Reklama

náhradní matka

Dotaz (St, 28. 9. 2011 - 12:09)

Proč vyhazujete peníze za umělá oplodnění a odměnu pro náhradní matku? Osvojte si dítě z děcáku, je jich tam spoustu, netřeba dělat další.

Jitka (St, 28. 9. 2011 - 12:09)

Ve Zlíně jsme už dva...Tak to potěší :-(

Abc (Út, 27. 9. 2011 - 19:09)

Kontakty mi samozřejmě...Někdo tu psal, že NM podporují i v Iscare.

Hanka (Út, 27. 9. 2011 - 18:09)

Je to sice až ve Zlíně,...Ve Zlíně jsme už dva pokusy absolvovali, ale bohužel neúspěšně. Proto chceme zkusit jinou kliniku, kterou mi tu už doporučovali. Jsme z Čech, tak bychom uvítali nějakou v Praze.

Jitka (Út, 27. 9. 2011 - 17:09)

Kontakty mi samozřejmě...Je to sice až ve Zlíně, ale jako jediná klinika se k tomu hlásí otevřeně, sice starší článek (z minulého roku), ale snad pomůže :-) http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/205714-nahradni-matky-porodily-uz-i-u-nas-desitky-deti.html

Hanka (Út, 27. 9. 2011 - 16:09)

Dobrý den...Kontakty mi samozřejmě mohou poslat i jiné ženy než Karolína. Budu moc ráda. Prosím o radu, jak oslovit CAR. Myslím, že po telefonu mi asi nepotvrdí, že podporují NM. Děkuji moc za pomoc. Hanka

Hanka (Út, 27. 9. 2011 - 13:09)

Dobrý den. Klinika pronatal...Dobrý den Karolíno,

můžete mi na e-mail [email protected] napsat kontakt na pracovníka Pronatalu v Praze. Volala jsem tam, ale prý toto nepodporují. Děkuji moc.

Jitka (Út, 27. 9. 2011 - 06:09)

poslala bys mi fotky dětí?...Nebo jsem na Facebooku Súkupová Jitka ;-)

Jitka (Út, 27. 9. 2011 - 06:09)

poslala bys mi fotky dětí?...Ano, mohla, mohli byste mi poslat email??

Kačka (Ne, 25. 9. 2011 - 18:09)

Dobrý den,
jsme mladý pár, který touto cestou, hledá NM. Prosím jen vážně. A kontaktujte mě prosím na [email protected]. Budu se moc těšit.

Frenkie (Ne, 25. 9. 2011 - 13:09)

Přeji všem, které touží po dítěti, ať se jim jejich sen splní. Uvědomte si ale také finanční zodpovědnost a s tím spojená rizika. Ta se dají jednoduše krýt životním pojištěním.. Konzultace zdarma. [email protected]

Abc (Ne, 25. 9. 2011 - 10:09)

na mateřské? co tím...Na mateřské se svým dítětem, takže nevydělávala a nepřicházela o žádný zisk ze zaměstnání. Jsou to peníze navíc,které nemusí investovat do stravy, nájmu... jako kdyby musela zůstat doma z práce. Takže zásluhu na tomto výdělku mám, protože jinak by zkrátka měla ty peníze, která měla před NM, bude mít v těhotenství i potom, dokud jí neskončí mateřská se svým dítětem. Za tuto sumu si může koupit to, na co by zkrátka neměla. Už tomu rozumíte???

clementine (So, 24. 9. 2011 - 23:09)

V sumě 200.000,-...na mateřské? co tím myslíte??? zřejmě s jiným dítětem -

mateřská není automatická, a není nijak vysoká. vaše NM musela být zaměstnaná, a vydělávat. na tom vy opravdu žádnou zásluhu nemáte ! pro koho by jako těch 200 mělo být?

