Reklama

Cipralex

Morine (So, 28. 9. 2013 - 20:09)

Ahojky vsem, jsem uplne na...neboj. já se taky bála a zatím extra žádné nepozoruji. kdyby ano,jak zde jiní píšou, tak odezní po několika dnech (týdnech) a výsledek y mohl být dobrý (pokud ti budou na psychikz vyhovovat zrovna Cipralex). jistě lékař ví, proč ti je napsal a prostě si je vem, jak ti řekl. pořád je tu šance, že ti bude po čase bude lépe a za to to stojí :-) drž se a vydrž! (všichni se tu drží) :-)

Morine (So, 28. 9. 2013 - 20:09)

Ahojky vsem, jsem uplne na...neboj. já se taky bála a zatím extra žádné nepozoruji. kdyby ano,jak zde jiní píšou, tak odezní po několika dnech (týdnech) a výsledek y mohl být dobrý (pokud ti budou na psychikz vyhovovat zrovna Cipralex). jistě lékař ví, proč ti je napsal a prostě si je vem, jak ti řekl. pořád je tu šance, že ti bude po čase bude lépe a za to to stojí :-) drž se a vydrž! (všichni se tu drží) :-)

Morine (So, 28. 9. 2013 - 20:09)

Ahojky vsem, jsem uplne na...neboj. já se taky bála a zatím extra žádné nepozoruji. kdyby ano,jak zde jiní píšou, tak odezní po několika dnech (týdnech) a výsledek y mohl být dobrý (pokud ti budou na psychikz vyhovovat zrovna Cipralex). jistě lékař ví, proč ti je napsal a prostě si je vem, jak ti řekl. pořád je tu šance, že ti bude po čase bude lépe a za to to stojí :-) drž se a vydrž! (všichni se tu drží) :-)

Martina01 (So, 28. 9. 2013 - 18:09)

Ahojky vsem, jsem uplne na dne... :( Pred 5ti dny jsem se "dokopala" jit k doktorovi a vysvetlit mu muj stav, protoze jsem uplne zoufala. Uz pres mesic mam silene stavy, nic me nebavi, nechci vstat z postele, neumim se zasmat a nejhorsi na tom vsem je, ze se bojim jit ven!!! Mam 8mi letou dcerku a nemam silu na to s ni jit do skoly :( Venku panikarim a je mi na umreni! Na to mi doktor predepsal Cipralex,jenze ja se ho boji brat, kvuli nezadoucim ucinkum!!!! Vazne nevim jak dal...

Morine (Čt, 26. 9. 2013 - 20:09)

léky předepisuje jen...Mudr. Kopista psychoterapeut

... (Čt, 26. 9. 2013 - 19:09)

mám je od psychoterapeuta...léky předepisuje jen lékař. MUDr.
Může mít i psychoterapeutický výcvik, ale je to spíše výjimka.

... (Čt, 26. 9. 2013 - 19:09)

Cipralex je super..a ja mám...tak to asi nebereš Cipralex anebo kecáš.

Kalivodová Alen (Čt, 26. 9. 2013 - 16:09)

Cipralex je super..a ja mám chť na sex 3x denne..

Morine (Čt, 26. 9. 2013 - 15:09)

Víš, Morine,
myslím si,...mám je od psychoterapeuta (ne psychologa, pardon, beru psychouše, jako psychouše :-) ). jiný medikament jsem nikdy nebrala, ani mi nebyl nabízen. před několika lety jsem chodila rok k psychologovi s nízkým sebevedomím, neustálým mytím rukou, uklízením... z toho jsem se vydrápala. nyní to s tím zřejmě nesouvisí, mám stavy, jak jsem popsala. ležím klidně i 2 dny a je mi všechno fuk. pak je "depka" ještě horší, mám výčitky svědomí, že jsem nešla do práce, lhala, nic neudělala, nezařídila, špatně jedla... pak je ejchuchu období, pak normální období a pořád do kola. vím, že každý má lepší a horší období, ale do jaké míry je to normální? každý unese něco jiného.
léky jsem nikdy nezkoušela, ta jsem na to kývla. za 3 týdny jsou na kontrolu, kdyby neco, mám volat.

