Reklama

Ve škole naboso

Pavel (So, 4. 9. 2010 - 22:09)

Já osobně chodím ve škole...Co to jsou ty nazouváky?Nejsou to náhodou takový ty gumový děravý boty?To bych nenosil ani náhodou.

David (So, 4. 9. 2010 - 19:09)

Já osobně chodím ve škole v nazouvácích bez ponožek. Mě to tak vyhovuje nejvíc. Jinak jsem si všiml, že se na má chodidla nenápadně dívají někteří ze třídy.

Mirek (So, 4. 9. 2010 - 09:09)

Ahoj Lukáši, podívej se na tenhle odkaz http://www.gym-nymburk.cz/Fotogalerie/foto/1_zari_1A_x3.jpg Je to sice z roku 2004, ale je to první září na gymplu, to je, co? Já jsem ve škole onanoval při vyučování jen nohama. Na gymplu už jsem měl sperma, tak jsem se párkrát udělal... A chodíš úplně bos, nebo v ponožkách?

lukas k. (Pá, 3. 9. 2010 - 23:09)

ahoj, ja kdys sem ve skole od rana bosky, tak nejpozdejc o velky prestavce uz musim jit na zachodky onanovat. jinak bych chodil po skole s bouli na kalhotach.

Mirek (Pá, 3. 9. 2010 - 08:09)

Co první školní den? Kdo z vás byl v ponožekách nebo úplně bos na zahájení roku?

Pavel (So, 28. 8. 2010 - 13:08)

Je pravda,že doba se...Oprava,
Úplnně bosky je tam v té galerii jeden žák na dvou fotkách,špatně jsem koukal,původně jsem myslel,že jsou tam bosky dva.

Pavel (So, 28. 8. 2010 - 12:08)

Tohle se mně moc líbí...Je pravda,že doba se změnila,ale je to prostě daný tím,že se dnes hodně nosí pantofle a sandále na bosou nohu.
Takže pokud si někdo zapomene přezuvky a z venku přišel například v sandálích bez ponožek a ve škole si nepřejí,aby se tam roznášela špína z venku na podrážkách,nezbývá než se zout úplnně do bosa.No a myslím si,že na poslední školní den se někteří nechtěli s přezuvkama tahat.A jinak taky pochybuju,že by ti žáci na těch fotkách přišli bosky z domova i když zas tak nereálné by to také nebylo.
Za mě(ZŠ-1986 až 1994) se pantofle na bosou nohu téměř nenosily a tak se při zapomenutí přezuvek se chodilo v ponožkách.
Kdyby tam někdo chodil bosky bez ponožek,to by bylo pane připomínek.

Mirek (Pá, 27. 8. 2010 - 09:08)

Tohle se mně moc líbí http://polly17.rajce.idnes.cz/2008_06_26_Posledni_den_ZS_Petra/#DSCN0638.jpg

Pavel (Pá, 27. 8. 2010 - 00:08)

Pro chachacha: Píšeš...Kdysi dávno,v období mého minulého zaměstnání mě jednou viděl řiditel(ale já jeho ne),jak si to po Praze kráčím bez bot,ale dozvěděl jsem se to asi za dva týdny od mého vedoucího.
No,jo,mluvilo se o tom za mými zády a vůbec jsem to netušil.
Pak jsem si dal časový sled událostí dohromady a zjistil jsem,že následující den po tom,co jsem byl viděn bez bot,mi řiditel neodpovídal na pozdrav(jiným ano),když jsem ho pozdravil,tak koukal na druhou stranu.Nemůžu sice stoprocentně tvrdit,jestli to tím bylo,ale nejspíš ano,protože žádné pracovní průšvihy jsem v tu dobu neměl.

Ward (St, 25. 8. 2010 - 11:08)

Pro chachacha: Píšeš "...pak člověk někoho potká a ten hned čumí (...) do města se stydím bohužel". - Až ten stud překonáš, pobavíš se ještě víc. Já to nijak nerozlišuju, takže jsem minulý týden vyrazil do Intersparu na nákup a s plnou pojízdnou taškou se usadil v metru na jediné volné místo - jinak pěkně plno lidí, kteří okamžitě čučeli. Jak mám ve zvyku, dopřeju jim to, nedívám se na ně aby se nestyděli, nohy neschovávám pod sedadlo, tašku odsunu stranou, aby nepřekážela...no tentokrát jsem se už fakt těžko držel, abych nevyprsknul... :-)

Pavle, ti známí mi nijak nevadí, běžně se ke mně hlásí; mám zkušenost, že zvláště ženy to neřeší a nekomentují, zatímco okolí tiše zírá a sleduje rozhovor (nebo dokonce políbení!?). - Kolegové z práce, jak už jsem někdy napsal, mi vytkli, abych se nevyskytoval bos v okolí podniku, že to bylo kritizováno (nikdy jsem se ale nedověděl KÝM).

