Reklama

Mirzaten

Tina (Ne, 10. 5. 2009 - 16:05)

Ahoj, lék beru třetí den a jsem zcela pro život nepoužitelná. Po první večerní dávce jsem se ráno vzbudila "s vypadlým mozkem". Prospala jsem celé dopoledne. Druhý den jsem si vzala jen poloviční dávku ale ráno bylo skoro stejné. Jsem roztřesená, stále ospalá, bez chutě do čehokoli kromě spánku.Na své okolí stále reaguji podrážděně a nesnášenlivě a problémy, které mě k těmto práškům přivedly se tímto stejně nevyřeší. Tak nevím.

stano (Ne, 10. 5. 2009 - 12:05)

ahoj
chvilu to trva nez si organizmus ako tak zvykne na ten liek, ja uz to beriem ako lentilky druhy rok, tiez sa mi nechce vstavat rano, mam chut do jedla ale nepribral som ani kg., ide o to bojovat a zvolit spravny pristup k tomu

monika (St, 6. 5. 2009 - 10:05)

Ahoj tak sem začla 3 týden tohoto léku,někdy je líp...ale většinou sem malátná a k nepotřebě i přes den,dokonce sem zkolabovala.Dr.říká vydržet než zabere,už aby to bylo s 2 dětma se nedá takto žít.Taky sem přibrala asi 2-3kg...kdy už to zabere..večer to tolik už neuspává,ale ráno se nechce vstávat...už at je líp,to přeji všem kdo bojujete s depresí.M.

stano (Út, 28. 4. 2009 - 19:04)

ahojte,
ja tiez beriem mirzaten, uz skoro dva roky, nechcem nikoho strasit ale dost som si vytrpel, tazko povedat ci to ma na svedomi ten liek, v kazdom pripade mi pomaha a pomalicky sa z toho dostavam, takze nech zije mirzaten :)

monika (Út, 21. 4. 2009 - 07:04)

Ahoj já včera vzala v 17h poprvé dávku 30mg a myslela sem že usnu,musela sem jít spát po 20h a ještě ted ráno bych spala,mám 2 děti a sem na ně sama,takto přeci nelze fungovat.Mám to vzdát?Poradte!!!Předchozí Zoloft mi po 4 měs.vysadili,vracely se třesy,aritmie atd.Dik za radu

Alžbeta (Pá, 27. 3. 2009 - 20:03)

Ahoj Bája, ja som užívala okrem Mirzatenu Citalopram, ale ibaa i mesiac. Búchalo mi od neho srdce a mala som hrozné stavy. Od Mirzaténu mi nebolo zle, ale mám pocit, že nezabral na všetky problémy, ktoré mám, ale aspoň nemám takú depresiu a ide jar, tak dúfam že to bude zase o niečo lepšie. Ja sa už zo 10 rokov trápim s depresiou, ale som sa neliečila, až to prešlo do telesných problémov.Asi sa tomu hovorí psychosomatické ťažkosti. To vieš, o to sa to teraz ťažšie lieči, lebo je to zanedbaná depresia. Uvidím, ako bude ďalej, občas sem nakuknem a napíšem. Prajem Ti ve?a zdravia, myslim, že slniečko nám pomôže, lebo tá pochmúrna zima nič dobré na psychiku.

bája (Pá, 27. 3. 2009 - 19:03)

Ahoj Alžbetka,toto je už moje třetí depresivní epizoda za život, deprese mi spustil porod - hormonální změny. Před 11-ti lety jsem brala Deprex - vysazování bez problému. Před 7 lety Ixel - vysazování bez problémů. Vždy jsem začala vysazovat po 1/2 roce braní tablet. Teď jsme taky najeli s doktorkou na vysazování Mirzatenu po 1/2 roce, v září. Ale nešlo to stavy se mi vracely. Prý to budu brát rok. Až půjdu na kontrolu nebudu doktorku tlačit do vysazování-třeba budu brát Mirzaten déle. Raději zdravá a na lécích. Pokud budu v květnu OK, ozvu se. Když mám deprese nemám energii na jídlo, práci, na děti, natožpak na internet - není to k žití. Když funguji občas brouzdám po doktorce. Jo a jestli Tě zajímá vysazování jetu diskuze na téma Antidepresiva a jejich vysazování. Ale na Tvém místě bych se tím teď nezabývala. Potřebuješ být hlavně v pořádku, pak se uvidí. Ahojky a hodně sluníčkových dnů

