Reklama

Výprask vařečkou

ixíku, (Pá, 11. 1. 2013 - 17:01)

a co tvůj otec a třeba...trochu mysli.
Matka, přísný rodič, ...je opět mezi námi. Jen pod nickem petra 22.

pan ixík (Pá, 11. 1. 2013 - 09:01)

jarko, já byla bita...a co tvůj otec a třeba babičky dědové a příbuzný ty se ti nemohli zastat? proč si to třeba neoznámila na lince důvěry?

petra 22 (Čt, 10. 1. 2013 - 21:01)

U nás se trestalo vařečkou...jarko, já byla bita rákoskou a to byla hrůza,jelita jsem mívala někdy až do krve
byla jsem bita do maturity, ani na maturitní věneček jsem nesměla, nářez byl za každou horší známku, jinak zlobit nepřicházelo vůbec v úvahu, to bych nepřežila. doma jsem měla peklo, nesměla jsem nikam, ani jsem nikdy neměla žádnou kamarádku, znala jsem jen učení, matka mě zkoušela, jak jsem něco neuměla, tak byl mazec, nejhorší bylo ve škole sedět, to nešlo a na tělocviku se převlíkat, aby to ostatní holky neviděly. dostávala jsem pak poznámky, že neklidně sedím, za to byl pokaždé další nářez, až jsem se připo, matka se mnou neměla vůbec soucit, byla jsem bita i nemocná, na svůj svátek, o vánocích, o narozeninách. někdy i dvakrát po sobě, nejdřív hned jak jsem přišla ze školy, pak bylo klečení v kuchyni a často nářez ještě jednou před spaním, to už jsem se vždycky bolestí počůrala, matka na mě křičela, že mě nechtěla, že jsem měla jít do děcáku, ale že by ji za to lidi v práci odsoudili. po maturitě jsem se ihned sbalila a jsem v podnájmu, od matky už dva roky, žiju hodně skromně, ale v klidu, svou matku nechci ani vidět, ať si žije sama, měla jsem doma utrpení, nepřeju to nikomu.

Jarka (Čt, 10. 1. 2013 - 10:01)

U nás se trestalo vařečkou často, ale vždycky tak nějak přiměřeně, a hlavně jsme si to vždycky zasloužili. Když jsem o několik hodin přetáhla večerku, tak jsem nic jiného než bolestivý výprask nemohla čekat.

pan ixík (St, 9. 1. 2013 - 14:01)

Evo a michu: Ono každé dítě je jiné, nějaké dítě nějaký ten výprask zaslouží, na jiné dítě stačí zvýšit hlas nebo jen s ním o tom normálně promluvit, ale pokud domluvi nepomáhají tak pak je na místě třeba i vařečka. Ale určitě odsuzuju takové to aby se bolestí počůral či pokadil nebo dokonce omdlel to už je pak týrání a na udání na sociáůlce či policii.

pan ixík (St, 9. 1. 2013 - 14:01)

a...na příspěvku není nic úchalného tak se prober

mich (St, 9. 1. 2013 - 14:01)

já myslím,že takové...moje máma nejdřív dlouho mluvila o tom co jsem udělal nebo měl udělat pak jí došla slova a došla si pro vařečku ohnula mě přes koleno stáhla kalhoty nařezala mi na holou a bylo po srandě.nebylo to zase za každou blbost ale když jsem neposlech a čím jsem byl starší tím víc jsem odmlouval tím víc ji docházela slova.když jsem chodil do devítky tak jí došla i dvakrát týdně.

Eva (St, 9. 1. 2013 - 09:01)

VIDĚLI JSTE TEĎ REPORTÁŽ...já myslím,že takové klasické naplácání na zadek by mělo být spíše vyjímečnou záležitostí,kdy už vám fakt dochází slova,pro to,co dítě dělá,a ne nějakým standardem..

pan ixík (Út, 8. 1. 2013 - 20:01)

VIDĚLI JSTE TEĎ REPORTÁŽ NOVY O VÝPRASCÍCH? tED TAM ŘÍKALI ŽE TO DOST LIDÍ PODPORUJE-JÁ JÍ BOHUŽEL NEVIDĚL CELOU ZROVNA JSEM PŘICHÁZEL K TV, ALE TO CO JSEM SLYŠEL STAČILO-ŘÍKALI KDYŽ NEMLÁTÍTE HADICÍ A TAK ŽE JE TO PŘÍPUSTNÉ-mimochodem jsem slyšel nedávno jak jeden asi 13letej vyprávěl co bylo doma když přines pětku sice výprask nedostal ale prej ho otec schodil na židli takovou silou až se rozbila

pan ixík (So, 5. 1. 2013 - 09:01)

Ja bich chtela dostat na...bych ne bich

kacka (Čt, 3. 1. 2013 - 22:01)

Vareckou

kacka (Čt, 3. 1. 2013 - 22:01)

Ja bich chtela dostat na holou

pan ixík (Čt, 3. 1. 2013 - 20:01)

