Reklama

Antidepresiva a jejich vysazování

Koblížek :-)) (St, 24. 10. 2007 - 11:10)

Doktor o tom ví. Chtěl abych to vysadila mnohem rychleji, protože jsem byla už rok bez projevů deprese. To jsem zkoušela a pak se mi to vrátilo. Dohodli jsme se, že to budu vysazovat hooodně pomalu podle svého. On se mi spíš směje, že jsem na homeopatických dávkách, protože tak nízké množství už ani neuzdravuje. Ale závislost na tak malých dávkách si asi vypěstovat lze.
Jinak díky za reakce :-))

Lea (St, 24. 10. 2007 - 10:10)

Koblížku, souhlasím s Janou. Dá se to mít pod kontrolou? Těžko.

Jana (St, 24. 10. 2007 - 08:10)

A Koblížku, doktor o tom ví, nebo si to vysazuješ sama ? S tím bych pak moc neexperimentovala. Protože mě donutila jedna léčitelka taky postupně vysazovat a po roce jsem si sáhla až na úplné dno. A bylo to 100x horší, než ta ataka předtím. Ahoj a měj se pěkně.

Koblížek :-)) (St, 24. 10. 2007 - 08:10)

Díky Tomáši. Je to přesně můj názor. Tvoje odpověď mě uklidnila a utvrdila v tom, že se to nedá uspěchat. V létě bývám v pohodě a vše půjde líp.

A to "pižlání" je opravdu přesný výraz :-))

Tomáš (Út, 23. 10. 2007 - 21:10)

Ahoj Koblížko :))
No já bych dal na Tebe. Přes zimu zůstat na 7,5mg a až v květnu vyleze sluníčko tak zkusit jít níž. Odpočineš si od Lexaurinu (i když ta dávka je fakt malá). Jenom by bylo dobtý se na tomhle postupu domluvit s Tvým doktorem. Možná se diví, ale určitě pochopí, že někdo je trošku citlivější. A o té citlivosti svědčí i ten absťák při přechodu na jinou značku.
A přes léto máš velkou šanci se "dopižlat" až na nulu.
Takže přeju hodně štěstí a ať to vyjde :-)

Koblížek :-)) (Út, 23. 10. 2007 - 10:10)

Ahoj Tomáši, díky za reakci. Asi půl roku jsem brala 30mg Remeronu, pak 1,5 roku 15mg. Stahla jsem to na 7,5mg a po měsíci vysadila úplně. Při každé změně dávky abstinenční příznaky (nespavost, únava, špatná nálada). Při vysazení návrat deprese. Tak jsem se vrátila na 7,5mg a vše bylo v pohodě, přešla jsem na Mirtazapin Teva, což je stejné složení od jiné firmy, opět absťák, ale zvládla jsem to. Teď vysazuju úplně pomaličku, z prášku si vždy uškrábnu nožem, protože dělit to už ani nejde. Jsem asi na 4mg (což je miniaturní dávka, která snad už ani neléčí) a další zmenšení dávky byť jen o drobeček mi dělá problémy (asi je to i tím, že je podzim, možná bych to měla nechat až na jaro). Doktor se diví, že to tak špatně snáším. Vypadá to, že si na zimu budu muset zase přidat.
Toho Lexaurinu beru taky maličko. Obvykle mi stačí půl nebo i čtvrt 1,5mg prášku na lepší spaní. Když jsem antidepresiva vysadila úplně tak jsem ho brala víc, myslím, že 1,5mg na noc a přes den o něco míň, je to už půl roku, přesně to nepamatuju.
Takže se teď pohybuju v takovýchto maličkých dávkách a nemůžu se hnout.

Co navrhuješ? Za každou radu nebo zkušenost moc děkuji :-))

Tomá? (Út, 23. 10. 2007 - 01:10)

Koblížku (nebo Koblížko :-), zkus kdyžtak napsat na jaké dávce jsi ty dva roky byla, na jaké ses zasekla a o kolik se pokoušíš snižovat. A taky kolik toho Lexaurinu potřebuješ. Třeba se dá něco vymyslet.

Koblížek :-)) (Po, 22. 10. 2007 - 18:10)

Najde se tu někdo, kdo bere Remeron nebo Mirtazapin? Mám potíže s vysazením, deprese se vrací. Jsem na hodně malé dávce, jakékoli další zmenšení dávky přináší nepříjemné abstinenční příznaky...
Doktor mi tvrdil, že je to jedno z nejlepších antidepresiv a že je nenávykové. Myslím, že jsem si za více než dva roky vytvořila slušnou závislost a nevím jak z toho ven... Při vysazováním si pomáhám Lexaurinem, což asi nění moc vhodné... Nechce se mi přijmout fakt, že bych to brala celoživotně :-(

Hanka (Po, 22. 10. 2007 - 15:10)

Maty díky za typ s p.Plachou už jsem se spojila,mám agorafobii,tak to chci zkusit,uvidím,alespon po meilech je moc hodná a má snahu mi pomoct,uvidíme,každopádně už jen to ,že za mnou přijede je od ní užasný.