Abc (So, 24. 9. 2011 - 22:09)

V sumě 200.000,- samozřejmě není zahrnuto cestovné, léky, utz. Vůbec si nedovedu představit, že bych měla nechat NM harcovat se přes půl republiky vlakem nebo busem. Všichni tady píšete o těhotenství jako o zátěži a nutném zlu. Naše NM je tedy asi "divná", protože si to vyloženě užívá, má pořád dobrou náladu, je usměvavá, má pěknou pleť... Hlavně je na mateřské, takže oněch 200.000,- je čistě pro její potřebu, o žádný zisk nepřichází a může je použít dle svých představ.

clementine (So, 24. 9. 2011 - 21:09)

Je mi líto,že jsem uvedenou...200tisíc je ještě málo. když to srovnám třeba s částkama, které z matek vytahují centra asistované reprodukce ... pro ty, kteří dítě chtějí, to není vysoká cena. ty se něčeho vzdáváš, tak tě holt musí přeplatit. ovšem háček je pak ve chvíli, když dítě, které nosíš, je buď napůl, nebo úplně cizí (darované vajíčko i spermie) - to je pak jiná. i tak je těhotenství zátěž, a pro cizího by to zadarmo nikdo nedělal

Jana (So, 24. 9. 2011 - 21:09)

Jo paní, pro někoho...jo pane Mirku,tak to vám přeju ,at najdete hodně ctnostnou ženu.

Lidičky (So, 24. 9. 2011 - 21:09)

Je mi líto,že jsem uvedenou částkou rozpoutala takovouto diskusi.Děkuji těm,co se mě zastali a chápu ty, co se do mě pustili.Je samozřejmě na každém,jak se domluví.My jsme se prostě domluvili tak,že mi nahradí ušlou mzdu,proplatí veškeré náklady,co s tím mám.+ něco navíc.to + není horentní suma. Součet všeho je to,co jsem uvedla.Hano,píšete, že 200000 nestojí výdaje v těhotenství.Ano,máte pravdu.Při mém vlastním těhotenství to taková částka také nebyla.Jenže tady je ten "problém" v pojmu vlastní a náhradní.Při náhradním těhot. náhradní matka přijde o značnou část svého výdělku.A to by dle mého názoru také bio rodiče měli nahradit. Samozřejmě,každý můžeme mít jiný názor.Opravdu vše záleží jen na domluvě.A víte v čem je ještě jeden velký problém pro bio rodiče?Jedna z vás tu psala,že ji odpověděli 4 potencionální nm.Mě na můj inzerát odpovědělo 26 potencionálních bio rodičů.Měla jsem to štěstí,že jsem se domluvila hned s první ženou a je perfektní.

Mirek (So, 24. 9. 2011 - 21:09)

Ano,to máte pravdu.Tato...Jo paní, pro někoho charita, pro někoho normální věc cti. Pokud samozřejmě nepočítám ušlý zisk z práce (to do toho nepočítám v tuto chvíli, to je věc individuální - výše výdělku - zaměstnáná či ne, apod)

Hana (So, 24. 9. 2011 - 20:09)

Ano,to máte pravdu.Tato...To, že to není pro NM jednoduché, víme všichni. Ale pro biologické rodiče to taky není zrovna ráj.To vědomí, že svěřujete svoje dítě cizí ženě, o které nevíte, jak se stravuje, zda nekouří, nepije, atd.A to, že si dítě sama neporodíte a nejste první, kdo ho uvidí, to je taky dost na psychiku. Jinak bych ještě chtěla říct, že jsem si svoje první dítě "odnosila" sama, jedla jsem zdravě, jedla jsem vitamíny, k doktorovi jsem jezdila 20 km, chodila jsem slušně oblečená-a určitě se výdaje s tímto spojené nerovnaly 200 000, jak někdo uvádí v příspěvku. Je jasné, že mimořádné věci se platí zvlášt-pobyt v nemocnici, genetické vyšetření, fotky ultrazvukem apod. A souhlasím plně s paní, která doporučuje JUDr.PRudila, také jsme u něho byli a vše konzultovali. Částka nad 250 000,-je prostě pro normální lidi přehnaná.

Jana (So, 24. 9. 2011 - 19:09)

Dobrý den, píšete zde o...Ano,to máte pravdu.Tato částka může být oficiální.Také pak k tomu dodal, že vše je na domluvě aktérů a záleží jen na nich,jaká bude neoficiální dohoda.A jestli zde uvádíte částku 150.000 - 200.000, myslím ale, že tím máte na mysli, že cestovné,léky, vitamíny, větší příjem zeleniny ,ovoce,zdravé stravy než je obvyklé, oblečení ,případný pobyt v nemocni při komplikacích,nemocniční poplatky při porodu,případný epidural...To je vše mimo tuto částku?!Protože,kdyby to bylo již zahrnuto v tom,tak pochybuju,že by do toho někdo šel.To by byla opravdu charita.

Reklama

Přidat komentář