Jinak já začal chodil do školy celá devadesátá léta a na tu dobu sem měl smůlu na učitelky co výprask podporovali, třeba ve 3. třídě dvá klucí ve třídě dostali pravítkem přes tepláky museli se ohnout a dostali každej asi 2 rány s tím že příště to bude na holou-samozdřejmně k tomu nikdy nedosšlo ale docela měla odvahu učitelka tím vyhrožovat a zas na druhým stupni základky jedna učitelka dávala na zadek za žvejkání žvejkačky při jejích hodinách-provinilec musel jí vyhodit do koše a cestou se zastavit pro pár na zadek-docela pěkný když 13letá holka v těsných kalhotech dostává od učitelky před třídou---ale asi ve druhé třídě ta učitelka co mě dala při tělocviku překročila meze a podle mě mohla mít velké potíže, páč vyhlásila bobříka mlčení na víletě a že bude platit asi 1km chůze a kdo promluví dostane na holou- a bylo vidět že skoro všichni to porušili a pak v cíli byl výprask snad celé třídy což šokovalo i mě když sem měl výprasky celkem rád hlavně je vidět---jeden kluk měl z toho docela trauma byl takovej stidlivej a musel si trochu stáhnout kalhoty a slipy a i před holkama dostal mě ho docela bylo líto- byl to kamarád tak trochu ale bohužel promluvil a tím porušil bobříka----já už tohle psal na více dikusí a všude psali že učitelka ryskovala místi ve škole

pan ixík (Čt, 3. 1. 2013 - 20:01)

Bohužel, často jsou diskuse...Já myslím že dnešní pubertáci to taky zažívají, ale je jich měně než v 80 a dřívějších letech. Třeba jeden kluk když dostal poznámku tak pomalu brečel i v 8 třídě a jiný z toho měli srandu když dostali poznámku. A mě vždy napadlo že ty co brečí nebo sou zaražený je asi doma čeká sekec mazec a ty co z toho maj srandu tak asi nedostávají-to byla moje teorie------pravda že třeba taky ty co brečeli byli jen srabí co neunesli trest a třeba je doma žádnej velje výprask nečekal ale já se spíš přikláním že čekal.

Já třeba jednou dostal při tělocviku pár na zadek za zlobení ve skladu žíněnek sem blbnul při hodině-a ani mě nenapadlo si stěžovat doma i když sem vědělže na výprask učitelka nemá právo i když byl malej a navíc přes trenky-byl tělák. Ale byl sem rád že nebyla poznámka do zdělníčku, ale nebyl sem blbej podle chování učitelky sem vytušil že čekala reakci ze strany rodičů druhý den ale bála se zbytečně. Já i když sem dostal od babi když mě hlídala sem si nestěžoval páč vždy sem uznal, že výprask byl zaslouženej, i když někdy sem váhal že třeba sem nic tak hroznýho neproved a bolst po výprasku enbyla adekvátní-většinou to způsobovalo že moje maldší setřička každý bouchnutí zveličovala a já pak dostal kvůli ní hodně že jí ubližuju a já jí jen štouchnul a ona hned bulela

Zvídavec (Čt, 3. 1. 2013 - 15:01)

Dostávala jsi i pětadvacet na holou?

Marika (Čt, 3. 1. 2013 - 14:01)

Bohužel, často jsou diskuse zahlceny honiči a jinými blbečky.
Ale třeba já jsem ještě na konci 80.let opravdu dostávala výprask vařečkou. Ne že bych se tím nějak chlubila nebo na to ráda vzpomínala, ale bylo to tak.
Při nějakém průšvihu ve škole nebo při pozdním příchodu jsem musela sundat džíny, přehnout se přes stůl, mamka už měla vybranou velkou vařečku a následoval sekec, který si dnešní náctiletí ani neumí představit.

psycholog amaté (St, 2. 1. 2013 - 20:01)

Dceru o prázdninách...pro paní Miroslavu, Ing.,PhD.,MBA a pro Přísnost.
Styďte se, jestli je tohle pravda, zacházíte s dcerkou jako gestapo, přivázat ji a bít do krve, to je hnus!!!
to má chuděrka u Vás vánoce!!!!! jen zná bolest z výprasku. styďte se, ať máte 10 titulů a nevejdou se Vám ani na štítek zvonku. Dcerka je chudák, nepoznala co je, pohladit, dát pusinku, dáreček, udělat jí radost, aby se smála, byla šťastná, to potřebuje, ne mít kvůli Vám samé jedničky, ona by byla šťastná i s trojkami, jen kdybyste ji měli rádi. Přeju jí, aby už byla plnoletá, našla si někoho hodného a zmizela od Vás co nejdále. Pak si spolu můžete až do stáří jen prohlížet Vaše diplomy a tituly, z nich asi máte větší pocit radosti než z radosti své dcerky.
Víte, já nejsem věřící, ale něco respektuji, nějakou autoritu, někdo to nazývá prozřetelností, jiný svědomím, další spravedlností a ta si Vás jednou najde a dopadnete opravdu špatně.

pan ixík (St, 2. 1. 2013 - 19:01)

Já si myslím, že na ty...bíT ne D pardon

pan ixík (St, 2. 1. 2013 - 19:01)

Už zase slintáš a honíš...Já si myslím, že na ty úchyláky nemá cenu reagovat, já včera reagoval a je to chyba, oni musí pochopit, že jejich názory nikoho nezajímají-kdo to moc komentuje ten jako je nechtěně podporuje. Zdravě dikutovat o výprascích je asi nutné tady, kde jinde probírat mezi sousedy doma? Tam o tom nikdo nechce mluvit, nevíte kdo vás udá ale tady můžem neznáme se. Ale bíd někoho za známky kdy školu nefláká je hrozný, každej nemůže nosit jen jedničky a pocvali, vyznamenání.

Jestli (Út, 1. 1. 2013 - 17:01)

Dceru o prázdninách...tohle myslíte vážně a já bych znala vaší adresu,tak bych hned k vám poslala sociálku,lumpe.Na stáří poznáte,dcerka vám to vrátí a možná i s úroky.Já totiž věřím v o,jakou lásku dáte dítěti,takovou lásku vám jednou vrátí.Že se nestydíte!!!!

Reklama

Přidat komentář