Reklama

náhradní matka

xxx (Pá, 13. 2. 2009 - 22:02)

chci dělat nahradní matku i hledam

mona (Pá, 13. 2. 2009 - 21:02)

Ahojte..., první problém, který nastal, když jsem se pro tuto cestu jak mít vlastní dítě rozhodla, byl ten, že jsem si myslela, že se mi většina lékařů vysměje a hodí mi na nos, to, že to u nás není tak úplně legální..., ale spletla jsem se, lékaři s tím vřele souhlasí a jsou mi docela ochotni pomoci a vyjít vztříc a názor všech lékařů s kterými jsem o tom mluvila je na tuto věc kladný..., vždyt tím člověku pomáháme na svět a né naopak jako je tomu u potratů!!, tak nevidím důvod proč by to mělo být nelegální..., podotýkám ovšem, že by to muselo být jen ze zdravotních důvodů jako je absence dělohy či jiné patologie znemožnující či život ohrožující těhotenství, v takovém případě je to podle mě naprosto v pořádku a na to by měli naši zákonodárci brát zřetel...Většina lékařů a poradců v této věci radí, že nejlepší je když se potencionální náhr. matka najde v širokém rodinném příbuzenstvu.., pokud toto v rodině není možné, měla by to být žena, která už svoje děti má a na toto v uvozovkách cizí dítě se již nebude tolik fixovat...,v žádném případě bych nežádala tuto věc po nějaké mladé holčině, která ještě nemá svoje dítě a dělala by to jen pro zisk...,tohle mi připadá vůči oboum stranám dosti neetické...Já bych chtěla najít ženu, která by to brala s rozumem, která má samozřejmě již svoje děti a která by si uměla zvážit všechna pro a proti a nebyla z jakýchkoliv důvodů k tomu donucena.., tím myslím z důvodu finančních aj. První předpoklad by bylo pro mě se s toto ženou dobře seznámit i delší dobu, abychom se lépe poznaly objasnit jí detajlně naší situaci a pak vše s rozmyslem na obou stranách, pokračovat v realizaci...v žádném případě bych nechtěla nikoho nutit do toho co nechce...Za její v uvozovkách službu jsme s manželem připravení a bereme to jako samozřejmost, se finančně vyrovnat...Beru to jako konpenzaci za čas a za to, že je ochotná to celé podstoupit...Doufám, že takovou ženu brzo najdeme a budeme s manželem po letech útrap, co se týče mého těhotenství, konečně štastní a v náručí s naším miminkem...

Jana (Pá, 13. 2. 2009 - 18:02)

Mono plně s tebou souhlasím i s procenty. Nehodlám se s nikým hádat, ale reagovat jsem prostě musela. Třeba budeš jedna z těch šťastných, komu se podaří náhradní matku najít. Jaký ty máš na to názor, jako žena, která hledá náhradní matku, hledáš ženu, která to udělá jen pro dobrý skutek a vůbec nebude brát ohled na "finanční ohodnocení"? Jak to vnímáš ty tohle všechno, co se hodně v předchozích článcích diskutovalo. Samozřejmě bych tě nechtěla nějak urazit, ale zatím se tu jen hádaly obě strany, a ty na mě působíš jako rozumná baba. Jak se na to díváš, psala jsi, že žena která by to pro tebe udělala, tak jí budeš považovat za anděla z nebes, což chápu, také by jsi chtěla ženu, co už své děti má, nebo by jsi brala i nějakou mladou holčinu která je sotva plnoletá? Podle čeho by jsi si vybrala, kdyby se ti ozvalo více žen? Ne samozřejmě nechci vyzvídat, ale zajímá mě to, a nikdo to tu nenapsal.

mona (Pá, 13. 2. 2009 - 15:02)

Holky nehádejte se, stejně to či ono není důležité,..já jsem jezdila do reprodukčního centra, téměř 3 roky a nyní vím, že miminko už nikdy neodnosím a proto hledám náhradni maminku, která by to pro nás udělala a miminko nám odnosila..., budu tu ženu pokud jí najdu považovat za anděla z nebe..., tím chci říct, že nějaké diskuze o tom, že umělé oplodnění a celkově asistovaná reprodukce je něco nepřirozeného mi nějak nejde do hlavy...jelikož z mého hlediska by asi 40 procent dětí, které jsou dnes na světě, díky asistované reprodukci, prostě nežilo....,ten kdo mluví o tom, že je to nepřirozené, ani vlastně neví o čen mluví- běžte na ulici a podívejte se kolem sebe, v žádném případě nepoznáte, které dítě je a není počato s pomocí odborníků, a mohu Vám opravdu říct, že podle toho kolik lidí chodí do center asistované reprodukce, tak těch 40 procent dětí není vůbec přehnaných....asistovaná reprodukce není něco co by se mělo zavrhovat, protože s tempem jakým klesá plodnost díky našemu žívotnímu stylu a životnímu prostředí v jakém žijeme, bude za pár let asistovaná reprodukce samozřejmostí ba co možná i nevyhnutelností...Tím chci poprosit Ty lidi co toto zavrhujou, at se na věc podívají z opačného úhlu , z pohledu žen, které například přišly o dělohu nebo pro které je život ohrožující vlastní těhotenství a přesto se jím tvoří vajíčka a svoje děti by chtěly, tak jako já...vždyt co je na světě krásnějšího než vědět, že Vy a ten koho milujete má svoje poktačování ve svých vlastních dětech a tohle je pro mě ze všeho největší dar..dar z nebes....a nic na světě ten dar nepředčí...tím darem je pro mě vlastní miminko...

