Reklama

Dyslexie a Dysgrafie

Jana (St, 19. 1. 2011 - 14:01)

Napsala jsem jen pravdu a...Matko dle mě máš nějakou psychickou poruchu ty (ne tvoje dcera) a měla bys zajít do poradny. Paušalizuješ tady nepaušalizovatelné a brečíš tu nad svým trápením. Já za sebe říkám, pokud to podáváš touhle formou a neustále opakuješ ty samý nesmysly dokola, že mě to nezajímá. Napadáš tady lidi který neznáš na základě tvého ubohého příběhu. Možná tvá dcera měla problémy kvůli tobě. Jestli si jí neustále nutila svoje pravdy jako tady, tak se divím, že vůbec udělala základku. Kdyby to tady četla, tak by se za tebe jistě styděla a divila bych se, kdyby s tebou nechtěla už nic mít.

Jana (St, 19. 1. 2011 - 14:01)

Ukřičená matka:
Matko dle mě máš nějakou psychickou poruchu ty (ne tvoje dcera) a měla bys zajít do poradny. Paušalizuješ tady nepaušalizovatelné a brečíš tu nad svým trápením. Já za sebe říkám, pokud to podáváš touhle formou a neustále opakuješ ty samý nesmysly dokola, že mě to nezajímá. Napadáš tady lidi který neznáš na základě tvého ubohého příběhu. Možná tvá dcera měla problémy kvůli tobě. Jestli si jí neustále nutila svoje pravdy jako tady, tak se divím, že vůbec udělala základku. Kdyby to tady četla, tak by se za tebe jistě styděla a divila bych se, kdyby s tebou nechtěla už nic mít.

Jana (St, 25. 5. 2022 - 06:05)

Ukřičená matka: Matko dle mě máš nějakou psychickou poruchu ty (ne tvoje dcera) a měla bys zajít do poradny. Paušalizuješ tady nepaušalizovatelné a brečíš tu nad svým trápením. Já za sebe říkám, pokud to podáváš touhle formou a neustále opakuješ ty samý nesmysly dokola, že mě to nezajímá. Napadáš tady lidi který neznáš na základě tvého ubohého příběhu. Možná tvá dcera měla problémy kvůli tobě. Jestli si jí neustále nutila svoje pravdy jako tady, tak se divím, že vůbec udělala základku. Kdyby to tady četla, tak by se za tebe jistě styděla a divila bych se, kdyby s tebou nechtěla už nic mít.

Jana (St, 7. 10. 2020 - 05:10)

Ukřičená matka: Matko dle mě máš nějakou psychickou poruchu ty (ne tvoje dcera) a měla bys zajít do poradny. Paušalizuješ tady nepaušalizovatelné a brečíš tu nad svým trápením. Já za sebe říkám, pokud to podáváš touhle formou a neustále opakuješ ty samý nesmysly dokola, že mě to nezajímá. Napadáš tady lidi který neznáš na základě tvého ubohého příběhu. Možná tvá dcera měla problémy kvůli tobě. Jestli si jí neustále nutila svoje pravdy jako tady, tak se divím, že vůbec udělala základku. Kdyby to tady četla, tak by se za tebe jistě styděla a divila bych se, kdyby s tebou nechtěla už nic mít.

Kamila (St, 12. 1. 2011 - 20:01)

Dobrý den,
takhle se nějak...Zkuste se na češtinu učit společně se synem na stránkách www.kaminet.cz, jsou přizpůsobovány právě dětem s poruchami učení.

jitka (St, 19. 12. 2007 - 13:12)

Dobr

Ala (Po, 29. 10. 2007 - 19:10)

Poruchy většinou vznikají při porodu, kdy dojde z nějakých důvodů k malému poškození mozku, čemuž se říká dětská mozková disfunkce
a následky jsou právě v tom, že děti jsou hyperaktivní, nevydrží se soustředit a většinou ruku v ruce s nějakou poruchou učení,
dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie apod.
Ale u mého syna je tam jak problém při porodu, tak dědičná záležitost.
Pracovat s tím jde, ale průšvih je špatná učitelka.

