Reklama

Antidepresiva a jejich vysazování

Tomáš (Út, 18. 9. 2007 - 23:09)

Pro Miu:
Spousta emocí a silných slov, téměř žádná fakta. Promiň, ale tohle jsi dost přepískla. Tohle je fórum pro laiky a Ty je tady děsíš. To, co se Ti stalo, je klidně možné u jakéhokoliv léku. Nevím, jaká vyšetření jsi absolvovala před nasazením Seropramu na "bolesti hlavy". Nevím, jestli Tě ta hlava pak přestala bolet sama, jestli šlo o pochybení lékařky atd. Ale jedno vím jistě: spoustě lidem AD pomáhají buď zcela anebo výrazně zlepšují kvalitu jejich života. A někteří je skutečně musí brát neustále - pořád lepší, než deprese.
Takže, prosím, "všechna ta antidepresiva" nejsou jedno velké svinstvo, ale JEDNO konkrétní antidepresivum se ukázalo jako velké svinstvo pro Tebe - což se občas bohužel stává, ale nelze to zevšeobecňovat.

Mia (Út, 18. 9. 2007 - 17:09)

Ja som brala iba 7 tabl. Seropramu a to mi ho predpísala pre ve?ké bolesti hlavy. To čo sa so mnou udialo o tých 7 dní neprajem zažiť ani Hitlerovi. Žila som asi 3 roky po tom ako v zlom sne, človek ktorý to nezažije to ani nemôže pochopiť, ale ja som pochopila že všetky tie antidepresíva sú jedno ve?ké svinstvo a fakt nechápem ako to môže niekomu pomáhať a ak aj ano určite to má doživotné, pretože ak by to chcel vysadiť tak on musí nasadiť nadživotnú energiu. Viem o čom hovorím, mňa podržala iba túžba uzdraviť sa kôli maličkým deťom. Tú lekárku by som vlastnými rukami uškrtila keď pomyslím čo mi spôsobila. Je od vtedy už 8 rokov, viac liekov som nebrala ale niečo vo mne tento liek rozhodil, povedala by som nejakú rovnováhu ktorú teraz krvopotne samé moje telo doháňa. S pozdravom

Hanka (Út, 4. 9. 2007 - 22:09)

Tady se neprodává ani nekupuje a Neurol ti napíše obvodní lékař každý,pokud ho potřebuješ

Alena (Po, 3. 9. 2007 - 13:09)

prodá někdo jedno balení Neurolu 0,5 pro vlastní potřebu?

Hanka (St, 22. 8. 2007 - 17:08)

Tomáši,díky,měla jsem skvělého psychiatra a současně psychoterapeunta a byla na tom docela dobře.On mi před 4 roky umřel,tak ted konečně jsem sehnala psychoterapeuntku a jdu tam 28.8.,no Seropram se mnou žádné zázraky nedělá a ještě ke všemu jsem děsná citlivka na léky.Takže do psychoterapie také vkládám zase naději.
S Honzou se mi to nezdá,inzeruje uplně všude,tam nejde o léčbu,nevěřím,tak at změní doktora.Nevidím to jako ,že to potřebuje,ale jinak.Nechci mu křivdit,ale Seropram pokud by potřeboval mu napíše obvodní lékař,pokud ho nepotřebuje,proč by mu ho psal,ty ostatní léky neznám,ale vím,že je berou lidé s pp

Tomáš (Po, 20. 8. 2007 - 23:08)

Pro Unknown:
No já to snižování po čtvrtkách navrhoval proto, aby vysazování "bolelo" co nejméně. Ale v souvislosti s kombinací se Zeldoxem bych se jí striktně držel, i když to bude trvat déle. Mozková "chemie" je občas docela pomalá ale o to záludnější. I kdybys zůstal viset na 0,5 - 1 mg, tak to není žádná tragédie. Kdyby to měla být jediná cesta k plnohodnotnému životu, tak bych to osobně bral.

Pro Hanku:
Agorafobka+alergie+astma, tak tuhle kombinaci Ti fakt nezávidím. S tím snižováním diazepamu - no, 5 mg není až zas tak moc a pokud s touhle dávkou funguješ ... zkusit snížit o 1/4 můžeš a uvidíš, co to udělá. Ale možná na téhle dávce prostě budeš muset zůstat. Nevím kolik a jaká AD jsi zkoušela, ale pokud se nenajde žádné rozumně fungující, tak jinou možnost nevidím. Hm, co psychoterapie, zkoušela jsi ji?

