Reklama

tělocvik naboso

David (Ne, 28. 6. 2009 - 20:06)

to chudák:
To by mě teda zajímalo, do jaké školy chodíš. Naprosto chápu povinné vyzutí v úpolovém sále, v normální tělocvičně povinně jen při hodinách gymnastiky, to je celkem běžné, ale že by někde měli za povinnost cvičit pokaždé bosi? Tomu se mi tady v česku nechce věřit. Mě čeká matura příští rok a u nás na gymplu cvičí pořád bosi akorát čtyři lidi z ročníku.

paja781p (Pá, 26. 6. 2009 - 23:06)

to chudák:
mě by zase štvalo mít na nohách boty,každej jsme nějakej,no....uzavřený boty jsou děsnej vynález,hlavně mluvím o letní sezoně,ti co to zbožňují mají nejenom smradlavé nohy,ale loupe se jim i kůže......

Bearnsdorf (Pá, 26. 6. 2009 - 22:06)

Vazeni opatrne. Take jsem behal v telocvicne za kulatym nesmyslem(v ne zrovna dokonalych teniskach) a jelikoz uz mne palily chodidla, tak jsem se vyzul. Ne nebojte se, nebyl smrad. Ale jen mi jednoduse praskl puchyr na chodidle. To je posusnanicko. To by jste radosti okusovali radiator.

chudák (Pá, 26. 6. 2009 - 17:06)

my to musíme dokonce povinně musíme si sundat boty a dokonce ponožky mne to celkem štve

paja781p (So, 20. 6. 2009 - 13:06)

pro Stydlivý a Souhlasím.....
teda vy máte věci.....Já bych se nestyděl,mě by to bylo srdečně fuk.Každopádně je divné z jakého důvodu vám kontrolovala úča nohy.Jinak kdybych dělal gymnastiku volil bych také naboso.Já se za nohy nějak nestydím,spíš když jdu naboso někde a nemám skvělé naladění,tak mi občas není příjemné,jak lidi koukají,není to stud za nohy,ale za tu neobvyklost.

Souhlasim (St, 20. 5. 2009 - 13:05)

Souhlasim, ja jsem taky zrovna nemusel, kdyz nam ucitelka na gymplu vsem pri vchazeni do telocvicny koukala s pripitomelym usmevem dolu po nohach, jestli jsme splnili prikaz a prichazime na gymnastiku cvicit bosi. A zvlast, kdyz nam pak na konci hodiny kontrolovala, jak mame nohy spinave, museli jsme zanozit a chytit se dlani za nart a chodidla hezky ukazat. No nic moc proste.

Stydlivý (St, 20. 5. 2009 - 13:05)

Na gymplu jsme na chlapeckém telocviku vsichni museli na gymnastice cvicit bosi. Úca nas ale nechavala na zacatku a konci hodiny nastupovat na gymnastickem koberci, aby nas pritom nezably nohy. Stal jsem vzdy v prvni rade, a museli jsme spicky srovnat v jedne linii na obrube koberce. Kluci to resili tak, ze palce ohnuli pres lem. Uca to kontrolovala, a ja jsem byl strasne nejisty, dovtipil jsem se, ze to je asi takto povinne, a tak jsem prsty sevrel obrubu koberce take. A ucitelka se priblble usmivala a ja se zacal strasne stydet...

paja781p (St, 18. 2. 2009 - 10:02)

re:David,
ha,ha
Zcela normální,ženská se vždycky umí spravedlivě odvděčit :-)) :-))

David (Út, 17. 2. 2009 - 11:02)

Jednou jsme měli společný tělák s holkama a šplhali jsme. Jedna holka vyšplhala asi jen metr a půl. Kámoš jí povzbuzoval. Ona byla bosá a já měl strašnou chuť jí polechtat na chodidlech. Tak jsem začal. Všichni se začali smát a já si to užíval asi 15 vteřin..:-)) Pak slezla dolu a dostal jsem takovou facku až mi odletěli bríle. No sranda.