Renáta (Po, 29. 10. 2007 - 12:10)

Takže tyto poruchy mohou být způsobeny při porodu? Nebo jaké jsou další příčiny jejich vzniku? Pokud se to stane při porodu, jaká je pravděpodobnost, že to budou mít naše děti?

Gábina (So, 6. 10. 2007 - 13:10)

Ahoj Míro, četla sem si tvůj příběh, chtěla bych vědět více o tom, jak se tato porucha projevuje, kdy přesně začala, jak se to zlepšovalo, jak na to koukali učitelé a okolí....toto téma sem si vybrala, protože mě zaujalo a mám z toho seminární práci, tak kdyby ti to nevadilo, tak mi prosím tuto poruchu můžeš podrobně popsat na mail gabina.turcova"seznam.cz

Gábina (So, 6. 10. 2007 - 13:10)

Ahoj Míro, četla sem si tvůj příběh, chtěla bych vědět více o tom, jak se tato porucha projevuje, kdy přesně začala, jak se to zlepšovalo, jak na to koukali učitelé a okolí....toto téma sem si vybrala, protože mě zaujalo a mám z toho seminární práci, tak kdyby ti to nevadilo, tak mi prosím tuto poruchu můžeš podrobně popsat na mail gabina.turcova"seznam.cz

Gábina (So, 6. 10. 2007 - 13:10)

Přečetla jsem si Váš příběh a velice mě zaujal. Potřebovala bych vědět více o tom, jak se tato porucha u Vašeho syna projevovala, od kdy to začalo, jak se to zlepšovalo, jak to bralo okolí.....studují Pedagogickou fakultu a potřebuji to vědět kvůli seminární práci, kterou mám z pedagogiky a vybrala sem si toto téma, protože mě zaujalo a chtěla bych o tom vědět více, tak pokud byste byla tak hodná, mohla byste mi napsat na mail gabina.turcova"seznam.cz.....předem děkuji.

S pozdravem

Gabriela Turčová

Ala (Út, 30. 1. 2007 - 10:01)

Magdaléno, ještě jsem se zapomněla zmínit, podívej se po knihkupectvích, existují sešitové knížky od 2O do 5O od Nové školy Brno, jsou vždy zaměřeny na jednotlivé témm, např vyjmenovaná slova, podstatná jména, vždy jedna knížka, která je jednoduchá a doplňuje se, s tím se dá také dobře trénovat.

Míra (Út, 30. 1. 2007 - 09:01)

Měl jsem velké problémy s dyslexií. Učitelky mi stanovily rychlou diagnózu. Je hodnej ale blbej. Během studií jsem se s tím nějak popasoval, ale čtení nahlas mi opravdu dělalo velké problémy. Když jsem začal číst začaly mi přeskakovat písmenka a nevěděl jsem co čtu. Začalo mi to dělat problémy i v zaměstnání. Tak jsem se dopídil, že na to pomáhá kineziologie metoda one brain. Po 2 hodinovém sezení a 3 týdením cvičení se to opravdu hodně zlepšilo a to mi je 30 let. Takže si myslím, že dyslexie sama nepřejde po škole, ale že se dá s tím něco dělat.

Magdaléna (Pá, 12. 1. 2007 - 21:01)

Ala,tak takovou metodu se snažím také používat,máme v poručnické péči chlapce,který je teď ve 3.třídě,minulý rok mu zjistili dysgrafii,dysortografii,krátkodobou,pozornost,paměť i soustředění,katastrofa.Někdy jsem u učení v koncích.Ale snažím se ho hodně naučit stylem,jako ty,představ si atd.

