Reklama

Výprask vařečkou

Pedagog (Po, 11. 7. 2011 - 08:07)

Nechápu, jak jsi nemohl ve...Milá pnní právničko,není tragedie,když dítě občas dostane přiměřeně na zadek,nemyslím týrání o kterém se zmiňujete třeba Kouřim.Daleko větší tragedie jsou lhostejní rodiče,kteří si myslí,že děti vychovávají svobodně a kašlou na ně.Rodiče,kteří vychovají flákače,kryjí jejich zaškoláctví by měli jít do kriminálu.Nevychovaný dítě je zločin,na který doplácí celá společnost.O takové rodiče by se socialka měla zajímat.Většina z naší generace občas doma dostala výprask dnes na to vzpomínáme i s humorem,převážná vetšina rodičů děti vychovala slušně

! (Po, 11. 7. 2011 - 07:07)

Nechápu, jak jsi nemohl ve...To jsi pravnicka !!!!???, kdyz nabadas cloveka k nasili proti jednotlivci nebo skupine obyvatel? Mela jsi mu poradil, aby tot nasili sel ohlasit na policii a take aby vysvetlil, proc dostal nabanceno.

Cecílie (So, 9. 7. 2011 - 14:07)

Nechápu, jak jsi nemohl ve svém věku zvládnout svou mámu? Kdyby ses proti ní ohnal pěstí, tak by ani necekla. A taky nevěřím, že by tě v té době vyhodila na ulici, ostatně ti ještě ani nemohlo být osmnáct. A výprask ve vaně mi přijde trošku až perverzní. To skoro smrdí nějakým incestem apod. Ostatně to ani není nutné řešit, protože se takový případ nestal, jenom sexuální fantazie nad kterou ses tak akorát ukájel.

A ráda bych podotkla, že jsem příběh nějakého Feťáka četla někde v nějaký diskusi a tam bylo psáno, že se jí ten dotyčný za to pomstil a zapálil ji chatu, ale kdo ví co je pravda???

Feťák (So, 9. 7. 2011 - 09:07)

Já jsem taky dostal od mámy na holou ještě ve druháku na učňáku. Hulení tehdy ještě moc nebylo, tak jsem chodit tajně do sklepa FETOVAT TOLUEN. Prostě jsem si nalil na hadr, strčil k nosu, pytlík přes hlavu a už se jelo. Pamatuju si jak mi začalo krásně pískat v uších, potom barevný šmouhy před očima a pak už nevím co se dělo. Máma mě našla ležet na schodech do sklepa, rozbitou hubu a ve sklepě hadr, pytlík a plechovka toluenu. Když se mě pokoušela odvést nahoru tak jsem jí prý fláknul pár facek, ale nepamatuju si to. Když jsem to trochu vydejchal a snažil se jí to vysvětlit tak mlčela, vůbec neřekla jediné slovo. Večer jsem se šel koupat. Místo dveří do koupelny byl jenom závěs a máma mi při koupání vešla do koupelny a rovnou vařečku v ruce. Zařvala na mě TY PARCHANTE CO SI MYSLÍŠ? ŽE BUDEŠ FETOVAT A JEŠTĚ MĚ MLÁTIT??? Vzala vařečku a už to lítalo. Řvala na mě že jestli se mi to nelíbí tak poletím OKAMŽITĚ NA ULICI. A pokud jí dám ještě jednou facku tak hned! Rány jsem vůbec nepočítal a na mokrej zadek to bolelo strašně. Nakonec jsem se před ní počural v koupelně, teprve potom přestala. Odnesla mi z pokoje televizi, video a zavolala do školy kdy přesně který den končí vyučování. Pak mi dala půl hodiny na návrat domů po vyučování s tím že pokud to nedodržím bude následovat další výprask, nebo mě vyhodí z bytu. Později jsem zjistil že volala občas do školy jestli nechybím, jestli nechodím za školu. Když jsem přišel domů tak jsem na ní musel dejchnout jestli nechlastám nebo nefetuju. Žádná parta, sedět doma a učit se. Dnes po letech jsem rád že to tehdy udělala. Od té doby už jsem NIKDY NEFETOVAL, nehulím a alkohol piju výjimečně.

