Reklama

náhradní matka

Návštěvník (Pá, 13. 3. 2009 - 00:03)

Touto formou bych chtěla poděkovat Adě, že mi odepsala na meil a podělila se se mnou o své zkušenosti a i o moje trápení sice spolu nesouhlasíme ve všem, ale hodně mi poradila a je to fajn ženská. Ado snad Ti to nebude vadit, ale otevřeně Ti moc děkuji za sebe i za tamty lidi co jsi jím odnosila dítko, poděkovala jsem Ti sice už v meilu, ale to bylo soukromé , tímto chci přede všemi říct, že si hodná ženská. Ahoj popovídáme si zase meilem.

monna (Pá, 13. 3. 2009 - 00:03)

Vím, že je to hodně složité, protože takových rizik a to u obou stran je mnoho a zdravotní rizika jsou vždy tou věcí nejhorší, zdraví Vám totiž nikdo jen tak nedaruje...Tvé kamarádky je mi moc líto, já osobně se zdravím bojuju celý život, není to vina ani těhotenství ani moje osobně ani nikoho a ničeho, ale u mě je to blbý osud. Plodná jsem a kdybych neměla ten svůj problém, tak mám určitě velikou rodinu. Lékaři mi však zdělili toto: šance na vlastní těhotenství u Vás je jedině v případě, že Vám transplantují srdce od dárce, vaše srdce nemůže nároky které na něho narůstající těhotenství klade ustát..., jelikož mám od narození poměrně vzácnou negenetickou vadu srdce pro kterou jsem musela prodělat hodně operací od dětství. Dále mi sdělili, že jelikož mi moje srdce bez těhotenství funguje poměrně dobře, že transplantace nepřipadá v úvahu, čili jějich ortel zněl- smířit se s tím a volit cestu adopce nebo náhradního mateřství. Ted Ti zkusím popsat svou situaci,: od dětství jsem vyrůstala v obrovské rodině a byla to ta nejkrásnější věc na světě a můj největší dar od boha, měla jsem babičku a dědečka, které jsem nade vše milovala a moc mi v mojem životě chybí..... Jak jsme začali já i mojí bratránci i sestřenice odrůstat, založili si všechni a to bez výjimky svoje krásné vysněné vlastní a taky dosti početné rodiny, zůstala jsem jediná kdo téměř ze 40 vnoučat nemá vlasní rodinu a moc moc mě to bolí a tíží, já jediná nerozmnožím geny své rodiny dál a ani můj manžel, ten je taky z velké rodiny a zůstl tak jako já i on sám, kdo ty svoje geny nerozmnoží....Kdysi jsem sama sobě slíbila, že všechno to trápení se zdravím si konpenzuju formou vlastních dětí, kterým se budu snažit vštípit lásku k druhým ochotu pomoci a předám jím něco ze svého života, že jím povím o lidech jako byli moje babička a dědeček,..povím jím o životě jaký znám z jejich vyprávění o starých dobách a životě v nich..., že nenechám vyhasnou ten kousek rodinného krbu, který je na mě, že možná snad ve svých dětech zpět zahlédnu tu babičku a dědu, že jím částečně tím vrátim život a nenechám, aby na ně bylo zapomenuto...strašně moc mě to tíži a trápí až tak moc, že si opravdu nevím rady- a proto ve snaze o vlasní mimi nikdy nepolevím...ikdyž formou NM, budu za to bojovat co mi síly stačí...snad si řeknete, že jsem asi blázen, ale strašné moc moc po vlasním mimču toužím a pokud NMatku nenajdu jsem znovu ochotná riskovat i to nejcenější co mám...

