Reklama

Dyslektik....?

lída (Po, 15. 10. 2007 - 23:10)

Je mi 58 let.Maturovala jsem z češtiny na 3.Zachránila mi slohová práce a rozbor větný,taky jsem znala sposovatele,ale gramatika.Hrůza.Jde to se mnou celý život.Zapomínám někdy i písmenka ve slově.Dneska je to fajn.Wort všechno opraví.Před několika dny jsem se dozvěděla,že můj 7 letý vnuk je dislektik a disgrafik.z pozice svého věku mohu říct,že to není trgédie.Hlavně,když to bude slušný člověk.

Návštěvník (Čt, 11. 10. 2007 - 00:10)

www.butlavavrba.dobrodruh.net

Hanka (Po, 8. 10. 2007 - 16:10)

Lad tohle máme už za sebou prvně s ní dojdi do psychologické poradny ,tam jasně z testů odhalí zda je či není dyslekt.a poradí ti co dál,naše první třída -zážitek.

lada (Po, 8. 10. 2007 - 13:10)

Může mi někdo poradit?Mám dceru v 1 třídě a nevím co s ní nemůže si zapamatovat písmenka a nevím jestli to nemůže byt dislektie přemýšlím o odkladu školy

Hanka (Ne, 7. 10. 2007 - 21:10)

Kajka mně řekla psycholožka ,že v 1.řídě ,také se to poznalo

kajka (Ne, 7. 10. 2007 - 15:10)

ahoj,ví někdo od kolika let se pozná dyslektik jestli třeba už od tří let

Hanka (Ne, 7. 10. 2007 - 13:10)

Alenko dojdi s ní na testy,je klidně možné,že bude také dysl.,moje dcera to má také po manželovi

Alena (Pá, 5. 10. 2007 - 20:10)

Chci,se zeptat.Manžel je dislektik.Dcera ,těd 1třída,mi začíná psát psací písmena obráceně.Nevíte někdo jestli to má nějakou souvislost?

Hanka (Čt, 4. 10. 2007 - 14:10)

Lenko ze zákona pokud máš testy z PPP,a máte školního psychologa musí vypracovat dětem individuelní plán.Pokud nemáte školního psychologa dojdi za ředitelem školy a požádej o vypracování individ.uč.plánu.Když to jde v Brandýse nad Labem,musí to jít všude.Kde bydlíte?Hanka

Lenka (Čt, 4. 10. 2007 - 11:10)

Mám 3 dcery. 2 chodí do školy. 1. má LMD a 2.dysgrafii. Manžel má dysgr.,dysort.,a ještě jedno dys., vím,o čem je řeč. Od první třídy jsem na to upozorňovala(někde jsem četla,že je to dědičné).Testy z PPP mají obě,přesto na to nikdo ohled nebere.Maximálně chodí na doučování.
P.s.:manželovi veškeré písemnosti vyřizuji já a knížka pravopisu. A myslím,že už se za to tolik nestydí. I když i on měl kdysi ve škole posudek o všech těch dys.,přesto byl pro všechny hloupý.Dnes už je to naštěstí jiné. Děti nejsou hloupé,jsou dys. ....

mike (St, 3. 10. 2007 - 12:10)

dyspraxie jak se to projevuje...to znamená jako že je nepraktická , to já taky :)

Hanka (Út, 2. 10. 2007 - 12:10)

Pavlo mám 12 letou dceru též dysl.,dysgr.,došla jsem s ní k psycholožce ta dala zprávu pro školu a vypracovala pro ní individualní plán,je ted v 6tř.má supr třídní,takže ok,ale 1až 5třída ,děsné,učitelka to neuznávala,sice má vyznamenání,ted je v jazykové třídě,a v pohodě,ale Egipt je normál,zeptáš se jí řekne tvrdé a napíš měkké.Učitelky mají k těmto dětem přistupovat individuelně a pokud to neumí at si dodělá specialní pedagogiku.Jinak v rodině mého muže je samý VS a všichni jsou dysgr. a dysl.takže si z toho nic nedělej a pokud máš zprávu od psycholožky musí mu vypracovat individ.plán,vím to ,pracuji ve školství,učila jsem na ss.Hanka

