Reklama

Výprask vařečkou

11 (Ne, 1. 1. 2023 - 20:01)

Měla jí dát víc a tobě taky

Jan (So, 26. 8. 2006 - 01:08)

jsi narusena

Návštěvník (Pá, 25. 8. 2006 - 22:08)

Nastesti!

Návštěvník (Pá, 25. 8. 2006 - 20:08)

no jo blbcu jako ty, je jeste u nas plno

Helena (Čt, 24. 8. 2006 - 00:08)

klaro,ja tedy dostala poradne asi 3-krat v zivote.Jednou jsem z toho mela ruku v sadre.Pak jsem dostavala k veceri dorty:-))Jinak se na nas rvalo,nesmely jsme jako deti do obyvaku....no dneska se tomu rika psychicke tyrani:-))Je pry horsi,nez fyzicke.Rvala jsem smichy,kdyz jsem cetla clanek od psychologa,jak se nesmi detem zakazovat treba navstevu urcite mistnosti.Napadla mne hned loznice..No necitim se tou straslivou vychovou narusena a nemuseli rodice semnou navstivit psychologa.Proste mas pravdu,deti jsou dneska rozmazleni,vyrustaji doslova slabi jedinci/psychicke trosky/.Nebo hrubiani.Fyzicke tresty umerne by byly na miste.

klára (St, 23. 8. 2006 - 23:08)

v 70tých letech mě bylo kolem 15ti a chodila jsem s klukem.čekal na mě před domem a já se zrovna dostala s mámou do hádky kvůli oblečení.dost velká hádka,kdy jsem byla už i sprostá.normálně jsem dostávala vařečkou,ale naposledy tak před rokem.U nás doma ale v zastrčeným šuplíku ležely důtky,které kdysi donesla babička a kterýma jsme se ségrou nikdy nedostaly.Nevím proč,ale najednou se matka otočila,při té hádce,odběhla a vrátila se s důtkama v ruce.Byla jsem jenom v kalhotkách,takže mě nemusela ani vyslíkat a začala mě těma důtkama švihat přes zadek.Dostala jsem 25,matka počítala a můžu říct,že takový výprask jsem v životě nedostala.Byl to poslední výprask,ale v té době nebyl problém,aby holky a kluci dostávali i v 17-18.Mezi sebou jsme se o tom někdy bavili,takže to vím,a někdy i některá holka ukázala jelita.Ale to byla jiná doba.I když dnes,když kolikrát slyším,ty dnešní holky jak se chovají ve 14-15 na ulici,tak si myslí,že by jim to taky neuškodilo.

9899 (Ne, 1. 1. 2023 - 20:01)

Měla ti dát víc mnohem víc

Lajka (Ne, 20. 8. 2006 - 10:08)

Já jsem taky nikdy nekradla a nelhala a drogy jsem nikdy nebrala (ani jsem neměla potřebu to zkoušet). Vystudovala jsem školy, PRACUJU a mám krásnou rodinu. Bez řemenu. Tak jsem asi divná.

Japan Chlemtik (So, 19. 8. 2006 - 22:08)

Bez řemenu není výchovy!!!! My byli vychováváni JENOM BITÍM, a nelhali jsme a nekradli. A nebrali jsme drogy!

Lajka (So, 19. 8. 2006 - 21:08)

Jak už jsem psala, dostala jsem vařečkou někdy v deseti letech. Od mámy, za to, že jsem neměla uklizený pokoj, stejně neuklizený jako vždy předtím a ještě dlouho potom. K žádnému zlepšení to nevedlo, dnes mám vlastní domácnost a s pořádkem problém nemám. Ale není to tím, že bych se po 10 letech poučila z tehdejšího výprasku... prostě jsem k tomu časem dozrála, a dnes vím, že by stejně nepomohlo ani kdyby mne mlátila denně.
Myslím si ale, že kdybych svojí mámě (se kterou mám nyní skvělý vztah) řekla o té bezmezné nenávisti, kterou jsem k ní tehdy cítila, moc by ji její tehdejší jednání mrzelo.
A já sama tedy vím, že pro mne osobně jako matku je přípustné tak maximálně plácnutí dvouletého caparta po ruce když chce sáhnout na kamna, ale vychovávat bitím, to je pro mne nemyslitelné.

