Reklama

TRITICCO

Jana (Po, 3. 9. 2007 - 11:09)

ahoj lidičky, já beru taky trittico AC 75, ted 2/3, mám ho hlavně na spaní, chtěla bych ho úplně vysadit, ale bojím se, má s tím někdo nějakou zkušenost? O víkendu si občas vemu už i jednu třetinku a v pohodě, ale přejít na ni uplně se bojím

radka (Ne, 2. 9. 2007 - 09:09)

Ahoj klaro, ja jsem zacla brat trittico pred 2 dny (predtim seropram - desny stavy nevolnosti a nechutenstvi), zatim nemam zadny nezadouci ucinky, akorat me boli hlava, ale nevim jestli potom...jakou beres davku? Ja asi hrozne malou, jen pul ctvrtky:-) a ty mas ataky? Pry to zabere az za delsi dobu, tak zatim necekam, ze to nejak pomuze...

klara (Út, 21. 8. 2007 - 08:08)

mám panickoúzkostnou poruchu a doktor mi predepsal nejdrive parolex,z toho mi bylo hrozne zle psychicky i fyzicky a zvracela sem.....ted už týden beru trittico a zatim zadne vedlejsi ucinky nepozoruji.berete nekdo na paniku taky trittico? pomohlo vam to,nemate uz strach a ataky?

Gabča (St, 8. 8. 2007 - 06:08)

Andreo to máš těžký s tím, že to jsou svinstva. Ono já bych to tak jednoznačně netvrdila. Psychický problémy jsou většinou důsledkem špatně fungujících hormonů. A tak potřebuješ něco, čím to srovnáš. Jenže to, že to srovnáš, může ovlivnit zas něco jinýho. To je se všema lékama. Ale proto to není svinstvo...to se zkrátka stává. Řešení je buď vzít něco, co ten vedlejší účinek neguje, nebo zkoušet různé léky, dokud něco nesedne přesně....

A mi to svinstvo teda stojí za to, abych už nikdy nemusela zažít to, co loni...nebýt toho svinstva, už tu nejsem...

Andrea (Út, 7. 8. 2007 - 16:08)

Pepo, taky mi přišlo, že antidepresiva ze mě udělala frigidku. Myslela jsem si jenom, že se mi to zdálo. To jsou ale svinstva...

pepa (Út, 7. 8. 2007 - 16:08)

přečtěte si i jiné články o jiných lécích jsou horší svinstva,jako byly třeba thjoridaziny plegomaziny...a tiserciny,je mi 40let beru zyprexu mám 3děti které jsem si naštěstí pořídil včas tritiko jsem jen zkoušel brát...chtěl jsem žít pouze se svou ženou-i když nejsem záletník a kdysi jsem bral velice dobrý lék na kterým jsem začínal ORAP-Aříkali mi že vždy bude-dnes se musí platit 1000-1200kč za 1bal.naštěstí mám už rodinu jelikož na zyprexe jsem impotent a to už nemluvím o plegom...a thjoridazinech buĎte rádi že takové svinstva už vám nedávaj..a tak zdravím příště.

Petra (Út, 26. 6. 2007 - 17:06)

moc děkuju za odpověď Gabčo

Gabča (Út, 26. 6. 2007 - 15:06)

Petro tak to těžko říct....tak dvě hodinky? Zhruba? Nevím. Myslím, že je fajn si zvyknout brát ty prášky tak nějak stejně. Protože když je vezmeš pozdě, budeš zákonitě utahaná druhej den, když se nedospíš.

Ty první dny pro mě byly hrozný, cítila jsem se, jak kdyby mě někdo přejel parním válcem. Bohužel na jednu stranu mam čas na to to dospat, ale není příležitost. Mám malou holčičku, která pro to nemá pochopení. Ale průměrně spím od 22hod do 6-7ráno. Prášky podle vzpomenutí beru v rozmezí 19 a 21hod cca. Někdy usnu i během filmu, prostě zavřu oči a spim (což jsem teda dřív nezažila), ale někdy mi to trvá

Petra (Út, 26. 6. 2007 - 12:06)

Ja mam trittico na nespavost,sice spím, ale mám pocit,že jsem neustále unavená, taky nevím, jak to udělat kdyz pujdu spát třeba ve 12 abych pak celý dne nebyla uplně mrtvá. Za jak dlouho po vzetí prášku ze ti chce spát?

Gabča (Út, 26. 6. 2007 - 11:06)

Petro já ho beru večer, jak si vzpomenu. Někdy kolem 19hodiny, jindy kolem 21hodiny....Ospalejší druhý den bývám, ale nenašla jsem v tom žádný pravidlo

Petra (Út, 26. 6. 2007 - 10:06)

ahoj Gabčo, beru také trittico 75mg večer, chtela jsem se jen zeptat, jak dlouho pred spaním ho beres? A jak to děláš, když chceš jít spát někdy dýl, není pak druhý den člověk ospalý, když si trittico vezme až třeba pozdě v noci? Děkuju moc za odpověď

Gabča (Po, 25. 6. 2007 - 20:06)

Pavlo, já ho vynechala zcela ze dne na den, už ho zsa beru. Byla to blbost. Nějak mi to vypadlo. Přestala jsem před otěhotněním brát další léky (po dohodě s dr) a jak toho je "málo", tak jsem zapomněla. Beru 75mg večer.