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2009 - 20:03)

Obávám se, že rep. centra se nebudou mít čeho ujmout, protože to neřeší vůbec tolik lidí jako třeba sňatky homosexuálů - to se asi dotýká více lidí - nic podobného se určitě neplánuje a myslím, že dlouho a dlouho plánovat nebude, neboť něco řešili již v roce 2005, ale byla to taková právní bouře, že od toho upustili -je tam zkrátka moc neznámých - ono nemáš jen pevně stanovit cenu - matce se může něco přihodit, např. spolužačce po porodu třetího /podotýkám třetího/ dítěte nefungují svěrač ani močový měchýř - tak má invalidní důchod a vůbec se nemůže vrátit k práci do dělala, tak nevím, kdo by jí v takovém případě a jakou mohl dát náhradu - dovedeš si to monno vůbec představit.

monna (Čt, 12. 3. 2009 - 19:03)

Já jsem nemyslela, že by to stát zaplatil, jen jsem to myslela tak jako jinde kde je náhradní mateřství legalizováno, že by stát stanovil přesně danou cenu, kterou by si žena mohla za náhradní mateřství a taky samozřejmě centrum vzít. Prostě kolik by celý proces se vším všudy stál. Dnes je to tak, že si náhradní matka i centrum i právník může říct jakou cenu chce a to pak máte koukat jak se Vám přetáčejí panenky a to jěště nevíte jěstli to celé výjde a jestli Vám ta žena pak dítě dá. Kdyby to bylo i právně ze zákona ošetřeno, tak potom je to o něčem jiném, tak si to může náhradní matka rozmyslet a Vám pak nezbyde nic než oči pro pláč a alimenty k tomu.....To, že se stane stát hledačem NM taky velmi pochybuju, ale rep.centra se podle mě docela rády toho ujmou, tak jako tak jím přece půjde o výdělek. Pokud budete někdo chtít napsat jak funguje adopce nebo adopce přes FOD můžu Vám to klidně popsat, ale opravdu se nemusíte bát není to složité.

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2009 - 11:03)

A protože to určitě nebude dělat stát, tak by to musel zadat nějakým agenturám a jsem tam - v odvětví šedé ekonomiky.

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2009 - 11:03)

Píšete dar od boha, ale když vám ho nějaký váš bůh nechce dát tak s tím moc nenaděláte. A vy Monno, alespoň rozumně píšete o adopci - jinak skoro všechny před vámi, které to potřebují adopci považují za nemožnou, což taková pravda není. A pochybuji, že stát by platil NM ženám, které dítě mít nemohou - to je naprosto vyloučeno - neboť neplatí ani mladým ženám umělé oplodnění bez omezení /myslím jen pár pokusů, a i na ty si musíte přispívat/ - tak když je omezeno i toto, tak zaplacení NM státem je naprosto vyloučeno. A myslím, že žádná státní správa se nestane hledačem NM, pro ty ženy, které budou nějakou komisí uznány, že nemohou zplodit své dítě - to je určitě sci-fi.

monna (Čt, 12. 3. 2009 - 11:03)

Já osobně jsem pro legalizaci náhradního mateřství, ale pouze tak jak píšu musela by být ustanovena vyjimka ze zákona, která by nebyla tak lehce zneužitelná. Vlastní miminko stále považuji za největší dar od boha, ale s dnešním uspůsobením zákonu který je uspůsobený jen těm movitým nesouhlasím. Náhradní mateřství by mělo být umožněno opravdu jen těm ženám, které jsou zdravotně vyloučeny z vlasního těhotenství, ale jinak by mělo být ze zákona ilegalizováno, aby nebylo vůbec možné pro páry co mohou mít děti přirozenou cestou zneužitelné, tak jako tu píšete příklad žen z třetího světa. Dnešní zákony tomu jen nahrávají a docela klidně si tu můžou zaplatít i movité cizinky kvůli kariéře za vynosení dítěte. Já říkam pro náhradní mateřství ano, ale pouze se zákoným souhlasem dané vyjimky.

awa (Čt, 12. 3. 2009 - 10:03)

Jen bych upřesnila poslední větu - touha po dítěti ještě není fanatičnost, ale může v ni v některých případech přerůst /zdůrazňuji v některých/. Potom ale rodina s takovou matkou není pro dítě právě to nejlepší.
Protože jde o zásah do života, případně zdraví živých lidí, je to - promiňte to srovnání - podobné jako s euthanasií, i když u náhradní matky vstupuje do hry více lidí. Scénář může být bezchybný, ale t.zv. lidský faktor může vždycky selhat. Bylo by mnohem jednodušší, kdyby děti nosil čáp.

