - 20:05)

No dneska kdyby učitel...Podle toho,co jsem načetl,tak je to s těma problémama někde opravdu reálné.Byly po netu diskuze,které v současné době už neexistují,psali tam také učitelé a můžu Tě ubezpečit,že né všude se k tomu vedení školy kladně stavělo.

Jitka (Po, 10. 5. 2010 - 15:05)

No dneska kdyby učitel...Já chodím na gymnastiku a tak to tam máme úplně jednoduchý, všechna děvčata jsme vždycky naboso.

jiricek (Po, 10. 5. 2010 - 11:05)

No dneska kdyby učitel...No dneska kdyby učitel navrhl ...
Kdyby to "jen" navrhl, těžko z toho může mít problémy, protože návrh představuje dobrovolnost. A kdyby to naopak nařídil, tak se to zase poněkud vymyká svobodě, o jaké ty neustále mluvíš.

Pavel (Pá, 7. 5. 2010 - 21:05)

Souhlas s Péťou. Že...No dneska kdyby učitel navrhl cvičit venku bez bot,mohl by mít problémy,vzhledem k tomu v jaké zvláštní svobodě žijeme,doufejme,že se to snad někdy zlepší.

Ward (St, 5. 5. 2010 - 20:05)

Souhlas s Péťou. Že nepotkám jiného bosého, je už běžná norma a neřeším to, stejně jako mi nevadí pozornost kolemjdoucích. Ostatně s tím ušpiněním to ani nemusí být trapné - jsou města nebo jejich části, kde je to v pohodě a přesto jsem tam bosé lidi ani v nejkrásnějším létě nepotkal (Příbram, Jeseník, Liberec, Loket nad Ohří, Písek, Jihlava, Vrbno pod Pradědem a další). Nakolik bude žabková móda v tomto směru přínosem, se ještě uvidí.

Michalův zážitek s dívkami při tělocviku je skutečně zajímavým a dost ojedinělým "jiným úhlem pohledu"; měla by nám k tomu říct svůj názor i druhá strana, tedy dívky které tady diskutují. Mně to připomnělo dávný zážitek, kdy jsme z našeho domu ve Farského ulici v Praze viděli na školní hřiště sousedního gymnázia; v teplém období končícího školního roku (květen-červen) byly studentky na školním hřišti při hodině tv (převážně míčové hry) pokaždé všechny bosé. Přemýšlel jsem tehdy, zda to bylo nařízené nebo dobrovolné (to už se nedá zjistit); pro rozlišení družstev (červené-modré, bosé-obuté) to nebylo...

Péťa (St, 5. 5. 2010 - 17:05)

Podle mě je to věc každého, jestli bude chodit v botech, nebo naboso. Každopádně jsou lidé, kteří chodí naboso daleko zdravější než lidé obutí. Např. nemají ploché nohy, nohy se jim nadměrně nepotí a nevyskytují se na nich plísně. Asi nejvíce lidi od chození naboso odrazuje skutečnost, že když jsou na ulici bosí, tak většinou nepotkají jiného bosého člověka. Dále že se jim každý dívá na nohy - a kdo chodí naboso, má špinavé nohy. To je pro lidi velmi trapné, proto raději chodí v botech. Ale v poslední době je čím dál víc vidět lidi v žabkách, a toho si už vlastně nikdo nevšimne jestli ten dotyčný má žabky nebo je naboso. Hlavní odrazovací prostředek je věta: "No to jistě!!! Abych si ještě tak něco zapíchl/a do nohy!" Mně se to ještě nestalo a chodím bosky každé léto. A tak jsem pro to, když někdo chodí bosky.

Pavel (St, 7. 4. 2010 - 14:04)

No Jardo,je pravda,že před...Dodal bych,že se ten dotyčný chodidel možná štítil a že se mu z toho dělalo nějak špatně a tak vyžadoval,aby si ten kluk vzal ponožky.
Možná měl předsudek,že nohy jsou páchnoucí a případně plesnivé.Největší legrace je,že nohy páchnoucími a někdy plesnivými udělala právě obuv,hlavně ta uzavřená.I když jsou i lidi,kterým noha ani nezapáchá,nebo málo,možná mají malou potivost.
Každopádně štítit se bosých lidí a lidí v pantoflích mi přijde dost nepřirozené, nepřiměřené a přehnané.

Pavel (Út, 6. 4. 2010 - 21:04)

ja kdyz sem byl na ucnaku coz...No Jardo,je pravda,že před dvaceti lety oproti dnešku sandále naboso a žabky nebyly vůbec rozšířené,tak to učitel možná ještě víc negativně vnímal.
Ovšem na lyžařském výcviku pantofle naboso jako domácí přezutí taky nechápu,proč se mu to nelíbilo.
Dneska i studenti na vysokých školách nosí žabky a sadále naboso,když jdou na přednášky a nikomu to nevadí.Ke zkouškám chodí teda v obleku a obuvi.

