Reklama

náhradní matka

Návštěvník (St, 11. 3. 2009 - 11:03)

Spíš myslím, že větší problémy by mohly být u náhradní matky z rodiny, tam nejde o čistě obchodní vztahy, ale mohou hrát dříve či později roli i emoce a třebaže všechno může být po právní stránce v pořádku, nikdo nezaručí, že se mohou vztahy značně vyhrotit. I když ze začátku může všechno vypadat ideálně a být motivované jen snahou pomoci. Nemusí to být jen ze strany náhradní matky, ale třeba ze strany jejíého manžela či dalších příbuzných, včetně dětí.

Návštěvník (St, 11. 3. 2009 - 11:03)

pokud matka která dítě vynosí ,tedy v nešem případě náhradní matka ,uvede jěště před porodem otce, kterým je biootec a ten biootec je v tom případě uveden i v křestním listě dítěte, má tedy tento otec naprosto stejná práva a povinnosti jako matka- to je zákon na kterém se zaklají práva rodičovství v ČR. Tyhle záležitosti se vyřizujou ještě před uskutečněním celého procesu nahr.mateřství a proto je velkou výhodou, když je žena, která bude dělat náhradní matku-rozvedená. Potom může jako otce bez jakýchkoliv problému uvést /když s tím bude souhlasit/ koho chce. Pokud žena však rozvedená není jde to právně trochu hůř, ale taky to jde a to tak, že se nejdříve její manžel zřekne otcovství a potom se jako otec uvede biootec, je to složitější, ale jde to..Dále test otcovství lze přikázat, ale myslím, že v případě kdy už je skutečný otec uveden v křestním listě, to až zase tak potřebné není- ale kdyby přece jen ,tak přikázat to opravdu lze. Ta otázka ohledně peněz jde taky dobře uzákonit v zemích kde je legalizováno náhr.mateřství se tato částka pohybuje od 150000 do 200000Kč možná někde i víc ,nevím, ale u nás by ta částka měla být asi zákonem stanovena, tak jako v Madarsku nebo Anglii. Ženy méně movité tedy sociálně slabší v případě legalizace by na tom určitě byly taky líp než ted a mohly by využít svého rodinného příslušníka ze strany biomatky myslím tím sestru, sestřenku atd. takových případů kdy se nabídne rodinný příslušník není taky málo, a v rodině se většinou finance neberou tam se to dělá poněkud z jiných důvodu.Určitě by uzákoněním celého procesu na tom byly ženy co nemohou mít dětí o moooooc moc líp, sice neříkám, že všechny to asi nepůjde ani kdyby se člověk na hlavu stavěl, ale dle mého názoru by to i tak bylo dobře...

awa (St, 11. 3. 2009 - 08:03)

A ještě jedna otázka - dejme tomu, že by se to uzákonilo. Myslíte, že budou mít všechny ženy, které nemohou mít děti /viz absence nebo vada dělohy/ stejnou možnost? Jak by to finančně zvládly ty sociálně slabší? Sponzorem?

awa (St, 11. 3. 2009 - 08:03)

andy, otec rovnoprávným možná v případě, že by matka, který dítě porodila a pak si ho nechala, zemřela. A jak se to bude dokazovat? Mohou se např. testy DNA přikázat? Co když se náhradní matka mezitím provdala a dítě bylo jejím partnerem adoptováno? Také je to možné.Dělá se nějaká smlouva mezi náhradní matkou a budoucími rodiči? A jask velká práva to jsou? Vidím v tom samé nejasnosti.

andy (Út, 10. 3. 2009 - 23:03)

neznámá, můžeš tedy ženám co dítě mít nemohou a touží po něm, poradit jak to udělat, aby ho měly? Například ženy s absencí nebo nevyvinutou dělohou, které jsou jinak v pořádku či ženy s vývojovými vadami u kterých je těhotenství kontraindikováno a ohrožuje jejich vlastní život? Ty tady těmto ženám otevřeně říkáš, že do takového těhotenství mají jít?...a nebo máš nějaký nápad, kterým nás všechny překvapíš? no čekáme, tak nám porad----

andy (Út, 10. 3. 2009 - 23:03)

