Reklama

Lékařská fakulta

Jana (Út, 3. 6. 2008 - 19:06)

Souhlasím. Jsem na LF v Olomouci. Před každou zkouškou až na vyjímky je praktická, test a ústní. Nenapíšeš test, nejdeš na ústní.
Nemám čas na chození ven, do města, na svého kluka. Čas mám až o prázdninách, pokud se zadaří.
Už bych na tu školu znovu nešla, nestíhám nic okolo. Je to na prd. A nemyslím si, že bych se učila víc než ostatní, jsme na tom všichni stejně, myslím.
Nás nabrali méně, ale stejně už víc než polovina odpadla :-(

willow (Út, 3. 6. 2008 - 17:06)

studuji na 1.LF UK a temer pred kazdou zkouskou je test, ktery je nutny projit, aby se clovek dostal na ustni. V nekterych pripadech, kdyz napise test, ale je vyhozen od zkousky, musi znova na novy test. Studium na medicine je narocne natolik, ze na nic jineho v podstate nezbyva cas. Je pravda, ze prijimacky na 1.LF jsou asi nejjednodussi, coz se ale o studiu rict rozhodne neda. Letos bylo prijato 800 lidi, ale ve druhem rocniku jich momentalne studuje kolem 150-200. S jinou VS se narocnost neda v zadnem pripade srovnavat. Kdyz bych si ted mela vybrat znovu, uz bych na medicinu nikdy nesla. Za ty nervy to malokdy stoji.

Hana (Út, 28. 11. 2006 - 09:11)

Anna: Tato motivace je vseobecna, ale jak uvidis, tak doktory vetsina lidi jen pomlouva, je to blbe ohodnoceno(behem atestace 10000hrubeho), nemas cas na rodinu... medicina trva navic 6 let, atestace, bez ktere budes doktor na nic, musis si ji delat, abys k necemu byla, trva dalsich 5 - 6 let. Mne je ted 23, jsem ve ctvrtaku a az dodelam atestaci a budu konecne doktor k necemu, bude mi 31 roku. Takze by me zajimalo, kdy si mam asi tak poridit mimco. Kdyz si ho poridim, tak materska je idealni stejne tak max. pul roku, doktor nemuze jen tak vypadnout z oboru. Takze to ma pro i proti. Ja chci odejit do zahranici, tak jsou doktori aspon lip hodnoceni a maji vetsi uctu nez tady... Ty "proti" si uvedomis az na medine. Ale jestli Ti tohle navadi, tak jsi idealni kandidat na medicinu...

Hanka (Út, 28. 11. 2006 - 09:11)

Anno, a jaký obor konkrétně momentálně studuješ, když si myslíš, že to nemá smysl? Já vystudovala na filozofické jazyky, teď pracuju jako překladatelka a jsem maximálně spokojená. :-)

Anna (Po, 27. 11. 2006 - 21:11)

Moc Vám děkuji za Vaše odpovědi. Já opravdu ještě nevím, mojí největší motivací je pocit, že studium medicíny a práce lékaře má skutečně smysl...

Hana (Po, 27. 11. 2006 - 16:11)

No ještě k tomu rozhodování... hlavně nechoď do Olomouce, myslím, že lepší je třeba Hradec... Myslím tím přístup vyučujících a systém výuky!... v OL kdyz jdes na zkousku, tak mas praktickou, test, ustni. Jinde jen ustni a to je velky rozdil...! Proste bych na LF znovu dobrovolne nesla.

Hanka (Po, 27. 11. 2006 - 11:11)

Na medicíně je můj syn, momentálně ve druhém ročníku. Zkoušky dělal na všech třech pražských fakultách, nakonec se rozhodl pro 3.LF, kde je trochu odlišný systém studia. Jinak za nejlehčí považoval zkoušky na 1. LF. Studium vyžaduje strašně vysoké nasazení a opravdový zájem, je velice náročné, sama jsem absolovovala studium na filozofické fakultě a ta se co do obtížnosti nedá se studiem medicíny srovnat, takže si to ještě raději dvakrát rozmysli. :-)

Hana (Po, 27. 11. 2006 - 11:11)

Jsem na medine a kdybych se mela znovu rozhodnout, tak bych na ni v zivote znovu nesla!... Ted jsem ve 4. rocniku a s jinymi fakultami se to neda srovnat. Nevis jednu vec (ne otazku ale vec) a hned letis od zkousky. Na zkousku se uc minimalne 3 tydny v kuse od 9 rana do 9 vecer minimalne.Z hodiny na hodinu se nauc uplne dopodrobna 150 stran...no comment. Medinu udela ten. kdo pochopi, ze je to o stesti a ze se nikdy neda naucit vse. Jen tim chci rict at si to PORADNE rozmyslis at nezahodis zbytecne filozofii. Jo a ted je takova novinka, nabrat lidi ze strednich skol bez prijimacek podle prospechu. Takze na normalni lidi pak zbyde tak malo mist, ze je mala sance se na LF dostat, Sanci maji i, kteri se uci biologii, fyziku chemi nekolik let..:-( Hlavne biologie - nauc se pojmy latinsky, v cestine tam tho bylo minimum. A nektery spravny odpovedi jsem nasla az v anatomii pro 2 rocnik LF. Ted se ucim, tak proto nemam co pozitivniho rict. Zkus to, ale pripravuj se minimalne rok predem a intenzivne.

mirek (Po, 27. 11. 2006 - 08:11)

Milá Anno, testy jsou zhruba stejně těžké na všech třech pražských fakultách. Přijímačky se liší jen v tom, že na 1lf jsou jen písemné testy, na 2lf a 3lf je i druhé kolo, které představuje ústní pohovor.
Jinak je třeba naučit se středoškolskou biologii, fyziku a chemii. Toť vše. A pokud Tě "ta medina" jen tak napadla, dobře si to rozmysli, je to mnohem náročnější než filosofie a zklamání Tě zcela jistě čeká i tady. šťastnou volbu přeji M

anna (Ne, 26. 11. 2006 - 18:11)

Studujete nebo vystudolali jste někdo nějakou LF? Já jsem zklamána filosofickým oborem, ráda bych se "přeorientovala" a uvažuji jak. Napadla mě ta medina... uvažuji především o 1 lf, tam jsou přijímací testy prý nejsnazší.
Poradíte mi nějakou literaturu abych věděla do čeho chci jít, než udělám v pololetí nějakou "blbost" jako je např. přerušení studia? Moc díky.

Reklama

Přidat komentář