Reklama

Tresty v práci

Janina (St, 25. 7. 2007 - 16:07)

To je fakt síla. Vůbec jsem netušila, že je to někde možný. Ale jak to popisuješ asi to zas nebylo tak hrozný. Pročetla jsem celou tuhle diskuzi a jestli teda lidi nekecaj tak někteří dostaly teda pěkně nařezáno a u nás.'

Pavlin (Út, 24. 7. 2007 - 20:07)

Janino, tohle bylo v jihovychodni Asii. Privydelaval jsem si na golfovym hristi jednoho luxusniho hotelu jako "caddy", proste jsem nosil golfovy hole hracum, vetsinou Japoncum a Evropanum. Bylo nas tam hodne starsich teenageru, asi polovicka z Evropy a z Australie, polovicka mistni kluci. Tu praci jsem vzal presto, ze jsem vedel, ze se tam tresta vyprasky. Platili nam sice malo, ale ti hraci davaji dost velky tipy. Fungovalo to tam tak, ze vecer pred odchodem zprace nas sef precetl jmena kluku, ktery neco provedli, ty se opreli o stul a ten sef jim vysazel naky rany drevenou placackou na zadek, vetsinou sest ran, maximalne 12.

Janina (Út, 24. 7. 2007 - 18:07)

Pavline to fakt myslíš vážně? V jakých zemích to bylo a pro boha za co a od koho?'

Pavlin (Ne, 22. 7. 2007 - 16:07)

Janino, taky pochybuju, ze u nas nekdo v praci dostava vyprasky na holou, ale v cizine jsem jich par dostal, i kdyz ne na holou. Tam je to ale normalni soucast jejich kultury a tradic.

Janina (Ne, 22. 7. 2007 - 12:07)

Nemůžu uvěřit, že by někdo mohl v práci dostat výprask navíc na holou... nevymýšlíte si tady náhodou ?'

Pavlin (Čt, 5. 7. 2007 - 19:07)

Jasne, z vlastni zkusenosti vim, ze telesny tresty v praci jsou normalni v jihovyhodni Asii. Zadny drastaky a je to lepsi, nez vyhazov.

Pavlína (Čt, 5. 7. 2007 - 13:07)

Au au já taky mám tuto zkušennost. Jednou jsem na šéfku ušila menší boudu. Přišlo se na to a byl průser. Řekla mi, že někoho jiného by hned vyhodila, ale se mnou že je hodně spokojená a nerada by o mně přišla, ale že potrestat mně musí. Dala mi tehdy na výběr vyhazov, dost tvrdý peněžitý trest nebo fyzický trest výpraskem na holou zadnici. Nechtělo se mi hledat jinou práci, prachy jsem potřebovala kvůli nájmu a tak. Šla jsem tedy do toho výprasku. No byla to klasika stáhnout kalhoty ohnou přes stůl a dostala jsem pořádně našviháno druhým koncem od lepačky na mouchy. No pekelně to štípalo a málem jsem se počůrala to bolestí. Nikdy na tu lekci nezapomenu. No pracuju tam dál a už ji radši nijak neprovokuju a sekám dobrotu a je to v pohodě. Dokonce mi teť zvýšila plat. Musím uznat, že je to sice dost ponižující, ale účinné. Četla jsem, že někde v Asijských zemích(prý i Japonsko) je to snad i legální takto udržovat morálku zaměstnanců.'

