Reklama

DMAE

ks (St, 21. 9. 2011 - 20:09)

tak by mě zajímalo, jak to je. Před nějakým časem jsem si objednal DMAE od firmy Vetrisol (http://www.vetrisol.cz/doplnky-stravy.html) ten 50 tablet. Na obalu je psáno 351 mg DMAE bitatrate (dimetylaminoetanol) nesoucí 130 mg čistého DMAE.
Teď jsem si objednal to větší balení 250 tablet (stejný obal, všechno stejné - a je psané - 351 mg DMAE bitartate (dimetylaminoetanol) nesoucí 20 mg čistého DMAE, 300 mg Cholin bitartate, nesoucí 210 mg čistého Cholinu. NA tom 50 tbl. balení je psáno užívat 1-2 tablety denně, na tom 250 tabletovém je psáno užívat jednu tabletu denně.

Tak mi teď poraďte - je to to samé? (přece 130 mg a 20 mg je pořádný rozdíl). Nebo jen na tom prvním balení lhali a bylo tam taky 20 mg?

Každopádně mám odzkoušeno (ze začátku 7-10 dní po 3 tabletách, pak 2 tablety) a toho se budu držet i zde.

wolff (Pá, 9. 9. 2011 - 13:09)

noba :)

tom.is (St, 31. 8. 2011 - 16:08)

Některé výrobky obsahují 351 dmae bitartrátů, tedy 130 mg čistého DMAE. Zajímavé je, že všichni výrobci uváději 351 mg (asi nějaká legislativou stanovena maximalni davka). Příliš českým výrobcům ale nevěřím v uváděných informacich - uz jen proto, ze kupr. píšou do složení "bitartate" misto spravneho "bitartrate" apod.

Tomas (St, 31. 8. 2011 - 16:08)

Dávkování DMAE

Obvyklé dávkování je 100-300 mg denně po dvou oddělených dávkách s jídlem. Zatímco optimální dávka dosud nebyla stanovena, je známo, že dávky nižší než 100 mg denně nemají žádný skutečný účinek na výkon a paměť (Murphress, Wenzel). Při dávce 400 mg denně jsou pozornost a duševní síly lepší. (Green, L.; Lawrence, R.M.J).

Zdroj: http://www.dmae.org/herbal-remedies/DMAE/DMAE-dosage-information

Dále bych chtěl upozornit na rozdíl mezi obchodním názvem výrobku "DMAE" a jeho složením, které zahrnuje látku "DMAE". Totiž DMAE 351 mg = často jen 20 mg čistého DMAE + další pomocné látky. (Například sníženní zásaditosti kyselinou vinnou - tartaric acid - dmae bitartrate apod.)

Lukáš (St, 13. 7. 2011 - 15:07)

Dobrý den, zkuste čistou práškovou formu, je to 40g pytlík - www.kvalitni-zivot.cz

Alice (Ne, 16. 1. 2011 - 16:01)

Mohu doporučit, mám RS a pomáhá mi to na únavu a celkově se cítím lépe, jím 1 tabletu 3 x denně.
http://www.funguj.cz/afrodiziaka-pro-muze/4229-dmae.html

Thomas (Pá, 7. 1. 2011 - 17:01)

Tady http://www.rajrozkose.cz/dmae/

Thomas (Pá, 7. 1. 2011 - 17:01)

Já koupil výhdné balení DMAE 200tabletek tady: http://www.rajrozkose.cz/ a šlape to líp než nějaká předražená Branipharma

lv (So, 1. 1. 2011 - 19:01)

Mám DMAE 200tablet šlape to...ahoj, z mé zkušenosti, co jsem "otestoval" bylo nejlepší (alespoň pro mě), že jsem bral 2 tabletky (351 mg) za den - tedy jednu hned ráno jak vstaneš a druhou hned po obědě. Měl jsem koupeny 4 balení a užíval jsem i 3-4 denně, ale zdálo se mi, že to žádný "vyšší" efekt nemělo, tak jsem se vrátil k těm dvěma tbl. a spokojenost. V určité době užívání jsem zpozoroval stagnaci až utlumení účinků (asi tak po 100-150 tabletách využívaných), tak jsem to vysadil na 3-4 týdny a pak začal brát poslední balení a zase to šlapalo jak mělo. Takže asi tak k mé radě (jinak bych možná doporučil ještě k tomu brát b-komplex a vit. c a možná ještě lecitin, ale to není nutné, ikdyž určitě to zlepší celkový učinek. Ale i to samotné DMAE má skvělé účinky). Tak asi tak.

Petr (Čt, 11. 10. 2007 - 00:10)

Já jsem užíval DMAE, kdysi dlouhodobě.Myslím, že pomáhá zlepšovat především koncentraci, co se týče paměti, to nemohu posoudit, protože tu jsem měl vždy výbornou.

