Reklama

náhradní matka

andy (Ne, 8. 3. 2009 - 16:03)

Provádí to téměř všechna centra asistované reprodukce v ČR, avšak některá centra si říkají o příspěvek jejich centru, tento příspěvek se pohybuje od 20 do 50 tisíc korun, možná někde i víc /nevím/. Jsou však centra a není jich málo co tento poplatek neberou, musíte však počítat s tím, že IVF náhradní matce platíte Vy, pojištovna to nehradí jako v případě, kdyby IVF bylo provedeno Vám, u Vás myslím, že hradí pojištovna 3 pokusy...Někteří lidé si často pletou to když je něco nelegální, za což náhradní mateřství někdo považuje, nebo za to, že je něco špatně právně ošetřitelné- to je případ ČR, ale když se najdou solidní a podctiví lidé, kteří plní své závazky, tak v tom není vůbec problém. Holky co o tom uvažujete, běžte do toho, je krásné někomu pomoci v složité životní situaci, a nějaké pitomé přehnané katolíky, kteří tak jako celá nynější cirkev o bohu nevědí vůbec nic. Bůh podle mě sídli právě v takových lidech jako jsou Ti co druhým bez váháni pomůžou.

Návštěvník (So, 7. 3. 2009 - 14:03)

Pokud vím,tak jistě ve Zlíně.

Návštěvník (So, 7. 3. 2009 - 09:03)

Provádí se to pouze na několika klinikách v Čechách.

Návštěvník (Pá, 6. 3. 2009 - 13:03)

Známá měla dělohu velikosti prstu - nevhodně malou pro zavedení embrya. Protože však měla maminku ochotnou to za ni podstoupit a měla připravená zmrazená embrya, tak si myslela, že nebude problém ale lékaři odmítli toto vykonat, tak mi řekněte jakou cestou se to dá obejít. Podotýkám, že maminka byla zcela zdravá a ve věku kolem 45 roků.

Návštěvník (Pá, 6. 3. 2009 - 10:03)

Ty jsi primitiv-ne já.Neumíš ani pochopit příspěvek.Já se zastala holek,které děti odnosí proti anonymovi,který jedovatě poznamenal že to dělají pro prachy-kousek nade mnou.Protože ty peníze které si říkají jsou směšné,pokud si už o nějkaé tedy řeknou-takže pro prachy to nedělají a už několikrát jsem se tady zastala,když proti holkám,které nemohou mít děti,jedovatě někdo jede.Tak laskavě drž pysk,když jsi ani nepochopila,co jsem vlastně řekla.Takže kdo je zabedněnec?!

Návštěvník (Pá, 6. 3. 2009 - 09:03)

Máte nepřesné informace. Adopce v rodině lze, pokud k tomu dají biologičtí rodiče souhlas, není problém adoptovat i dítě z rodiny, znám případ kdy babička adoptovala dítě své dcery o které se nechtěla dcera starat.

Návštěvník (Pá, 6. 3. 2009 - 08:03)

Jen jestli to co napsala Andy je pravda. A vůbec nechápu, proč vykládáte o řešení, že za dceru plod odnosí matka - když podle českého práva není možná adopce v rodině mezi nejbližšími. To by mě celkem zajímalo. Jinak i špičky na AR míní, že NM je mimo etiku.

Návštěvník (Čt, 5. 3. 2009 - 21:03)

Přispivateli/ko z 5.3.09 20:14, pěkný primitiv seš jenom ty, protože nemáš vůbec páru o čem je řeč. A víš proč? Je každého osobní věc, kolik si za náhradní mateřství vezme. Když chceš ty "rejžovat, tak si rejžuj", je to tvoje věc a měl/a by ses nad sebou zamyslet, ne všechno je jenom o penězích a jenom takový zabedněnec jako ty to nedokáže pochopit. Andy, jsi vyjímečný člověk, kterých sice v naší společnosti není mnoho, ale je vidět že existujou a dokážou pomoct v nesnázi druhým, a nejedná se jenom o náhradní mateřství, ale i pomoc v jiných situacích. Takových lidí jako jsi ty je potřeba si vážit.

Návštěvník (Čt, 5. 3. 2009 - 20:03)

Prachů ty debile??Víš kolik za to dostanou??Sotva to pokryje náklady a riziko je nevyčíslitelné.Nějakých 200tisíc kolik si ty holky berou,to je dneska almužna,za to si nekoupíš ani pořádný auto.Těhotenství má daleko vyšší cenu,kor když to děláš pro druhého.To zas promluvil nějakej ubožák.
Za tyhle peníze si ani neopravíš střechu,primitive,takže o rejžování nemůže být řeč.