paja781p (Ne, 8. 2. 2009 - 17:02)

tělocvik naboso
http://www.vohwinkel.net/home/2004-06/aktuell0406-turnmeile.htm

paja781p (So, 24. 1. 2009 - 23:01)

je tu jedna zajímavost,určití fotografové zakryjí nohy,jak říkáš Warde,ale zase na druhou stranu šly do mody žabky,jenž je lidé nosí i ve městech a to docela masově.takže ta intimita nohou už není taková,jako ještě před třemi lety.Tedko mají z úplnně bosých hrůzu jenom úzkostliví lidé,kteří se bojí poranění a špíny.
A na potěšenou můžu říct,že i reklamní plakáty jsem viděl s úplnně bosými lidmi,ano,sice třeba leželi na trávě,rozhodně nešli po ulici,ale kupodivu tam text nedali.
Řekl bych,že je to tak půl na půl.Jedna skupina to dělá tak,jak říká Ward,ta druhá opačně.A tak je to i na těch školách.V jedný bosej tělák neřeší,v druhý striktně bazírujou na obuvi.

paja781p (So, 24. 1. 2009 - 13:01)

Do diskuzního fora na lidech jsem dal odkazy na fotky bosonohých vyjímek při hodinách TV.Jedna holka je dokonce naboso na venkovním hřišti.
V žádným novodobě točeným filmu,se nevyskytnou bosí při hodinách TV,pokud to neni vysloveně nějaký speciální tělocvik.Zato ve starém filmu Meráček,tam byla boso celá třída.A vůbec přiznám se,že ty novodobý filmy,co zplodila ČT mi jdou proti srsti.Třeba Horákovi,Ranč u zelené sedmy atd....(je mi líto koncesionářských poplatků patřící ČT jenom proto,že vlastním přijímač i když ty jejich stanice ani nesleduju,občas ČT2).Ale abychom neodbočili od tématu.
Myslím si,že při hodinách TV není vhodná žádná obuv,protože při fyzické námaze se člověk zvýšeně potí,kor nohy v uzavřených botách,což je ještě méně hygienické,než lítat naboso po zaprášený podlaze a potom při přezouvání v šatně není nikdo povinnen čuchat ten smrad,když se tam zuje 20 lidí.Pamatuju to ze školy.Takhle nesmrděj ani bezdomovci v tramvajích.Boty maximálně na nějakou část sportu,kde je to opravdu nutné.Myslím si,že z 80-ti procent nejsou boty při cvičení vůbec potřeba.
A co se týká těch zákazů cvičit bos.
To je jednoznačné.Většině rozhýčkaným,kteří nosí boty i do postele,to samozřejmě je jedno.Zbytek se skoro marně potýká s tím,aby se prosadil.Kdo je v menšinách,je divnej,dle uvažování spousty omezených lidí.Když jsem sledoval nějaká videa na youtube o tělocviku,tak jsem se vůbec nestačil divit,jak dneska mají žáci oprsklý vyjadřování a to my jsme 2x svatí taky nijak nebyli.Všem kantorům vyjadřuji upřímnou soustast.

Ward (So, 24. 1. 2009 - 00:01)

Čau Pajo. On to ani není sám o sobě "novodobý trend". Jak už se psalo několikrát na různých diskusích, vytvořila si ho postupně a z vlastní blbosti fotografická, reklamní a podobná společnost (film, TV). Před těmi vzpomínanými zhruba 25 lety to začalo - pokud možno nikdo se nezobrazuje bos (výjimky potvrzují pravidlo). Reklamy mají v místech. kde by -nedejbůh - vykoukly třeba prsty nohy, radši cenu, text nebo je fotka prostě uříznuta. Představ si, jak by dopadl fotograf, který by uveřejnil ruce bez zápěstí, s chybějícími prsty! Takže se z chodidel stává tabu. Následek toho je, že se pak lidé stydí, považují to za nepatřičné až neslušné. (Jako zajímavost mě napadlo, že před několika sty lety směly dámy ukazovat z nohy právě část ke kotníku, ne výš!) Vzpomínám, jak bylo běžné ukazovat bosé nohy ve filmu: Vlasta Fialová - Divá Bára (1949), Jana Brejchová - Májové hvězdy (1960), italský film Nesnadná láska (1964,tam to bylo přes celé plátno) nebo Brigitte Bardotová ve filmu ...a bůh stvořil ženu - tam je časté zouvání až nadbytečné, skoro nefunkční.

paja781p (Pá, 23. 1. 2009 - 23:01)

třeba něco natočte ne youtube,třeba jako tady
http://cz.youtube.com/watch?v=gnFBxGlBge0

paja781p (Pá, 23. 1. 2009 - 10:01)

tak si založte svoje diskuzní forum,pojmenujte si,"jak je pěkné chodit naboso",nebo"rád se koukám po ostaních bosých při TV",vždyt tady na doktorce to není problém.
Je to odemne jenom čistý návrh,nikoliv prud.
Jinak osobně nepamatuji,že před 25 lety,by bylo tolik sexuálně motivovaných lidí vůči chodidlům.Asi novodobý trend.

