Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

Marek (Čt, 15. 5. 2014 - 09:05)

Ondro, jestli se chcete příbuznýho zbavit, tak

Marek (Čt, 15. 5. 2014 - 08:05)

Dobrý den, chci se zeptat,...Ondro je se příbuznýho chcete zbavit tak Dobřany doporučuju. Máš-li ho rád, tak ho tam nedávej.

Marek (Čt, 15. 5. 2014 - 08:05)

Ahoj Ondro,
já znám...Tevo, máš pravdu, bydlím kousek od Dobřan a od personálu vím jaké to tam je.Když se někoho chcete zbavit strčte ho do Dobřan.A doktoři se krejou navzájem, až budu starej a chromej, tak než do Dobřan, tak to ukončim sám.

Steve (St, 14. 5. 2014 - 23:05)

Skvělá je fakultní - Plzeň Sever.

Teva (Ne, 11. 5. 2014 - 14:05)

Ahoj Ondro,
já znám léčebny jen v Praze, hlavně Bohnice, jinde jsem nebyla, ale o Dobřanech jsem toho moc pozitivního neslyšela, snažila bych se jim vyhnout, nejde to raději do Plzně do fakultní, nebo k Honzíčkovi do Písku?

Ondra (Pá, 9. 5. 2014 - 14:05)

Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s Dobřanskou léčebnou v Plzeňském kraji? Nejspíš tam bude přesunut jeden člen mé rodiny, tak se informuji, kde se dá ..... děkuji za reakce

D (St, 26. 3. 2014 - 20:03)

> A proč nezjistíš...A navic to vlastne ani jeji otec neni - je to jen otec jeji polovicni sestry.

D (St, 26. 3. 2014 - 20:03)

Ahoj, pokud tvoje sestra...> A proč nezjistíš nějaké informace od otce? On je s ní zřejmě v kontaktu a bude i komunikovat s lékaři, tak bude vědět více a mohl by ti sdělit, kde se sestra nachází a jestli za ní můžeš na návštěvu a kdy.

Pokud by anonim bez problemu komunikovala se svym otcem, asi by tu takove otazky nekladla.

Jakub (St, 26. 3. 2014 - 15:03)

Díky Irmo, díky ... kdo to...Co do toho pleteš totalitu? V roce 2008 jsme už všichni žili v tomto ideálním kapitalismu, ne? Cinkala jsi klíčema? Fajn, tak si nestěžuj, že se k tobě špatně chovali.

ahoj drahá (St, 19. 3. 2014 - 11:03)

pochybuji že má u sebe telefon !!!
to je nesmysl
myslím že pokuď uvede s kým ke ochotná mluvit a budeš tam uvedena tak je to ok
i tak si ale z rodiny a máš na to právo ze zákona zavolej si na policii či do centrálního příjmu pacientů do Bohnic
každopádně asi prvně na policii ta je povinná tyto věci evidovat bude to snazšší
máš na to plnné právo ji najít ...ale proč ti vlastně -??? neřekne její otec vše sám ???
M.

to anonim (St, 19. 3. 2014 - 11:03)

Ahoj, pokud tvoje sestra není plnoletá, tak bude na nějakém dětském oddělení, nevím, odkud jsi, v Praze je to třeba Dětská psychiatrická klinika v Motole a dětské oddělené léčebny v Bohnicích. Informace ti ale podle mě přímo ošetřující lékař nesdělí, ale jsou určité návštěvní hodiny, kdy by ses mohla za sestrou stavit. A proč nezjistíš nějaké informace od otce? On je s ní zřejmě v kontaktu a bude i komunikovat s lékaři, tak bude vědět více a mohl by ti sdělit, kde se sestra nachází a jestli za ní můžeš na návštěvu a kdy.

anonim (St, 19. 3. 2014 - 10:03)

