Reklama

Antidepresiva a jejich vysazování

Alena (Čt, 29. 11. 2007 - 17:11)

Mohl by nekdo neco napsat o zkušenosti s antidepresivem Fluzak ? Nikde se nemohu o nem nic dočíst!!

Kamila (St, 28. 11. 2007 - 15:11)

Mohu se tady někoho zeptat na prášky jménem Cipralex?? Máte s tím někdo zkušenosti??? Byla jsem před týdnem na psychiatrii a dostala jsem tyto prášky. Jenže po jedné tablětě jsem zvracela stále a bylo mi horozně. Zřejmě nesnáším, když nemám nad sebou kontrolu, nemohla jsem ani pracovat. Mohl byste mi tady někdo z V8s poradit? Předem moc děkuji. Kami*

Klára (St, 28. 11. 2007 - 13:11)

Já jsem brala AD dvakrát a vždy jsem 4 kg zhubla a nenabrala ,dokud jsem nevysadila. Po vysazení, byla kila za chvíli nahoře.Jinak vysazování Ad bych se nebála, vždy jsem to měla v naprosté pohodě a tak měsíc mi bylo fantasticky, líp jak s AD. Pak se pomalu zhoršovalo a do půl roku potíže zpět.Podle mě AD pomohou ale navyléčí!! Ale každý jsme jiný a u každého probíhájí jednotlivé fáze léčby jinak.Bohužel, jinak by to bylo jednodušší.

Rusty (St, 28. 11. 2007 - 12:11)

Leniku, na kazdyho ucinkujou ad jinak. Ja treba po seropramu nepribrala ani kilo. Spis, ze budes ve vetsi pohode, a tak nekdo muze vice jist..

Jana (St, 28. 11. 2007 - 11:11)

Leníku, tak to si teda piš, že se přibírá.

Lenik (Út, 27. 11. 2007 - 19:11)

Taky by mně zajímalo zda při braní AD.se přibíra na váze ,děkuji.

Prozak (Út, 27. 11. 2007 - 14:11)

Copak tu nikdo nebere nebo nebral Prozak???

laura (St, 21. 11. 2007 - 10:11)

Tomasi,
chci se jeste jednou zeptat, jak je to s tou vahou a AD: kopiruji Ti svuj starsi prispevek, asi sis ho nevsiml: Nevim, jestli AD ovlivnuji chut/nechut k jidlu a proto se tloustne/hubne, nebo ty jejich ,,cachry" s vahou funguji jeste jinak {jiny metabolismus nebo ukladani tuku}? To bude asi vedet Tomas:)
diky za info a vsem preju hezky den!

laura (Ne, 18. 11. 2007 - 23:11)

Ahoj Irco,
urcite souhlasim s Tomasem, ze bys mela tyhle leky brat pravidelne. Vsimla jsme si, ze kdyz jsem mela vykyv v brani, s tou hladinou hormonu to zamavalo, a prave tyhle nerovnovahy mi zpusobuji navraty uzkosti a i vedlejsi ucinky AD podobne tem, ktere jsem mela prvnich 14 dni brani AD. Takze urcite ber pravidelne! Co se tyce vysazovani, Tomas to urcite zjisti, ale bala bych se prtio soucasnerm brani dvou AD ze SSRI serotoninoveo syndromu, ale pri mensich davkach to snad nehrozi - otazka na Tomase: problem rizika serot. syndromu u michani dvou AD je v jejich kombinace, ze vznikne jakoby dialekticky neco navic (ze dohromady pusobi vic nez dvakrat jeden), nebo v tom, ze ta hladina se proste zdvojnasobi? To by pak ale klidanko mohl ss vzniknout i pri mirne zvetsenem davkovani AD, ne?
Jinak Irco myslim, ze to, ze Ti pri vysazeni Seropramu ze dne na den nebylo blbe a nemela jsi problemy, mozna to bylo tim, ze jsi byla tehotna - mnoho doktoru rika, ze zena, co bere AD a pak otehptni, uz v dobe tehotenstvi AD brat nemusi, pac se v jejim tele deje mnoho hormonalnich deju a vlastne se ji i vyplavuji nejake hormony ,,stesti", ktere ji mohou nahradit AD...

Irča (Ne, 18. 11. 2007 - 22:11)

Tome,jasan,díky moc, vážím si tvé ochoty pomáhat. Když to bude přímo od profíka,bude to naprosto užasné,budu moc ráda.Nerada bych měla dunění do hlavy a tiky hlavou jak nějakej magor:-)))))))))))))))))))P.S: Když už s ním budeš mluvit, nezjistil bys prosím i to, jaký jiný vhodný lék z řady ssri je na generalizovanou uzkost? Seropram byl takový slabší, Seroxat je OK,ale to dunění v makovici mi trochu narušilo mou důvěru v tento lék-resp. jeho bezpečnost:-)

Tomáš (Ne, 18. 11. 2007 - 19:11)

Irčo:
To "schéma" přechodu ze Seroxatu na Cipralex Ti dodám přímo od profíka, ale budu s ním mluvit až příští pátek. A v tuhle chvíli bych vřele doporučoval brát Seroxat každý den přesně v té dávce, kterou máš předepsanou. Abys ten přechod začala z nějaké "stabilizované" pozice. Stačí zatím takhle?

