Reklama

náhradní matka

- (So, 24. 9. 2011 - 19:09)

Myslíte si že jsem snad tak...Ale vy mě vůbec nechápete.Já z toho vůbec blbí pocit nemám.Naopak,jsem na sebe hradá,že jsem to dokázala.Nejkrásněší zážitek z celého nm pro mě byl okamžik po porodu, když si bio mamka vzala do rukou miminka a plakala.
Škoda,že jste mě vůbec nepochopila.Můj popis života po Et měl být jen pohled z jiného úhlu.Asi se vám ale tento úhel moc nezamlouvá.

Pro všechny NM (So, 24. 9. 2011 - 18:09)

Dobrý den, píšete zde o určitých sumách, ale předpokládám, že jste museli projít s biolog. rodiči právnickou konzultací. Také předpokládám, že to byl JUDr. Prudil z Brna. Ten Vám tedy jistě sdělil, že bylo propočítáno, že náklady spojené s těhotenstvím se pohybují do max. výše 250.000,-. Potom by se mohlo jednat o zločin. To je také návod pro rodiče, které budou potřebovat pomoc NM. Já osobně jsem jednala se 4 potenciálními NM. Jednala jsem od začátku na rovinu, že dám max. 200.000,-. A kupodivu všechny bez jakýkoli vytáček souhlasily. Jedna dokonce souhlasila se sumou 150.000,-.

Jituš (So, 24. 9. 2011 - 17:09)

Dobrý den,
chci se stát...Dobrý den,
chtěla jsem Vám napsat email, ale uvedla jste asi špatnou emailouvou adresu.

Katka (So, 24. 9. 2011 - 13:09)

Přeji vám,aby jste našla...Myslíte si že jsem snad tak blbá? Když se Vám nelíbí, že jste to dělala pro cizý osobu, neměla jste do toho jít. Když s toho máte ted blbý pocit. Já vše tohle respektuji, a reálná bohužel jsem! A můžu Vám upřímně říct, že kdybych já byla zdravá a měla své děti a někomu bych to mohla dopřát šla bych do toho! Protože po tom co jsem prošla neúspěšně bolestivým IVF cyklem, mě tohle od Vás už vážně nerozhodí. Takže ode mě tečka, řešíte tu zbytečnou věc! Je to prostě jen věc názoru!

dodatek pro Kat (So, 24. 9. 2011 - 12:09)

Přeji vám,aby jste našla NM,která si nedokáže reálně představit vše spojené s úmělým oplodnění,nedokáže si spočítat, co jí to bude stát,jak po psychické stránce, po fyzické a samozřejmě také po finanční.Moc Vám přeji,at se vaše iluze přemění na skutečnost.

Hano a Katko (So, 24. 9. 2011 - 12:09)

Ano,dělala jsem to dobrovolně.S většinouco jsem tu popsala ,tak s tím jsem i počítla.Hormony jsem brala do 16.tt Nerozčiluju se tu,jen jsem vám chtěla přiblížit pohled ze strany Nm .Pokud se vám nelíbí,že to není pro NM procházka růžovým sadem a také podle toho chce ohodnotit,je to vaše věc.Vy by jste toto udělala pro někoho neznámého,pokud by jste mohla a pokud ano, dělal byste to za minimum?Pochybuju!!!!

Hana (So, 24. 9. 2011 - 10:09)

To si snad s tím Vaším...Ano je to přesně tak. Nikdo ji nenutil!!! Já jsem prošla několika IVF, hormony se skutečně berou jen krátce a ihned po transferu jsem mohla dělat, co jsem chtěla. Žádné polehávání. Samozřejmě se mohou vyskytnout komplikace, ale to možné v každém těhotenství. Ale hlavně NM to dělá dobrovolně. Pokud si chce rychle vydělat peníze a bez jakýchkoliv problémů, musí si holt najít jinou práci.

