Reklama

Cipralex

jojo (So, 6. 7. 2013 - 10:07)

Beru uz 4 mesice...Musíš hodně pít čistou vodu,víc než obvykle minim.2-3 litry denně aby se odplavily jedy z těla,které způsobují stavy které máš/uvádíš/....není zač!!!

paja (Pá, 5. 7. 2013 - 22:07)

Beru uz 4 mesice escitalopram,jsem hodne unavena,spava,a utlumena.patri to k tomu AD?mate s tim nekdo skusenost?dekuji

Roya (Čt, 14. 1. 2016 - 14:01)

Přeji pěkný den, dnes den...Ahojky,tak jak jsi dopadla u prychiatra??
Doufám,že dobře.Docela mě zarazilo,jak jsi psala,že ti dr.neřekla,že začít s braním AD,resp.Cipralexu,se musí začít brát pozvolna,tzn.půlku cca týden a pak zvýšit na celou tbl.To je právě to,že obvodní lékaři sic e píšou AD jak na běžícím pásu,ale ve finále vědí míň,než zkušený odborník.
Je pravda,že jsi měla za psych.jít hnedka,vyslech by tě a možná nasadil úplně jiné léky,než bereš,proto jsou to psychiatři a mají více zkušeností.když si člověk zlomí nohu,tak jde také rovnou za chirurgem a ne třena na internu:o))
neboj,nehubuju,ale třeba ti nededly léky a psychiatr by ti dal jiné.Uvidíš,co na to řekne:o)
držím moc palce.
je fajn,že se už aspoň trochu vyspíš,já jdu k dr.zítra a měly bychom se domluvit,na postupném vysazování,tak uvidím,jestli už ano,nebo ještě ne.Hezký den.

DAG (Út, 12. 1. 2016 - 09:01)

Ahojky,jak je??Já se teď k...Přeji pěkný den, dnes den 15tý, v noci jsem po pášku lépe spala, jen jsem stále bez motivace, v takovém stavu smutku, nebaví mě nic, do všeho se musím nutit, bez nálady, bez energie. Snažím se chodit odpoledne ven.
Moje známá lékařka mi doporučila jít nutně k odborníkovi, psychiatrovi, vzal mě urgentně již zítra. Moje obvodní, které jsem se ptala, že mám od počátku 10mg a je mi divno, jestli si můžu vzít půlku, řekla že ano, ŽE TO TAK MĚLO BÝT OD ZAČÁTKU.....Co na to říct? Jen, že mi to měla říct, když mi to předepisovala!
Budu věřit v pomoc odborníka a že se to někam spěje?!
Děkuji a přeji Ti samé klidné dny

Roya (Po, 11. 1. 2016 - 07:01)

Dobré ráno, Royo, děkuji...Ahojky,jak je??Já se teď k PC moc nedostala,sloužila jsem pátek a víkend.
Doufám,že je už trochu lépe.Nevadí mi odpovídat na otázky,sama jsem byla ráda,když mi někdo ze začátku braní AD poradil,pomohl...v určité situaci je člověk rád za každé dobré a povzbudivé slovo,protože si myslí,že už to lepší nebude a ono bude,jen to chvíli trvá.
Kdo si tím ,neprošel,neuvěří.
Co spánek,už se to zlepšuje?
Hubnutí je ze začátku asi snad normální,já shodila 7 kg,ale už jsem zase na svojí váze,chuť k jídlu se upraví.
Drží palce.o:)

Lada (St, 3. 7. 2013 - 16:07)

ahoj Pavla Jílková a jak ti po nich bylo?Byla jsi unavená?A jinak dnes jsem měla šílené ráno i dopoledne,šílená nervozita,třes,sevřenou hrud,úzkost,nervy no hnus

Speedy (Čt, 7. 1. 2016 - 18:01)

to si piš že...Ale není

Kamča (Čt, 7. 1. 2016 - 10:01)