Dobrý den, budu ráda za každou odpověď, moji sestru zavřeli na psychiatrickou lečebnu po pokusu o sebevraždu, vzhledem k tomu, že žijeme odděleně, ona se svým otcem ( matka nám zemřela), nemám moc přístup k informacím a nedaří se mi moc zjistit ani kde je hospitalizovaná. podle všeho může používat mobilní telefon, to tedy říká její otec ale nejsem si tím jista. i v lečebně se pokusila o sebevraždu. je nějaká možnost, že když zjistím, kde je tak mi její lékař zdělí informace (jsem plnoletá) i když nemá souhlas zákoného zástupce (otce)? nevím ani jestli je na uzavrenem ci otevrenem oddelení. Tím že není plnoletá tak je na nejakém specifickém pro děti nebo něco takového ? předem děkuji za jakékoli odpovědi, informace, zkušenosti

Jdi za dveře a (Ne, 23. 2. 2014 - 01:02)

Návštěvu
můžete mít kdykoliv, ale ne moc často.
Jednou za 3-4 týdny jedete na víkend
domů - doporučuji se nevracet a radši se
zabít. :o) Je to tam prostě hnus a nikomu
bych nepřál tam jet.
___

Anonyyym (So, 22. 2. 2014 - 10:02)

Dobrý den. Byl jsem 2x na klinice v Bohunicích. Denní režim byl takový : 7:00 - budíček, potom rozvička, snídaně, škola, oběd, družina (televize a notebook) nebo dílna, svačina, družina a potom jsme byli na pokojích. Telefony byly od 15h do 20h a víkendech se nevybíraly. Sestřičky byly celkem v pohodě, až na dvě. Nejlepší byla setřička Helga - hodná, ochotná, milá. Na oddělení byly dva pokoje po 5ti a čtyři po dvou. Sprcha byla v místnosti, která šla otevřít jen klíče, takže tam je soukromí a pokud chcete, můžete si i napustit vanu. Vycházky 1x denně s někým starším 18ti let a na víkendy většina jezdila domů, teda pokud jste nechtěli zůstat tam. Mě se tam moc líbilo.
_____
Jednou jsem byl ve Velké Bíteši. Děs a hrůza. Je to tam jak v kriminále. Nemůžete mít u sebe žiletky, nůžky, fixy, pravítko, šampon, prostě nic. V Bohunicích jsme mohli mít u sebe snad všechno, kromě léků. Sestry tam jsou strašné, teda až asi na 3 vyjímky. Nejhorší je tam vrchní sestřička. Doktoři jsou tam taky hrozní, nic neřeší, vůbec s vámi nemluví,je jim vše jedno. Telefon máte jen na hodinu. Pokoje jsou po třech. Tam už byli těžší případy. Těžké ublížení na zdraví, drogy, prostituce (na holčičím oddělení). Jídlo je opravdu otřesné. Do všeho cpou mrkvev, máslo a skoro pořád maso, což pro mě jako vegetariána není moc dobrý. Návštěvu můžete mít kdykoliv, ale ne moc často. Jednou za 3-4 týdny jedete na víkend domů - doporučuji se nevracet a radši se zabít. :o) Je to tam prostě hnus a nikomu bych nepřál tam jet.
___
Dále jsem slyšel něco o Opařanech, tam je to prý celkem fajn.
___
Nikdy nedávejte své díte do Bíteše. Vrátí se vám od tam cvok. Radši vyhledejte nějakou kliniku, než léčebenu. S pozdravem Anonym

Viky (Út, 31. 8. 2010 - 14:08)