Jana (So, 9. 7. 2011 - 01:07)

Pavle, to by mne zajimalo,...Petře,za opilství v 16cti dostal poprávu na holou,já to schvaluji,vždyť ještě nemá 18,rodiče jsou za něho ještě zodpovědní.Do 18 let by ani neměl vědět co to alkohol je,natož pak se opíjet.Já bych mu taky nařezala na holou.

Cecílie (Pá, 8. 7. 2011 - 20:07)

Jsem právnička a sama osobně můžu říct, že je to týrání, jako znalec práva o tom něco vím. Přestože jsem studovala převážně hospodářské právo, tak vím i něco z toho trestního. Problémem dnešní doby je však neochota dnešních sociálních pracovníků, dětských doktorů, učitelů apod. Vemte si například kauzu Kuřim. Jak to mohlo tý matce celou dobu procházet?! Proč Ondrova doktorka nekontaktovala policii už dávno?!! Vždyť na něm musela při preventivní prohlídce spatřit všechny ty podlitiny i spáleniny, sakra!! A co ten utýraný chlapeček, už nevím, kde to bylo, nedávno?! Byl celej podvýživenej a zmrzačenej? Tentokrát i lidé z okolí zareagovali a ohlásili to. A co udělala sociálka? HOVNO!!! Promiňte mi prosím to sprosté slovo, ale v této zemi se nic slušnějšího říct nedá.

Jo a pokud se chcete sami přesvědčit, jak to tady s týranými dětmi probíhá, tak si na internetu vyhledejte případ Jirky z Telče, který jsem četla asi před rokem a budete mít všichni jasno.

dick (Pá, 8. 7. 2011 - 16:07)

tuhle diskuzi jsem našel náhodou a jsem velmi rád, že se tady hovoří o týrání dětí, ale zároveň jsem i těmi příběhy šokován. Ze své praxe vím, že tomu tak je a že se podaří odhalit jen část.
Proto znovu apeluji- jste -li doma či ve škole týráni, nahlašte to, pořiďte si záznam a nebojte se to oznámit.Je to nutné, jen tak vám může být pomoženo.

z Dobřan (Pá, 8. 7. 2011 - 15:07)

moje mami je pro mne největší potěšení. Můj otec mne často mlátil i třeba za to,že jsem si neuklidila boty rovně nebo nezhasla světlo když jsem odešla z místnosti.Stalo se to na jaře letošek a to se mami poprvé úplně rozzuřila na otce když mně vrazil facku jen za to,že jsem ho neslyšela a neodpověděla mu na něco. Úplně rudá křičela,tak a teď se Kristýně- jako mně,omluvíš nebo tě zabiju.Strašně jsem se bála,ona doopravdy vzala nůž do ruky a já se úplně klepala a strachy počůrala.On se jen usmál a ona po něm hodila hrnec vody. Neomluvil se,mami řekla,jestli se neomluvíš tak vypadni-tady v mobilu jsou toho nahraný spousty důkazů,aby tě zavřeli. Utekli jsme.Celou noc jsem ani nespala,zavřená v pokoji s mami v hotelu a zamčená. Tati ráno doma nebyl a ozval se asi za měsíc a omlouval se za všechno. Mami už ho ale nechtěla a já jsem s ní šťastná.Nechci ho taky zpátky.Na Policii jsme ale nakonec zatím nešli.

majka sluníčko (Pá, 8. 7. 2011 - 15:07)

prošla jsem si výprasky od mámy a táty až do svých třinácti let. Pak jsem utekla k babičce na vysočinu a domů se nevrátila.
Vše jsem řekla psycholožce a doktorce v Poličce a s babičkou mi bylo dobře. Zní to blbě, ale ke svým rodičům necítím nic, ani zlobu, ani se mi nestýská, jsou mi jedno.
Vím jen, že někdo po mém útěku vyvěsil na náš dům transparent-tady rodiče týrají své dítě a byl z toho velký poprask. Nikdy jim nepřeju nic zlého, jsou mi opravdu jedno. Babička už nežije, žiju s přítelem v Telči a co jsem prožila už neřeším. Bylo to krutý, ale je to pryč. Dnes si vážím sebe sama, že jsem dokázala překonat strach a vzepřít se. Majka 25 let, Telč