Cipralex beru od 19-ti let, střídavě rok a pak pauza - těhotenství a tak. za mě lepší rozpustná forma, než tabletková - lepší a rychlejšá vstřebávání. Na podporu používám i PH balance ráno od betterware, které jsem i díky tomu začala dělat. měsícční kůra mě ktomu vyjde na 200kč a cítím se mnohem lépe. Nemívám už časté ataky - očistila jsem se díky tomu a cipralex pomáhá tak jak má. jo a beru ho na večer - nikoliv ráno pokud chcete taky zkusit Ph balace k cipralexu, tak písně[email protected]

DAGMAR (Čt, 7. 1. 2016 - 07:01)

Ahojky,budu se snažit...Dobré ráno, Royo, děkuji za vyčerpávající odpověď a samozřejmě nechci obtěžovat a stále čekat na Tvojí reakci.
Vapsala jsi to přesně! Otec byl také lékař, jako Ty /myslím že jsi.../...vím toho bohužel hodně a PYTEL si nesu sakramentský.
Na noc mám 0,25 Neurol, ale mně snad nezabírá...
Dnes opět noc bezesná, ráno jako vymačkaný citronek, hubnu, ale snažím se jíst a pomalu dělat domácí práce, snažím se chodit na dlouhé procházky - den 10tý.
Přeji pěkný den a zdravím

Roya (St, 6. 1. 2016 - 14:01)

Ahoj včera mi byl změněn...Bohužel nemám zkušenosti.Ale pokud to lékař změnil,ví co dělá,věř mu.Přechod muže být třeba obtížnější,ale jsou to 2 léky,téměř shodné,jen si myslím,že Cipralex je šetrnější co se týče kojení....

Roya (St, 6. 1. 2016 - 14:01)

Pěkné ráno, je milé...Ahojky,budu se snažit odpovídat,ale pracuji na směny a mám 2 dětičky,tak je někdy času málo:o)
Ranní nervozita může být,ale jsi na začátku léčby,je fajn,že máš podporu v manželovi,já jí měla také a opravdu moc to pomáhá,když víš,že to není okolí jedno.
S tím spaním,upravit by se to mělo,bereš na spaní léky??
Zkus jógu,já jí provozovala ze začátku cca 4 měsíce,pak jsem nastoupila do práce a už to bhužel nešlo časově.na internetu si určitě vybereš,tělo i mysl se zklidní a pomůže.Trpělivost je v tomto případě na prvním místě,zní to jako klišé,ale je to tak,nic nejde hned,pokud bylo tělo ve stresu x let,tak nemůže člověk chtít zázraky za týden:o))
Já jsem si našla i psychoterapeutku,docházím 1x za 3 týdny,taky mi to pomáhá,chodím do dneška už přes rok,pokusí se tě nasměrovat,poradí jak co zvládat,jak se s čím poprat atd.Spousta problémů tkví třeba už v dětství,v pracovním životě,atd...člověk si to nese s sebou celý život jako pytel,někde hluboko v mysli a pak holt,při zdánlivě banálním problému....bum a projeví se to tak jak se to projevilo u tebe,tělo dalo vědět,že takhle už ne....
Pokud jsi doma,tak spi a odpočívej jak budeš moci,ostatní počká...Ikdyž já mám 2 malé děti,takže i přes únavu a úzkosti a nervozitě,jsem musela fungovat...ale odešli do školy a já zalezla do postele a prospala bez výčitek dopoledne,odpoledne jsem zase musela jakžtakž fungovat....prostě je to těžké...vím to.
Večer jsem šla spát a když jsem se v noci budila pro úzkosti,snažila jsem se nepanikařit,pomalu to rozdýchat,klidně jsem i vstala,potichu,šla si uvařit čaj,přečíst časopis,prostě odvézt pozornost od nepříjemností...a pak jsem si šla zase lehnout...Musíš zkusit více věcí a možností,abys zjistila co ti aspoˇn trochu pomůže,nebo si holt vzít další prášek na uklidnění,poraď se s lékařem.Drž se.:o))

Amálka (Ne, 30. 6. 2013 - 12:06)

Janko,
jakože je dávali na PCP přímo tobě? Pomohly ti alespon? Na co ti je dávali? Já když byla na PCP, tak je tam také několik lidí dostávalo, přijde mi, že je to nakonec docela oblíbená metoda a že jsou kolikrát zindikované předčasně, u mě třeba byli v PLB líní změnit léčbu a dali mi ECT, když nezabraly, tak mi stejně léky museli upravit a udělalo se mi daleko lépe.