Pavla (Út, 2. 10. 2007 - 10:10)

myslím,že lidé,kteří Tě znají by Tě měli chápat!to je můj názor

Pavla (Út, 2. 10. 2007 - 10:10)

Víš mám syna je mu 10 a je dislektik,diskrafik a ještě dispraktik,zítra budu jeho dispraktičnoct řešit s učitelkou,protože to nechápe!nemá to ve škole jednoduché češtinu doslova odře je mi ho docela líto,ale pomáhám mu!!ahoj jeho maminka PAVLA(a kdo tě zná nebude tě upozornovat na chyba a nebo Ti poradí v dobrém)

Jirka (St, 19. 9. 2007 - 17:09)

Vezmete ten dreveny hranol, co o nem pise Marmelada, a flaknete se snim poradne pres palici -a bude po problemu!

Dysortografie (Čt, 13. 9. 2007 - 11:09)

Ta poslední věta teda sedí marmeládo...!!!!

Jinak Jirko, to čtení je důležité trénovat nahlas a fígle jsou to nejlepší na pravopis.

marmeláda (St, 12. 9. 2007 - 22:09)

Začněte třeba tím, že si vezmete kousek dřevěného hranolku na který si napíšete - hy,chy,ky,ry,dy,ty,ny atd..Potom si vezmete žínku, či molitan, na který napíčete pravý opak tzn ži,ši,ši...a denně si napsat 3 až 4 věty,procvičovat...tyto pomůcky je důležité mít u sebe-.
čárky např,ve slově máma si převeďte do tzv morzeovky( /.) ,čárka znamená sl. má a tečka sl. ma....a je spousta jiných a jiných fíglů, ale jen to nestačí...Důležitý je chtíč !

Jirka (Po, 3. 9. 2007 - 21:09)

Ahoj čtu deně jednu hodinu po dobu dvou měsíců a moc se nelepším a chtěl bych vědět jak dlouho to trvá než se moje čtení zlepší z 40 slov za minutu na takových 90 slov za minutu děkuji za odpověď.

Pirátka (Po, 3. 9. 2007 - 18:09)

Paní doktorka mi řekla , že naopak lidé s těmito problémy/dyslektici/jsou většinou chytří lidé a mezi doktory se jich najde spousta.
U nás v podniku jsou samí inženýři a ti co nadělají chyb , společně se tomu smějeme.
Dokonce máme srandu z toho , že si většina vůbec nevzpomene jak se píše velké psací Y, Q atd. Samo že by to člověk měl vědět a umět , ale v dnešní době PC už opravdu všichni zapomínají psát a nejen dys.
Takže hlavu vzhůru , máte jistě spoustu jiných předností

Kristýna Kubíno (Po, 3. 9. 2007 - 16:09)

Dobrý den, ahojky lidičky! Je mi 18let a právě začínam nástavbové studium, ve škole jsem bývala takový vždycky průměr, mému příteli je 24 a pracuje. Můj přítel je dost silný dislektik a dohodly jsme se na tom že se mu pokusím nějak pomoct! A tak jsem začala vlastně tím že jsem si našla nějaké stránky o dislexii. A tady se mi velice líbí, koukám že každý dostane svo odpověď, ráda bych i já dostala odpovědi na mé otázky.
Zajímalo by mě jestli jsou k učení potřeba nějaké školní knížky, jestli je dobrý koupit si např. taková ty písmenka co nosí děti do 1. třídy. Od přítele jsem se dozvěděla že vlastně neumí háčky a čárky nad písmenama. Potřebovala bych vědět co bych k tomu učení "doučování po letech" potřebovala! Je důležité u toho učení třeba i psaní? Mělo by to být něco speciálního? Vím že ho nenaučím číst perfektně, ale doufám že se v tom zlepší aspoň trochu. Právě bych potřebovala poradit co bych si měla pořídit k jeho učení - "doučování po letech".
Mockrát Vám děkuji za Vaši odpověď Kristýna Kubínová

Reklama

Přidat komentář