Jana (Pá, 8. 7. 2011 - 14:07)

Ten případ znám, byl i v telce. Je to hnusný.

dick (Pá, 8. 7. 2011 - 13:07)

natočit si projevy týrání a šikany na záznam je nejlepší, co můžete na svou obranu udělat a pak jste toto schopni prokázat i v případném trestním nebo přestupkovém řízení. Je velmi vhodné i získat posudek pediatra a také znalecký posudek při další řízení, ale to už je otázka právního postupu.
Možná byste se divili, kolik zla a bezpráví se děje za dveřmi našich domovů- jeden příklad za všechny- z Prahy 9, otec schopný počítačový technik, matka překladatelka pracující doma . Děti 9 a 6 let. Otec zastánce tvrdé výchovy opakovaně trestal fyzicky své děti za jakýkoliv sebemenší prohřešek. Přesto se podařilo nahrát přes záznam kamery od počítače tyto excesy a také na mobil a jako důkaz byly poskytnuty pro další šetření.
Stalo se tak díky babičce, která požádala známé o možnost pořídit takto důkaz. Tento byl poskytnut zaměstnavateli otce dětí a vyšetřujícím orgánům.
Zaměstnavatel dotyčného propustil a předběžným opatřením bylo otci zakázáno kontaktovat se s dětmi. Další je předmětem konečného rozsudku.

Sisinka (Pá, 8. 7. 2011 - 12:07)

Ta rada je fakt dobrá, mám takový záznamy dva. Dopodneška jsem měla strach s tím něco udělat. Udělám to a dojdu tam s kámoškou a přepošlu to na další.
Nechci se trápit a nechat ubližovat. Napíšu jak to dopadlo.

utd-: (Pá, 8. 7. 2011 - 10:07)

jedna rada praktická - pokud vás otec, či matka bije, natočte si toto na mobil, nebo požádejte někoho blízkého (sourozence apod.) pak máte důkaz a můžete se bránit lépe.
Ve škole nás takhle šikanovala učitelka, pomohli sme si, natočili a pak zašli za ředitelem. Vyhodil ji. Kámoška takhle natočila otce, jak několikrát bije její mladší sestru, dala to na internet a zašla do školy a oni udělali vyšetřování s Policií. Její otec utekl zmizel, jestli ho zavřeli nevím. Rodiče si myslí, že když je nikdo nevydí, tak nám můzou ubližovat. Hovno! My máme taky svý páky.

Kurková (Pá, 8. 7. 2011 - 09:07)

Mám dvě dospělé děti a s manželem jsme je nikdy nebili ikdyž často zlobily. Stačila domluva nebo zvýšený hlas.
Vím, že je to někdy pro rodiče těžké ale je nepřípustné někoho zbít jen proto, že rodič si automaticky osobuje právo rozhodovat o trestu a jeho formě. Souhlasím, že je to nezákonné a díky manželovi se jeden takový hulvát odhalil v našem sousedství. Je zavřenej a žena se s ním rozvedla a žije s jiným. Nebát se jít po takových lidech je nutnost a bránit děti proti jejich týrání je dokonce povinnost. Jsem ráda,že to v naší vesnici funguje mnoho let a nikdo si nic podobného už nedovolí.

Terka (Pá, 8. 7. 2011 - 08:07)

Souhlasím maximálně se spontánní fackou v krajní situaci, ale bití někoho vařečkou nebo řemenem je projev nejen týrání, ale záměrného fyzického i psychického zranění dospělou osobou na nedospělém jedinci ještě k tomu navíc rodičem připravenou jako program, nikoliv jako spontánní okamžitá reakce.
Jakým právem???
Opravdu nastal čas si dupnout a tvrdě se proti těmto praktikám postavit. Pokud bych já jako matka zjistila, že můj partner takto trestá děti, okamžitě by u mně skončil a postarala bych se o to, aby nikdy se k nim neměl možnost dostat. Zatím dítě nemám, je mi 26 let ale mám partnera, který naštěstí není surový a děti má rád.

