Reklama

Změna příjmení

xxx (Pá, 16. 3. 2012 - 07:03)

Chtěl bych si změnit...A proč bych si to jako bývalá odsouzená,nesměla dovolit? JSOU ROZDÍLY. Nenapadlo Tě nikdy,že i nevinní se tam dostanou? Z vlastního prospěchu, křivdíš druhým. To je hrozné...

Ria (Pá, 16. 3. 2012 - 07:03)

Změna příjmení se dnes...Dobrý den. A myslíte,že když jsem jako odsouzená byla v Tv,novinách a dodnes na internetu,že to příjmou jako důvod- 100,- kč,tu změnu příjmení? A mohu si dát úplně cizí, nebo jen rodinné? Děkuji mnohokrát za Vaši laskavost.

Michal (Ne, 12. 2. 2012 - 16:02)

Je pravda, že změna...i já se chystám změnit příjmení a v rodině to vyvolalo vlnu šílení. Jde ale o můj osobní klid. Příjmení mám po nevlastním otci a s tím jsem nikdy nevycházel a ani nevycházím. Kuli jeho chování od 16 bydlim u babicky, pockal jsem 10 let abych mel casovy odstup. Samozdrejme jsou vsichni proti v rodine. Zkouseji hrani na city, psychicke vydirani a jine kraviny. Ted prisli ze to bude stat tisice. zmena prijmeni, zmena v pojisteni, urady, socialka, prace atd...

. (Út, 7. 2. 2012 - 05:02)

.

Petr (Čt, 12. 1. 2012 - 23:01)

Je pravda, že změna příjmení někoho ovlivňuje. Třeba moji maminku. O změně svého příjmení jsem prvně přemýšlel na základní škole ve třetí třídě. Nechtěl jsem mít příjmení po svém vlastním otci. I přes odpor moji matky změním své příjmení - a rozhodl jsem se, že se nechci nikým ovlivnit. Jaký máte názor Vy? Vím, že pro někoho připadá změna zbytečná, ale když se někomu nelíbí, tak ať mi klobouk políbí.

šukal (Ne, 8. 1. 2012 - 22:01)

Já si jdu změnit příjmení. Jmenuji se Šukal. že já se narodil s tímto příjmením. Každý skoro se mně ptá, s kým jsem šukal, i když jsem nikdy nešukal, protože jsem panic.

Hejkal lesní (Pá, 28. 10. 2011 - 12:10)

No tak vidíš Amálko, a když ti tady každý říkal, že v Temelíně u chladící věže, tak jsi si myslela, že si tady dělají všichni legraci.

Víla Amálka (Pá, 28. 10. 2011 - 12:10)

Ale jo, je to už tak....To jsem ráda, že tu už konečné někdo napsal, kde se o to nové jméno žádá. Já jsem šla minulý týden kolem řeznictví a tak mě napadlo se jich zeptat jestli by my to jméno nezměnily. Prodavačka se na mě dívala jako kdybych po ní chtěl bůhví co a začala být nepříjemná: ´´Co si vlasně myslíte?! Tady nejste v Temelíně!!,, Ted už vím co tím myslela.

§§ (Ne, 18. 9. 2011 - 23:09)

Ale prosim vas, jakej...To není jak tady, kde si můžete změnit jméno i příjmení bez kolkované žádosti.

JINAK:Jméno, popřípadě jména, nebo příjmení lze změnit fyzické osobě pouze na základě její žádosti, popřípadě žádosti jejích zákonných zástupců.
změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod

? (Ne, 18. 9. 2011 - 23:09)

Ale prosim vas, jakej Temelin? Zmenu prijmeni vam udelaji na pockani v kazdym Tescu, staci si dojit na informace.

Starosta a hlav (So, 17. 9. 2011 - 17:09)

Zase si někdo dělá srandu,...Ale jo, je to už tak. Žádosti nechť jsou předávány ke 3. chladící věži, nebo k hlavnímu reaktoru. A prosím zatížit kamenem, aby je víter neodnesl. Sekretářka si to při obhlídce už posbírá. Mimochodem, dříve to vyřizovaly Dukovany, ale nestíhají...Takže žadatelé o změnu příjmení, nezapomeňte, buď předat v kterékoliv kanceláři ČEZu, nebo kdo chvátá, tak u reaktoru v Temelíně. A hlavně ty bačkory s sebou.

Místostarosta T (So, 17. 9. 2011 - 12:09)

Žádosti se podávají v...Zase si někdo dělá srandu, u nás žádná podatelna není.

rada (So, 17. 9. 2011 - 10:09)

Zdravím, chtěla bych se...Žádosti se podávají v ČEZu nebo pokud to chceš mít do 24 hodin, musíš si zajet přímo na centrálu - do Temelína. Foto a bačkory s sebou.