Irča (Ne, 18. 11. 2007 - 01:11)

Pavlo,dnes jsem přečetla celou vaši diskus,protože mám stejný problém jako ty...rány v hlavě při vysazování.Je to neco strašlivě nepříjemnýho, připodobnila bych to snad k epileptickým, nebo elektickým výbojům v mozku, nejde to ovlivnit,jsou to rány kladivem a normálka to snad i bolí! Beru Seroxat (střídám levnějším Romoodem) a když nevezmu pár dní tabletu, tak se dějí tyhle rány. Předtím jsem brala Seropram, při nem jsem mohla vysadit ze dne na den a nic se nekonalo. Takže jsem ráda,že čtu o stejném problému¨. Já osobně jsem na Seropramu měla občas záchvat uzkosti,takže mi z tohoto důvodu doporučila MUDr.Seroxat, prý je vhodnější pro generalizovanou uzkostnou poruchu...zabral výtečně,nemám k jeho učinnosti výhrady, jen zpočátku bylo zesílení uzkosti. Jenže prostě už mám těch prášků plné zuby,tak jsem je občas nevzala.Vím, že to není správné,ale prostě nebavilo mne nad tím braním přemýšlet...až ty rány do hlavy mně vždycky donutí vzít další tabletu.Ted dokonce zjistuju,že co to beru takhle liknavě,jsem podrážděná,mám pocity agresivity, zničehonic výbuchy vzteku...no ženuška k pohledá?í:-) ALe z důvodu tohohle hnusnýho stavu při vysazování jsem začla mít k Seroxatu nedůvěru...protože nevím,jak bych ho vysadila,kdybych otěhotněla? U Seropramu nebyl problém.Zjistila jsem,že čekám miminko,přestala jsem to brát a bylo to. Co bych ale udělala se Seroxatem? Jak byste doporučili vysazovat???????? A chtěla bych přejít na Cipralex.Existuje nějaké schema,jak přecházet na jiný lék ssri? Brát to současně, s tím, že brát pulku jednoho ráno a pulku druhého večer? nebo jak????Tome prosím,ty jsi tu nejvíc sečtělý:-)
P.S. Nějak tloustnu,za rok a pul na Seroxatu o 4 kila,je to možné ? Nebo je to jen tím, že se mi porodem změnil metabolismus?

* (So, 17. 11. 2007 - 16:11)

Lauro tak to mě překvapuješ. Myslela jsem, že se po AD spíš přibírá. Moje klesání váhy je způsobeno tím, že je mi po AD špatně a nemůžu jíst. Jinak já mám co hubnout...spíš se bojím, aby jsem zase nepřibrala tak moc jako posledně.

laura (So, 17. 11. 2007 - 12:11)

uf, tak jsem se dnes rano vazila a po 5 tydnech brani citalecu /a to jen 10 mg!/ jsem prisla uz o 3,5 kila! ted uz mam jen 48, doufam, ze to uz vic dolu nepujde.. a to jim normalne jako predtim...

laura (Pá, 16. 11. 2007 - 23:11)

Hvezdicko, myslim, ze je dobre, zes to zkusila snizit. Ale je ted docela mozne, ze Ti bude nejakou dobu zase spatne. ja to tak mam, ze kdyz se meni davka, trva to tak tyden i trochu vic, nez se to ustali, tak zkus taky pockat a nezvysuj hned, kdyz Ti bude trochu hur. Me se pri meneni davky nejen ze objevi vedl. ucinky telesne jako uplne na zacatku lecby AD tech prvnich 14 dni, ale dolu jde taky psychika, objevi se zase plactivost a uzkosti. tak drzim palce a vydrz to!
Jinak mi ted po Citalecu docela slejza vaha, mam 49 kilo, ale jsem drobna, tak to zas neni takova hruza, ale doufam, ze uz to nejak vyrazne dolu nepujde... jinak jim celkem normalne. Nevim, jestli AD ovlivnuji chut/nechut k jidlu a proto se tloustne/hubne, nebo ty jejich ,,cachry" s vahou funguji jeste jinak {jiny metabolismus nebo ukladani tuku}? To bude asi vedet Tomas:)

Koblížek :-)) (Čt, 15. 11. 2007 - 18:11)

Omlouvám se Lauro, mělo to být adresované hvězdičce.