Mě se v tom Kocourkově, žije fajn a jsem s ním docela spokojená. Nedovedu si vůbec představit kdybych náhodou měla žít u našich severních sousedů v Polsku: centra asistované reprodukce a celé proces Ivf je tam takříkajíc tabu, potraty a to z jakýchkoliv důvodu, tam jsou těměř neřešitelné atd. atd, sice s potraty nesouhlasím a to zdůraznuju, /každý živý tvor má právo na plnohodnotný život/, ale s takovými středověkými názory prostě souhlasit nebudu a ani nemůžu nebot se to příčí mé osobě i celému zdravému rozumu, ale chudáci Poláci za to vlastně ani tak nemůžou spíš bych to přiřkla zaslepené cirkvi, ke které se tam hlásí téměř 90 procent obyvatelstva, ale podotýkám, že né z vlastní svobodné vůle, ale proto, že jsou tak naučeni a od mládi zformovaní a opravdu vím co říkám, nebot to tam moc dobře znám, možná bys to tam s těmito názory dotáhla daleko-pouvažuj o tom?, když se ti u nás v Kocourkově nelíbí!!! Hele neznámá, řeknu Ti co když jen tak náhodou při celém tom procesu náhradního mateřství zapomínáš na jeden dost důležitý fakt..a to ten, že u náhradního mateřství se uvádí jako otec vlastně ten skutečný biootec? no hele ono to pak i právně jde docela dobře zaopatřit, nemyslíš? Protože otec má v ČR úplně stejná práva na dítě jako matka a tudiž, kdyby nastal spor s náhradní matkou je otec rovnoprávným soupeřem.Prostuduj si naše právo-----?

Návštěvník (Út, 10. 3. 2009 - 16:03)

Tak jednoduché jak Andy píšeš to tedy není. To, že s něčím souhlasí lékaři ještě není žádná výhra - protože když není nějaký sociální a právní výklad, tak takové souhlasení lékařů je někdy na nic. Zkrátka dokud bude nezrušena formule, že matkou je žena, která dítě porodí, tak ty ženy, co děti mít nemohou jsou pěkně v háji, když se to někde zvrtne- a zvrtnout se to může, že si dítě ženy ponechají a nikdo na světě s nimi nic nezmůže. A musím napsat, že ohledně korupce a zneužití čehokoli v našem českém Kocourkově - jsi odpusť mi - zcela mimo mísu. Snad si nemyslíš, že v takové zemi, jako je ČR je něčemu nekalému možno zabránit. Když jsem četla pojednání o NM, tak se vždy uvádělo, že překážnou nejsou lékaři, ale etické, a sociálně právní otázky. Tak že s tím souhlasí lékaři nic moc neřeší.

andy (Út, 10. 3. 2009 - 14:03)

no pokud si někdo plete zaměstnání s těžkým astmatem nebo srdeční vadou, kdy je těhotenství život ohrožující, tak opravdu nevím s kým si to tedy píšu.? Je s podivem, že s mým názorem ohledně legalizace náhr. mateřství souhlasí lékaři a většinou ho ženám s těmito nemocemi, které touží po vlastním mimču doporučujou,...?a to jsou myslím si lidé daleko povolanější než my!!!? Je to myslím jen otázka času, kdy bude tohle zákonem povoleno, tak jako v Madarsku či Anglii atd. jen si myslím, že až z vlády vypadnou zkorumpovaní kabátníci lidovci, tak k tomu dojde, sice se Ti kreténi drží přisáti jako pijavice, ale jednou stopro padnou.Chvála bohu, že ČR je zemi docela liberální a náhradní mateřství u nás celkem jednoduše lze již roky uskutečnit, tak jako spoustu jiných věcí třeba např. zákonem schváleno právní partnerství homosexuálu atd., protože jak vidím s některými lidmi by jsme jisto jistě žili jako ve středověku a upalovali čarodejnice...

Návštěvník (Út, 10. 3. 2009 - 12:03)

No, potom by to nebylo pro toho, kdo nemůže, ale i pro toho, kdo nechce a hlavně dá víc.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2009 - 09:03)

Pro Andy: vidíš a proto se toto nikdy nezlegalizuje - protože se právníci obávají, že by z toho vznikl obchod a průmysl- už říkáš NM i pro ženy s astmatem,oběhovými problémy a za čas by přibyly ty, které nemohou rodit kvůli zaměstnání, kvůli postavě atd. To se totiž při povolení nedá vyloučit - a proto se k tomu v ČR nějak nechce nikomu přistupovat.

