Reklama

Mirzaten

ondra (Po, 23. 2. 2015 - 09:02)

Mirzaten beru cca 5 let - 45mg. Krom toho ještě neurol, na který jsem už vlastně závislý, ale ze začátku mých strašných úzkostí a depresí jsem bral 4 denně, nyní už jen půlku večer, abych nebyl ve dne unavený, k tomu ještě Rivotril, ten je o hodně slabší. Co se Mirzatenu týče, jsem za něj strašně rád. Deprese úplně zmizely. Já mám "nežádoucí účinek" ten, že po půl hodině co si vezmu Mirzaten (na noc) dostanu strašnej hlad a sežral bych opravdu všechno. Proto jsem dost přibral na váze. Je to opravdu tak velký hlad, že se musím před spaním "nacpat". Pak je mi krásně a spím bez probouzení. Ráno ospalý nejsem. Tak to je a byl jediný nežádoucí účinek. Znám pár lidí, kteří mají to samé. Nevím, čím bych ho nahradil, UŽ NECHCI MÍT NIKDY TY DEPRESE CO JSEM MĚL, to budu raději vážit 100 kg.

Emilim (Čt, 29. 5. 2014 - 14:05)

Mirzaten je pekné svinstvo,...Pan Michal a co je vlastne trittico, pretoze som po nom velmi ochorela, jazyk si poriadne ani necitim, mam ho taky osypany aflakaty jazyk a ked si dam trittico 1/3 na noc, kazdu chvilu som hore, mam krce v nohach a rano ked vstanem, mam nejake neprijemne navaly do hlavy a zle vidim na oci. Neviem aky zabijak je trittico?

Zara (Čt, 29. 5. 2014 - 12:05)

Mirzaten mi pomohl od braní stilnoxu a hypnogenu a netloustnu,neb jím menší porce a mám dost pohybu kolem domu a v práci.Kromě něj beru už jen cipralex.Moci se dobře vyspat je pro mě největší splněné přání.Po roce užívání už zmizely i stavy únavy.Cítím se jako dřív,ale překonávala jsem velmi těžké stavy.Držím všem palce,at je všem líp a najdou si svůj lék,co jim sedne.

Jurij (Ne, 11. 5. 2014 - 22:05)

Mirzaten je pekné svinstvo,...Veď mirtazapin sa predpisuje jednoznačne pre ťažšie stavy. Tam sa prejaví pozitívny prínos. Lieky prvej voľby sú ssri. K nim sa vyjadrite, pán magister. Tiež inhibujú vstrebávanie 5-HT. Väčšina AD pracuje primárne s touto látkou, ale nežiadúce i žiadúce účinky sa líšia v závislosti od mechanizmu pôsobenia na receptory.

Pampeliška (Ne, 11. 5. 2014 - 10:05)

Mirzaten je pekné svinstvo,...Michale, věřím, že je to pravda.
Ale to je princip fungování AD obecně-hýbe s hormonálním hospodařením. Mirzaten je dost zrádný ještě v té žravce. Mně chtěli dát na anorexii právě Mirzaten, což svědčí o zjevném nepochopení principu toho onemocnění. Ještě že jsem to tehdy nevzala, to by byla spolehlivá cesta do pekla.
Mirzaten pomohl mojí kamarádce po rozchodu, ale vlastně dva roky prospala a projedla. Nevím, jestli to je život...protože štěstí jí to nedodalo.

Michal (Ne, 11. 5. 2014 - 00:05)

Mirzaten je pekné svinstvo, doporučil by som ho iba ľuďom ktorí, prežili nejakú katastrofu a preto v noci nemôžu spávať a stratili chuť do jedla. Má nekonečné množstvo vedľajších účinkov, ktoré začínajú u zvašovaní telesnej hmotnosti (to súvisí s jeho pôsobením na hladinu serotonínu), pokračujú triaškou v končatinách (to súvisí s jeho pôsobením na hladinu serotonínu), ospalosťou (pretože ovplyvňuje hladinu serotonínu) a končia samovraždou (vo veku do 25 rokov). A čože ten serotonín je? Jeden z prirodzených hormónov ľudského těla, ktorý funguje hlavne ako prenášač nervových vzruchov (neurotransmiter) a teda ovláda spústu dejov v našom tele - napr. svalový tonus (prirodzené napätie vo svaloch, preto tá triaška končatín ako vedlajší účinok Mirzatenu) alebo spánkový rytmus (preto tá ospalosť ako vedlajší efekt pri Mirzatene). A ovplyvňuje tiež metabolismus nepriamo cez štítnu žlazu, preto to rýchle priberanie. Takže ak sa chcete zahrávať so svojimi hormónmi, počítajte s následkami...
Mgr. Michal Tóth - učiteľ biológie

