Reklama

Výprask vařečkou

Lajka (Ne, 20. 8. 2006 - 10:08)

Já jsem taky nikdy nekradla a nelhala a drogy jsem nikdy nebrala (ani jsem neměla potřebu to zkoušet). Vystudovala jsem školy, PRACUJU a mám krásnou rodinu. Bez řemenu. Tak jsem asi divná.

Japan Chlemtik (So, 19. 8. 2006 - 22:08)

Bez řemenu není výchovy!!!! My byli vychováváni JENOM BITÍM, a nelhali jsme a nekradli. A nebrali jsme drogy!

Lajka (So, 19. 8. 2006 - 21:08)

Jak už jsem psala, dostala jsem vařečkou někdy v deseti letech. Od mámy, za to, že jsem neměla uklizený pokoj, stejně neuklizený jako vždy předtím a ještě dlouho potom. K žádnému zlepšení to nevedlo, dnes mám vlastní domácnost a s pořádkem problém nemám. Ale není to tím, že bych se po 10 letech poučila z tehdejšího výprasku... prostě jsem k tomu časem dozrála, a dnes vím, že by stejně nepomohlo ani kdyby mne mlátila denně.
Myslím si ale, že kdybych svojí mámě (se kterou mám nyní skvělý vztah) řekla o té bezmezné nenávisti, kterou jsem k ní tehdy cítila, moc by ji její tehdejší jednání mrzelo.
A já sama tedy vím, že pro mne osobně jako matku je přípustné tak maximálně plácnutí dvouletého caparta po ruce když chce sáhnout na kamna, ale vychovávat bitím, to je pro mne nemyslitelné.

Pavel (So, 19. 8. 2006 - 15:08)

K prvnímu příspěvku. Ať už to psal kdokoli, proč maminky používají vařečku? Proto, že tatínkové řemen. Je to doma, je to vyzkoušený a dostupný. A pokud se dává na holou pak proto, aby byl dotyčný pořádně ponížen a styděl se.
Dostával jsem od mamky jen málokdy, to už muselo být. A většinou přes kalhoty. Ale jednou. Mamka chtěla odvézt tetu za její známou autem. Občas ji vozila, někdy teta jezdila ale vlakem. Telefony moc nebyly, teta ho neměla, tak mě máma za ní poslala abych jí to vyřídil. Aby na ni čekala že ji odveze. Nevím co mě to napadlo, prostě se mnou cloumala puberta. Bylo mi 16 pryč. Šel jsem za tetou a řekl jsem jí že máma má rozbitý auto-a ať tedy jede vlakem. Mámě jsem řekl že jsem to vyřídil. Ona šla druhý den ráno do garáže pro auto a pak pro tetu. Za chvíli přijela, že teta není doma, že se jí asi něco stalo! Nezbylo mi než se přiznat, že jsem jí poslal vlakem. A bylo zle. Máma málokdy mluvila sprostě, ale teď to nevydržela. Ty parchante, ty parchante neser mě! Ještě teď to slyším. Cos jí to řekl? To chceš aby se jí udělalo v tom vlaku zle? Co si to vůbec myslíš! Gatě dolů! Sundal jsem si kalhoty. Říkám ti gatě dolů jinak to bude ještě horší! Musel jsem si sundat slipy a vystrčit holej zadek. A dostal jsem vařečkou na holou jak malej kluk. Štípalo to, ale dalo se to vydržet. Ale to že jsem se musel před mamkou ukázat nahej pro mě bylo ještě horší. Strašně jsem se styděl! Máma se mnou dva dny nemluvila. Ale potom jsem si už nikdy, nikdy nedovolil takhle lhát.

Radek (Čt, 17. 8. 2006 - 16:08)

Paule, "tvrdost doby" se vztahuje na celou historii vsech narodu, protoze telesne tresty vzdycky existovaly. Ted je doba urcite
min tvrda, nez kdykoliv predtim. Jeste v 19. stoleti se u nas trestalo ranami holi na lavici, casto na holej zadek. Tak to uz je dnes lepsi. Ale porad je to soucast nasi kultury, tak proto tolik lidi jeste bije svy decka.

paul (Čt, 17. 8. 2006 - 14:08)

hm, to je smutné.Znám taky takový případ.Funguje to tak i holek?Znovu se vracím k tomu, co jsem napsal výše.Někdy mám pocit, že holky dostávají výprask hodně často.