Alžbeta (Čt, 26. 3. 2009 - 21:03)

Bája ďakujem Ti za odpoveď, človeku to pomôže, hlavne pri takýchto problémoch, keď toto liečenie je zdlhavejšie a ide to len po troške. S tým kalendárom sa mi to páči, skúsim to aj ja. Ak budeš mať neskoršie čas, napíš aj to ako sa Ti bude dariť tabletky vysádzať, aby som vedela čo ma čaká. Ešte raz ďakujem.

bája (Čt, 26. 3. 2009 - 15:03)

Stav se mi zlepšoval postupně,přibývalo dobrých dnů v měsících,ještě po osmi měsících jsem měla výkyv, ale trval jen týden. Sama jsem si udělala takovou pomůcku, psala jsem si do kalendáře značky-dobrý den+, špatný-, a neutrální nula. Když jsem si myslela, že se moc nelepším stačilo zalistovat čtvrt roku zpět

Alžbeta (St, 25. 3. 2009 - 22:03)

Bája, ja som za tú dobu 5 mesiacov pribrala 4 kg. Nevadí mi to, lebo som bola chudá.Chcem sa opýtať, máš pocit, že keď si užívala Mirzaten tak zo 5 mesiacov, bolo ti už tak dobre ako po roku? Neviem či si ma pochopila. Chcem vedieť, či sa môj stav môže ešte aj po 5 mesiacoch užívania zlepšiť, keď budem pokračovať.Pamatáš si ešte, ako sa ti stav zlepšoval, či postupne, alebo hneď a potom to už pretrvávalo ako stále dobré.

jiri (St, 25. 3. 2009 - 15:03)

tak mne stacily tri dny a byl jsem z techto sracek totalne ko... AD je modni predepisovat na vsecko, ale skoro polovina pripadu je zcela spatne diagnostikovana lekari a predepisuji se jim latky zvysujici hladinu serotoninu, aniz by nekdo apcientovi tuto hladinu meril apotzoroval...

bája (St, 25. 3. 2009 - 15:03)

Tak příští týden tomu bude rok co Mirzaten beru, konečně funguji na plný plyn. Přibrala jsem sice 10kg, al cíleně to zhazuji 1kg za měsíc. V dubnu jdu na kontrolu, asi budu snižovat. Uvidím co to udělá. PS:pro Hanku-asi Ti antidepresivum nesedlo, já měla Mirzaten jako třetí po roce a půl zkoušení jiných, která mi nesedla

Hanka (St, 25. 3. 2009 - 14:03)

nechci Vás děsit, ale já jsem brala Mirzaten nebo Mirtazapin to je totéž celý rok. Po roce jsem přibrala 6 kg a mohu říci, že jsem byla stále více mimo. Jako bych byla uzavřená ve svém světě a nebylo možná alespoň pro mne komunikovat s lidmi. Stále jsem brečela. Brala jsem 30 mg 1 tabletu na noc. Zkušenosti mám opravdu nepěkné, ale pravda je ai také ta je li tento lék dán na tu správnou diagnozu je možné a snad jisté, že opravdu pomáhá.