janka (Čt, 27. 2. 2014 - 18:02)

a ako dkho ho berie? mne ho teraz navysila na 30 mg na noc je to lepsie ale akosi sa mi este trasu nohy

petra (St, 26. 2. 2014 - 17:02)

manzel bere mirzaten oro 30g na noc stav je lepsi ale porad to není ono chce to ještě cas?

janka (Po, 24. 2. 2014 - 19:02)

co uz tu nikto nie je asi sa uz mate fajn

janka (So, 15. 2. 2014 - 11:02)

este som zabudla napisat ze tiez beriem 15mg na noc ako to znasate vy

janka (So, 15. 2. 2014 - 11:02)

mirzaten je dobry liek beriem ho iba par dni a je mi lepsie

Misa (So, 8. 2. 2014 - 17:02)

mám jen dotaz nemáte nekdo...Ahojky, dnes jsem zkusila po týdenním užívání dat jedno pivko až dvě a v poho, ale nevím, třeba to na každého působí jinak. Víc ale nebudu riskovat a jen sem tam. Beru Mir 15 mg jednu tabletku večer.

andrea (Pá, 17. 1. 2014 - 17:01)

mám jen dotaz nemáte nekdo vyzkoušeno co by to udelalo kdyby se človek napil piva na,to.je tam psaáno bez alkoholu

řihlásit (Pá, 3. 1. 2014 - 17:01)

Danka, aj Tebe ve?mi pekne...řihlásit

Jenny (Pá, 24. 12. 2010 - 15:12)

Ahoj beru Mirzaten na deprese,dříve Lexaurin začínám teď s 1 tbl na noc za jak dlouho uvidím nějaké výsledky a jak je s těl.hmotností píšou že se může přibírat.Dík všem za radu.

Peťuna (Ne, 19. 12. 2010 - 00:12)

Prosím můžete mi poradit,...Ahoj, mirzaten beru asi rok a první týden jsem na tom byla stejně jako ty, takže se neboj. Za pár dní jsem už byla normálně schopna fungovat. I sama doktorka mi říkala, že mě to nejdřív utlumí a výsledek se dostaví za několik týdnů. Tak hodně štěstí.

Stano (Ne, 7. 11. 2010 - 18:11)

Ahoj všichni. Já beru...Cau Martin, nechem si robit srandu ale ked som si precital ako pises ako si utlmeny a pozeras ako tela ked ti niekto nieco vysvetluje hned som si predstavil seba. MOji kamarati su zo mna niekedy uz zufali :D A niekedy sa neviem sustredit na to co mi niekto hovori... potom vznikaju dost srandovne situacie, ale mne to samozrejme uz lezie na nervy. 45 mg mirzaten som bral asi dva roky, teraz beriem 15 mg, celkovo to beriem skoro 4 roky. Tie vedlajsie ucinky co opisujes su u mna tiez ale nemozem sa zbavit pocitu, ze sam mirzaten mi sposobuje urcity druh uzkosti alebo aj nervozity. Ked som ho raz vysadil na 4 dni citil som sa celkom dobre. Moja psychiatricka tvrdi, ze lieky maju 2 tyzdnovu terapeuticku hladinu takze rozdiel som sotva mohol pocitit tak neviem.

Dana (Po, 1. 11. 2010 - 14:11)

Dobrý den. Chtěla jsem se poradit, berru lexaurin 3mg beru ho již 6 let, chtěla bych jej vysadit. Nemáte někdo zkušenosti, jest-li jej lze jen tak přestat brát. Děkuji-

