Reklama

Cipralex

Martin (Čt, 28. 5. 2015 - 10:05)

Jsem na tom stejně, před dvema lety se toho semlelo nejak moc a odnesl jsem to panickou atakou a depresemy, po cca 10 mesicich co jsem uzival Cipralex se to nejak srovnalo a lekarka rekla ze uz prasky brat nemusim kdyz se citim dobretak jsem je v dubnu 2014 prestal brat a pred tremi dny z niceho nic tlak na hrudi motani hlavy,hrozna unava, buseni srdce, slabost na nohy a myslenky ze je konec. Je to zpatky po roce klidu a ja jsem vycerpanej jen z toho ze bych tim mel znovu prochazet

. (St, 27. 5. 2015 - 22:05)

Už jsem po těch měsících měla dojem, že by se můj zdravotní stav měl brzy začít měnit k lepšímu. Nastoupila jsem do práce nabuzená, první týden super a máme tady druhý, při kterém mám pocit, že jsem tam, kde jsem byla v lednu, na začátku léčby. Nechápu to, v mnoha ohledech jsem se překonala, mám úspěch, ale i navzdory tomu z toho nemám už vůbec radost. Spíše bych nejraději vypadla. Jsou to pouze mé špatné myšlenky, jen nechápu, kde se tady znovu vzaly. Beru poctivě.

Pampeliška (Ne, 24. 5. 2015 - 19:05)

Zdravíčko, moc děkuji za...Může to snižovat chuť k jídlu, já s Cipralexem taky zhubla. Ale pokud hubneš už víc, než bys chtěla, tak prostě dbej na to, abys dobře jedla. Pokud bys ani pak nepřestala hubnout, tak bych se už zajímala, jestli v tom není něco jiného.

. (Ne, 24. 5. 2015 - 16:05)

Zdravíčko, moc děkuji za rady a podporu, dámy. Přiznám se, že jsem stále v práci a nemám absolutně čas objednat se k psychiatrovi a zajít tam, aby mi vysadil Cipralex a nasadil něco jiného. Tudíž stále Cipralex 15 mg. Na závěr bych měla opět otázku; pátým měsícem beru a stále jsem nedostala chuť k jídlu, takže dost hubnu. Tohle by mělo trvat ty první tři týdny na začátku, myslím si. Mýlím se?

Morine (Po, 11. 5. 2015 - 13:05)

Zdravím, chtěla bych...prober to s lékařem.
já měla 10mg/den a stačilo mi to.
pokud bereš 3.měsíc, už by se to mohlo ustálit.
drž se :-)

Lena (Čt, 7. 5. 2015 - 17:05)

To by mě zajímalo, jaká PL...Mému synovi již při druhém pobytu v PL Opava aplikovali bez jeho souhlasu /i bez vědomí rodiny/ elektrošoky.
Zdůvodnili to tím, že zahájili ECT vitálně.
Dodnes má výpadky paměti. Jak se měl bránit?

Pampeliška (Ne, 3. 5. 2015 - 21:05)

Prvních pět týdnů si...Jo, tak to se nedivím, zjevně to nezabírá. Asi to chce změnu...

. (Ne, 3. 5. 2015 - 21:05)

Prvních pět týdnů si sedaly, to byla hrůza. Brala jsem k nim Frontin 0,25 a potom i 0,5. Teď je to, jak jsem psala, třetí měsíc a žádná extra změna. Pořád jsem skleslá a k tomu i často dost bolavá a slabá. Takže uvažuji o jiném ad a zároveň se změny trochu bojím.

Pampeliška (Pá, 1. 5. 2015 - 20:05)

Beru už tři měsíce a...Nesedí ti?

. (Pá, 1. 5. 2015 - 20:05)

Beru už tři měsíce a vlastně tak nějak uvažuji o jiném antidepresivu. Každopádně díky.

Roya (Pá, 1. 5. 2015 - 13:05)

Ahoj wiky tak to je super,...tak to se krásně čte,je super,že člověk může i bez AD normálně fungovat a žít.držím palce.

Roya (Pá, 1. 5. 2015 - 13:05)

Zdravím, chtěla bych...Ahojky,záleží na tom,jak dlouho cipralex bereš a proč navyšuješ.Já brala 5mg týden a pak navýšila na 10mg a jsem na ní do dneška.Ze začátku braní AD mi bylo taky všelijak,nevolno,průjem,zhoršení příznaků,2x na omdlení,spíše ráno asi jak kolísá tlak....chce to prostě vydržet,než začnou AD působit,to je cca 2-3 týdny,pak by se mělo vše urovnat a být lépe,občas to potom může zakolísat,ale čím déle AD bereš,tím více se hladina vyrovnává a ustaluje se i nálada atd.Ze začátku braní ad by bylo dobré brát i léky na odbourání nežádoucích účinků,tedy spíše k překlenutí té ,,blbé doby,,než si zykne tělo a ty.Je to prostě o výdrži a silné vůli,což chápu může být ze začátku těžké a nepochopitelné,ale bude opravdu dobře a funguje to:o))pokud by ti ani po cca 2 měsících AD nevyhovovaly,pak je třeba uvažovat o změně AD,po dohodě s lékařem.Zkus prostě vydržet na 10mg 2-3 týdny a pak uvidíš...všichni co jsme tu jsme si prošly tím samým a já za sebe musím říct,že je mi 100% lépe než na podzim.