Jana (Pá, 13. 2. 2009 - 14:02)

No Lído, já taky nikomu právo na svůj názor neberu, což jsem taky psala, zkus si to přečíst ještě jednou a určitě to tam najdeš :-). A také nikoho neválcuju, jen jsem napsala svůj názor na předešlé články. Já teda nevím co je umělém oplodnění tak zvláštního, aby z těch dětí měly být nějaké zrůdy. Nejde to přirozenou cestou, tak se tomu musí nějak dopomoci, ale doktoři přeci nijak ani vajíčka ani sperma nijak neupravují, tak proč by měla vzniknout nějaká genetická chyba?

mona (Pá, 13. 2. 2009 - 14:02)

Dobrý den, mám také stejný problém jako Ty ženy, které tu na tuto diskuzi píšou. S manželem jsme spolu již ředu let a marně toužíme po vlastním dítěti. Mám za sebou již řadu nepovedených těhotenství a nyní mi lékaři již další těhotenství výrazně nedoporučili, kvůli ohrožení mého vlastního života. Proto bych chtěla tímto oslovit a hlavně poprosit ty ženy, které by byly ochotny mi a mému manželovi dítě vynosit. Vážné zájemkyně prosím, aby mi napsaly na meil: monna.1"seznam.cz .Ostatní ženy co mají stejný problém, bych chtěla poprosit o rady co se týče právního zajištění celé věci a popřípadě i kontak na centrum asistované reprodukce, které by bylo ochotno tohle pro nás udělat a jakým způsobem, a spousty dalších otázek a odpovědí, které Vás na toto téma napadají, děkuji moc za všechny odpovědi.Monna.

Lída (Pá, 13. 2. 2009 - 14:02)

Bože Jano, a kde ty jsi vzala patent na rozum. Toto je diskuse a každý se může vyjádřit jak myslí. Třeba až další generace ukážou, že měl Honza pravdu a bude už pozdě. O genetice víš naprosté h.../tedy stejně jako my ostatní/, abys mohla někoho tak striktně převálcovat.

emma (Pá, 13. 2. 2009 - 13:02)

No Jano,to asi nejsme,nikomu z nás by nebylo více než 15-tedy pokud by se zákrok prováděl v čechách,nicméně u některých názorů bych se nedivila:-))

Jana (Pá, 13. 2. 2009 - 12:02)

Bože, kdo tady rozjel tak blbou debatu, jako že, děti započaty uměle nejsou geneticky v pořádku??? No to je zase názor, v mém okolí je více kamarádek, co své děti počaly uměle, a jsou naprosto v pořádku.... nemá cenu se nad tím rozčilovat, každý má nárok na svůj názor, i když je naprosto, no jak to říct slušně..."hloupý", no měla bych spíš napsat, že naprosto stupidní. A o odpojení té italky bychom se také mohli hádat, ale tato diskuse není zaměřená na téma umírání, ale stvoření. A hlvaně, pokud nám to rodiče nepřiznají, tak na nikom není poznat, jestli jsme byli započaty přirozeně, či uměle, takže co když i ve vašem případě, jste tu jen díky umělému oplodnění a nevíte o tom? Neodsuzujte něco, co je teď ve světe řekla bych až přirozená věc, a já jsem moc ráda, že toto existuje, protože moje děti by neměly tak dobré kamarády.

Honza (Pá, 13. 2. 2009 - 11:02)

Jestli chce někdo tvrdit takovou demagogii, tak co například je etického na tom, jak teď odpojili tu Italku - a chtěli to dokonce ti nejbližší - je otázkou, jak hodně by měl člověk do těchto věcí zasahovat, aby neotevřel nějakou Pandořinu skříňku.

emma (Pá, 13. 2. 2009 - 11:02)

A btw:my už dávno součástí přírody nejsme!
každý savec žije v souladu se svým prostředím-člověk ne,člověk ho likviduje.
A už skokro ani savci nejsme.Která matka dnes je schopna výhradně kojit do tří let?Zádná!Podle tohoto argumentu bysme měli nechat ty děti pomřít,protože příroda,atd.
hergot domejšlejte to co napíšete aspon do konce lidi

emma (Pá, 13. 2. 2009 - 11:02)

No nevim,ale hezké a zdravé dítě genetiku v pořádku má.
A vůbec:co je to za argument:že dětipočaté uměle nejsou gen.v pořádku?!
Podívejte se co chodí po ulici počato a odnošeno přirozeně.
Tak ted přestaneme zachranovat předčasně narozené děti a postižené budeme házet ze skály jako ve Spartě,ne?!
Kolik Z nás by tady ještě bylo,kdyby jste si počínali přirozeně??
většina z nás by byla pod drnem díky tetanu,nebo pitomýmu zápalu plic.
Tohle je argument naprosto mimo!