Pavel (Po, 23. 8. 2010 - 21:08)

je zvláštní, jak se nad...Stud na veřejnosti jsem celkem už za ty roky překonal,akorát se děsím toho,kdybych měl potkat známé a nebo kolegy z práce.

Pokud jdu obutý,tak boty a ponožky v létě nenosím,nesnáším když mám zpocené nohy.Nosím hlavně žabky a semtam sandále bez ponožek.

chachacha (Po, 23. 8. 2010 - 08:08)

je zvláštní, jak se nad tímto tolik lidí pozastavuje, přitom být bosky je tak normální a přirozené. Jen ta dnešní doba je tak debilní a namistrovaná. Přijít někam bosky mezi tisíc obutých lidí ja společenský faux pas. A to je ten problém. Kdyby bylo na mě, chodí lidé jen bosky už od dětského věku. Chodidla má defacto každej stejná, na koupališti se nad tím nikdo nepozastaví,když vidí hezká bosá chodidla,at už kluka nebo holky. Přitom chodidla jsou tak krásná a zajímavá, doteky na nich jsou tak přijemné. mít tolik peněz, odstěhuji se někam, kde holky a kluci chodí jen bosky, je teplo a lidé jsou zdraví. Všichni mužeme jen závidět klasickému nám všem známemu chozeni bosky na Zelandu.. Já jsem bosky jen doma nebo někde když tam nejsou lidé si v přírodě sundám boty a ponožky a jdu jen tak bosky, je to užasný. pakl člověk někoho potká a ten hned čumí jak z jara. do města se stydím bohužel, uznávám ..Tak hodně krásných bosých zážitků, buďte zdrávi

Mirek (Po, 23. 8. 2010 - 07:08)

Školní rok se blíží. Tak očekávám další bosé zážitky, které sem, bosí žáci, napíšete. Těším se.

Pavel (St, 18. 8. 2010 - 22:08)

Čau Pavle, to přirovnání...Já být zdatnější v angličtině,tak bych napsal emaily nějakým lidem,co žijí v Austrálii a na Novém Zélandě,zdali se tam také mluví o škodlivostí rovného povrchu na bosou nohu,moc by mě to zajímalo.

Obávám se,že kdyby zdejší děti zkusily jít do školy bosky,jako například někde na Novém Zélandě,tak by jim to asi moc dlouho neprocházelo,hned by se mimo jiné určitě operovalo se škodlivostí rovného povrchu na nohu.

A co se týká našeho národa,tak jsem vypozoroval jeden skutek,že tu máme opravdu dost lidí,kteří se nadměrně obávají a vidí hned všechno negativně.První,co napadne spoustu lidí v souvislosti s chůzí naboso,je poranění,infekce,nečistoty a to pozitivní jde stranou.

Ward (St, 18. 8. 2010 - 14:08)

Čau Pavle, to přirovnání s mobilem je hezké. - Jinak mě nedávno jeden pán v pražské samoobsluze varoval, že si tím můžu přivodit vážné potíže s kyčelními(!)klouby. Tak vás prosím - jsme tu přece v diskusi na Doktorce - urychleně mě někdo informujte podrobněji! Než ze mě bude hypochondr!! :-)

Pavel (St, 18. 8. 2010 - 14:08)