Josef Novák - teda to je strašné jednání, ale bohužel na uzavřených odděleních si s pacienty dělají, co chtějí, myslím, že chlapi - sanitáři, si tam chodí léčit své mindráky a zneužívají své nabušenosti, síly k ubližování druhým. Já mám zkušenosti o něco méně dramatické, ale píchání neklidovek podle mě zcela bezdůvodně, kurtování, lezení na záchod, ..., jsem si taky užila. Nejhorší je, že tam se člověku nic nevěří a personál si všechno nějak odůvodní. Když se mi dostala do rukou zpráva od soudu, proč tam jsem nedobrovolně, tak polovina z těch věcí byla lež - třeba tam bylo, že koušu personál, přitom bych to fakt neudělala, protože mají určitě špinavé ruce od toho, jak na někoho pořád šahají, ještě bych chytla nějakou infekci. Pak tam třeba bylo, že jsem odmítla brát léky, ale to taky nebyla vůbec pravda, normálně jsem je polykala. Navíc to byl lékařský posudek od doktorky, kterou jsem v životě neviděla a nikdy jsem s ní nemluvila. Našětstí mě nad vodou drželi spolupacienti, na které jsem měla štěstí.

Josef Novák (Út, 24. 8. 2010 - 07:08)

Lidi, nezaplevelujte tuhle...Reakce na poznámku paní Irmy.Jak nemá človek s osobní zkušeností urážet tzv.zdravotníky. Za to, že jsem odmíl pracovní terapii praní prádla, se mi tvz.zdravotní bratr pomstil o násl. víkendu, kdy nebyl řítomen lékař tím, že mne se svým komplicem napadly při močení ze zadu, srazili mne na zem píchli mi bezdůvodně "ukliňující"injekci. 24 hod jsem o sobě nevěděl a při následném šetření toho incidentu při visitě lékaři prohlásili, že jsem byl agresiní, což vůbec nebyla pravda. Je to děs!!!

Josef Novák (Út, 24. 8. 2010 - 07:08)

Mám také děsivou...Ač jsem se o pobobné reakci ještě nikdy neodhodlal, musím po přečtení tohoto případu dát té paní 100%-ně za pravdu. Před lety jsem měl vážné problémy se spaním a moje aktivní matka mi podobně "pomohla"do blázince(!!!)v Kroměříži.To nemyslím jako urážku pacientů, ale personálu! Stejným způsobem se zbavují starostí o pacienty. Já se tehdy zotavil po cca 14-ti denní "spací kůře", ale ten moment, kdy mě měly propustit, totálně propásly! Po dalším asi měsíčním vymývání mozku se můj zdravotní stav rapidně zhoršil, a nebýt toho, že mne otec odtud dostal na revers, tak pochybuji, že jsem se odtud vůbec dostal! Díky násl. ambulantní péčí prim.MUDr.Bartoše, jsem se po cca 4 měsících lečby s individuálním přístupem k pacietovi vrátil dotzv. normál. života.

indigo (Čt, 19. 8. 2010 - 20:08)

Docela by mě zajímalo, co dnes dělají v takových zařízeních s pacientem, kteří je fyz. napadne. Na tohle téma už vznikají legendy...

Jozefina (Út, 4. 5. 2010 - 23:05)

Dobré je, že situcích v těch léčebnách se alespoň začal před časem zaobírat úřad ombudsmana, vydali zprávu - na podzim 2008.
Najdete ji na webu ombudsmana - v sekci Tiskové zprávy z roku 2008. Jmenuje se to: Ochránce k situaci v psychiatrických léčebnách a je tam popsáno dost z té bídy, co je v těch léčebnách k vidění.
Nevím jestli se tu zobrazí odkaz,když ne, tak na tom webu www.ochrance.cz se to vyhledat dá.
http://www.ochrance.cz/ochrana-osob-omezenych-na-svobode/zarizeni/psychiatricke-lecebny/zprava-z-navstev-psychiatrickych-leceben/

Jozefina (Út, 4. 5. 2010 - 23:05)

Zdravím Irmu a přeji Aleně, ať někde uspěje. Tohle téma psychiatrie je takový průšvih, málokdo s tím chce mít něco společného. Bláznům se apriori nevěří, když s ejich někdo zastane, tak s emu taky nevěří. Díky tomu starchu ze šílenství a díky té nedůvěře se tam pak mohou dít i děsné věci, psychiatrie může mít mnohdy tragické výsledky, ale celkem nic se stále neděje.

Reklama

Přidat komentář