monna (Čt, 12. 3. 2009 - 10:03)

Andy jsi tu? Já o tom jak to funguje jinde v zemích kde je to legalizováno moc nevím,pokud to funguje podobně jako u nás, tak mi Andy promine, ale potěš pánbůh. U nás je to opravdu jen o penězích, kdo dá víc, a to je podle mě zneužívání, ale z opačné strany: citů žen a tudiž páru co dítě mít nemohou. Já osobně bych, ale za vlastní dítě dala cokoliv, ale touto cestou asi né, jsme s manželem spolu 10 let a peněz nemáme zase tak mnoho, já mám kolem 8500kč a chlap má něco málo přes 13 tisíc, a to jsme 10 let spravovali dům a jěště nejsme u konce, dnešní doba je bohužel o tom kdo má a kdo nemá, sice jsme s manželem i tak na náhr.matku ušetřili, máme 2 stavebka, ale a se na mě nikdo nezlobí 500tisíc investivat do pochybného podniku je moc, kdyby to pak nevyšlo tak nezbývá než si hodit mašli. Proto jsem psala o té vyjimce ze zákona, kde by bylo více lékaři a možná i nějakou právní komorou, potvrzeno, že žena nemůže v žádném případě odnosit dítě kvůli zdravotnímu stavu. To vidím jako jediné řešení, více lidí a více institutů je daleko hůř uplatných než jeden jedinec nebo jeden institut. Muselo by však být pevně zákonem stanoveno, kolik to celé bude stát a i tak si myslím, že na to prostě některé páry mít nebudou, ale je lepší vědět danou částku a mít jisté, že dítě dostanete, protože zákon by byl na Vaší straně ,než tak jak to je u nás. Párům co nemužou mít miminko doporučuju adopci, není to až zas tak pravda jak říká Andy,pokud jste tolerantní a nechcete pouze dítě naprosto zdravé a do 1 roku, tak máte šanci dítě dostat docela brzy, já jsem sice v adopčním řízení od roku 2005, ale měla jsem to asi na rok pozastavené, kvůli vlasnímu těhotenství. Potom taky doporučuji dítko přes FOD, ale musíte mít za sebou celé adopční řízení jinak né, ale adopce není vůbec žádná hrůza a já osobně jsem si při tom užila hodně srandy, až dostaneme adoptované dítko tak potom s manželem budeme žádat o dítko přes FOD, už se moc těším, kéž by to bylo brzy,jo a pro páry co nemohou mít děti není taky od věci jít do pěstounské péče s vyhlídkou na adopci to máte dítko téměř hned a máte možnost mít velikou rodinu do pěstounské péče si rodiče berou běžně i 5dětí. Otevřeně říkám, že náhr.mateřství je nyní s našimi zákony jen pro movitější páry, ale kdo má penize tak to může risknout.

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2009 - 09:03)

Díky za podporu - ty praktiky mafie, že by byly zneužívány ženy ukrajinské nebo jiné národnosti jsem tady popsala já - a musím souhlasit s awou, že by se to časem zvrtlo na domy náhradních matek, kde by dávali ženám do těla cizí vetřelce a profitovala by mafie a věřím, že fanatičnost některých žen získat svého potomka /které rozumím,ale neschvaluji ji/ by v tom mafii rozhodně napomáhala.

awa (Čt, 12. 3. 2009 - 08:03)