Ala (Pá, 12. 1. 2007 - 21:01)

Jsem dysortografik a také jsem zažila dobu, kdy se tím nikdo nezabýval. I když jsem se učila dobře a šla mi matematika, fyzika a chemie, tak jsem měla problém s diktátem, buď jsem stihla psát a byly tam chyby, když jsem nechtěla chyby nestihla jsem psát.
Potíže se čtením, přehlížení některých písmen i slov.
Mockrát jsem se opakovaně učila např. vyjmenovaná slova a pokud jsem je nepoužívala opakovaně, tak jsem je brzy zapomněla a musela se učit znova.
Zjistila jsem, že jde o tuto vadu až když jsem měla dítě ve škole a v tém době se už o tom i mluvilo a psalo.
Abych si některé y/i zapamatovala, tak mi hodně pomáhala fotografická paměť a různé pomůcky. Jako obraz visí - představ si jak visí na zdi a na čem visí??? např. na hřebíčku a co ten má ??? - přece hlavičku a to je vlastně tečka a tedy měkké i.
A tímto způpsobem jsem pomáhala synovi a jeho paní uč. byla nadšená jak to zvládá. Zabere to hodně času a přemyšlení, ale dá se s tím pracovat. I mne se podařilo vystudovat střední školu, ale pravidla českého pravopisu mám neustále u ruky.

Petra (Pá, 12. 1. 2007 - 10:01)

Mám dotaz-jak se rozpozná určitá dys... u člověka ve věku 35-40 a více?V té době co oni chodili do školy, se o poruchách učení nevědělo a nebo velmi málo.Zřejmě u nich byl problém a na konci špatné vysvědčení.Přu se o tom s kamarádkou-ona tvrdí,že v dopělosti již žádná dys... není-což já si nemyslím,člověk psaný projev většinou používá většinu života-přitom je označován za tupce,co ani nepozná kde se píše jaké y/i.
Znám takové a přitom to jsou velmi inteligentní lidi s logickým myšlením. Nevědí jestli trpí nějakou dys..ale vzhledem k tomu,že se o tom v období jejich školní docházky nevědělo,je to pravděpodobné?Nebo si jenom nechtějí přiznat,že jejich inteligence není taková........

Ala (Pá, 12. 1. 2007 - 09:01)

U mé kamarádky dcera psala také zdrcadlově a byl to příznak vysoké inteleigence i na gymplu má vyznamenání. Ale někdy to může být i příznak nějaké dyslexie, dysgrafie a pod. určitě bych to nechala prověřit v pedagogické poradně.

Iva (Čt, 11. 1. 2007 - 23:01)

Nemusíš mít vůbec strach,moje dcera takto psala taky-mohly jsme jí to vysvětlovat,ale ona si to zas napsala po svém.Taky psala zrcadlově,3 nebo 1 a vůbec to neviděla.Pak nastoupila do první třídy,sem tam se ze začátku ještě spletla,ale už je to v pohodě,dítě si zafixuje při učení ve škole jak má správně písmenko vypadat a jak ho má napsat.Věř mi,každé písmenko píšou do zblbnutí....
Teď chodí do druhé třídy a už si ani nevzpomene,že takto psala.
U tvojí dcerky jde opravdu jen o hraní,ty jsi tou školou prošla,takže ti to svítí do očí,že je to špatně-ale ona zatím ne.Nedělej si s tím těžkou hlavu.

Dana (Čt, 11. 1. 2007 - 21:01)

Nemáte někdo zkušenosti s tím, že dítě píše zrcadlově. Jedná se o nějaký typ poruchy nebo se mám přiklonik k názoru, že dítě "jen" blbne? Jedná se o 6 ti letou dceru, v září jde do školy. Díky Dana

máma (Po, 13. 11. 2006 - 21:11)

mám syna s dysgrafií je to dědičné a u nás po obou rodičích někdy je to dost náročné ale když se nám něco podaří o to větší máme radost.S šikanou máme také skušenosti ale naštěstí máme kliku na učitele, dost nám pomáhají.Docházíme na grafomotoriku což v šesté třídě je dost náročné kort když máme ještě prvn?áčka ale zvládnem to, protože nám to viditelně pomáhá a přeju všem, aby měli pevné nervy a vydrželi.Jsme lidé s různými potřebami a jinak náladový, ale proto jsme tak úžasní

Reklama

Přidat komentář