Návštěvník (Pá, 13. 2. 2009 - 10:02)

Musíte si bohužel uvědomit, že jsme součástí přírody a takové umělé zásahy, co se provádějí neumíme dopředu označit za něco úplně bezpečného. Dřív když se narodilo dítě, které nebylo schopné života, tak prostě umřelo. Nebylo to dobré pro jeho rodiče, ale by to podle přírody. A takové zásahy se nám mohou vymstít, protože ta úroveň dnešního poznání není tak vysoká, aby se následky všeho, daly dopředu určit.

Návštěvník (Pá, 13. 2. 2009 - 09:02)

Jo a mimochodem,jak tedy dle Tebe poznáme geneticky kvalitní vzorek,co??

Návštěvník (Pá, 13. 2. 2009 - 09:02)

A kdo jí má v pořádku??!!:-))))))proboha

Návštěvník (Pá, 13. 2. 2009 - 09:02)

Ale ten příspěvek má pravdu, ono hezké, zdravé děti neznamená, že mají v pořádku genetiku - to s tím vůbec nesouvisí.

Saša (Pá, 13. 2. 2009 - 08:02)

Tak tady pročítám příspěvky od neznámého odpůrce a je mi z něj opravdu špatně! Takový člověk nemá tu nejmenší představu,co si musí někteří vytrpět,aby si konečně mohli pochovat ten svůj uzlíček štěstí.Z vlastní zkušenosti můžu říct, že člověk udělá cokoliv, jen aby to už konečně vyšlo a takovéhlemu člověku vůbec nemá smysl nic vysvětlovat. Snad jen - je mi vás opravdu líto !!! Holky držte se a takovéhle názory si neberte - jak by řekla moje mamča - ani do paty.

Návštěvník (Čt, 12. 2. 2009 - 19:02)

Já jsem sice odpůrce,ale ten příspěvek je tedy perla.Skutečně kvalitní vzorek lidského genomu.

__utma=48467763 (Čt, 12. 2. 2009 - 18:02)

Ty asi nebudeš moc citlivý člověk, zkus si představit, že třeba to malinkaté mimčo je tvoje, nechali byste ho jen tak umřít když možnost na záchranu tu je? Bylo by ti to jedno? Také by ste se za každou cenu určitě pokusili, jak ty říkáš "zmrvit genom lidstva". Lehko se ti mluví, když nejsi v kůži těch "mrvitelů genomu lidstva". Znám hodně lidí, kterým se podařilo dítě donosit třeba až po pátém nebo sedmém pokusu a mají hezké zdravé děti. Je to jenom o šanci, bohužel každý není bohatý a hodně lidí to kvůli penězům vzdá. Nejsem nepřejícný člověk, ale tobě přeju, aby ses aspoň na chvíli dostal/a do situace na opačném břehu, abys viděl/a co to obnáší. Bez toho, aniž to vyzkoušíš na vlastní kůži budeš totiž pořád předhazovat lidem jenom takové blbiny. Chudáci tvé děti, když je vychovávají takoví rodiče, jak se budou chovat k druhým, když vidí takový "příklad" u Vás.

Návštěvník (Čt, 12. 2. 2009 - 18:02)

Ty asi nebudeš moc citlivý člověk, zkus si představit, že třeba to malinkaté mimčo je tvoje, nechali byste ho jen tak umřít když možnost na záchranu tu je? Bylo by ti to jedno? Také by ste se za každou cenu určitě pokusili, jak ty říkáš "zmrvit genom lidstva". Lehko se ti mluví, když nejsi v kůži těch "mrvitelů genomu lidstva". Znám hodně lidí, kterým se podařilo dítě donosit třeba až po pátém nebo sedmém pokusu a mají hezké zdravé děti. Je to jenom o šanci, bohužel každý není bohatý a hodně lidí to kvůli penězům vzdá. Nejsem nepřejícný člověk, ale tobě přeju, aby ses aspoň na chvíli dostal/a do situace na opačném břehu, abys viděl/a co to obnáší. Bez toho, aniž to vyzkoušíš na vlastní kůži budeš totiž pořád předhazovat lidem jenom takové blbiny. Chudáci tvé děti, když je vychovávají takoví rodiče, jak se budou chovat k druhým, když vidí takový "příklad" u Vás.

Reklama

Přidat komentář