Katka (So, 24. 9. 2011 - 10:09)

Ještě jsem zapomněla...To si snad s tím Vaším komentářem děláte srandu ne? Zajímalo by mě co Vy máte za gynekologa? Či jakého porodníka. Hormony přeci berete jen na utvoření dělohy a na podporu udržení plodu a to ne celé těhotenství! A s tím, že jste do čtvrtého měsíce ležela, jste musela přeci počítat! Jedná se o umělé oplodnění, což není klasické těhotenství a s tím jste do toho přeci šla, a pokud ne mohla jste se informovat! Myslíte si, že pro páry kteří zoufale touží po miminku, je tohle vše jednoduché? Každá žena co Vás tu žáda o pomoc, si buď prošla IVF cyklem což vy také, nebo je nějak nemocná.Určitě Vás do toho nikdo nenutil. A pro mě je to tohle jediná možnost jak mít vlastní dítě!A to že jste se v práci bůh ví jak tvářila? A co? Co je špatné na tom říct?! Byla jsem náhradní matkou, je za co se stydět?POdle mě jste někomu umožnila to nejkrásnější co nás v životě čeká!Myslím, že nebylo potřeba lhát. U dětí je to samozřejmě horší. Ale s tím jste přeci musela počítat. A když ne tak proč jste tedy do toho sakra šla?NIKDO Vás nenutil! To co tu můj manžel napsal je jen názor, tak nechápu nad čím se tu rozčilujete.Vše je prostě jen o dohodě!Tak mi tu neberte iluzi. Budu ráda když to už nebudete řešit! Hezký den!

nahradnimama@se (So, 24. 9. 2011 - 09:09)

Dobrý den,
jsme manželský pár z Prahy, který touží po vlastním dítěti, bohužel jedinou možností, jak toho dosáhnout, je pomoc náhradní matky. Najde se ochotná žena, která má už své vlastní dítě/děti a chtěla by se stát náhradní matkou? Prosím, kontaktujte nás na e-mail: [email protected]. Vyrovnání dohodou. Právní zázemí i kliniku máme.
Děkujeme za odpovědi.

Dokončení (So, 24. 9. 2011 - 08:09)

Ještě jsem zapomněla napsat o samotném porodu.Díky porodníkovi jsem měla ztrátu krve přes 0,5 litru.Musela jsem pak brát anopyrin skoro 2 měsíce po kterém jsem zvracela,měla průjem a bylo mi celkově moc špatně.
Píšete ,že nehodláte platit statisíce.Ale vždyt jen do porodu to už jsou statisíce.A to nejsou peníze navíc NM,ale opravdové náklady v těhu.

Také jsem byla (So, 24. 9. 2011 - 08:09)

Jak Vy píšete nutné náklady před,v a po těhu:
U mě to bylo takto:
4 x cesta na kliniku (4 x 1500Kč) - 6000K¨,.
Náhrada mzdy (musela jsem začít marodit asi od 10. dne těhu a tím jsem přišla asi o 8-9 tis. ,+ kompenzace nákladů v těhu (léky - do 16. tt 800-1000,.vitamíny vyjdou na 150 ,.měsíčně,zdravější strava,oblečení -3000-5000,+náhrada mzdy po porodu ,nejde okamžitě nastoupit do zaměstnání,já se vrátila po 3 měsících)Tak to už jsme přibližne na 210000 ,.Nechcete snad po Nm,aby si výdaje nespadající do jejího rodinného rozpočtu hradila za svého rodinného rozpočtu?Ještě jsem zapomněla na poplatky v porodnici a epidural.
A v kontrastu s tím vám popíšu běžný život po transféru:
Prvních 14 dnů musíte jen ležet a odpočívat.Měla jsem 3 klasický těhu a ty byli v pohodě.Toto po úmělém oplodnění bylo šílený.Proležela jsem 4 měsíce, to znamenalo skoro nulová účast na běžném rodinném životě,žádné výlety, procházky,blbnutí s dětma,já s nima neměla skoro žádný kontakt,protože mě toto období potkalo zrovna v létě a to byli pořád na chatě,nebo někde na výletě,v bazénu...Pokud jsem se v době vycházky dopravila na chatu,stejně jsem tam jen ležela.Sexulání život je také minimálně do 4.měsíce nulový.
Mám starší maminku, pro ni to byl šok a celé těhu strašný strach o mě.A hormonální léky, co jsem do sebe cpala?Můj gynekolog mi je nechtěl předepsat, protože jich bylo šíleně moc.Pak mi je musel rozepisovat po 14ti dnech,protože by mi je v takovém kvantu v lékárně nevydali.
Vysvětlování - úplně neznámý úřednici vysvětlovat,že to miminko si opravdu nechat nechci(i přesto, že bych se nikdy vlastního dítěte nevzdala), spolupracovníkům si vymýšlet, že mimčo při porodu umřelo(neumímm lhát,tak to bylo pěkně těžký),tvářit se tragicky a poslouchat jejich utěšování a snášet soucitné pohledy...Fakt nic jenoduchého.Určitě jsem tu nevypsala všechno,jak to probíhá,ale aspon nastínila.A OPORAVDU si myslíte, že tan zbytek z částky 400000, o který tu píšete je nějak moc přehnaný ?