Kateřino, díky za hezký...Na rovném betoně je akorát přínosem,když je krásně vyhřátý.To je to,rovný beton není přínosný ani škodlivý,pokud se nechodí jenom po něm.
Zajímalo by mě,kdo mezi lidi zanáší nepravdy,že rovný beton je pomalu nebezpečný,opravdu někdy mi to tak přijde.To se mi asi 3x stalo,že když mě kolemjdoucí viděli,tak mi to pomalu začli rozmlouvat,jedni na mě že prý budu mít plochý nohy,to jsem nekomentoval.Potom jsem potkal nějakou holku,která mi řekla,že po městě by tak nešla a pak nějakého kluka,který mi začal něco říkat,jak je to nezdravý na klouby a na páteř.Nejhorší je,že tyhle lidi člověk nepřesvědčí o tom,že nemají tak docela pravdu.Když se těmto lidem řekne,že po x letech nemám žádné problémy,tak řeknou počkej,až budeš starší,ale že kosterní problémy má spousta lidí,kteří naboso téměř nikdy po rovném nechodili,tak ti si to způsobili jako čim? V televizi jsem jednou viděl,že po rovném dlážděném městě chodili někteří lidi bosí i v dobách na začátku minulého století.
Že rovný beton je škodlivý,tak to považuju za výmluvu moderní civilizace,neboť lidi se na obuvi stali víc než závislí.
To je skoro to samé,jako když se mi někdo udivuje,že nemám mobil.Mít mobil je dneska také dobrovolná povinnost,jako ty boty.
A proč být otrokem a tahat mobil neustále sebou?Dřív lidi bez mobilu také uměli žít.

Ve škole naostr (St, 18. 8. 2010 - 02:08)

Já jsem pro:)

Ward (St, 18. 8. 2010 - 01:08)

Kateřino, díky za hezký příspěvek a plný souhlas s tvým způsobem chození. Je pravda, že takový úplně hladký asfalt není pro nohy žádným přínosem, ale nemůže škodit. Je spíš únavné na něm dlouhou dobu jen stát. Tvoji otázku proč vůbec chodím po takových místech a co mě k tomu vede, musím otočit: ty povrchy si nevybírám. Když vyjdu z domova, jdu a jedu tam kam je potřeba (boty jsou doma). Když jsem například minulý týden jel 80 km do Chvaletic, nemůžu zjišťovat co tam mají za chodníky nebo jaká vede cesta do vesnice, kde jsem v životě nebyl.

Pavle, ten pocit volnosti je opravdu reálný; když se třeba vyběhnou obyčejné schody, je to obrovský rozdíl v lehkosti...

Pavel (Út, 17. 8. 2010 - 17:08)

Co mě k tomu vede?
Hlavně...Ještě dodám,že jediné,co se žabkám dá vytknout je to,že jsou méně bezpečné,neboť nedrží pořádně na nohách a ani je nechrání,jenom ze spodu.
Takže v určitých situacích je nelze nosit.

Pavel (Út, 17. 8. 2010 - 16:08)

Já dávám přednost ve...Co mě k tomu vede?
Hlavně pocit volnosti,boty svým způsobem obtěžují nohy.
Dále,že nohy maximálně a přirozeně větrají,pot se průběžně odpařuje,nemá se kde zapařit.Žabky jsou nejvzdušnější boty,ale pořád oproti úplnně bosé noze to není ono,pot stéká na spodek a ten se pak zase lepí na nohu.A sandále akorát větrají částečně z vrchu,vespod je noha neustále přilepená.

A co se týká škodlivosti rovného povrchu.Velice se udivuju,že zrovna u Nás,kde lidí chodících bosky je tak minimálně,se vůbec o nějaké škodlivosti rovného povrchu na bosou nohu mluví.Nejsi zdaleka první člověk,od kterého to čtu či slyším.
Například v Austrálii a na Novém Zélandě část lidí chodí bosky a v po rovných městech a i nějací žáci do určitých škol,no nevím,co jim tam říkají o škodlivosti rovného povrchu,ale asi z toho tam takovou vědu nedělají.Další věc,pokud budu chodit částečně po rovném a částečně v přírodě,tak si tím rovným určitě neuškodím.
A za druhé bych asi po deseti letech zkušeností s chozením naboso o tom něco musel vědět.Rovný povrch mi neuškodil.
Taky jsem si vzpoměl na ty články,kde kritizovali žabky,jak škodí.
Jenomže nezdravých a škodlivých bot je daleko víc,ale proč zrovna převážně žabky se stávají ze zdravotního hlediska terčem kritiky,je mi opravdu záhadou.Mám ale osobní dojem,že za tím mají prsty lidi,kterým vadí,když druzí chodí po veřejnosti bosí či polobosí.
A samozřejmě,že v Austrálii a na Novém Zélandě chodí také hodně lidí v žabkách a dokonce téměř celoročně.A u Nás vycházejí články o té škodlivosti,přitom je tu lidi mají na nohách pouze tři,čtyři měsíce ročně.

Reklama

Přidat komentář