Pavel (So, 19. 8. 2006 - 15:08)

K prvnímu příspěvku. Ať už to psal kdokoli, proč maminky používají vařečku? Proto, že tatínkové řemen. Je to doma, je to vyzkoušený a dostupný. A pokud se dává na holou pak proto, aby byl dotyčný pořádně ponížen a styděl se.
Dostával jsem od mamky jen málokdy, to už muselo být. A většinou přes kalhoty. Ale jednou. Mamka chtěla odvézt tetu za její známou autem. Občas ji vozila, někdy teta jezdila ale vlakem. Telefony moc nebyly, teta ho neměla, tak mě máma za ní poslala abych jí to vyřídil. Aby na ni čekala že ji odveze. Nevím co mě to napadlo, prostě se mnou cloumala puberta. Bylo mi 16 pryč. Šel jsem za tetou a řekl jsem jí že máma má rozbitý auto-a ať tedy jede vlakem. Mámě jsem řekl že jsem to vyřídil. Ona šla druhý den ráno do garáže pro auto a pak pro tetu. Za chvíli přijela, že teta není doma, že se jí asi něco stalo! Nezbylo mi než se přiznat, že jsem jí poslal vlakem. A bylo zle. Máma málokdy mluvila sprostě, ale teď to nevydržela. Ty parchante, ty parchante neser mě! Ještě teď to slyším. Cos jí to řekl? To chceš aby se jí udělalo v tom vlaku zle? Co si to vůbec myslíš! Gatě dolů! Sundal jsem si kalhoty. Říkám ti gatě dolů jinak to bude ještě horší! Musel jsem si sundat slipy a vystrčit holej zadek. A dostal jsem vařečkou na holou jak malej kluk. Štípalo to, ale dalo se to vydržet. Ale to že jsem se musel před mamkou ukázat nahej pro mě bylo ještě horší. Strašně jsem se styděl! Máma se mnou dva dny nemluvila. Ale potom jsem si už nikdy, nikdy nedovolil takhle lhát.

Radek (Čt, 17. 8. 2006 - 16:08)

Paule, "tvrdost doby" se vztahuje na celou historii vsech narodu, protoze telesne tresty vzdycky existovaly. Ted je doba urcite
min tvrda, nez kdykoliv predtim. Jeste v 19. stoleti se u nas trestalo ranami holi na lavici, casto na holej zadek. Tak to uz je dnes lepsi. Ale porad je to soucast nasi kultury, tak proto tolik lidi jeste bije svy decka.

paul (Čt, 17. 8. 2006 - 14:08)

hm, to je smutné.Znám taky takový případ.Funguje to tak i holek?Znovu se vracím k tomu, co jsem napsal výše.Někdy mám pocit, že holky dostávají výprask hodně často.

Verča (Čt, 17. 8. 2006 - 11:08)

je to fakt,manžel byl bit řemenem za každou maličkost a něhy v sobě opravdu nemá.Naše děti nebije protože ví,že já to odsuzuju a nikdy bych to nedovolila.Bohužel jim,ale neumí říct ani mám tě rád,či jen pohladit:-(

paul (Čt, 17. 8. 2006 - 10:08)

No někdy to vypadá, že ta tvrdost doby se odráží i v tomhle.Jen mě příjde, že dívky takhle vychvávané moc něhy v sobě mít nebudou.Ale asi je to různé...P.

Nikča (St, 16. 8. 2006 - 17:08)

Do patnácti,to se mi zdá taky dost.Je mi 16 a naposled jsem dostala tak ve dvanácti.Ale jak už jsem psala,pěkně to bolí.Nedostávala jsem za známky,ale za to,že jsem nechtěla hrát na klávesy.

Jirka (St, 16. 8. 2006 - 17:08)

Tak to vypadá jak kdyby se vrátily doby první republiky, kdy byly výprasky asi běžné, protože těch lidí co tu píšou že dostávaj do 15 a tak je nějak hodně nemyslíte?

Paul (Út, 15. 8. 2006 - 13:08)

Kdo ví,doba se změnila určitě, ale třeba je to i tím ,že o tom dívky víc mluví.

Ivan (Út, 15. 8. 2006 - 13:08)

Ja to tiež nechápem. Za mojej mladosti dostávali väčšinou chlapci, dievčatá takmer vôbec. Žeby sa doba zmenila?

Paul (Út, 15. 8. 2006 - 12:08)

Jak tak koukám, hodně dostávají holky.Je to tím ,že u kluků to lidi berou, je to kluk nebo holky víc zlobí?

Reklama

Přidat komentář