Zingy (Ne, 4. 1. 2009 - 19:01)

Feeter: nemyslím si, že byste nebyli schopni si najít pro publikování svých fantazií jiné místo, případně si nějaké sami založit. Klub na seznamu Bosky - chození naboso jako životní styl je hodně otevřená komunita, do které byste se vešli. Jsou i jiná místa.
Ale apriori - problém není účast fetišistů v této diskusi, protože i fetišista jistě může svoje potřeby uspokojovat i skrze tělocvik. Problém je v úrovni a obsahu vstupů. Pokud má někdo potřeby vytvářet a publikovat perverzní fantazie, může přeci napsat povídku a zveřejnit ji tam, kde je pro ni místo. Pokud chcete řešit konkrétní problémy, zkuste to věcně a slušně. Klidně se bavte o tom, jak to zařídit, abyste mohli cvičit bosi, když je váš učitel proti. Nebo jak to udělat, abyste mohli být v hodině s holkama. Co já vím. Ale je nefair kazit, co kazit - znechucovat, diskusi, která je primárně založená proto, aby se mohli bavit lidé, kterým prostě připadá hloupé rozvíjet fyzické dispozice a mačkat si přitom nohy v botách (viz má někdejší poznámka, že rukavice si také do tělocvičny nebereme). Já se osobně moc nedivím, že spousta lidí se o tomto tématu raději bavit nechce právě proto, že když někde nějaká diskuse vznikne, ukáže se, že největší zájem o ni mají právě jedinci sexuálně nestandardní a nadto se baví právě tak, jak se baví.
Cvičit bos je přitom naprosto přirozená volba a v normální společnosti by mělo být normální že kdo cvičit bos chce, tak může a neměl by být vystaven tlaku, že je nějaký "exot". Hodnotě diskuse by hodně pomohlo, kdyby nebyla úplně anonymní. Chápu, že se tu nechceme bavit pod občanskými jmény, ale pokud se rozebírají konkrétní zkušenosti a třeba to, kde se učitelé k bosým žákům nestaví negativně, bylo by lepší, kdyby tu vešlo ve známost třeba jméno té školy.

Jaromír (Ne, 4. 1. 2009 - 13:01)

feeter si asi něco spletl. Tato diskuse je trochu o něčem jiném než co zajímá jeho.

feeter (Ne, 4. 1. 2009 - 08:01)

zingy, kdyz si tak chytrej tak napis odkazy na ty uchylacky weby, at vime kam se mame uchylit, myslim ze nikdo z nas uchylu tady pak nebude trcet a pujdeme hezky mezi svy kolegacky. povez nam kam, my radi pudeme!

Jiřina (St, 28. 11. 2012 - 18:11)

Stydlivko, ale na tom vlastně nic není - jsou vidět jenom ty prsty, a ty ukazuješ i když jdeš třeba mezi lidmi v letních střevíčkách. Mně daleko víc vadí, když je mi vidět celé bosé chodidlo zespodu (i když je čisté), to se stydím strašně. Kluci na základce to o mně věděli, a když jsem měla třeba přezůvky na holých nohách, tak mě schválně chytli za nohu, zuli a bosou nohu ukazovali ostatním - to jsem byla celá červená. Při těláku mezi holkama ale normálně v pohodě.

Stydlivka (St, 28. 11. 2012 - 11:11)

Co mi strašně vadilo při cvičení naboso, byl nástup. Nastupovaly jsme na gymnastickém koberci, a zatímco v druhé řadě se holky řídily jedním barevným pruhem na textilu, u nás v první řadě to byla obruba. A přes tu obrubu jsme musely ohnout prsty, nestačilo jen stát špičkami na ní. A nemohla jsem se přesunout do druhé řady, kde stála kámoška, protože řazení bylo povinné podle abecedy. Strašně jsem se při tom styděla, zvláště, když jednou přišla na hospitaci zástupkyně ředitele, a když viděla prsty celé první řady ohnuté přes lem gymnastického koberce, usmívala se.

Reklama

Přidat komentář