Nikola (Pá, 23. 9. 2011 - 22:09)

Mirek,Hana - a jen žena,která už byla těhotná a rodila,ví, čím vším si musela projít, což z prominutím ani jeden z vás neví.A opravdu si to nedokážete přdstavit ani při nejmenším.Tak neříkejte o té slečně,že někoho vykořistuje.Spíš naopak dala latku hodně hluboko.

Dobrý večer (Pá, 23. 9. 2011 - 22:09)

http://diskuse.doktorka.cz/nahradni-matka/archiv/270/

Nebylo by na škodu, pročíst si diskuzi trochu nazpět.

pane Mirku (Pá, 23. 9. 2011 - 21:09)

Mé požadavky nejsou přehnané.Píši si se čtyřmi NM a má částka je druhá nejmenší .Přeji Vám mnoho štěstí při hledán NM.

pro pana Mirka (Pá, 23. 9. 2011 - 21:09)

http://diskuse.doktorka.cz/surogatni-matka/archiv/30/

Hana (Pá, 23. 9. 2011 - 20:09)

No ... koukám že jsem asi...Tak teď jste mi promluvil z duše. Jen ten, kdo této instituce musí využít ví, jak je vše těžké, čím vším si už musel projít atd. Já jsem platila NM mnohem méně, než ta "chytrá slečna" požaduje, vše bylo bez komplikací a nadále spolu dobře vycházíme. Chtěla prostě pomoci a ne zbohatnout. Takže Vám moc držím pěsti, ať vše vyjde!

Mirek (Pá, 23. 9. 2011 - 18:09)

No ... koukám že jsem asi začal válku. No, kdo si myslí že to je podvod, ať si u toho zůstane. Kdo mi drží pěsti tomu moc děkuji. A kdo se chce navážet do mých požadavků, klidně do toho. Prostě nehodlám platit (i když se tato služba nedá "zlatem" vyvážit) staticíce. samozřejmě rád uhradím to co je nutné, plus něco navíc, ale nehodlám platit jak třeba vy by jste chtěla 400 000. To si myslím že už je tak trochu moc, ne? To je přesně to co jsem myslel tím vykořisťováním těch co touží po dítěti.

Katka (Pá, 23. 9. 2011 - 18:09)

Především jsem chtěla...Dobrý den,
mohla bych Vás poprosit o Váš email, chtěla bych s Vámi pořešit něco o NM. Nebo pokud napíšete sama na [email protected]

! (Pá, 23. 9. 2011 - 15:09)

Nechte si všichni ty kecy,stejně je to podvod.Nikdy nikdo takhle mít děcko nebude.Jen v caru z každého tahaj peníze!!!!

Jana (Pá, 23. 9. 2011 - 08:09)

Především jsem chtěla...Musím souhlasit se slečnou,na kterou reagujete.Přílišná citová angažovanost ze strany ná.matky je spíše na škodu.Vlastní zkušenost.

Reklama

Přidat komentář