Martin (So, 30. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj všichni. Já beru Mirzaten od března 2010, začínal jsem půlkou 30mg tablety. K psychiatrovi jsem se dostal s problémy se zažíváním. Nejdříve jsem byl chybně léčen na zánět žaludku a po lecích mi bylo ještě hůř, což přispělo k prohloubení deprese. Pak jsem se naštěstí dostal do Gastroporadny v Kladně v podstatě od začátku doktorce bylo jasné, že příčinou jsou psych. problémy a tak jsem se dostal až na Psychiatrii. Krom problémů se zažíváním jsem měl i problémy se zrakem – silné pálení očí (hlavně znatelné dopoledne). Třeba to pálení očí mi vymizelo často po jídle, zase souvislost s psychikou…jídlem se člověku zvýší hladina cukru v krvi a tím i psychika a rázem pálení očí na chvilku zmizlo. Když to shrnu, tak mi na problémy se zažíváním dali léky po kterých mi bylo ještě hůř, tak jsem je pak vysadil a tak nějak se aspoň „trošku“ dal do kupy a pak mi dali antidepresiva po kterých mi opět začlo být hůř, ale nakonec přeci jen antidepresiva pomohla (po cca 4měsících) ///
A jak jsem se dostával z depky? Začátky děsné, než Vám léky začnou působit tak je ještě hůř, ale pak se to začne zlepšovat, u mě došlo k výraznému zlepšení až cca po 4měsících. Nejhorší je jak se člověk začne z depky dostávat, tak si začne mnohem silněji vše uvědomovat (chyby v minulosti, třeba já jsem měl dojem že cca posledních 9let mého života bylo k ničemu…prostě jako bych nežil. Tyhle situace byly snad nejtěžší, jediný co můžete je si říkat, že minulost už nikdy nezměníte a to silněji a intenzivněji jít vstříc lepší budoucnosti). Zajímavost s Mirzatenem je ta, že kupodivu mnohem víc vnímám změny počasí, byla období kdy mi připadalo, že mám depky když je zatažené počasí (to jsem bez AD tak nidky nevnímal, počasí mě tak neovlivňovalo). Teď když je hezky tak mě to „táhne“ ven do přírody. ///

A teď něco o užívání Mirzatenu: Při návštěvě doktorky došlo k nějakému komunikačnímu šumu ? a já se mylně domníval, že mám užívat 0,5tablety ráno (takhle jsem ji bral cca týden), no sami si asi dovedete představit jak mi asi v práci mohlo dopoledne být - prostě hrůza... Pak jsem bral cca 4měsíce celou tabletu 30mg. Další měsíc jeden den 30mg tabletu a druhý 45mg. Další 3měsíce denně 45mg. V současné době jsem dospěl k názoru, že těch 45mg je pro mě moc…cítím se takový moc „utlumený“ a sou situace kdy působím až „zabrzděné“ když mi někdo něco vysvětluje – prostě čumím jak tele ? A navíc mám dojem, že se mi zhoršil i spánek, také mě poslední dobou začla bolet hlava. Nutno dodat, že jsem celkem citlivá dušička a vyzáblý (při 189cm vážím 65kg) takže těch 45mg je pro mě asi fakt moc. Zvýšení dávky mi asi pomohlo pro nastavení vyšší hladiny serotoninu, ale dlouhodobé užívání 45mg je pro mě asi moc. Od včerejška beru zas 30mg tabletu a uvidím jak bude… Bral jste někdo delší dobu 45mg? Pomohlo Vám zvýšení dávky? Jaké máte vedlejší účinky s Mirzatenem? Já hlavně takové divné pálení až jemné bolení v zátylku (v zadní části hlavy). Jinak co se týče relaxace tak doporučuju fyziké aktivity (jděte si zaběhat, zacvičit do fitka), cvičení produkuje serotonin a v čisté formě (a né chemicky z nějaké pilulky) a také do sebe dostanete potřebný kyslík. Další pomocník - Citronáda (štáva z citrónu namíchaná s vodou, popřípadě s cukrem) také působí povzbudivě, choďě na procházky do přírody atd. A hlavně o svých problémech mluvte se známými (ale pozor! ne s každým, protože stále pro spoustu „normálních“ lidí jsou lidé co berou antidepresiva blázni…). Tak držte se a věřte že bude líp !!!

Pavel (So, 23. 10. 2010 - 17:10)

Pro Marku, beru také...Mně napsal Mirzaten doktor na spaní, neměl jsem nikdy deprese, dokonce ani nespavost, jenom dělám na směny a pravidelně střídám denní a noční, takže jsem někdy měl problém přehodit rytmus. 15mg a spím jak nemluvně, žádné vedlejší účinky jsem nepozoroval, kromě ospalosti i přes den.

Reklama

Přidat komentář