Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

Steve (So, 1. 8. 2015 - 13:08)

Jo bohužel, špatný lidi jak pracovně tak charakterem najdeš všude, napříč všemi povoláními. Špatní a dobří lidé jsou všude. Když je špatnej lékař, no tak zajdu k jinýmu ne? Svobodný výběr lékaře ještě platí, ten nikdo nezrušil.

Mojmír (So, 1. 8. 2015 - 13:08)

Někoho tam mám a jsem...osobně jsem zažil, jak se mladý doktor, tak 35, bavil o pacientovi před ním o něm. Říkal svému kolegovi, že to je magor. Že to děda slyší i já, jako druhý pacient, to jaksi neřešil. Děda myslím rozuměl. Magor možná byl, ale nebylo to tak, že by nic nevnímal. Např. na sestry někdy volal jedeš, ale pak věděl, že jim nesmí tykat. Nebo křičel, že mu trhá kůžičku. Sestra mu vysvětlovala, že mu stahuje a myje předkožku. Bylo mu 77, díky cukrovce byl duševně sešlejší, ale rozhodně vnímal, co se o něm říká a nebo jak se s ním zachází. Jen věcně, ti diabetici, těm se leckdy kůžička zúží, takže ho to nejspíš bolelo, sestra to neřešila. Já bych třeba očekával, že než mi někdo předkožku stáhne, tak se mě aspoň zeptá, jestli může... Díky diabetu měl amputovanou nohou, leželi jsme na chirurgii. Obávám se, že se starými lidmi či duševně nemocnými v blázincích se jedná ještě daleko hůř. Špatnou péči a nelidské poměry jsem viděl i ve starobinci neboli domovu pro seniory, kde si lidi platí 11tis/měsíc. Za to mají mizernou stravu ve stylu školní jídelny, na pokoji většinou s někým dalším. Je to skvělé, když ten druhý má stále puštěnou televizi a stažené záclony, aby ho nerušilo světlo. Hluk z televize druhému obyvateli pokoje vadit nesmí. Ty lidi mají možná plno pravidel, ale nikdo nechrání jejich soukromí či klid. Cíl je jak ve špitálech, aby se pacienta co nejrychleji zbavili, přestože jim slušně platí.

Magda (So, 1. 8. 2015 - 10:08)

Někoho tam mám a jsem naštvaná na personál.Míjeli se lékaři povoláním.Pokud někde budu dělat ošetřovatelku,pak musím mít porozumění a chápat pacienty,soucítit s nimi a ne je ponižovat a smát se jim.Kuchař také musí umět vařit,jinak nemůže pracovat v kuchyni.Je to smutné,k tomuto by vůbec nemělo docházet.

Steve (Pá, 31. 7. 2015 - 21:07)

Jo, to víme. Co tam máš dál?

3 (Pá, 31. 7. 2015 - 21:07)

Léčebna pro pacienty nad 65...Já tam nebyla.Ale můj táta ano.Mrtvý už déle .A můj muž tam také má Bap ! To je dílo Ďábla . Psychiatrie :-):-):-)Má kořeny u Mengeleho !Lidé jsou tupe ovce .Žádné léky Vám nevyřeší ,přece vás uvnitř . Probudte se už. Ztratíte sami sebe .Nacpavaji vás jen léky .A budete Loutkou .

Marie (Pá, 31. 7. 2015 - 20:07)

Léčebna pro pacienty nad 65 let je horor pro příbuzné. Nevím jak to chodí v budově. Je to kriminál, nesmí se tam ani větrat v návštěvních místnostech, okna pod zámkem. Příbuzní nevědí jak a kde spí jejich příbuzný. Nechápu nejsou to tam lidi kteří by někoho ohrožovali. Je to likvidační pro příbuzné, když k tomu přidáte, že většina pacientů je zneužitelná i personálem protože trpí demencemi a příbuzní jsou odřízlí od příbuzných připomíná mi to, že to je vlastně proti pravidlům a zneužívání. NENÍ TO ZNEUŽÍVÁNÍ SVĚŘENÝCH OSOB ? A má to ještě jeden cíl a to likvidaci duševního zdraví příbuzných možná. Ale jsou to odborníci na psychiku, tak co si o tom myslet? Dobře vědí jak ubližovat a stát to podporuje. Není to druh totáče ??? Nemůžete nic ! Jen přihlížet a říkáte si jak je to tam asi zdravé? Je to určitě proti morálním pravidlům, nevěřím že je to v pořádku likvidace příbuzenstva nenápadná !Vše se vrací jak tažní ptáci vážení totalitní. HOROR TOTALITY JE TU POŘÁD I VE ZDRAVOTNICTVÍ ! JAK JINAK! JINAK TO NEUMÍ !

Marie (Pá, 31. 7. 2015 - 20:07)

Léčebna pro pacienty nad 65 let je horor pro příbuzné. Nevím jak to chodí v budově. Je to kriminál, nesmí se tam ani větrat v návštěvních místnostech, okna pod zámkem. Příbuzní nevědí jak a kde spí jejich příbuzný. Nechápu nejsou to tam lidi kteří by někoho ohrožovali. Je to likvidační pro příbuzné, když k tomu přidáte, že většina pacientů je zneužitelná i personálem protože trpí demencemi a příbuzní jsou odřízlí od příbuzných připomíná mi to, že to je vlastně proti pravidlům a zneužívání. NENÍ TO ZNEUŽÍVÁNÍ SVĚŘENÝCH OSOB ? A má to ještě jeden cíl a to likvidaci duševního zdraví příbuzných možná. Ale jsou to odborníci na psychiku, tak co si o tom myslet? Dobře vědí jak ubližovat a stát to podporuje. Není to druh totáče ??? Nemůžete nic ! Jen přihlížet a říkáte si jak je to tam asi zdravé? Je to určitě proti morálním pravidlům, nevěřím že je to v pořádku likvidace příbuzenstva nenápadná !Vše se vrací jak tažní ptáci vážení totalitní. HOROR TOTALITY JE TU POŘÁD I VE ZDRAVOTNICTVÍ ! JAK JINAK! JINAK TO NEUMÍ !

