Reklama

elektrické vedení - vysoké napětí a stavba domu

Návštěvník (Po, 23. 7. 2007 - 13:07)

Dobry den,dnes jsme koupili pozemek nad kterym vede zdroj el.napeti,stozar mame primo na nem.Neni to asi ten nejhorsi,jak pise pan v hornim prispevku,ale preci jen mam strach.Zaujala me moznost toho,co pisete vy,nechat zaizolovat?Cemu to pomuze?Posunout by to take slo? Kde presne se o to zada?Napiste mi, prosim ,na muj email:helena2508"centrum.cz.Predem dekuji za odpoved a jeste otazecka,

P.P. (Út, 10. 7. 2007 - 12:07)

Nikomu nedoporučuji bydlet blízko vysokého napětí, bydlela jsem na takovém místě 8 let, obě děti jsem měla věčně nemocné, poruchy imunity,astma, alergie, neprospívaly a jeden
léčitel nám přesně nakreslil geopatogenní zony, přesně řekl jaké mají děti potíže i ty o kterých nikdo z okolí nevěděl, také řekl, že zlepšení zdravétního stavu bude trvat déle než 6 let.A měl pravdu, nyní bydlíme ve středně velkém městě a zdr. stav dětí je o 2/3 lepší. I já jsem začala mít potíže s imunitou už po 2 letech a v celé vesnici do 2OO m od vedení není dům, kde by byli všichni zdraví.Většinou jde o velmi závažné nemoci.'

tom (Po, 9. 7. 2007 - 20:07)

Obávám se, že žádný '

Marie (Čt, 3. 5. 2007 - 00:05)

Na střeše paneláku máme anténu mobilního vysílače.Jsme v horním patře a bojím se o naše zdraví.'

irča (St, 2. 5. 2007 - 18:05)

Mám dotaz , mohl by mi prosím někdo odpovědět. Máme možnost koupit rodinný domek
a v jeho blýzkosti zhruba 50 m vede vysoké
napětí asi 22 kV. Prečetla jsem si zrejmně stejný článek jako janička a mám strach o působení elektromagnetického pole na moje zdraví a hlavně zdraví mých malých dětí.
'

janicka (St, 2. 5. 2007 - 17:05)

Měla bych dotaz, který se týká sloupu vysokého napětí, protože mam možnost koupit zahrádku v jeho blízkosti je tam nádherné prostředí,klid ale mám strach o působení elektromagnetického pole na moje zdraví. Píší se o tom tak hrozné věci , jako leukémie dětí, rakovina atd. víte o tomto problému někdo z vlastní zkušenosti, nebo jsou to jenom fámy. Dík'

Zuzana (St, 2. 5. 2007 - 13:05)

Uz z toho elektrosmogu blbnu. Muzete se nekdo vzdelany v oboru mrknout na http://www.zlaty-bod.cz/index.php?stranka=index a napsat, jestli to stoji za to. nemyslim ted VN, ale elsmog obecne. diky!!!

mirek (Pá, 27. 4. 2007 - 13:04)

27.04.2007 - převzato - Nemoce
Vědecké studie: Rakovinu šíří stožáry vysokého napětí, ale zřejmě i WiFi sítě bezdrátového internetu

Tajná zpráva pozvedla čerstvé strachy ohledně spojení elektrické dráty a rakovina.

Tajná studie, kterou se podařilo listu Evening Standard zajistit, urguje ministry, aby zvážili výstavbu bytů a škol v blízkosti nadzemních vedení vysokého napětí vzhledem k možným zdravotním rizikům.

Říká se v ní, že zákaz je nejlepším způsobem, jak snížit výrazné vystavení se elektromagnetickým polím z elektrorozvodného systému.

Zpráva byla vědci, šéfy elektrorozvodných společností, národní britskou elektrárenskou rozvodnou, vládními úředníky a bojovníky vypracovávána více jak 2 roky poté, co agentura na ochranu zdraví (HPA) uznala, že existují statistická "spojení" mezi dlouhodobějším vystavením působení elektrických polí a dětskou leukémií.

Ale 40 členů komise se tvrdě střetlo nad finálními podrobnostmi a závěry zprávy.

Krátce se pozastavuje specifickým doporučením na zákaz stavby nových bytů a škol do vzdálenosti 60 metrů od drátů elektrického vedení a obráceně, odepsat majetek v hodnotě více jak 2 bilióny liber šterlinků po celé Británii a omezit půdu pro devoleperskou činnost.

Ale zpráva uzavírá s tím, že vláda by měla takový krok zvážit, doslova uvádí: "Vybízíme vládu, aby učinila jasné rozhodnotá, zda tuto možnost implementovat, či ne."

Zpráva, která by členy panelu měla být podepsána příští týden, vyvolala konflikt na sérií slyšení, jak oznámil zdroj z Whitehallu.

Dva členové panelu regulátor Ofgem a Scottish & Southern Energy, budou pochopitelně mlčet.

Někteří ze členů komise zaujali postoj, který si přivlastnili vládní poradci pro zdraví a World Health Organisation - že dětská leukémie je pouze jediným nežádoucím účinkem, kde existuje silný důkaz na to, aby bylo možno zvážit preventivní opatření.

Podle tohoto pohledu, pokud existuje takové spojení, zákaz stavění v blízkosti vedení vysokého napětí by zamezil pouze jedinému případu dětské leukémie za rok či dva a náklady by převážily výhody přibližně 20 krát.