Mirda (St, 19. 9. 2007 - 11:09)

U mne žádná týdenní předpříprava nebyla potřeba. Účinky pociťuji již po 1/2 tabletě. Nástup za 20´po požití. Funguje to jako skvělý motor mozku. Následky jsou večerní únava a spánek do 10´´ po ulehnutí. Taky využívá více cukry a tím přibývají kg na bříšku :-(. Při vyšších dávkách jsem měl po vysazení v hlavě vymeteno ... ale to mohl být i následek vypětí a euforie po zkouškách.

Návštěvník (Út, 15. 5. 2007 - 12:05)

Já tuhle látku určitě můžu doporučit. Jako studentka VŠ jsem zjistila, že nejhorší je si nad učení sednout a vydržet u toho. Tenhle přípravek mi pomáhá v tom, že se dokážu o 100% lépe soustředit- a pak jde všechno líp:-)

Zdenek (Ne, 6. 5. 2007 - 16:05)

Závislost na vitamíny? To bych netvrdil. Pomocné látky, mimo některá Ečka, jsou neškodné. Jde o to, že řada vitamínů a jim podobných látek je opticky aktivních, tedy mají ve s vé molekule chirální uhlík. Jednoduše řečeno - existuje L- a D-forma vitamínu. Chemicky téměř stejné, ale liší se účinkem, chemicky vyrobený vitamín může vážně poškozovat zdraví (např. C, beta karoten...)!!!

Sexyvamp (Čt, 15. 3. 2007 - 22:03)

Pozor pozor Vláďo, i na vitamíny si lze vypěstovat závislost. Řeknu ti, že vitamíny neobsahují pouze ty účinné látka, které si všichni myslí, obsahují také spoustu pomocných látek, které není dobré brát moc dlouho, vznikají z toho zdravotní potíže. I obyčejnej vitamin C se nedoporučuje brát dlouhodobě a tak je to se všemi vitamíny.

Vláďa (Pá, 16. 2. 2007 - 15:02)

Zřejmě to působí dobře. Asi 1,5 jsem DMAE bral s lecitinem aj. a myslím si, že jsem určitě přeřadil na vyšší rychlost. Teď jsem na půl roku všechno vynechal a poslední dobou to je fakt krize. Připadne mi, že si nic nepamatuju, nic mě nebaví atd. Nedokážu odhadnout, zda jsem se dostal na původní stav, nebo níž. Každopádně zjišťuji, že jakmile s tím jednou začnete a budete to brát vážně, tak pak už nejde přestat. Odměnou za to bude vyšší výkon, trestem...doufám, že nic krom pár kaček, který za to utratím.;-)

Návštěvník (Ne, 4. 2. 2007 - 23:02)

Určitě kombinuji i s lecithinem, studuji VŠ a do toho pracuji mohu jen doporucit

M.B. (St, 6. 9. 2006 - 17:09)

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jestli by byla možná kombinace DMAE a Guarany a případně i B-komlex?
Děkuji.

reality (St, 14. 6. 2006 - 21:06)

Ahoj,
potvrdil bych skvělé účinky kombinace DMAE(1x1),Ginko(2x1),Piracetam(3x1200 mg),Enerbol(3x100mg).....opustily mne deprese,vše se stíhá,mozek přeřadil na vyšší rychlost,méně spánku stačí,i fyzický (a též sexuální) výkon je něco jiného....prostě pohoda :-)

Jirka (St, 14. 9. 2005 - 03:09)

Dobrý den.DMAE je fajn, ale musí se brát alespoň týden a nejméně 2 tabletky denně před jídly. S DMAE se doporučuje brát vitamíny skupiny B (B-komplex). K tomu doporučuji Lecitin tobolku (1200mg - pro cholin a inositol) po jídlech a tabletku (800 nebo 1200mg) piracetamu po snídani případně i obědě.Tato kombinace je velice účinná. Dále jí lze ještě vylepšit přídáním tabletky pyritinolu (Enerbol forte) po snídani, případně obědě. Ginkgo také pomůže.Někdy je nabuzení (a výkonnost) tak silné, že je třeba večer užívat přípravek nejlépe s GABA. K dostání například nahttp://www.001shop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=5237&Level=0Tyto potravinové doplňky jsou k dostání bez receptu (září 2005), ale přesto doporučuji přiměřené dávkování. Smyslem užívání není, aby člověk tři dny nespal, ale aby se dlouhodobě lépe vypořádával s problémy uspěchané doby.Přeji hodně úspěchů i zdraví.Jirka

Pepa.ratan (St, 16. 1. 2019 - 20:01)

Z tohoto textu cítím silnou propagaci dalších doplňků.

Reklama

Přidat komentář