Reklama

Zbytečné svlékání pacientů?

Michal (Čt, 21. 12. 2006 - 21:12)

Asi existuje par uchylnejch lekaru, ale ja osobne zadnyho neznam a od nikoho jsem o zadnym nikdy neslysel. Kdyz mne moje lekarka ohmatava koule a prohlizi penis, tak nejevi sebemensi znamku vzrusenim, zato ja se modlim, aby se mne nepostavil.

T (Čt, 21. 12. 2006 - 21:12)

Velmi se mýlíš!Mnohé lékaře,dle zkušeností mých,ale i jiných lidí těší a mnohé také vzrušuje pohled na nahotu a ponížení pacienta,kterého pod záminkou"důkladnosti"a nezbytnosti takového postupu pomalu svléknou z kůže.Jak by jsi si vysvětlila erekci gynekologa při takové"důkladné-nutné"gynekologické prohlídce?!

michal nem. (Pá, 13. 10. 2006 - 22:10)

svlíkal bych někomu tanga.....

Laďa (Čt, 10. 8. 2006 - 09:08)

Přesně tak, nedělejte z toho vědu, nebo k doktorovi nelezte, ale pak si neztěžujte.

Michal (St, 9. 8. 2006 - 19:08)

Zadny doktor nemuze pacienta prinutit, aby se kompletne vyslikl, ale pak pujde o mene dukladne vysetreni. Treba rakovina kuze muze vzniknout i na mistech, ktera normalne nejsou vystavena slunci, takze je v zajmu pacienta se zvysenym rizikem rakoviny kuze, aby byl dukladne prohlednut kompletne nahy.
"Pubertakum" je nutne prohlednout genitalie, aby se zjistilo, jestli spravne dospivaji. Pro lekare to asi neni zrovna prijemne pacientovi ohmatavat koule, strkat prst do zaku, nebo hledat rakovinu kuze mezi pulkama, ale svedomity lekar to musi pro dobro pacienta udelat.

monika (St, 9. 8. 2006 - 18:08)

Pavle L., něco podobnýho jsem zažila ve 12 letech. Pro změnu jsem byla u doktora s otcem. Taky mě chtěli vyšetřit konečníkem a můj otec jim sdělil, že menstruuji, takže to asi nepůjde. Kdyby to neřekl, tak nevím co bych dělala. Už jen slovo "menstruace" ve mě vyvolávalo v těch letech stud, natož vyslíkání.
Každopádně si myslím, že by doktoři měli stud respektovat. Zvlášť u puberťáků.

Jan (St, 9. 8. 2006 - 14:08)

Ale to je přeci úplně normální, vlastně při slepáku až povinné. To by tě vyšetřoval konečníkem i kdybys byl děvčátko, tak se nevzrušuj a tvoje matka se mohla (měla)pootočit, to není vina doktora!

Pavel.L. (St, 9. 8. 2006 - 10:08)

Někdy mi to přijde opravdu zbytečný, lékaři by měli být ohleduplnější. Můj nejhorší zážitek se svlékáním u doktora bylo vyšetření na slepák. Lékař mi prohmatával celý břicho, celou dobu jsem měl slipy dole. Prý to tak musí být. Když jsem si na něj dal ruku, jak jsem se styděl, tak mi řekl, ať si dám ruce podél těla, aby se mu tam nepletly! Navíc u toho byla mamka, ten doktor to vyžadoval, bylo mi tehdy 16 let. Když mi nakonec před ní strčil prst do konečníku, málem jsem omdlel studem! Prý jsem byl červenej až za ušima a nechtěl ani mluvit. Fakt "super" zážitek, ještě teď se stydím když na to vzpomenu.

Pavel (Po, 3. 4. 2006 - 22:04)

Vážená paní Zdenko,
mohl bych Vás prosím požádat o kontakt na
tu paní doktorku?Děkuji

Milena (St, 15. 3. 2006 - 12:03)

Liodé jsou různí,lékaři též.Já navštěvuji pravidelně neurologa.Před 15.lety jsem se svlékala do spodního prádla.Nyní jsem přibrala 20 Kg a vyšetřuje mi oblečenou, i v ponožkách.Že by se za ta léta stal z něj takový profesionál? Bavila jsem se o něm se svou známou,mladou,štíhlou,hezkou.Povídala,že se vždy svléká a naposled jí doktor pochválil její spodní prádlo a ptal se,kde ho koupila,že by ho pořídil manželce./mezi námi,by jí nepomohlo ani prádlo ze zlata/.
odhoďte stud,kdo ví,jaká vyšetření nás ještě nečekají

Marek (Út, 14. 3. 2006 - 16:03)

Pro Jindru/17let/.Jindro prosímtě mohu tě
poprosit o kontakt na tu paní doktorku.Děkuji

Pavel (Pá, 3. 2. 2006 - 23:02)

Většina lidí chápe svou nahotu velmi citlivě, proto by odhalování u lékaře mělo být v odůvodněných případech a lékař i další zdravotní personál by se měl podle toho chovat. Už jsem absolvoval pár takových vyšetření a většinou jsem měl štěstí na dobrý přístup. Z okolí, bohužel, vím i o pár negativních případech. Také uspořádání mnohých ordinací není nejvhodnější.