Uzákonění také nevidím růžově, včetně komisí/jsou nepodplatitelné?/. Samozřejmě by se našly mezírky v zákoně, kdy ta nebo na rodina dostane přednost, asi by to bylo jak s nadstandartem: připlatíš, půjdeš na operaci do čtrnácti dnů, jinak čekací doba je tři roky /pokud tě zase někdo nepředběhne/. Navíc prostředky by asi sotva byly neomezené, takže asi tkhle: máme milion, to je pro tři ženy a zase budeme čekat, až se nám nahromáždí sponzoři.
Také si myslím, že by se toho okamžitě chytili podnikavci a místo "domů rozkoše", by vznikaly "domy náhradních matek". Kdo by na tom vydělával, je nasnadě.
Andy, nedělej si iluze o pomoci z lásky. bez finanční injekce. Myslím, že toho by byla schopná matka dcery nebo syna, spíš zase dcery, protože pokud by šlo o tchýni, mohla by si dělat nároky na větší podíl ve výchově dítěte a jak známo, tam ty vztahy nebývají zrovna hladké.
Dotaz pro Andy nebo Moniku: jak to probíhá v zemích, kde je to legální?

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2009 - 06:03)

Přesně tak jsem to říkala, když se matka rozhodne jinak, tak jak píše Monna jde celý proces do háje - tak Andy moc neklam lidi.

Návštěvník (Čt, 12. 3. 2009 - 06:03)

A o tom to je, těch žen by bylo strašně málo, protože co si budeme povídat - nikdo se do toho nehrne. A kdyby se to jaksi zlegalizovalo, tak z toho bude průmysl se zneužíváním žen ze zemí z třetího světa. Tak se to děje i v Indii a jiných chudých zemích, že si bohaté britské turistky takto zařizují přes prostředníky dítě a ty nebohé NM tím vlastně zneužívají, neboť ony za to téměř nic nedostanou a vše si většinou nechá zprostředkovatel. Viděla jsem o tom dokument - takže žádná sláva. A že to není tak ve velkém povoleno u nás - jenom dobře. Jak říkám - každý má nárok na lékařskou péči, když nemůže otěhotnět - ale když to prostě nejde - tak žádné právo na dítě neexistuje a to je dobře.

monna (St, 11. 3. 2009 - 23:03)

ahojte, já tu sem tam nakouknu a dovolím si se přidat k Vám do diskuze, jsem žena, která nemůže mít dítko přirozenou cestou, dvakrát jsem to zkusila i přes varování lékařu a dvakrát to dopadlo velice zle pro moje miminka a tudiž i pro mě, poprvé jsem o dítko přišla ve 4 měsíci a podruhé ve 3 měsíci a další těhotenství už zkoušet nebudu jelikož vím, že by dopadlo stejně a vím i proč, ale to tady psát nebudu. Já jsem jen chtěla říct, že s úplnou legalizaci náhradního mateřství zas až tak nesouhlasím, měly by tu být pouze jakési vyjimky ze zákona jak píše Andy pro ty co jsou svým těhotenstvím ohrožené na životě, ale asi jinak né, protože by se z toho mohl lehce stát byznys, představuji si to nějak tak, že by to doporučovalo více lékařů nežli jen reprodukční centrum a muselo by se to schválit nějakou právní komisí. Andy tu taky píše jak to zaopatřit právně, ono to není až zase tak moc jednoduché, sice to funguje opravdu nějak podobně jako tu píšeš Andy, ale když se matka rozhodne dítě nechat si, tak jde celý tenhle proces do háje, poněvač většinou je to naše právo na straně matky a má li už děti o které se řádně stará má to téměř jednoznačně vyhráno. Ono to tím ani když dáte náhradní matce těch 200000kč finančně nekončí, jsou tu uhrady za Ivf, které v tomto případě pojišovna nehradí dále právní poplatky aj. troufám si říct, že se to vyšplhá na takových 400 až 500 tis., a to není v dnešní době zase tak málo. Sice já osobně hledám náhradní matku, ale jěště nikdo se mi nepřihlásil, zatím jen jedna žena a ta chtěla 500tisíc, a tohle považuji z její strany opravdu za byznys a vůbec si nedokážu domyslet, kdyby se té ženě zrodilo v hlavě to, že nás jěště více fíc finančně přimáčkne. Já nyní čekám na adoptované dítko, ale i tak ženy s rozumnou nabídkou se mohou ozvat na můj meil: monna.1"seznam.cz, předem děkuji.