Michal (Út, 6. 4. 2010 - 20:04)

Hano, díky; napsalas to...Tak ňák jsem zahlíd tuhle diskuzi, ale já /ze zkušenosti, už dřív/ bych to viděl i z jiného úhlu! Zkušenost z dřívějška je asi takováhle: V centrální hale-tělocvičně /učňáky ve městě neměly vlastní tělocvičny/ se naše chlapecká třída srazila omylem s jiným učilištěm, s dívčí třídou, zahradnicema. Tedy omylem učitelů stejný čas, a 2 třídy na cvičení. Učitelé se nakonec dohodli na kompromisu a společném cvičení (každá třída na 1 polovině). A tím už se dostávám k naznačené zkušenosti. Když jsme nečekaně přišli, holky už byly před šatnou v cvičebním a prakticky všechny obuté. A když se pak učitelé dohodli, tak vypadly z chodbičky zas do šatny. A za chvíli už nastoupily na cvičení, ale skoro všechny úplně naboso! Takže mně osobně to tehdy připadalo jako styl určité recese, provokování, svádění, zkrátka nevím. Závěr tedy může být i opačný než se zde píše, a dívky tím že jsou bosé na sebe jakoby chtěly upozornit nebo navázat pozornost. Ale samozřejmě to může být jen můj dojem.

Pochybovač (Út, 6. 4. 2010 - 20:04)

Hano, díky; napsalas to úplně přehledně a jasně. Já se domnívám, že to jako vysvětlení stačí; není třeba v tom bádat a hledat něco skrytého - "Každopádně to byl nezvyk". A to ostatní k tomu přidává mužská část populace, která čučí a čučí, a dívky pak nevědí na čem jsou (jako ony servírky v žabkách, které se potajmu kontrolovaly, co je na jejich chodidlech špatně, že na ně hosté tak vytrvale koukají). Měj se moc hezky. :-)

Hana (Út, 6. 4. 2010 - 19:04)

Moc hezký příspěvek Hany...Viz. Pochybovač - konkrétněji rozepsat - jde to těžko - je to již dávno. Snad asi tak, že to byl divný pocit mít na cvičení najednou bosé nohy a nepřidaly tomu ani ty občasné pohledy hochů ze třídy na naše chodidla. Vím, že takto bosky jsou naprosto běžně např. gymnastky a nikdo se nad tím nepodivuje. Každopádně to byl nezvyk. A moje první reakce když jsme se převlékly - vyzuly (ale i mojí kámošky a pár dalších děvčat) byla taková, že jsem jen v rychlosti jukla na svá chodidla, zda není nějaký problém, zda jsou OK, ale bylo to asi spíše reflexivní? Jinak tehdy (před r. 89) ještě nebylo "takříkajíc IN" mít 1OO% a ošetřená chodidla, takže pár nás mělo ne zcela ošetřené paty atd., ale neřešily jsme to. Celkově pak se ten tělocvik (výjimečně bosky) zvládnul, ale zkrátka bylo to takové zvláštní?

Pochybovač (Út, 6. 4. 2010 - 18:04)

Moc hezký příspěvek Hany - mohl by celkově téma (nejen na této diskusi) posunout dál. "Pocit(...)zvláštní a divný" - ano, tak nějak to je, ale jde to konkrétněji rozepsat? Jak to vnímají kluci, víme dostatečně. Ale co dívky - je to stydlivost? A jakého druhu? Určitě ne taková, jako by byly "do půli těla" a také ne taková, že by vadil nějaký křivě zastřižený nehtíček... (Jinak procento těch dívek, které to neřeší vůbec, je všude zhruba stejné.) Pavle, budeš mít novou částečku do filozofické mozaiky :-).

Jardo, podobného šéfíka jsem měl v práci. Nosil jsem pantofle na boso (ne nějaké domácí papuče, ale solidní na ven) a vždycky když jsme měli jít k jedné sekretářce, ukázal mi na nohy a sykl: "Ponožky!" Tak jsem si je na tu chvíli natáhl a po jednání zase sundal (kolegové se tiše usmívali). Po jisté době ho to přestalo bavit a nechal mě být.

Hana (Út, 6. 4. 2010 - 13:04)

Já zi vzpomínám, že na gymplu (před r. 89) nám z nějakého důvodu změnili hodiny, dali dvouhodinu tělocviku a nikdo (většina třídy přespolní) sebou neměl botky na cvičení. A tak nám tělocvikářka nařídila cvičit úplně bosky a to i bez ponožek (kvůli příp. úrazu, v tělocvičně byly tehdy ještě kluzké dřevěné parkety). Pocit to byl takový docela zvláštní a divný, většina z nás holek takhle cvičila vůbec poprvé. A když Vám navíc pokukujou po nohách kluci (byli jsme smíšená třída), tak asi nic moc... Jinak pravidelně (jen uvnitř, ne venku) od nás cvičily bosé jen tak 3-4 holky.

Reklama

Přidat komentář