Verča (Čt, 17. 8. 2006 - 11:08)

je to fakt,manžel byl bit řemenem za každou maličkost a něhy v sobě opravdu nemá.Naše děti nebije protože ví,že já to odsuzuju a nikdy bych to nedovolila.Bohužel jim,ale neumí říct ani mám tě rád,či jen pohladit:-(

paul (Čt, 17. 8. 2006 - 10:08)

No někdy to vypadá, že ta tvrdost doby se odráží i v tomhle.Jen mě příjde, že dívky takhle vychvávané moc něhy v sobě mít nebudou.Ale asi je to různé...P.

Nikča (St, 16. 8. 2006 - 17:08)

Do patnácti,to se mi zdá taky dost.Je mi 16 a naposled jsem dostala tak ve dvanácti.Ale jak už jsem psala,pěkně to bolí.Nedostávala jsem za známky,ale za to,že jsem nechtěla hrát na klávesy.

Jirka (St, 16. 8. 2006 - 17:08)

Tak to vypadá jak kdyby se vrátily doby první republiky, kdy byly výprasky asi běžné, protože těch lidí co tu píšou že dostávaj do 15 a tak je nějak hodně nemyslíte?

Paul (Út, 15. 8. 2006 - 13:08)

Kdo ví,doba se změnila určitě, ale třeba je to i tím ,že o tom dívky víc mluví.

Ivan (Út, 15. 8. 2006 - 13:08)

Ja to tiež nechápem. Za mojej mladosti dostávali väčšinou chlapci, dievčatá takmer vôbec. Žeby sa doba zmenila?

Paul (Út, 15. 8. 2006 - 12:08)

Jak tak koukám, hodně dostávají holky.Je to tím ,že u kluků to lidi berou, je to kluk nebo holky víc zlobí?

Nikča (Po, 14. 8. 2006 - 18:08)

Tak vařečkou jsem taky dostávala.Jenže ne na holou,ale prostě tam kde se mama zrovna strefila.Takže kromě zatku i přes záda,ruce.nejvíc to bolí přes ramena.Jsem pár dnů nemohla ani pohnout rukou.

Katka (Po, 14. 8. 2006 - 17:08)

Karolíno nejsi sama. Já se počurala při výprasku řemenem a to nebylo ani na holou. Bylo mi tehdy asi 15 a prostě jsem to už nemohla vydržet. Dostala jsem od tety přistihla mě s cigaretou na ten mazec nikdy nezapomenu. Mimochodem jsem dodneška nekuřačka :)

Alena (Pá, 11. 8. 2006 - 16:08)

Jirko, ale co když jsou některé příspěvky pravdivé! (Nicm. ten první zajisté nepsalo 10ti leté dítě...) Já jsem taky myslela, že se dnes tohle nikde neděje, zajímalo by mě, jak je tomu doopravdy.

Jirka (Pá, 11. 8. 2006 - 15:08)

Ty vaše bulíky už je mám zase na nose. Já tady z této úchylné diskuze nevěřím ani slovo. Už jenom ten první příspěvek stopro nenapsala Lucka co půjde do čtvrté třídy. Sorry ale nevěřím ! A žasnu nad takovým množstvím úchylů a lidí co jim na to skočí!

Alena (Pá, 11. 8. 2006 - 15:08)

Karolíno, to je fakt strašný, je mi Tě moc líto..

Karolína (Pá, 11. 8. 2006 - 15:08)

Podle mých zkušeností z děctví si myslím, že si srandu nedělají. Nás se sestrou mamča takto vychovávala taky až do 17. Zlobíš jako malá tak budeš potrestaná jako malá. Výprask býval v kuchyni vařečkou a většinou na holou. Jednou mě takhle mamina odchytla hned po příchodu domů. Ani jsem ji nestihla říct že musím na wcko a už jsem byla přehlá přes stůl s holým pozadím a začal nářez. Samozřejmě jsem to nevydržela (vařečkou to strašně bolí a štípe) a po prvních pár ranách jsem se počůrala. Strašná ostuda ještě že je tu anonymita normálně bych to nikdy nikomu neřekla.Ahoj

Michal (Čt, 10. 8. 2006 - 14:08)

Mně by jenom zajímalo, jestli si všichni dělaj srandu, nebo doopravdy dostávali a dostávají na holou tak moc a v tolika letech. Taky jsem někdy dostal na zadek, ale naposledy snad ve dvanácti, a vždycky přes kalhoty.

Reklama

Přidat komentář