Reklama

TRITICCO

Pampeliška (So, 9. 11. 2013 - 17:11)

Proč tohle píšeš? Když...Heleno, ten příspěvek, kterému odepisuješ, byl nejspíše na Trittico, ne na třezalku. A já s ním souhlasím. Trittico je opravdu chemie. S tím nic nenaděláme.

Pampeliška (So, 9. 11. 2013 - 17:11)

Ahoj, chci se zeptat - beru...Terezabenes,
tak to Trittico vůbec nemá smysl brát. Zjevně tě uspí ten Neurol, nikoliv Trittico.
Jak bude působit, to se nikdy neví, většina si ho chválí. účinek na spaní by měl nastoupit do několika hodin, ten antidepresivní až mnohem později (týdny), ale moje zkušenost je taková, že na depresi to je fakt nic.

Pampeliška (So, 9. 11. 2013 - 17:11)

No pokud nechci navykove...Tak tohle je bohužel smutná pravda. Nenávykových léků na spaní moc není. Snad jen antihistaminika typu Dithiaden, Kinedryl apod., ty nejsou fyzicky návyková. Spíš bych se ale zaměřila na důvody nespavosti. Trittico se dává často právě při přechodném stresu, na spaní. Ale že by fungovalo v monoterapii jako samostatné antidepresivum, to fakt nevím, v praxi to tak nefunguje. Přestože jsem zažila doktorku co to tvrdila, nenašla jsem člověka, komu by jen tohle pomohlo z deprese. Na spaní ale snad je dobrý, jen má dost vedlejších účinků, a lidi s nízkým tlakem po něm omdlévají (zažila jsem u známé vzala si jen třetinku a byla za pár minut v mdlobách-nutno říci, že je hodně citlivá na veškerou medikaci).

Takže za mě-já bych Trittico zkusila, asi spíše než BZD nebo obvyklá Z-hypnotika.
Ale předtím bych šla fakt přes ty bylinky,.

tereza (So, 9. 11. 2013 - 13:11)

Proč tohle píšeš? Když...No pokud nechci navykove prasky na spani, moc na vyber jich neni... navic Trittico se bere casto jen na spani soude dle diskuse...

terezabenes (So, 9. 11. 2013 - 11:11)

Ahoj, chci se zeptat - beru necely tyden 1/3 Trittica na noc, nemam ani tak deprese, jako spis problemy se spanim, ale kdyz si k tomu nevezmu Neurol, tak neusnu. Po 5ti dnech jsem si vzala na noc 2/3, ale ani po dvou hodinach sem neusla. Tak znovu neurol, usla jsem v deset a ve tri zas oci jak baterky... Ma nekdo podobnou zkusennost? Jak dlouho Trittico nastupuje? Trosku jsem doufala, ze si vezmu tretinku a padnu do postele jak podtata...

Jarka (Čt, 19. 9. 2013 - 09:09)

Beru ho asi 2 roky na depresi...Take zvažuji navštivit lekaře,aby mne něco na nespavost předepsal,ale co pak po určte době? neni navykovost??Diky

zkušenost (St, 18. 9. 2013 - 21:09)

Beru ho asi 2 roky na depresi spojenou s úzkostmi a zpočátku jsem se nemohl probudit, spal jsem asi 9-12 hodin denně při 2/3 tablety. Na váze jsem určitě nepřibral, spíš naopak. Je při pravidelném užívání ráno nepříjemná pachuť v ústech. Také jsem ho zkoušel vynechat a nebyly žádné abstinenční příznaky. Myslím však, že jeho jediný opravdový přínos je úprava struktury spánku - odpočinete si a dobře usnete. Za 2 roky, jsem jen 2x usínal déle než 20min.