Soňa (Ne, 19. 4. 2015 - 19:04)

Prosím kdo má zkušenost na...Je to tak este mnohem horsi hotovy koncentrak to co jsem tam prozila nepreju fakt nikomu peklo na zemi hlavne ze jsou vsude kamery a personal se v sesterne bavi na tech troskach. Naladujou do vas ty jejich sajrajty a kdyz se s toho nekdo pobleje nebo pokadi este vyfasuje "diru" a to ma byt leceni? Fasisti!!!

nepleťte si pak (Ne, 15. 3. 2015 - 17:03)

ano ano měl jsem taky tu...Byl jsem kdysi v Bohnicích na uzavřeném odd.,kde čerstvý pacoš prošel zavřenými dveřmi z kterých zbyly téměř třísky! !! Ono také záleží co to je za vymakaného agresivního typa, na takového rozhodně nelze jít v" rukavičkách" :-(

Michal (Ne, 15. 3. 2015 - 14:03)

Ja myslela ze takovy zarizeni...ano ano měl jsem taky tu čest a zkroutili mě takovým způsobem páteř že jsem málem ochrnul ... nahého mě šoupli do sanity a převezli mě na jiné oddělení ... už NIKDY VÍCE - NEVER MORE ... :-)

David (So, 7. 3. 2015 - 17:03)

Byl jsem tam s poměrně těžkou depresí, jen 14 dní na otevřeném oddělení. Bylo to v r. 1999. Později jsem byl taky v Jihlavě a tam se mi moc nelíbilo.

Dita (Pá, 6. 3. 2015 - 23:03)

V Havl. Brodě jsem byl,...Tady nikdo nikoho nezná,jestli chceš o tom říct víc,s čím ses léčil.Ale nemusíš,pochopím to.

David (Pá, 6. 3. 2015 - 22:03)

V Havl. Brodě jsem byl, docela dobrý. Už nevím číslo pavilonu.

Dita (Pá, 6. 3. 2015 - 20:03)

Někdo,kdo byl v Havl.Brodě? Pavilon 11 A ?

janina (Pá, 6. 3. 2015 - 19:03)

Můj kamarád byl na odvykání v léčebné vMlade Bol.a byl spokojen chovali se k němu slušné jsou to vlastně Kosmonosy,chodil na terapie,ke koním,ruční prace,keramika atd

Dabli (Po, 2. 3. 2015 - 18:03)

Podelil by se nekdo prosim se svymi zkusenosti z Bohnic z pavilonu 7 nebo 8, chtela bych se vylecit ze zavislosti a byly mi doporucene prave Bohnice, dekuji za prispevky

Souhlasim (Po, 19. 1. 2015 - 08:01)

SOUHLASÍM, musí se s tím...ANO souhlasim Mikulasova je svine nejvetsi,nebo spis nema o psychiatrii ani paru,vubec nevim jak muze zastavat takove funkce kdyz o to vi uplny hovno,myslim ze by mela sama zajit k psychiatrovy odbornikovy,zcela jiste by ji diagnostikoval,povysenost,kretenizmus a silenost

SnadUzNikdy (St, 7. 1. 2015 - 19:01)

Jednou jsem se po epileptickém záchvatu probudil místo interny na uzavř. oddělení psychiatrie. Byl to nejhorší zážitek v mém životě. Nacévkovali mě, přivázali k posteli, nikdo se mnou absolutně nekomunikoval, ani mne nechtěli nechat zavolat rodině a zkontrolovat věci, které jsem měl u sebe (už mě totiž při záchvatu dvakrát okradli a v ten den jsem jel z práce a s sebou měl hodně drahou videotechniku) Dvakrát se mi podařilo vykroutit se z popruhů a hned přiběhli dva de.bilové a znova mě "utáhli". Po určité době jsem jim už začal nadávat. Později jsem se dozvěděl, že mne dali na psychiatrii, protože jsem se při nandavání do sanitky bránil a následně mi v krvi našli THC. Myslel jsem, že zdravotníci jsou dost erudovaní na to, aby věděli, že se epileptici běžně brání nandání do sanitky, v průběhu záchvatu a několik minut po něm si absolutně nic nepamatují, a THC jen stěží zapříčiní agresi - i největší pitomec ví, že má účinky naprosto opačné. Jejich přístup v nemocnici byl ze všeho nejhorší.. často si říkám co by se stalo, kdyby tohle zažil můj příbuzný právník. Věřím, že by byl schopen personál "zadupat do země" a pokud ne kvůli téhle aféře, našel by si něco jiného. Vyčůraný je na to dost.. jako většina právníků. Já právník bohužel nejsem a přiznám se, ač nejsem agresivní, často jsem měl chuť počkat si na ony dva zdravotní bratříčky někde za rohem a "alespoň" jim natřikrát rozbít držku, protože ta jedna noc, kterou jsem tam strávil, mě bude strašit ve snech do konce života. Tfuj..

gin (Út, 6. 1. 2015 - 19:01)

Byla jsem na otevřeném...Škoda tam nebylo smíšené oddělení. Jestlipak tam nebyl Steve.

to Dorota (Út, 6. 1. 2015 - 16:01)

A v jaké jsi byla léčebně a jak se ta psycholožka jmenovala?

Reklama

Přidat komentář