Alžbeta (Ne, 22. 3. 2009 - 15:03)

Už dávno nikdo nepísal.Ako sa máte, Mirka Vašek a ostatní? Ja beriem Mirzatén už zo 5 mesiacov. Učinkuje už slabšie ako na začiatku. prepadáva ma cez deň taká nervozita až to prepukne do panického ataku. Je to neprijemné. Musím začať hneď niečo robiť a potom to prejde. Stáva sa mi tiež, že ma pochytí smad, alebo hlad a mám pocit, že ak sa hneď nenapijem, alebo niečo neziem sa zbláznim. A tak aj pomaly priberám, čo ma moc neteší. Myslela som si, že keď budem užívať AD, bude všetko OK, ale nie je to tak. Je pravda, že nemám už takú pod psa náladu, ale mám zase iné problémy. Prišla som aj na to, že keď sa ve?mi pred spaním nenajem, dám si len niečo ?ahké, skôr zaspím. So spaním mám tiež problém, ako som už písala. Čakám už tiež na jar a slniečko, snáď sa to všetko zlepší. Pozdravujem Vás a želám dobré zdravie.

Mirka (Čt, 12. 3. 2009 - 20:03)

tak jsem po dohodě s doktorkou se vrátila z 45 mg Mirzatenu k dávce 30 mg. Ta vyšší dávka mě vůbec v ničem nepomohla,jak píšeš Danko,opravdu to v konečném důsledku spíš člověka nabudí než utlumí. spánek byl mizerný stejně jako při nižší dávce a ten poslední den jsem z toho už byla nešťastná, protože mně po něm rozbolely nohy i ruce, doslova jsem se umlátila v posteli k dvouhodinovému spánku a pak jsem si stejně musela vzít stilnox abych nebyla do rána vzhůru. Doktorka mně nechce dávat něco jiného, protože přes den se cítím celkem dobře. Horší to je k večeru, přepadne mně takový pocit, že nemohu pořádně dýchat, stáhne se mi hrdlo a je mi tak těžko, tíha mi jde jakoby do břicha. Ale po půlce oxazepamu to pomalu odezní. Ovšem to mé spaní je děs běs. Doktorka mi radí, abych si vzala stilnox, nebo cokoliv jiného na spaní, když do půl hodiny neusnu. Ale to já tak brzy neusnu nikdy. Na dnešek jsem usnula kolem 10 po Mirzatenu, v 11 jsem byla vzhůru, vzala si celý Dormicum a v 1hodinu půl stilnoxu. Takže takhle to také nemohu dělat. Musím si vzít prášek až tak v tu jednu hodinu, abych zůstala maximálně u jednoho. Dost mě to děsí, protože se to moc nelepší. Doktorka mi domlouvala, že to není jako chřipka či angína,která do týdne ustoupí. Je fakt, že jisté zlepšení tu je, jsem dokonce už i v pracovním procesu, ale k normálnímu životu to má dost daleko.Kdybych se normálně vyspala, bylo by to vše daleko lehčí zvládnout.Večery jsou pro mě dost těžké, protože mám strach, jak to bude se spaním. Po špatné noci jsem neodpočatá, mám šílené kruhy pod očima, sama sobě si připadám nemocně a to není dobré. A základ všeho je dobré spaní. Kéž by se to už konečně obrátilo k lepšímu. Snad s tím jarem. Začnu jezdit na kole a budu víc na čerstvém vzduchu....... Všechny vás na této diskusi zdravím.....

Vašek (So, 7. 3. 2009 - 22:03)

Ahoj Vašku, včera mi předepsala Internistka Mirzaten. V lékárně ho neměli, tak mi ho objednali. Uvažuji po čtení této stránky, zda ho vezmu. Píši Ti, protože ho ještě neberu, problémy s páteří a klouby mám dlouho, ale poslední dobou mě opět bolí dost nohy a to ještě tento lék neberu. Pracuji v sedě a páteř mě nenechá odpočinout v noci. Také beru léky na tlak. Víc než rok beru Lozap krom ostatních a jak jsem vyčetla na letáku, může být únava z tohoto léku. Ostatní letáky jsem ještě nečetla. Brala jsem Lozap ráno, až dnes večer a už jsem téměř spící i ve stoje. Třeba mi pomůže přehodit Lozap na večer a vyspím se v noci a bude problém vyřešen. Píši to protože můžeš zjistit, že Ti to dělá taky nějaký lék. Přeji všem, kdo nemůže spát, aby si co nejdříve v noci vyspali a mohli začít nový den odpočinutí. Lenka