Edina (Po, 12. 8. 2013 - 18:08)

Má někdo zkušenost při užívání Triticca s úbytkem nebo přibýváním na váze

Tak to rohodně (Ne, 11. 8. 2013 - 10:08)

podle mně není na paniku... není žádné přírodní antidepresivum !!! Je to normální, chemické antidepresívum generace 3. řady se vším všudy. A hormony taky neřeší, jen zvyšuje hormon prolaktin.

triticco (Ne, 4. 8. 2013 - 21:08)

podle mně není na paniku ..to je dost slabý
spíš na to spaní ...
taky ho beru nepravidelně a jen občas...

je přírodní nenávykový a dává se i třeba v přechodu na srovnání hormonů ---u mně vždy dobrý ....

žádnej driák .....

robo, (So, 3. 8. 2013 - 22:08)

ahojte vsetci beriem trittico...pokud ho máš na spaní, je dobrej. Ale, jak píšu....

Pampeliško (So, 3. 8. 2013 - 22:08)

Nemám zkušenost s... nepletu si to s BZD.Opravdu musím zvyšovat a snížit nejde, to už nespím a vysadit už vubec ne. Opravdu je lepší ho brát JEN na spaní a nepravidelně.

robo (Út, 23. 7. 2013 - 08:07)

ahojte vsetci beriem trittico asi 11 den a zatial ziadne pozitivum... akurat tak mam este vacsi strach ako som aj mal a zachvaty paniky ma chytaju 4,5 krat za den... poradte mam pokracovat dalej s tritticom alebo sa mam nato vykaslat? akurat ze sa po tom tritticu dobre vyspim... vcera som si ho nedal a zasa som nespal celu noc...

karla (Út, 23. 7. 2013 - 07:07)

ja taky brala trittico jen občas na spani a fungovalo to.Nejdřiv když jsem měla dost prblemy tak jsem je dva roky jela pravidelně a nyni již patym rokem občas-tak 1-2krat tydně,ale me doktorce to neřikam,nebot vim že by řekla,že se musi jist denně

druhé já (Po, 22. 7. 2013 - 22:07)

beru jednu třetinku jednou...nepravidelně? Antidepresiva se dají brát nepravidelně? Vždyť to takhle nemůže mít žádný očekávaný AD účinek.

(Po, 22. 7. 2013 - 21:07)

beru jednu třetinku jednou za čas nepravidelně spíš na spaníči náhlou úzkost... ....jinak nic
a spokojenost....

Pampeliška (Po, 22. 7. 2013 - 19:07)

No, právě. Po čase...Nemám zkušenost s desetiletým braním Triticca, ale ještě jsem neslyšela, že by se musely stále zvyšovat dávky a pak to nešlo vysadit. Nepleteš si to s benzodiazepiny? Ty tohle dělají.

Těžko říct, zda (Po, 22. 7. 2013 - 08:07)

ahoj ja jsem taky spokojena...No, právě. Po čase přestává učinkovat a musí se přidávat. Bereš ho 10 let, ale vysadit už nejde. To je problém Trittica.

Josef (So, 30. 1. 2016 - 19:01)

Trittico patří mezi nejšetrnější AD, proto jdou vhodné pro starší lidi. Mám dobré zkušenosti, bral jsem 2 roky a můj život se značně zlepšil.

Katka (Pá, 29. 1. 2016 - 21:01)

Johano, přeji Vám, že máte s Tritticem ty nejlepší zkušenosti, jako s nejlepším AD. Nevím, kolik je Vám let, že po něm dokonce hubnete?
Ale podle mne se jedná o chemické antidepresivum, s mnoha nežádoucími vedlejšími účinky, zatěžující především jaterní metabolismus! Krom toho, zabere asi pouze u 40% pacientů! Úspěch s Tritticem Vám přeji! Lépe by bylo, pochopitelně pro každého, tyto léky,, těžkého kalibru" nebrat! Máte velké štěstí, že Vám vyhovují.
Já pro léky tohoto typu, upřímně řečeno, vůbec nejsem! Zvláště ne pro dlouhodobé užívání! Zatěžují organismus!

Reklama

Přidat komentář