Horší spánek vypadal tak, že jsem měla problémy s usínáním, budila jsem se a třeba ve 4-5ráno jsem se vzbudila a nespala. Vrchol byl, když jsem usnula až po půlnoci, ve 3 jsem se probrala a šmitec....

Bez porady s dr to nedělej...U mě to nebyl úmysl

Gabča (Po, 25. 6. 2007 - 20:06)

Evíčku, ono záleží, jak dlouho ty léky užíváš, ale je klidně možné, že to opravdu nepomáhá tobě. Pokud to užíváš tak 2měsíce a nic, kontaktovala bych doktora. Konec konců předpokládám, že ti řekl, že mu máš dát vědět, ne? A pokud se to zhoršilo, pak možná by to chtělo nějaký lék na akutní stavy...těžko říct, lékař nejsem. Ale pozor, ono na to všechno má vliv i ty výkyvy počasí! a to je sviňa.

Jinak nemyslím to zle, ale možná, že právě ot, že jsi silná osobnost, ti to zhoršuje. Protože máš pocit, že to zvládneš sama, nechceš se tomu podat (což samo o sobě není špatné), ale ono to tak není.

Na tvém místě bych kontaktovala psychiatra a určitě bych si od něj vzala kontakt na nějakého psychoterapeuta...

G

Pavla (Po, 25. 6. 2007 - 12:06)

A to jsi, Gabčo, vynechala to trittico úplně ze dne na den? A jakou dávku jsi brala? A jak vypadal ten horší spánek? Jde o to, jestli se to dá vydržet nebo ne...

Evíček (So, 23. 6. 2007 - 14:06)

Myslím že mi Triticco vůbec nepomáhá. Mimo toho spánku. Záchvaty paniky mám prakticky denně, takovou intenzitu jsem neměla ani dřív. Spíš hodně projevy fyzického charakteru. I když svou nemoc znám a snažím se s ní žít, bez léků bych to v téhle situaci asi nezvládla, ale mám obavu, že budu muset lékařku požádat o jiné léky. A také vím, že spousta jich má ty hnusné vedlejší účinky v počátku užívání. Protože není možné, aby to už nezabralo a jen se to zhoršovalo. Vím, že léčba PP je věc dlouhodobá, ale teď mám k tomu ještě velmi silné deprese, někdy mě popadne takový smutek a beznaděj, že jen sedím a zírám a nejsem schopná ničeho. I když jsem silná osobnost, snažím se tomu nepoddávat, nevím už co dělat aby to nebylo alespoň tak hrozné. Právě ta bezmoc mi podráží nohy. Co s tím mám dělat ? Mám tomu dát ještě šanci, nebo prostě tento lék na někoho nezabírá ? Poradí někdo s podobnou zkušeností ? Díky

Gabča (So, 23. 6. 2007 - 12:06)

Pavlo, nemám ho přímo na spaník, ale měla jsme po něm kvalitnější spánek. Teď jsem měla trochu výpadek v užívání a rozhodně jsem spala špatně...

Myslím, že po dohodě s lékařem je vhodné velmi pozvolna vysazovat...

G

pavla (So, 23. 6. 2007 - 10:06)

Prosím, může mi někdo napsat, jaké má zkušenosti s vysazováním tohoto antidepresiva? Zvláště pokud jste ho měli na spaní???Dík

luboš (Út, 12. 6. 2007 - 16:06)

Dostal jsem TRITICCO na deprese,úzkost a je fakt,že mi také zlepšil spánek.Beru ho dva roky.Oproti jiným antid. jsem neměl vedlejší účinky.Nebo už si moje tělo zvyklo na spousty léků.Na deprese beru ještě apo-citalopram,oxazepam,triginet,sulpirol a občas frontin.Jsem z toho unavený,proto asi spím dlouho.

Návštěvník (St, 6. 6. 2007 - 08:06)

Petro já to trittico nemam na spaní. První dny jsem byla ospalejší. Je fakt, že spánek byl výrazně kvalitnější. Ale pak se to srovnalo, ospalost už nebyla, večer už i vydržím neusnout. I když někdy padnu dřív než dcera.

G

Petra (Út, 5. 6. 2007 - 13:06)

Co myslíš tím,že spaní bylo jen zkraje a teď už je to v normě?
Já beru trittico 150 asi 3 týdny a spaní se opravdu zlepšilo, ale ještě to není úplně ono, občas se budím a nejsem si jistá, jestli jsem vůbec spala, ale pak si uvědomím, že jsem spát musela....no kolotoč.
Já ho dostala na nespavost a vedlejší účinky byly minimální, ze začátku jen trochu motání hlavy, teď už je to dobrý.
Bojím se jen budoucího vysazování....má s tím někdo zkušenosti? Nebudu na ten hypnotický účinek až příliš zvyklá?Dík za odpovědi

Reklama

Přidat komentář