Alžbeta (Po, 2. 3. 2009 - 12:03)

Ahojte, ja beriem Mirzaten už 4 mesiac. Zo začiatku mi dobre zabral na depresiu a úzkosť, ovšem tiež som nemohla a ani nemôžem po ňom spať. Ako Mirka, som omámená, ale zaspať nemôžem, prehadzujem sa a som nervozna. Teraz po 3 mesiacoch som zbadala, že už mi tak nepôsobí na depresiu ako na začiatlu. Je beriem 30mg a doktorka mi pridala tebletky na spanie Stilnox. Stačí mi zobrať 1/4 tab. a zaspím, ale okolo 2 -3 hod. sa zobudím a len tak driemem. Tiež som z toho všetkého nešťastná a stále som čakala, že bude lepšie, ale je horšie. Nechcem bez vedomia doktorky brať 45 mg, lebo sa bojím aj ako to budem vysádzať. Ono by mi to asi pomohlo na depresiu, ale asi by som už vôbec nespala. Asi to?ko. V poslednej dobe ma bolia kolená, môže to byť z Mirzatenu? Možno keby už bola jar, by bolo lepšie, ja sa vždy na jeseň a v zime cítim hrozne.

Vašek (Ne, 1. 3. 2009 - 18:03)

Jo a taky mi dával Neurol ( těžko sem se zbavil) a Lexaurin !! Ten ted beru jen když mi je dost mizerně 1x1,5mg tak 3x týdně a musím se ho zbavit. Bral jsem nepravidelně v malých dávkách rok a je dost návykový !!

Vašek (Ne, 1. 3. 2009 - 18:03)

Mirko, jsem dostal Mirzaten před 1,5 rokem na depresi - dnes vím, že to nebylo správné, bolesti hlavy byly spíše od krční páteře, ale to se zjistilo až ted. Bral jsem zpočátku 45mg,s výkyvy bez většího celkového efektu, akorát se po něm dobře spalo. To po roce přestalo taky působit. Taky mi před rkem začaly pobolívat klouby a nohy a myslím si, že je to po něm. Pomalu ho vysazuji, ted beru 15mg. Škoda, že jsem ho bral tak dlouho, protože nevím, co to vysazení udělá. Jsem psychicky na houpačce kvůli fyzickým bolestem zad od páteře. Zkusím je přírodní AD - novopasit, třezalku,Benosen ....uvidím.

Danka (Pá, 27. 2. 2009 - 19:02)

Mirko, já jsem kdysi brala také 45 mg, ale jen krátce, protože mi to nepomohlo spíš naopak. Mirtzen v menších dávkách uklidňuje, ve větších naopak hodně aktivuje, to mi řekl Dr. Brala jsem 30 mg, protože mé potíže neustoupily na 100 %, tak mi to Dr. zvýšil, ale bylo to ještě horší, aktivovalo mě to až moc, nemohla jsem spát. Chtěl mi k tomu přidat druhá AD, to jsem odmítla a přešla po dohodě s ním opět na 30 mg. Jinak Mirtazen je dobrý hlavně na melancholické deprese, na somatické problémy, úzkosti a panickou poruchu jsou spíš SSRI (Sertralin, Seropram). Zkus se lékaře zeptat na léky této řady, možná by Ti poholy více. Já jsem potom začala brát Seropram a ten mi osobně pomáhal mnohem lépe.Je to individuální, polud Ti lék úplně nesedne, chce to vyzkoušet jiný. Vím, že je to nepříjemné, ale AD se berou dlouhodobě, takže je na začátku lepší najít něco, co Ti bude co nejvíce vyhovovat. Jinak pokud nemůžeš spát, často se také dává kombinace SSRI a malé dávky Trittica nebo Mirtazenu na noc.

Reklama

Přidat komentář