monna (Po, 9. 3. 2009 - 16:03)

ahojte......tak jsem si zase udělala čas a po delší pauze jsem tady nahlédla a přečetla si Vaše názory, opravdu se nestačím divit. Andy jsi žena, která si zasloží obdiv a uznání, to o čem tady píšeš je přesně to proč by mělo být náhradní mateřství u nás zlegalizovano, jsem ten případ ženy co normální cestou dítko mít nemůže a moc moc po něm touží, pokud budeš chtít tak mi napiš na: monna.1"seznam.cz, hledám ženu jako jsi Ty, která by mi dítko vynosila. Děkuju moc, že takové ženy jako Ty jěště existujou. O těch katolících jak jsi tu psala, to až zase taková pravda není, sice souhlasím s tím co jsi napsala o cirkvi, ale ty názory cirkve jsou takové, protože cirkev vedou muži a nedovedou se vcítit do pocitu žen a ženy v cirkvi jak je známo nemají téměř žádné slovo, pro mě je ta pravá víra někde trochu jinde v rovnoprávnosti názoru, ale to já ani Ty asi nezměníme. Jinak jsem docela dost věříci člověk, ale moje víra se opírá trochu o jiná přesvědčení a názory, jsou docela podobné těm Tvojím......ahoj a pokud chceš napiš.......

andy (Po, 9. 3. 2009 - 16:03)

a jěště jedna věc, proč ženy s trombofilními mutacemi, astmatem, různými oběhovými a srdečními vadami i jakýmkoliv jiným závažným onemocněním při porodu umírají, protože tak jako my všechni po svojem potomku touží a nynější česká legislativa jím nedává jinou šanci a já tu šanci vidím v legalizaci náhradního mateřství, protože jinak ty ženy, které mají tyto problémy budou riskovat své zdraví i životy pro vytoužené miminko, a já jako zdravá žena jsem to obdobnému páru umožnila a jsem velice za ně štastná, protože vím, že ta žena pro kterou jsem miminko odnosila, by při svojem vlastním porodu umřela téměř na sto procent, ale i tak táto žena chtěla i s těmito riziky dítě porodit a jít do života ohrožujícího těhotenství, ale měla to štěstí, že našla mě a já jsem možná zachránila lidský život a jěště navíc jsem jeden život darovala.., a která z vás to může říct ,snad tu existuje jěště adopce, ale to u nás není taky nic jednoduchého jak si můžeme myslet ,čekací doba ve většině regionech je kolem 5 let a více a pokud jste starší pár na malé miminko nemáte téměř naději. O adopci většinou mluví a předhazujou jí jako řešení ti co vlastní děti mají, ale zkuste se trochu zamyslet a vcítit do těch co děti nemají a touží po vlastním rozmnožení svých genů, at je to z jakýchkoliv důvodu je to to proč tady na světě jsme a je to lidsky přirozené po tom toužit a udělat pro to cokoliv

andy (Po, 9. 3. 2009 - 16:03)

riziko embolie, je u přirozeného porodu minimální, u císařského řezu je riziko větší, ale před císařem tak jako před každou operací se dávají léky na ředění krve jsou to: fraxiparin, heparin, clexan atd. je jich celá řada. Riziko embolie vzrůstá pokud máte křečové žíly nebo poruchu krevní sraženlivosti čili trombofilní mutace a pokud jednu z rizikových věcí máte dávají se léky na ředění krve i při normálním průběhu porodu. Je, ale pravda, že toto riziko i když se zminimalizuje nedá se vyloučit, ale podívejte se na statistiky umrtnosti žen při porodu u nás, jsou téměř nulové a ve většině případu úmrtí je u žen indikována nějaká patologie, jsou to většinou ženy, které měly v anamnéze ohěhové problémy at už srdeční vady, nebo trombofilní mutace, astma nebo již prodělanou embolii atd., ale i takové ženy u nás běžně rodí a mají i vícečetné rodiny, jen jsou více pod lékařským dohledem specializovaným na jejich problém..

M. (Po, 9. 3. 2009 - 13:03)

Jsem ráda,že zde někdo napsal názor z pohledu náhradní maminky,která celý proces podstoupila,děkuji,moc si Vás andy vážím...a dodává nám to naději,že náš boj za vlastní mimi není zbytečný a je to reálný...