. (Pá, 16. 9. 2011 - 20:09)

Zdravím, chtěla bych se...na zeměměřičský, ty chytrule

Tina (Pá, 16. 9. 2011 - 17:09)

Zdravím, chtěla bych se zeptat. Myslíte si, že mi povolí příjmení po biologickém otci, když mám příjmení po manželi své mamky? Můj otec má cizí příjmení, platí se za to pokud bych ho chtěla bez -ová, nebo pořebuju na to nějaké speciální povolení? Na jaký úřad mám jít? Předem moc děkuju za pomoc

Svoje jméno neř (St, 7. 9. 2011 - 21:09)

Máš pravdu. Pokud narazíš na nějakou zakomplexovanou úřednici, která ještě úřadovala za komunismu, kde nikdo neměl rád žádné změny, tak ti s největší pravděpodobností změnu jména/příjmení zamítne. Pravda je, že jen malé procento lidí je ochotno se kvůli tomu soudit, protože na to nemají čas, peníze, nechcou u soudu vysvětlovat,´´ já se jmenuji Piča a toto příjmení se my nelíbí,, Pokud by zamítly mě změnu příjmení tak bych se určitě nesoudil a musel bych své břímě snášet celý život.

Problém je (Ne, 4. 9. 2011 - 20:09)

jsou to debilové, taky mi...že na změnu příjmení není právní rok... správní orgány mají tendenci žádosti zamítat... je jich hodně. Po zamítnutí odvolání se lze obrátit na soud. Samozřejmě taky s nejistým výsledkem. Ale poměr je tam obrácený. Zatímco správní orgány asi 70% žádostí zamítají, tak soudy 70% žádostí povolují. Faktem je, že na soud se obrátí jenom asi 10% odmítnutých žadatelů. Je to proto, že lidi žádají změnu příjmení z malicherných příčin a poplatek je relativně mírný. U soudu už sranda končí. Je potřeba si najít právníka a soud přesvědčit. A vyleze tu minimálně na 15 000. Takže to už spousta žadatelů radši zacouvá do garáže.

Svoje jméno neř (Ne, 4. 9. 2011 - 19:09)

Nazdar lidi. Tak já jsem si zašel na ten úřad koupit to nové příjmení. Protože bylo hanlivé, tak jsem to měl za stovku. Musím říct, že úřednice se kterou jsem to vyřizoval, byla celkem dost vstřícná a moji žádost vzala celkem chladně ( bez udivených pohledů, nebo zbytečných dotazů ).

Pro lidi, kteří si chtěji změnit příjmení, mám pro vás par tipu.

V případě, že si chcete změnit příjmení z důvodu hanlivosti, tak když podáváte žádost tak přehanějte. Přehanějte kolik lidí si z vás dělá/lo srandu a, že už to nemůžete snášet, nejspíš si něco uděláte.
Tvařte se u toho beznadějně. Žádný úředník si nevezme zodpovědnost za vaši případnou sebevraždu. Já když jsem si podával žádost tak jsem na sebe kydal takový hnuj, že úřenice neměla na výběr a bez řečí my musela moje příjmení změnit.
Tím sito pojístite.

V případě, že si chcete změnit příjmení z jiného důvodu, nebo jen tak z nudy, tak doporučuji napsat do žádosti, že chcete nosit příjmení po svém biologickém otci, které je odlišné od příjmení vašeho otce napsaném v rodném listě a že se cítite jako pokračovatel rodu. To jestli někdě po světě pobíhá váš nějaký biologický otec, nebo ne je neprůkazné (pokud by nějaká blbá úřednice si nevymyslela, že máte donest chlup toho údajného biologického otce i svůj chlup a porovnat to s testy DNA) Podle práva je otec nejistý. Kdyžtak se můžete vymluvit, že je ten údajný otec v americe a nemáte na něj kontakt.

Další věc. Pokud chcete např. německé příjmení bez ova a úředníce vám to nechce dovolit, protože ´´prý,, musíte mít německého manžela, tak se můžete v žádosti vymluvit, že se s manželem budete stěhovat do německa a tam by se vaše příjmení s ová vyslovovalo těžce a způsobovalo by vám to nepříjemnosti.

To je můj návod ala Udělej si své příjmení. Tímto příspěvkem rozvířuji novou diskuzi a zároveň svou poradnu Doktora Neznámého. Budu tuto diskuzi nějaký měsíc sledovat a jsem ochoton vám na případné dotazy poradit.

Váš Svoje Jméno Neřeknu.

Vošouste, (St, 3. 8. 2011 - 07:08)

to sis teda pomohl! Chápu, je to sranda, ale já jsem opravdu znal jednu referentku, která se jmenovala Pičová. Napoprvé jsem v telefonu tomu nechtěl věřit a jako blbec jsem se zeptal, zda by to mohla opakovat, že jsem nerozuměl.
Petr

Adam Vošoust (St, 3. 8. 2011 - 00:08)

Jde to celkem snadno. Já se původně jmenoval Jebáček, ale nechal jsem se přejmenovat.

Reklama

Přidat komentář