Návštěvník (St, 11. 3. 2009 - 18:03)

Tak za prvé, kdybys pořádně četla, tak by ses dozvěděla, že ten člověk napsal: začly by vznikat fondy na pomoc těm ne bohatým - tím zřejmě myslel, alespoň já to tak chápu, sociálně slabým. Navíc ten příspěvek je na tvé straně - o to bys měla být pozornější. Já jsem jen napsala, že nevím, proč bych měla nabízet nějaká řešení pro ženy, které ohrožuje těhotenství na životě nebo dítě zkrátka mít nemohou - co bych takovou věc měla řešit, když pro mě by v takovém případě byla možná jedině adopce. A proč by to měl řešit třeba i někdo jiný - zkrátka nikde není napsáno, že všichni lidé mají /když ho mít nemohou/ právo svoje dítě mít. Tak to je prostě dané a jestli píšeš, že i dnes se to dá zařídit, tak proč voláte po nějaké legalizaci - četla jsem obsáhlý článek, dá se to najít i na internetu - je tam popsáno pro i proti. A proti je tam právě zmíněn důvod, že sice obtížně a pokud vše běží jak po drátku, tak to lze provést i dnes a kdyby to mělo být upraveno, tak je právě nebezpečí zneužívání matkami, které to nepotřebují /teď mě třeba ukamenuj, ale to tam zmiňují právnické,lékařské a etikou se zabývající kapacity/ - a mohlo by z toho být např. další odvětví šedé ekonomiky s vykořisťováním žen - např. dovezené Ukrajinky, Bulharky, atd. by se mohly místo na prostituci zneužívat na to, aby někomu nosily vetřelce./v takovém případě bych o dítěti opravdu nemluvila/. Mně se tedy náš Kocourkov na rozdíl od tebe nezamlouvá, ale myslím, že i ty jsi realista, abys alespoň připustila, že na tom něco může být a myslím, že takový byznys tu možná i běží. A co bys jako dělala s lidmi, kteří by si těch 200000,- nemohli dovolit? Dotovala je ze státní kasy - to asi těžko, protože ze státní kasy běží finance na romské dětičky, které se množí a množí....Ti s tím mimochodem žádné problémy nemají.

andy (St, 11. 3. 2009 - 16:03)

to o čem tady píšu vám jistě řekne i každý právník, který se tímto problémem zabývá a sdělí vám ho i v reprodukčním centru, proto taky v centrech doporučujou ,aby žena byla rozvedená. Pokud je náhr.matka přece jen vdaná a s manželem do toho chtějí jít, tak se ten její manžel rád zřekne vlastně nevlastního dítěte, je to celkem logické: co by s toho měl, kdyby byl právně otec on ,a staral se vlastně tím pádem o cizí dítě, kdyby tak vlastně neučinil byl by on pokládán za otce a nemohl by do toho zatahovat vlastně cizí lidi?/ikdyž biorodiče/..nemyslíte? a jěště by v případě rozvodu, kdy by děti byly přiřčeny matce musel platit alimenty na cizí dítě a nebo v případě, že by soud přiřkl děti otci by se tím pádem celý život staral o cizího potomka, né? já jsem tímhle celým procesem prošla jak právně tak medicínsky, tak snad vím o čem mluvím..jo a nepochopila jsem otázku, že nikde není uzákoněno právo mít dítě?...nevím jak to myslíte? já myslela, že nikde není uzakoněno mít dítě formou náhradního mateřství? a to je rozdíl, protože u nás každá i sebevíc nemocná žena, která chce být těhotná a mít vlastní dítě má na to zakonné právo, takové ženy do toho skoro ve všech případech jdou a důsledky si mnohdy můžete domyslet sami, pokud by bylo náhradní mateřství uzákoněno, tak vidím náději pro ženy nemocné a v mnohých případech i mrtvé díky jejich vl. těhotenství..a jěště jedno tu bylo, fondy pro boháté?...prosím vysvětlete mi to.., já jsem nikde jaktěživ neviděla nějaký fond pro bohaté- podle mě ti opravdu bohatí ani snad žádné fondy nepotřebují? Já znám většinou fondy pro potřebné- jak unicef, kapka naděje, daruj srdce atd. jmenujte mi alespon jeden fond pro bohaté---? jěstli, ale myslíte ty zkorumpované poslance zejména lidovce, tak ti opravdu vytahujou peníze, ale né z fondu, ale přímo nám všem z kapes, protože jsou tam za naše peníze ,a to zcela zbytečně a měli by opravdu už konečně po těch letech vypadnout...