Návštěvník (Po, 9. 3. 2009 - 12:03)

Jó taková porodní embolie - tak tu nezminimalizuje nikdo na světě, i když jsi na sále tak to máš spočítané.

andy (Po, 9. 3. 2009 - 10:03)

s tímto souhlasím a vím, že v těhotenství se může stát cokoliv s tím jsem do toho i šla a byli jsme domluveni, že v případě kdyby se malé nevyvíjelo dobře nebo u mě nastaly vážnější komplikace, tak těhotenství ukončíme. Brala jsem v potaz i to, že u mých vlastních děti nebyly naprosto žádná komplikace a můj zdravotní stav byl v té době víc než dobrý, proto i ženám co do toho chtějí jít doporučuju, aby byly již nejmín po 2 dětech a měly bezproblémové těhotenství a aby byly v každém případě zdravé. I když se riziko tímto zmenší, nedá se vyloučit, ale mohu říct, že tolik prohlídek a testů atd. jsem ani u vlastních dětí neabsolvovala, jako u toho náhr.těhotenství, můžu říct, že se mi dostalo tolik péče od centra asis. reprod., že se dle mě riziko absolutně zminimalizovalo. Ono ani to centrum si nevezme na triko, kdyby se mělo náhradní matce cokoliv stát a tak toto riziko minimalizujou špičkovou péči, ale samozřejmě za finance vlastních rodičů, ale s tím už lidé co do toho chtějí jít musejí počítat a samozřejmě i náhradní matka musí počítat s možnými riziky.

Návštěvník (Ne, 8. 3. 2009 - 20:03)

No nevím, co bys říkala, kdybys během těhotenství zažila komplikaci, která by tě zdravotně ovlivnila do smrti nebo co by řekly tvoje děti, kdybys umřela - a i toto se děje. Já mám spolužačku co od porodu trpí inkontinencí a to tak strašnou, že ani operace nepřinesla úlevu, známé při porodu vyhřezl konečník a mohli bychom pokračovat. Už vidím, jak bys mluvila o tom, jak to je v pořádku, a jestli ta rodina, které dítě nosilas - tak jestli by finančně zvládla se o tebe postarat. Určitě namítneš co kdyby - ale uvědom si, že vlastně nepřímo ohrožuje taková náhradní matka i vlastní rodinu.

andy (Ne, 8. 3. 2009 - 20:03)

U mě je etický pohled ten, že pro někoho něco udělám a učiním je tím štastnými: tak třeba jako já jsem pro někoho vynosila miminko a vím, že to miminko se má suprově, čeká ho báječný život v báječné rodině a ví, že má někde tetu co mu to všechno umožnila..., bez toho by totiž ten človíček nebyl, a to by byla strašná škoda. etikou by se měli pokud možno zabývat ty ženy co dají svoje mimi do děcáku a čeká je pokud si je někdo neosvojí ústavní výchova. Náhradní mateřství není podle mě ani tak etický problém jako spousta jiných a daleko závažnějších věcí, ale je tu ten problém, že mnoho lidí neví jaké je to být na holičkách a nemoci mít vlastní mimi a také mnoho lidi ani neví jaké je žít s určitým zdravotním problémem a to jakýmkoliv, a takoví lidé to mnohdy pochopí až už je pozdě a jsou sami oni na holičkách..., když už někdo namítne, že je to neetické z pohledu zneužití např. žen z třetího světa atd. pak ano, ale tu se naskýtá řešení a to tohle: učinit v náhradním mateřství zákonnou výjimku a to tu, že může být náhradní mateřství umožněno těm párům respektive ženám, jimž vlastní početí neumožnuje zdravotní stav či jiné tělesné patologie nebo neplodnost atd., možná někdo taky namítne co to takhle nechat na přírodě? ale spousta věcí se na přírodě nenechala a je to taky dobře: např. pravé neštovice, kdyby člověk neučinil zásah tak by spousta lidí zemřela a mělo by to dalekosáhle důsledky a nebo např. operace srdce tzv. cyanostických dětí, které neměly díky přírodě šanci na život a díky vědě dnes žijí plnohodnotný život a takových věcí je spousta a spousta, pokrok ve vědě a to v jakémkoliv směru by se neměl zastavovat...snad jen ten kdy jsou vyvíjeny zbraně, s touto zástavou pokroku plně souhlasím....

Návštěvník (Ne, 8. 3. 2009 - 16:03)

Nejsem si jistá, jestli toto odsuzují jenom katolíci - myslím, že to nebude jenom věc církevního pohledu - ale taky pohledu etického.

andy (Ne, 8. 3. 2009 - 16:03)

Na ty takzvané katolíky se vykašlete!!!!

Reklama

Přidat komentář