DAGMAR (St, 6. 1. 2016 - 08:01)

Neboj...Pěkné ráno, je milé pustit PC a vidět, že jsi reagovala - DÍKY!
Dnes je 9tý den, ráno opět jaké je, najednou nervozita, ale já se STRAŠNĚ snažím a za podpory mého manžela.
Jenom mě trápí, že stále nespím?! Upraví se to?
Jsem jak vyždímaná a unavená právě z nedostatku spánku....
Moc děkuji za reakce.

alekatka (St, 6. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj včera mi byl změněn citalec za pulku cipralexu abych mohla kojit jen mam trošku obavy ze změny máte to někdo takhle za sebou?

Roya (Út, 5. 1. 2016 - 22:01)

Taky zdravím. Jsem na tom...Ahojky,má to význam,ze začátku léčby se příznaky a potíže jakoby zhorší,na to tě měla upozornit lékařka-lékař,záleží kam chodíš,jak jsem psala již před tím,chce to čas a pevnou vůli,je to těžké,nepopírám,sama jsem si tím prošla,ale zvládneš to.Taky bys měla ze začátku cca týden brát jen 5mg Cipralexu a pak postupně navyšovat,aby si mozek zvykl...Xanax máš právě k tomu,abys počáteční nepříjemné stavy zvládla.Držím palce.

Roya (Út, 5. 1. 2016 - 22:01)

Hezký den, moc děkuji za...Neboj se,vydržíš...začátky,jsou těžký,ale vydržíš...to že prospíš celý den v posteli,nevadí,tělo to potřebuje a tak to prostě je,postupně se to bude zlepšovat.Já si to představovala jako,,schodiště,,..prostě jsi dole a pomalu schod po schodu stoupáš nahoru,je pravda,že když vystoupáš po třech,tak se nelekni toho,že se třeba o dva vrátíš z5,ale ty propady se budou zkracovat,mě když bylo fajn,po cca měsíci,tak zejména v období menstruace se propad objevil,trvalo to 3-4 dny,ale pak se to zase zlepšilo,postupně se vše zkracovalo a nyní mám jen občas jakoby blbou náladu a je zase fajn,ale už vím,že co přijde,zase odezní.Mě Cipralex pomohl,nemůžu říct,že ne a pokud by ti nepomohl,tak je spousta léku,který se dají dát místo něj.Do práce pokud můžeš nepospíchej a buď doma v klidu,až si budeš jistá,že práci zvládneš,tak se vrátíš,teď koukej na sebe ať je vše co nejdříve zase v pořádku...ostatní počká...zdraví máme jen jedno:o))

Janka (So, 29. 6. 2013 - 22:06)

Pampeliško, díky za...Já zažila ECT v PCP, ale vím, že je více psychiatr. zařízení v ČR, kde se stále elektrokonvulze používají, dokonce bych řekla, že po odklonu od tohoto druhu terapie zažívají již řádově roky určitý boom.

Pampeliška (So, 29. 6. 2013 - 19:06)

Prosím vás a na co to je,...No, předpokládá se, že se to časem spraví. Je pravda, že je ten začátek braní AD dost nebezpečné období, a pokud jde o těžší depresi, byla bych opatrná před nástupem účinku ohledně sebevražedného chování.

Věrunka (So, 29. 6. 2013 - 16:06)

Prosím vás a na co to je,...Máte blbýho doktora - ku!Nechte si vyměnit Cipralex za něco jinýho!Nebo jděte jinam,k jinému doktorovi!

? (So, 29. 6. 2013 - 16:06)

Ahoj tak dnes hrůza...Prosím vás a na co to je, když je po tom člověku ještě hůř, místo úlevy?

Reklama

Přidat komentář