Pavel (Čt, 2. 2. 2006 - 09:02)

Přijde mi to trochu divný. Podstoupil jsem od dětství dost vyšetření a NIKDY po mě nechtěli se hned v ordinaci svléknout donaha. Většinou hned do půl těla, kvůli poslechu a pohmatu, někdy do slipů. U školní doktorky jsme byli ve slipech, varlata a předkožku nám prohlížela každýmu zvlášť za plentou. Přetáhla předkožku, pak nám dala pod varlata ruku a museli jsme zakašlat. Ani u odvodu jsme nechodili nazí. Vyšetření konečníku mi dělali taky, pokaždý za plentou a byla u toho jen doktorka, i sestra byla stranou. Je to nepříjemný (i když se použije gel). Vyšetření od lékaře-muže asi požadovat lze, ale přece jen od ženy to vadí míň, než když se vám cizí chlap šťourá v zadku....

Jiří (St, 1. 2. 2006 - 20:02)

To Jindra:V zásadě máš pravdu! Ale to, že ses musel (Nemusel! K tomu tě nemůže nikdo nutit!) svléknout do naha bylo spíše "pro potěchu oka" doktorky a očumující sestry, než pro tvoje dobro (i když se obě určitě tvářili "seriózně")! Ono totiž žádný člověk není tvor asexuální (ani doktorka ne) a pohled na nahého naivního 17-letého kluka si i se sestrou náležitě "vychutnala" (je to nejspíš ten hlavní důvod, proč si tohle povolání zvolila - v opačném případě by dělala něco jiného!).Pokud by se v tvém případě jednalo o opravdu seriózní vyšetření, tak si jej měl (až na vyšetření genitálií a konečníku) absolvovat minimálně ve spodním prádle. Tvoje intimní partie měli být vyšetřeny diskrétně (rozhodně bez očumující sestry!) a nic nebránilo tomu, abys u tohohle vyšetření měl oblečenou košili (t.j. nebyl úplně nahý)! Taky jsi měl právo požadovat absolvování vyšetření genitálií a konečníku u lékaře-muže!Jinak, kdybys absolvoval prohlídku u lékaře-muže, tak by se nejspíš žádný "striptýz" nekonal a taky bys zjistil, že lékař nejeví o tvoje intimní partie příliš velký zájem (pokud není gay) a jejich vyšetření milerád přenechá lékaři u odvodu (kterýžto budeš stejně muset zanedlouho absolvovat)!

|Petr (Út, 31. 1. 2006 - 16:01)

si to uzij jindrichu

Jindra (Po, 30. 1. 2006 - 22:01)

Svlékání pacientů není nikdy zbytečné. Viz ostatně i onen příslušný zákon. Mě je sedmnáct a minulý týden jsem byl na preventivní lékařské prohlídce u doktorky pro děti a dorost. Nejen, že jsem se musel svléknout do naha, ale doktorka mi krom jiného (prohlatávání břicha a podbříšku) stahovala předkožku a prohmatávala varlata. Nic příjemného, ale nevadilo mi to. Raději se přece svlíknu před doktorkou a přítomnou sestrou, než abych dojel na rakovinu varlat, kůže nebo konečníku. To je mi teda zdraví zatraceně přednější!

Hanula (Po, 15. 8. 2005 - 14:08)

Mě prsa nevyšetřila ani gynekoložka, prý jsem ještě mladá (22). Možná že jo, ale rakovinu prsu máme v rodině. Na to zase řekla, ať neplaším a kdybych něco našla, tak mám přijít. Okamžitě jsem od ní odešla... Opravdu nevím, za co berou tak těžké prachy, když se mám vyšetřovat sama. Je to hrůza!

Andrea (Čt, 7. 7. 2005 - 13:07)

Myslím si, že je naprosto zbytečné vyšetřovat zrak, sluch, tlak atd. bez podrsenky. Prsa vyšetřuje gynekolog a ne obvoďačka. U gynekologa mi ani nijak zvlášť nevadí ležet na křesle s nohama "do praku", beru to jako nutnost, kterou dělám pro své zdraví, nikoliv pro "potěšení" lékaře. Spíš jsou mi nepříjemné pohledy sestry, někdy až nápadně zvědavé.A to (jak to někdo psal), že pohledem zjistí nemoc kůže mi připadne divné. Maximálně napíše doporučení na kožní a tím to pro něj končí.Já taky budu měnit obvoďačku, ne proto, že bych se musela svlékat do kalhotek, ale moje problémy (nekontrolovatelný přírůstek váhy během velmi krátké doby) vysvětlila slovy: "A co by jste chtěla, ve svém věku...!" Je mi 33! Následně mi angínu "léčila" téměř dva měsíce a když jsem žádala, aby mi udělala výtěr z krku, tak to odmítla!!! Než jde člověk k obvoďákovi měl by absolvovat rychlokurz zdravovědy :-)))