Pro Honzu:
Najdi si jiného lékaře!!! A pokud ten stávající je praktik, tak se neboj psychiatra, můžeš se u něj objednat i bez doporučení.
Tyhle léky Ti určitě "někdo" prodá. Ale stěží lékař. A připrav se na superceny, po tomhle sortimentu se feťáci můžou utlouct. A Lexaurin není AD ale vysoce návykový lék ze skupiny benzodiazepinů ...

Honza (Čt, 9. 8. 2007 - 12:08)

Hledám lékaře, který by mi předepsal nebo prodal některé léky, jedná se zejména o antidepresiva. (Deniban + Citalec , Lexaurin). Už jsem je v životě bral. Mám problém si to momentálně prosadit u mého lékaře, kterého jsem změnil. Můj email je n.pet"centrum.cz

hANKA (Pá, 3. 8. 2007 - 16:08)

Máte někdo zkušenost s vysazováním diazepanu ,beru 1denně 5mg,postupně bych to chtěla vysadit ,a beru AD Seropram 5mg ,no dává mi zabrat,no ale co s agorafobií a uzkostí,ach jo.

Unkown (Pá, 3. 8. 2007 - 16:08)

Tome díky za rady. Beru to kvůli úzkostným stavům které jsou ale symptomem jiné trochu vážnější duševní poruchy. Hlavní lék je pro mne antipsychotikum Zeldox. Pokud jde o Rivotril beru ho asi 5 let a postupně jsem se z 0,5 dopracoval na 3*0,5. Ted už asi týden beru 2*0,5 ale naštěstí žádná změna nenastala. Podle toho co píšeš bych mohl během pár dnů přejít na 1 tabletu denně to si ale netroufnu. To s těma čtvrtkama mne taky napadlo. Díky předem za jakoukoliv další radu.

Jája (Pá, 3. 8. 2007 - 14:08)

Bral jste někdo cipralex? Jaké to je jej vysadit?

hANKA (Pá, 3. 8. 2007 - 14:08)

tOMÁŠI TAK HEZKOU DOVOLENOU ,Hanka

Dara (Pá, 3. 8. 2007 - 13:08)

Tome díky a hezkou dovolenou :-)

danyda (Pá, 3. 8. 2007 - 10:08)

jirko, VYDRŽ!! Já mám taky Serlift, bylo mi blbě první dva týdny, dost jsem se potila, taky jsem byla neklidná, jednou jsem se rozklepala (a to ho beru na úzkost která občas vyústila i v třes). Ale pak ty nepříjemný příznaky přecházely, začalo zlepšení.. dneska ho beru půl roku, při zvýšení dávky už se žádné problémy neobjevily, no a cítím se podstatně líp, určitě mi pomohl. Ještě to není OK na 100%, tak na 75%. Až se uvidím s doktorkou (míjely jsme se kvůli dovoleným) tak si řeknu o zvýšení dávky a možná pak nebudu ani potřebovat neurol, který pořád beru. Takže fakt vydrž, stojí to za to.

Hanka (Pá, 3. 8. 2007 - 10:08)

Tomáši já to myslela tak,že když beru Diazepan 2,5mg až 5mg denně řekl mi doktor,že to není zase taková tragedie,takže snížím na 2,5mg,což je půlka 5 mg a pak postupně budu zkoušet mín a mín.U toho Seropramu ten nevysazuji,ale nezvládám brát víc než 5mg,po jiných AD jsem zflekatěla,jsem alergik a mám astma.Já newvím snad to píšu dobře myslím tím 1 tabletu Diazepanu nejslabší jsou 2mg,bohužel ,ty už nedělají,pak je 5mg ,ta se půlit dá.No to víš ,že bych se toho ráda zbavila,ale taková uzkost a agorafobie ,paráda.

jirka (Pá, 3. 8. 2007 - 07:08)

dobré ráno,beru asi 10 dní SERLIFT na panickou poruchu,není mi po něm dobře..jsem neklidný,potím se..chtěl bych se zeptat na možnost vysazení,lékař který mi jej předepsal je momentálně na dovolené..díky

Tomáš (Pá, 3. 8. 2007 - 00:08)