. (Pá, 1. 5. 2015 - 10:05)

Zdravím, chtěla bych oslovit ty, kteří mají zkušenosti s navyšováním dávky. Doktor mi zvedl dávku o 5 mg, takže teď užívám Cipralex 10 mg a ještě půl druhého prášku k tomu. Zkusila jsem to jednou a celý den mi bylo nevolno a omdlévala jsem. Nejsem si jistá, zda to může být Cipralexem, toto se mi občas děje. Nicméně druhý den jsem si nevzala Cipralex vůbec, nešlo. Večer jsem byla děsně depresivní, s čímž se dalo asi počítat. Nyní beru původní dávku 10 mg a domnívám se, že nestačí. Proto prosím o radu.

T. (Út, 28. 4. 2015 - 14:04)

zdravim vsechny, mate prosim...Ahoj, obavam se, ze mam ten samy problem. A to neskutecne paleni pichani v podpazi. Nikdy jsem takovy problem nemela az od te doby co jsem zacala uzivat Zoloft a pote Cipralex. Dle me tyto leky mohou na citlivejsi jedince prinaset ruzne alergicke reakce. Budu probiras s lekarem.

Radek07 (So, 25. 4. 2015 - 23:04)

Ahoj wiky tak to je super, že už vysazuješ.Pro tebe i pro ostatní co budou vysazovat nebojte se toho...Já bral cipralex asi rok.Teď už ho neberu vůbec cca 3 měsíce a cítím se fajn.Někdy je dobře někdy hůř ale jak říká wiky to patří k normálnímu životu.Ty stavy co jsem zažíval předtím to určitě nejsou takže nebojte dá se to vysadit. Mě se to zatím nevrátilo tak uvidíme co bude dál.Sice mám pocit, že když jsem bral cipralex, že jsem byl víc v klidu tak celkově, ale možná to je jen pocit.

Didi (So, 18. 4. 2015 - 21:04)

No,pres takove stavy,takhle...Som rada ze sa ti dari.. drzim ti palce. Tvoje prispevky mi dodavaju silu ze sa to da zvladat.. aj ked mne je teraz fajn ale o nedlho budem aj ja vysadzat takze mam s toho dost obavy.. :)

pampeliska (So, 18. 4. 2015 - 02:04)

Ahojte...ahoj Didi, Morine,...No,pres takove stavy,takhle pozitivni pristup...to se ceni. Ses kocka,ze to takto beres. Tak at je lip!

wiky (Pá, 17. 4. 2015 - 23:04)

Ahojte...ahoj Didi, Morine, pampeliska,radek a vsetci ostatni, ktorí ste tu... ano dlho som sa neozvala a hanbim sa za to pretoze viem ako velmi t pomahalo mne ked som na tom bola fakt najhorsie v svojom zivote... na take dno som este nepadla ako pocas depresie, ktora dospela az do takeho stadia ze som uz zacinala mat myslienky pohravajuce sa zivotom a smrtou... je april....stvrty mesiac... ja uz dva mesiace postupne vysadzujem.prvy mesiac som to brala kazdy druhy den. a teraz? beriem to kazdy az treti den podla potreby,...ako mi je? asi dvakrat sa mi stalo ze som bola s partiou von a kusok som sa opila... nesla som domov po stvornozky, to nie...ale dala som si kusok viac ako zvyknem a potom som to citila na sebe... bola som taka neista, taka vyklepana...no preslo to po dvoch az troch dnoch... v normalny den som OK. praca, priatel, domace prace... niekedy vela rozmyslam nad tym ako to bude dalej v mojom zivote... nie negativne, len taka obava... mozno to je krizou vo vztahu :) takze neviem comu to mam prikladat...ale depresie ani ziadne prepady to nie su.. samozrejme... len myslienky, dobre aj zle.. take bezne ako "normalny" clovek :) tym ktory su tu novy, odporucam cipralex...predpokladam ze tak ako ja aj kazdy z vas ktory ma panicku poruchu alebo depresiu si toto forum precital cele... ja dokonca dvakrat... dost mi tu ti vsetci zlati ludia s tym istym problemom pomohli.... drzim palce vsetkym.... myslim si ze kazdy sa z toho dostane casom :) uz je len na kazdom ako k tomu pristupi... aj ked ja som tiez na tom bola tak ze som 4 dni lezala neosprchovana,hladna, bez umytych zubov 4 dni v posteli a nic... len cierne myslienky.... teraz? teraz su myslienky aj dobre aj zle..roste ako v normalnom zivote... preboha...ved to nic nie je len obycajna hlupa depresia...choroba ako kazda ina--- v dnesnej dobe uz vyliecitelna....tak ziaden strach ;)

Morine (Pá, 17. 4. 2015 - 12:04)

Ahojte, chtěla jsem se...Lejlo, ať jde taťka k lékaři a pomůže mu. Cipralex samotný na spaní není, přepisují se k němu i prášky na spaní. já po něm tedy byla ospalá a chrněla jsem dobře. jiní tady ale ne.
že má strach ze začátků z účinků chápu, ale všichni jsme to přežili a srovná se to.
držím pěsti

Ano, (Út, 14. 4. 2015 - 22:04)

ono se to dobře...já se tomu také vyhýbám jak můžu,ale vím,že pokud bude moc zle,nic jiného nezbývá.Pořád lepší,než se zhroutit.

Reklama

Přidat komentář