Pavel (Čt, 7. 7. 2005 - 12:07)

To Jaroslav: asi to bude u některých lékařů normální. Taky jsem byl před pár lety ještě ve škole kvůli slepáku na chirurgii. Taky svléknout, sestra mi řekla od pasu dolů. Když jsem vyšel z kabiny ve slipech tak mi řekla že mě pošle na ušní. Aby mi profoukli uši a jestli jsem nerozuměl. Doktor řekl jenom-gatě dolů mladej! Pak jsem si musel lehnout. Doktor mě asi 10 minut prohmatával a pak mě vyšetřoval ještě konečníkem. Sestry tam byly taky dvě, a navíc u toho byla máma. Lékař mi řekl že pod 18 let bez přítomnosti rodiče nevyšetřuje, jen urgentní případy. Že za mě mají odpovědnost rodiče a proto u vyšetření musí být. Strašně jsem se styděl. Sestra všechno řešila s mámou, co mám za problém a tak. Jinak dnes taky-když už jdu k doktoru to už musí být, když mi není opravdu strašně zle tak prostě nejdu.

jaroslav (Út, 5. 7. 2005 - 23:07)

V některých příspěvcích v tomto fóru čtu o profesionalitě lékařů. Bohužel proti tomuto se musím ohradit. Mé zkušenosti jsou více méně otřesné. Dnes jsem byl odeslán svým praktickým lékařem na vyšetření k chirurgovi s indikací na zánět slepého střeva. Lékař na chirurgické ambulanci v Thomaeyrově fakultní nemocnici mě po příchodu do ordinace vyzval k položení na lehátko. Poté mě nechal téměř pět minut ležet, přičemž něco psal do počítače za mými zády. Stejně tak za mými zády probíhala diskuze dvou sester o tom jak jsem stydlivý, když jsem si na výzvu o obnažní břicha stáhnul kalhoty jen tak, aby mi nebylo vidět celé přirození. Jednou ze sester jsem byl doslova okřiknut, jestli nevím, co to je stáhnout si kalhoty pod zadek. Znovu se ptám jestli je to opravdu nutné. Na lehátku jsem takto obnažený ležel dost dlouho. Sestry se mnou komunikovaly arogantním tónem, přičemž jsem byl ke všem zády. Ležet nahý a navíc nevědět s kým mluvím, není příjemné. Když se konečně doktor odebral k mému vyšetření, dostal jsem další políček v podobě otázky, proč jsem vlastně přišel, když už včera mě břicho bolelo méně než převčírem. To je profesionalita, co? Nezbylo mi, než odvětit, že mě poslal můj lékař s indikací na zánět slepého střeva. Nyní mě mrzí, že jsem nepožádal lékaře, aby sestry opustily ordinaci, když se svlékám. Na to mám samozřejmě jako pacient právo. Dále se velmi zamýšlím, kolik že vlastně ze svých daní za takovéto služby platím. Skutečně si platíme tak málo, aby se s námi jednalo arogantně, abychom byli ponižováni. Proč mám za své poctivě vydělané peníze a z nich odvedené daně snášet něco takového? Ano jsou slušní lékaři a nemám jenom špatné zkušenosti. Tito lékaři jsou ale slušní, protože to jsou slušní lidé a né proto, že by to po nich chtěli jejich nadřízení. V podniku kde pracuji, si nedovolíme nechat zákazníka čekat ani pět minut. Proč u lékaře trávíme dlouhé hodiny? Jak je to s efektivitou našeho zdravotnictví? Zmíněný pan doktor chirurg měl na stole LCD monitor značky EIZO za necelých 60 tis CZK. Proč můj zaměstanvatel, který produkuje necelých 500 mil CZK zisku ročně mě vybaví monitorem v hodnotě cca 8 tis CZK? Jak je to s efektivitou našeho zdravotnictví, když si státní zařízení dovolí takovouto špičkovou techniku. Z našich daní se dále hradí např. plakátová kampaň k prevenci rakoviny prsu? Já se ovšem ptám, jsou to účelně vynaložené peníze? Já jsem např. dneska odcházel od lékaře se slovy, že raději umřu, než bych se svěřil do rukou našemu zdravotnictví. Ano, až mě něco bude hodně bolet, zapomenu na negativní zkušenosti a půjdu. Preventivně ale rozhodně ne. Jaroslav

Reklama

Přidat komentář