Dagmar (Pá, 8. 7. 2011 - 08:07)

Č tu tuto diskuzi a děkuji za konstruktivní příspěvky. Jako doktorka práv souhlasí s příspěvky,kde se uvádí jak postupovat.
Jen dodatek- bití a týrání dětí je nejen nezákonné, ale nepřípustné. Ano braňte se proti těmto praktikám!

Hana (Pá, 8. 7. 2011 - 08:07)

Bít děti za špatné známky je největší zvrhlost a kdo to dělá je člověk, který zaslouží veřejné morální odsouzení.
Souhlasím s předchozími názory ať děti si to líbit nenechají.
Příspěvek Aleny mne šokoval. Takováhle "takymatka" má právo děti vychovávat?
A ještě se tím chlubí v diskuzi, jak si tuo užívá. Je mi z tebe na blití.

dick (Pá, 8. 7. 2011 - 07:07)

ještě doplněk pro Alenu. Vyhledal jsem si tvůj příběh a našel další souvislosti- ty své děti trestáš ne pro to, že občas zlobí, ale trestáš je hlavně proto, že mají otce, který s tebou a s nimi není.
O to je tvé chování zvrácenější a má jevy patologické poruchy osobnosti, maskované navenek do oběti rozchodu.
Když už ti tohle dělá dobře, tak si užívej agresivních sexuálních praktik nebo vybíjej svou frustraci jinak ale ne na svých dětech. Tvůj případ je ukázkou neschopnosti odpustit vše, co v minulosti proběhlo. Netrestej děti za něco, za co nemohou!

dick (Pá, 8. 7. 2011 - 06:07)

alenko, že jsi na ně sama tě neomlouvá. Normálně své děti týráš a ještě se při tom vyžíváš. Takhle výchova nevypadá a věř, že vím, co píšu. Budeš potrestána a to velmi brzy. Vím, že ženy pokud jsou na své děti samy to občas nezvládají, ale bít své děti je to poslední. To je biješ z lásky??? Ne, ty si kompenzuješ pouze svou osobní frustraci z neúspěšného vztahu, který skončil bohužel hlavně tvou vinou.

Pro Kristýnku- další šokující příklad domácího násilí. I když jsi přišla později, nedává to tvým rodičům právo tě fyzicky týrat. Okamžitě jednej a zavolej na Policii nebo zajdi na městský úřad -odbor sociální péče nebo ke svému lékaři.
Tví rodiče jsou klasickou ukázkou nezvládnutí výchovy a poškozování zdravého psychického vývoje svých dětí, včetně tebe. Tohle si nenech líbit!

Kristýna (Pá, 8. 7. 2011 - 00:07)

Je mi 12let a výprask jsem dostala zrovna včera. I když jsou prázdniny, tak musím být doma v 15hodin protože naši chodí domů z práce a aby prý věděli, že jsem v pořádku. Včera jsem se nějak zakecala s kamarádkama venku a zapoměla úplně na čas. Přišla jsem domů až 17.30. Když rodiče zjistili, že mi nic není a že jsem jenom neposlechla, abych se doma ukázala v určitou hodinu, že jsem v pořádku, tak nejdřív bylo kázání a řev a pak začal výprask na zadek. Tatka si přinesl z kuchyně vařečku a ohnul mne přes koleno a začal mne vyplácet. dostala jsem asi tak 14 pořádných ran. Hrozně mne to bolelo. Po výprasku mi dali týden zaracha a prý příště dostanu na holou. Vůbec si to nedokážu představit. Vždyt ta bolest už ted se nadala skoro vydržet, a na holou to musí být hrozný. Tak snad už nedostanu

Reklama

Přidat komentář