Koblížek :-)) (Čt, 15. 11. 2007 - 18:11)

Lauro já jsem po Remeronu spala dobře. Bez prášků jsem naspala tak 3-4 hodiny denně, s Remeronem OK. Dávka 30mg mi způsobila ranní ospalost, která během dopoledne pominula. Po snížení na 15mg mi bylo úplně OK, fungovala jsem normálně včetně řízení auta i občasné konzumace malého množství alkoholu. Přibrala jsem na váze i s úroky, to je pravda. Ale rozhodně to stálo za to, oproti předchozímu stavu, kdy jsem nemohla vůbec nic pozřít, nespala jsem a ztrácela jsem zájem o své malé děti.
Psycholog mi taky říkal, že psychiatra nepotřebuju, což nebyla vůbec pravda. Nevím, kde bych teď byla, možná v blázinci, protože to bylo nezvladatelné.

* (Čt, 15. 11. 2007 - 13:11)

lauro,
já se ani tak nebojím zhoršení úzkosti.
Spíš už nevím co je projev nemoci a co vedlejší účinky léků. U mě je to takto:
Zkušenost s doktorama je taková, že když mám problémy, tak zvýšíme dávku. Teď se léčím podruhé a poprvé jsem byla na serliftu a dopoledne mi bývalo blbě jak hrom 10 kg dole, ráno jsem nebyla schopná sníst ani dva piškoty, nadavovala jsem se už při otevření ledničky, prostě fuj.
A taky mi doporučovali zvednout dávku. Měsíc a půl děs. Snažila jsem se to vydržet i jsem chodila do práce, nechtěla jsem neschopenku, případně jsem to řešila dovolenou, ale pak jsem se málem vyvrátila ve vlaku cestou do práce a hned dalším jsem jela domů. A zvýšili jsme dávky :-) Pak jsem se náhodou ocitla u druhého lékaře a změnili jsme na 30 mg Remeronu - ten semnou večer praštil do postele, že jsem fakt nechápala. Tak jsme ubrali na 15. Serlift jsem měla postupně vysadit...udělala jsem to tak, že jsem jeden den vzala poloviční dávku a pak už ne. Udělalo se mi dobře v podstatě ze dne na den. Remeron jsem brala chvilu. A taky jsem ho vysadila ze dne na den. Uběhly tři roky...a přišla plačtivost, ale už opravdu nezvladatelná. Rozbrečela jsem se kdekoliv a kdykoliv. Doktorka se tvářila, že přemýšlí, které AD by pro mě bylo nejvhodnější a na Remeron se tvářila, že se po něm přibírá. Je fakt, že minule jsem pak nabrala i s úrokama. Takže citalec a zvyšujeme. Nespavost, neklid, nechuť k jídlu po zvýšení průjem... (podotýkám, že den před návštěvou psych. jsem normálně jedla v restauraci plnou porci..cestou jsem si domlouvala návštěvu u kámošky. po nasazení léků nějaká návštěva vůbec nehrozila.) Paní doktorka stále tvrdila, že je to nemoc. Řekla jsem si o ten Remeron, že minule mi po něm aspoň nebylo zle...ale dala mi teda Mirtazapin s tím, že citalec mám brát dál. Popravdě vysadila jsem ho. Ulevilo se mi. Už jsem se najedla, ale kdyby mi někdo neříkal, že je čas jíst, sama bych jídlo nevyhledala. Přešla jsem k doktorovi, ten mi schválil, že jsem ten Citalec přestala brát. Ale prostě jsem věděla, že to není ono. Měla jsem ten neklid, že jsem ráno nemohla vydržet v posteli. Dostala jsem Rivotril a zárove? jsme změnili na Remeron. Začalo to být lepší a ukončila jsem neschopenku s nadějí, že už mi bude fajn. (rivotrily a lexauriny beru jen když mi opravdu není dobře a potřebuju fungovat) Jenže plačtivost byla stále, tak jsme zvýšili na 30 mg. (jenže já už brečím z toho, že je mi furt blbě a tak se lituju)Teď slzy zvládám, ale začalo mi být zase blbě...hlavně ráno.... no a tak jsem to teď zkusila snížit.
Magnesium s Béčkem už mám taky :-)

laura (Čt, 15. 11. 2007 - 10:11)

Hvezdicko:
no tak vidis, a to se Ti ani nezhorsily uzkosti, jak ses bala. Ja mam zkusenost se spanim takovou, ze se po case, kdy beru stejnou davku a ,,ustalim" se, trochu upravi. Ted jsem si koupila magnesium a B-komplex, vecer si pred spanim delam Nervovou cajovou smes - obsahuje hlavne kozlik lekarsky, ktery pomaha na spani, a muzu spat mnohem lip nez driv. Je to mirne sedativum, kdyby to nezabralo, muzou se udelat dva sacky na jeden hrnek caje naraz pred spanim.

* (Čt, 15. 11. 2007 - 09:11)

Tak jsem si dávku Remeronu snížila z 30 na 15mg (+ jeden den jsem vynechala)a je mi zas lépe. Každopádně nemám potřebu Rivotrilu kvůli neklidu, ikdyž spaní není nic moc.
Jinak Tomáši s tím psychologem máš pravdu, ale ten dobrý, který mi spíš zakázal jít psychiatrovi je pro mě bohužel už nedostupný. Zkusila jsem další dva a je to o ničem. Moc možností tady nemám.

Reklama

Přidat komentář