Druhá skupina obecně zastává pohled zdůrazněný organizací California Department of Health Services, který říká, že elektromagnetická pole jsou "zřejmě karcinogenní" co do dětské leukémie a do této rizikální kategorie staví ještě čtyři další zdravotní následky. Jsou jimi dospělá leukémie, mozkové nádory dospělých, potraty a forma neuron-motorického postižení, i když někteří vědci se domnívají, že existuje spojení s dalšími nemocemi.

zdroj, kráceno, translation OSUD.cz 2007

A ještě jedna zpráva:

Hlavní britský vládní zdravotnický inspekční orgán požaduje, aby bylo oficiálně zahájeno vyšetřování, zda není nebezpečné zavádět do škol bezdrátové komunikační sítě. Vládnou totiž obavy, že radiace z bezdrátových sítí wi-fi poškozuje zdraví dětí.

Sir William Stewart, předseda britské Health Protection Agency, si přeje, aby byly děti sledovány, zda u nich nevznikají zdravotní potíže v důsledku instalace bezdrátových počítačových sítí wi-fi ve školách po celé Británii.

Více http://www.blisty.cz/2007/4/23/art33963.html

http://www.thisislondon.co.uk/news/article-23393290-details/Power+lines+link+to+cancer+in+new+alert/article.do'

Zdeněk2 (Pá, 27. 4. 2007 - 13:04)

S vlivy elektrického vedení na lidské zdraví bych si nedělal starosti. Vždyť energetici pracují dlouhé roky v blízkosti elekrického zařízení často celou pracovní dobu a není známé, že by to někomu z nich působilo nějaké potíže. Přitom dovolená vzdálenost pro práci u zařízení 400 kV jsou 4 metry. Je třeba vědět, že intenzita elektromagnetického pole klesá s druhou mocninou vzdálenosti, tedy v dvojnásobné vzdálenosti je pole čtyřikrát menší, v desetinásobné je stokrát menší. Přitom vzdálenost vedení je nesrovnatelně větší, než vzdálenost mobilního telefonu od mozku, která je jen několik málo centimetrů! Námitky řady lidí proti vedení pramení často jen z toho, že se jim stožáry vedení v blízkosti zkrátka nelíbí. - Údaje o síti, která se nachází v daném místě, sdělí příslušný rozvodný podnik. Jeho adresa je uvedena např. na účtech za elektřinu.'

Zuzana (Čt, 26. 4. 2007 - 19:04)

Muze mi, prosim, jeste nekdo napsat, kam mohu smerovat sve dotazy ohledne podrobnych info k VN v konkretni lokalite.(rozvodne zavody?!)

Zuzana (Ne, 22. 4. 2007 - 22:04)

Je to prima, uz tomu rozumim(aspon trochu) DEKUJI!

Návštěvník (Ne, 22. 4. 2007 - 20:04)

Jednoduše. 110 kV je jeden drát na jednom izolátoru a stožár je štíhlý. 400kV svazek 3 drátů na jednom izolátoru a v tomto svazku jsou po určité vzdálenosti tyto dráty pospojovány ještě mezi sebou, stožár je poměrně široký.
Nakonec tady je pěkné čtení k tomu i s obrázky sloupů: http://web.telecom.cz/hygpraha/nrl12/Nrl12.htm'

Zuzana (Ne, 22. 4. 2007 - 18:04)

Muzete mi, prosim, nekdo napsat, kde jse mam informovat, jake to vlastne vedeni stoji pobliz meho domu. Jsou to vysoke stozary, ale jestli je na nich 110 nebo 400 KV, to ani pri maximalni snaze neumim rozpoznat. Dekuji vsem

Irena (Ne, 23. 7. 2023 - 15:07)

podala jsem dotaz na ČEZ, nezapomeňte vypsat parcelní čísla pozemků, odpověď byla rychlá

Irena (Ne, 23. 7. 2023 - 15:07)

podala jsem dotaz na ČEZ, nezapomeňte vypsat parcelní čísla pozemků, odpověď byla rychlá

Irena (Ne, 23. 7. 2023 - 15:07)

podala jsem dotaz na ČEZ, nezapomeňte vypsat parcelní čísla pozemků, odpověď byla rychlá

Irena (Ne, 23. 7. 2023 - 15:07)

podala jsem dotaz na ČEZ, nezapomeňte vypsat parcelní čísla pozemků, odpověď byla rychlá

Irena (Ne, 23. 7. 2023 - 15:07)

podala jsem dotaz na ČEZ, nezapomeňte vypsat parcelní čísla pozemků, odpověď byla rychlá

Irena (Ne, 23. 7. 2023 - 15:07)

podala jsem dotaz na ČEZ, nezapomeňte vypsat parcelní čísla pozemků, odpověď byla rychlá

Franta (Ne, 8. 4. 2007 - 14:04)

Take resim koupi pozemku v blizkosti VN....
Z ciste technickeho hlediska je intenzita elmg. pole u rozvodu 400kV ve vzdalenosti 100m a vice o mnoho radu mensi, nez pokud telefonujeme mobilem a mame mobil u ucha. Jenze vsichni vime, ze udaje z nasich soucasnych pristroju jsou jedna vec a skutecny vliv na nas muze byt uplne nekde jinde. Takze muj zaver : hladam jiny pozemek bez VN ( a mobil pouzivam pokud mozno s HF).

Reklama

Přidat komentář