M. (Čt, 5. 3. 2009 - 20:03)

Takových žen, jako seš ty si moc vážím. Jsem ráda, že konečně napsal někdo z pozici náhradních matek svoji zkušenost. Doufám, že se opravdu najdou další a pomohou nám. Mějte se moc krásně.

andy (Čt, 5. 3. 2009 - 19:03)

jak jsem řekla, prachů mám dost a tudiž jsem to udělala z jiných důvodů a ty důvody si může každý nazvat jak chce, třeba přátelství, solidárnost, pochopení pro druhé, nelhostejnost vůči osudu druhých a možná i z důvodů, že mi dělá radost rozdávat štěstí jiným...a taky se cítím v těhotenství dobře, jak kdo chce, ale kvůli prachům né, těch mám možná až příliš. Sice to ženy dělají taky kvůli penězům a já jim to neberu,protože jdou do určitého rizika, ale dělat to jen kvůli penězům to prostě nejde, tohle je jen logika chlapů a nic jiného...

Návštěvník (Čt, 5. 3. 2009 - 17:03)

Jo jistě z lásky - s vidinou prachů!!!

andy (Čt, 5. 3. 2009 - 16:03)

Jsou tady někteří lidé, co by tu vůbec neměli chodit, jsou to Ti hlupáci co si myslí, že když žena nemůže mít dítě je na nic.bohužel jak to tak bývá jsou to většinou ti ,kteří jsou sami na nic, plešatí , zatloustlí paranoidni staří mládencové co si ho honí sami doma na záchodě, protože před ženou se jím to sotva kdy postaví! Já osobně mám 2 vlastní děti a před třemi lety jsem dělala náhradní matku jednomu velice solidnímu páru z jížních Čech, od počátku jsem věděla, že jím pomáhám a na jejich dítě jsem se snažila nemyslet, brala jsem to jinak než u svých dětí, s biologickou maminkou jsme se v té době moc sblížily a já vím, že jsem udělala dobře, že jsem do toho šla, protože jsou to skvělí lidé a miminka si moc váží a má se u nich suprově, a mě hřeje u srdíčka, že si někdo tohoto daru umí vážit tímto způsobem. Zůstali jsme i nadále v kontaktu a jsme přátely a malá má díky mě ten nejlepší život jaký si jen může přát, vřele doporučuji všem ženám, pokud chcou dělat náhradní matku, aby do toho šly není na světě nic krásnějšího než pro někoho udělat zázrak...Klidně bych do toho šla znovu, ale bohužel je mi už 37 let a mám nyní nějaké zdravotní problémy, takže to nejde, ale jsem na sebe samu hrdá a věřím, že žen jako já se najde daleko víc...nedělala jsem to pro peníze, těch mám naštěstí dost, ale dělala jsem to s lásky a soucitu k druhým lidem a v neposlední řadě můžu říct, že jsem někomu i když vlastně úplně cizímu darovala život

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 12:03)

Jo, jo a nemusí to být jen výchovou.

prohlédnuvší ot (St, 4. 3. 2009 - 12:03)

A někdy jsou z dětí takoví zmetci, že se taková snaha ani nevyplatí.

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 12:03)

Možná bys to měl doporučit lidem hledajícím náhradní matku - věř nebo nevěř to některým lidem také může připadat a připadá dost zvrhlé. A jaké city kdo uráží - měli by se zkrátka smířit s tím, že když se sami nemohou rozmnožit, tak s tím mnoho nenadělají a zažádat si o adopci -

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 08:03)

Já docela dělám do programování a úkolem našeho týmu je naprogramovat si robota-programátora. Proto autorovi toho příspěvku o italském robotovi doporučuji přejít na chat týkající se moderních technologií a neurážet city lidí, kterým jde o vlastní děti. V případě Vašeho zájmu Vám rád něco doporučím :-) - zejména dobrého psychologa ;-).

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 08:03)

A chtít po někom donosit dítě, může jen naprostej sobec a idiot...pardon, ale je to tak.

Návštěvník (Út, 3. 3. 2009 - 17:03)

Srovnávat robota s dítětem, může jen idiot... pardon, ale je to tak.

Návštěvník (Út, 3. 3. 2009 - 09:03)

Dnešní novinky - Italové vynalezli robotické dítě pro neplodné páry - tak vo co go!!! Zaměřte pozornost tímto směrem a máte vystaráno.

Reklama

Přidat komentář