Návštěvník (St, 11. 3. 2009 - 16:03)

anwt Něco jako: tento dopis opiš 100x a rozešli, do týdne dostaneš atd.
Prostě obměna pyramidové hry, jenže na počítači.

anet (St, 11. 3. 2009 - 14:03)

Ahojky nabízím takovou pracičku po internetu, je to lehké a můžeš si vydělat SNADNO postupem času docela dost penízek. vydělává se to sice v dolarech ale až budeš mít dolárku víc tak se to potom převede na naše české koruny na tvůj učet nebo složenkou to už zaleží na tobě, pod adresou která je níže odklikáváš pouze reklamy ,je to jednoduché zvládne to opravdu každý a jestli máš tedy vážně zájem tak se musíš nejdříve zaregistrovat a to takhle: Zadáš adresu www.bux.to. V pravo nahoře klikneš na register. Do první kolonky si zadáš svoje uživatelské jméno, do dalších dvou zadáš heslo, do dalších tří zadáš svůj mail(jeden), pak vybereš zemi, do kolonky referrer musíš zadat toho kdo tě doporučil, takže zadáš anastacia4 (to jsem ja). zaškrtneš I accept, opíšeš kód a dáš register. (Možná ti to napřed bude ukazovat nějakou chybu, že jsi zadala špatný kód. Jestli ano, tak ho opiš znovu, zkus napřed všechny písmena maly a když to nepude, tak je zkus napsat velkým). Až budeš zaregistrovaná, tak se přihlásíš, nahoře klikneš na LOGIN. Po přihlášení klikneš nahoře na (Surf Ads), otevře se ti stránka s odkazama. Musíš vždy kliknout jen na jeden. Klikneš na jeden, nahoře ti začne odbíhávat čas 30 sekund, počkáš až to odběhne a ukáže se ti zelená fajfka. Pak můžeš okno zavřít a klikneš na další odkaz. Tak to uděláš se všemi. Každý den jich tam budeš mít 10-15, takže ti to zabere opravdu chvilku. Když se budeš chtít podívat kolik máš dolarů, tak klikni na (My stats). Denně by sis měla vydělat 0,1 dolaru, to není moc, proto to musíš posílat dalším lidem, kteří tam vyplní zase tvé uživatelské jméno. Pak to co vydělají oni, se napíše automaticky i k tobě, takže když to doporučíš dvaceti lidem, tak ti denně vydělají 2 dolary. Není to žádná obrovská částka ale na to že tomu každý den věnuješ 5 minut to opravdu stojí. Vydělané peníze posílají od 20 dolarů, ale lepší je si to nechat zaslat až jich máš více. Pokud se na něco chcete zeptat, nebo něco nebude fungovat, napište na anastac1a"seznam.cz - odepíšu :)

Návštěvník (St, 11. 3. 2009 - 13:03)

No, nejsem právník, ale tvůj popis Andy jistě nebude zcela správně vyložen. Opravdu to píšeš, jak pohádku - ale právník by se jistě móc zasmál - kde bereš jistoty, že zákonitý manžel se dítěte zřekne a myslím, že svými argumenty jen dokazuješ, že nikde není uzákoněno právo mít dítě.

Návštěvník (St, 11. 3. 2009 - 12:03)

Já si myslím,že jakmile by e to uzákonilo,začly by vznikat fondy na pomoc těm ne bohatým.

Reklama

Přidat komentář