Maty (So, 20. 10. 2007 - 12:10)

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit s radostí nad uzdravením z deprese a hlavně z uzdravení mojí dcery ze sociální fobie, která byla doprovázená silným červenáním. Oběma nám hrozně moc pomohla metoda EFT a paní Plachá. Prý je to na všechny psychické problémy, tak věřím tomu, že by vám takhle metoda mohla pomoci i s těmito problémy. Moje dcera chodila na psychoterapii, brala antidepresiva, ale bez nějakých větších účinků, tak jsme zkoušely různé alternativní způsoby léčení jako kineziologie, regresní terapie a byly jsme i u pár léčitelů, a žádný výsledek. Moje dcera byla u paní Plaché zatím jednou jedinkrát, ale už chodí mezi lidi, ještě to samozřejmě není uplně za ní, je objednaná na další sezení, ale to jedno sezení mělo takové účinky, že po období kdy se bála jít i ven s košem chodí ven s kamarádkami a začíná se konečně dívat po nějaké práci, a přestala se úplně červenat. Úplně nám to obrátilo život a konečně začínáme znovu a naplno! Mně pomohlo EFT úplně z deprese po 3 sezeních! Kdyby to chtěl někdo zkusit, má paní Plachá stránky na internetu www.eftprozdravi.cz. Přeji Vám hodně štěstí. M. K.

Tomáš (Út, 16. 10. 2007 - 09:10)

http://www.aislp.cz/cgi-bin/mvaihtml.cgi?ACT=dLl00000024991&CTR=CIA&IDE=PHC

A jinak, lidé dobří, naučte se konečně gůglit pls :-))

Tříska (Po, 15. 10. 2007 - 11:10)

Jako by to měl být lék z Maďarska?

Tříska (Po, 15. 10. 2007 - 11:10)

Nemohu najít odkaz na lék, na který se ptá žena. - Olwexya
Netušíte?

Denisa (Pá, 12. 10. 2007 - 19:10)

Tomáši moc děkuju za odpověd? a po nějakém čase dám vědět, jak to účinkuje. Měj se fajn.

Tomáš (Čt, 11. 10. 2007 - 00:10)

Venlafaxinum funguje jako inhibitor zpětného vychytávání nejen serotoninu, ale i noradrenalinu. Takže cosi jako lék s dvojím účinkem. Je to samozřejmě lék, který může pomoci zbavit se popisovaných stavů. Bývá popisován větší výskyt nežádoucích účinků, než u AD, která ovlivňují jen hladinu serotoninu - ale jde o jednotky procent, takže žádné drama. A většinou ty nepříjemné stavy vymizí po pár dnech nebo týdnech. Když tak se dá domluvit s lékařem na podpůrném užívání nějakého léku s protiúzkostnými účinky při nasazování (Rivotril, Lexaurin ...). Zkus a uvidíš.
Jo a dej vědět, jak jsi dopadla. Téhle diskusi docela chybí zpětná vazba.
Měj se ...

Denisa (Út, 9. 10. 2007 - 10:10)

Ahoj, zdravím všechny - prosím Tomáše nebo někoho kdo máte zkušenosti s AD Argofan 75 SR /venlafaxinum/, jaký je to lék, jak působí a jestli je možné se pomocí něho zbavit úzkostných stavů, tlaku na hrudi a slabosti rukou a nohou. Děkuju.

martin (Ne, 30. 9. 2007 - 14:09)

matu nekdo nejake zkusenosti z rivotrilem?

michal (So, 29. 9. 2007 - 08:09)

a proč nemá rád anxyolitika docent Praško.

Hanka (Út, 25. 9. 2007 - 21:09)

Lily ahoooooooooooooj,tak jak je vidět zvládáš.A jak je jinak,ty bereš AD?Ty se nám vrátíš jako rybka,to je supr ,tak se drž.pa Hanka

Tomáš (Út, 25. 9. 2007 - 19:09)

Hvězdičko, hvězdičko, Ty si zase vymejšlíš :))
Benzodiazepinů je spousta a liší se trváním účinku a hlavním efektem - u Rivotrilu je to protikřečová funkce a proto funguje u některých epilepsií. Ale anxiolytický účinek mají všechny. Ten Rivotril je mezi psychiatry oblíben pro svou relativně nízkou tlumivost a vysazuje se snadněji, než jiné. Zkušenosti "online" máš nade mnou od Lily, ta doba by měla být opravdu nejkratší.

Reklama

Přidat komentář