Jejda lidičky, stačí :)) Jedu na dva týdny na dovču, takže jen něco málo a na reakce juknu až se vrátím. Takže

Pro Daru:
Pokud Tě Tvoje potíže omezují v běžném životě, tak bych moc neváhal. Ty vedlejší příznaky se u Tebe objevit mohou a nemusí. Může zabrat první AD nebo třeba až páté. Ale ta možnost změny kvality života stojí podle mého za to. A ta "závislost" u AD je úplně jiného typu, než závislost na benzodiazepinech nebo drogách. AD uvedou postupně "mozkovou chemii" do rozumnějších mezí a pak se postupně dají vysadit (poctivě řečeno ne vždy, ale to by bylo na delší diskusi).

4 Unknown:
U Rivotrilu je 1,5 mg denně celkem nízká dávka. Neměla by se snižovat rychleji, než 0,5 mg týdně - ale dělal bych to radši pomaleji. Ty tablety se dají docela dobře čtvrtit. Takže zkus třeba týdně ubrat 1/4 tablety a když bude vše OK tak stejným tempem dál. Když se objeví nějaké nepříjemné stavy, tak se vrátíš na poslední bezproblémovou dávku a zůstaneš na ní trochu déle - 2 týdny, tři. A tak pořád dál Nakonec Ti za 3 - 6 měsíců zbude poslední čtvrtka a seš z toho venku. Ale pozor. Může se stát, že zůstaneš viset na nějaké dávce a prostě to dál nepůjde. Pak si dej pauzu na pár měsíců a zkus znova snižovat. Možná na nějaké pididávce budeš muset zůstat pořád - nevím, na co ten Rivotril vlastně bereš. A pokud piješ kávu, tak by bylo fajn co nejvíc omezit, ale zase postupně. Pokud kouříš, tak po dobu snižováni Rivotrilu nepřestávej, to můžeš až potom. Prostě pomalu a co nejméně změn najednou. A pozor na p?ípadné křeče, zkus trošku zadotovat hořčík (v jídle, pití nebo třeba Magne B6).

pro Hanku:
Diazepam je trochu větší "potvora", než Rivotril. Ale princip vysazování je stejný - snižovat postupně denní dávku asi o desetinu té původní. Pak týden dva počkat a znova snížit.
U toho Seropramu jsem moc nepochopil jestli nezvládáš jít pod 5 mg a vysadit ho, nebo nezvládáš větší dávky a 5 mg je málo. Když tak dej vědět víc, buď za 14 dní zareaguju já, nebo se ozve někdo "kolemjdoucí", kdo do problému vidí.

Mějte se a přeju všem hodně štěstí ...

Hanka (Čt, 2. 8. 2007 - 21:08)

Tomáši díky za odpověd,já si pod malou dávkou představuji max.1 x 5mg Diazepanu denně,lépe je n 2,5mg,to je sice také návykové,ale myslím,že i to se dá vysadit,ne ,postupně?Beru Seropram a jsem na 5mg a víc nezvládám.Jsem asi moc už stará,je mi 51,ale prostě to tak je ,po jiných AD jsem zase zflekatěla,no je to těžké.

4 Tomáš (Čt, 2. 8. 2007 - 16:08)

Co je to malá dávka benzodiazepanů. Chtěl bych snížit Rivotril (O,5) z 3 na 1 nebo úplně vysadit. Jak postupovat a kolik to zabere času?

Dara (Čt, 2. 8. 2007 - 11:08)

Tome díky za odpověď a za odkaz. Jen nevím jestli do toho jít, když tu čtu různé ty vedlejší účinky a pak problémy s vysazováním.

Tomáš (St, 1. 8. 2007 - 23:08)

Pro Hanku:
Vím o lidech, kteří berou jen AD a k tomu už nic dalšího. Někteří používali benzodiazepiny při začátku užívání AD a pak přestali.
"Vycouvat" ze závislosti na benzodiazepinech se dá. Čím menší dávka, tím je to snazší. A samozřejmě postupně. Ale existují lidé, kteří budou brát benzodiazepiny pořád, v malých dávkách - pokud jsou jinak v pohodě a nemají potřebu dávku zvyšovat, tak není problém. Někteří diabetici se bez inzulínu také neobejdou, jiní to zvládnou jen s dietou.

Reklama

Přidat komentář