Tomáš (Út, 3. 1. 2023 - 19:01)

Já bych si to klidně skusil mi výprasky nevadí

Tomáš (Út, 3. 1. 2023 - 19:01)

Já bych si to klidně skusil mi výprasky nevadí

Wiwi (Út, 3. 1. 2023 - 19:01)

Měla ti dát páskem nebo dudkami

Poblil jsem se (Ne, 1. 7. 2007 - 16:07)

Takže Vážení,právě jste popsali.co to je kapitalsismus,a jak se chovat.Takže žrádlo,peníze,a dělěj si se mnou co chceš?Hnus a blití je z té vaší zkurvené kolaborantské povahy.Toto připravujete i svým dětem do budoucna,z kterých se stanou stejné prodejné děvky,jako z Vás.Když budete takoví,kapitalisti se budou mít jako v ráji.Když jim na jejich arogantní výpověd řeknete at si to teda dělá sám se svoji starou,změní se i chováni jejich k dalším příchozím-uvědomujete si to?Nebo jste jenom vystrašená zvířata?Zadný nezaměstnaný hlady ještě neumřel.Je to hnus,co tady čtu.Na každé prase je řezník.Na prase kapitalistu platí-dělěj si to sám.Pokud by jsme byli všichni takoví,chovají se k nám jak miliusi.Zatím nemusí-k naší škodě.'

1 (Ne, 1. 7. 2007 - 16:07)

jano!skryj si kameru a natočto a pak bych jim vyhrožoval já!'

Jana (Ne, 1. 7. 2007 - 16:07)

No prosím tě Jano,zajímalo by mě kde děláš.Zní to jako sranda.Jak si tohle můžeš nechat líbit.To by udělala jenom jednou a naposled.Asi si mladé děvče .Ke staršímu by si to nedovolila.'

Jana (Ne, 1. 7. 2007 - 15:07)

Nevím co si kdo o tom myslí, ale jeto zcela normální, pokud nehceš odejít z práce tak musíš poslouchat. Mne šéfka trestá i bitím a vždy řekne, jestli se ti to nelíbí tak běž. A dává mi i na holou před svým druhem.'

Pavel (Ne, 1. 7. 2007 - 08:07)

U nás v práci má vedoucí v kanceláři klacek a hrozí nám že když ho nebudeme poslouchat tak že nás s ním namlátí, ale zatím ho ještě nepoužil.'

Mirka (Ne, 1. 7. 2007 - 08:07)

Vím fyzické tresty v práci v zaměstnání jsou absolutně nepřípustné, ale taky jsem slízla facku od kolegyně. Ale bylo to oprávněné... M'

Bára (So, 9. 6. 2007 - 16:06)

No teda nestačím se divit co někteří zažili. Já jednou od šéfové dostala facku. Byla v afektu a pak se mi strašně omlouvala. Vzala jsem to. Ale abych si dobrovolně nechala nasekat na zadek to bych radši šla !'

Janka (Ne, 3. 6. 2007 - 09:06)

Pochazim zo Slovenska. Pracuju tady v jednom malém penzionku a šéfka mne za chyby trestá podobně. Da mi vybrat vyhazov nebo potrestání výpraskem. Zatim sem som si vzdy vybrala to druhe. Vetšinou je to remeňom na holou u ni v kanclu. Nelibi se mi to ale stejne nic nenadelam. Jinou praci tady nenajdu. Vidim ze nejsem sama a ze v cechach je to dost caste.'

bx (So, 26. 5. 2007 - 14:05)

to tady tolik stránek popsal jeden úchylák?'

A (So, 26. 5. 2007 - 13:05)

Karel:Podobný případ jak popisovala Hana jsem nezažil ani ve svém okolí jsem o podobném případu neslyšel od kolegů. Ale asi takové případy existují, neboť asi před rokem jsem hospodě něco zaslechl. Kluci na civilce prý přistihli šéfovou na nejmenovaném úřadě, jak si říká o úlatek, nikoliv pět v českých na stole, ale o 500 Kč. Řekli jí prý, že buď dostane výprask na holou nebo že to oznámí na policii. Ona nejdřív nesouhlasila a hrozila jim, ale pak si to romyslela. Byla to paní tak kolem 45 let, stará panna. Po pracovní době ji ohli přes stůl a paní dostala 25 pravítkem na holou. Ale výprasky nemají moc výchovný charakter, neboť asi za půl roku ji udal někdo jiný a paní dostala výpověď a platila nějakou pokutu.'

Reklama

Přidat komentář