Pampeliška (Čt, 26. 9. 2013 - 14:09)

mám to na rozkolísané...Víš, Morine,
myslím si, že na depku (špatnou náladu) by se AD vůbec neměla předepisovat. Takto bere polovina lidí AD jaksi zbytečně. Nechala bych to až na opravdové depresivní stavy.
Taky výkyvy energie a apatie jsou do jisté míry normální. pakliže to přesáhne normál a jde to až do bipolárky, pak ale AD nejsou vhodná, tam to chce komplikovanější léčbu a rozhodně u psychiatra a sledovat to, protože hrozí přesmyk do mánie a to je taky docela průser.

Zkoušelas i jiné, méně drastické prostředky, než jsi šla do AD?

Pampeliška (Čt, 26. 9. 2013 - 14:09)

mám to na rozkolísané...Morine,
ono to není samospasitelný, velké stresy to nezruší, ale člověk to nějak víc přežije, nebo co. Tvého zvířátka je mi líto, moc dobře tohle znám.
Ale na práškách jsem byla když mi umírala máma, a byl to taky mazec, ale vím, že nebýt otupená v emocích, byla bych to prožívala mnohem hůře. Není to tak, že si vezmeš Cipralex a už nikdy nic neucítíš. Ostatně to by byla docela tragedie. to bychom byli tady samí zombíci a v klidu se pozabíjeli, protože by nám to nepřeišlo divné...

Ten Cipralex ti ale asi nenapsal psycholog, ten nemůže léky předepisovat.

Morine (Čt, 26. 9. 2013 - 13:09)

zdarek cipralex beru dva...já jsem též v klidu, ale onemocnělo mi zvíře, čeká ho nejspíš operace a ne zrovna velké šance. ráno jsem se i přes svůl "Cipra-umělý-klid" na veterině rozbrečela... trochu blbý, ale co se dá dělat. Cipra zřejmě nenavozuje klid, když opravdu o něco jde? když půjde o "jen o depku", tak prášek působí a když jde o něco důležitého, tak nepůsobí?

Morine (Čt, 26. 9. 2013 - 13:09)

pokud jsi moc sugestivní,...mám to na rozkolísané stavy - buď bych furt brečela (jen tak) a ležela nebo mám elánu na rozdávání, všechno zvládnu a cítím se neohrožená. pak zase depka z ničeho... mám to od psychologa. nemáme spolu moc co řešit, jsem zdravá, mám dobrou práci, která mě baví, mám pěkný plat, byt, rodinu, která za mnou celkem stojí, přátele... jsem ale svobodná a bezdětná a cítím to, jako kámen úrazu. ale čert ví, když bych děti měla, zda by depky taky byly, ale zase z něčeho jiného...
v noci jsem nemohla moc spát, byla jsem, jako sjetá, nebo jak to nazvat. jako, když nastupuje droga, třeba extáze (před cca 12.lety jsem to na technopárty s kamarádkami zkoušela, takže to k tomu můžu přirovnat). celkem mám neklidné nohy a stálý pocit nájezdu velkého štěstí. ale jsem v klidu, pracovat můžu, řídit auto také a mluvím též normálně :-)

hrochous (Čt, 26. 9. 2013 - 13:09)

zdarek cipralex beru dva tydny a uz po dvou trech dnech me to hodilo do uplne pohody. neco neuveritelneho. je to jako kdyby na vas nekdo lil litry vody a nemeli jste mokry ani vlas. jsem totalne splachovaci. bez emoci. vsechno je jednim uchem tam druhym ven. vse citim vnimam premyslim ale vypoustim. okamzite. vedlejsi ucinky necitim zadne krom snizeneho libida:D

Tony (St, 25. 9. 2013 - 16:09)

zdravím všechny, dnes jsem...Ahoj, reaguji, protože jsem byl na tom letos v srpnu ve svých 38 letech podobně, je pravdou, že prvních 14 dní se mi mé stavy úzkosti, třesu atd. zhoršili a byl jsem strašně unavený, ale pak se to začalo pomalu lámat k lepšímu. Dneska jsem strašně rád, že jsem vydržel a za ty AD jsem vděčný, opět totiž funguji úplně normálně (můžu říct, že ještě 3tí týden jsem byl hodně skeptický jestli jsem s jejich braním udělal dobře a stále dost pochyboval o tom jestli ještě někdy normálně fungovat budu). Každopádně mohu říci, že když mi bylo hodně ouvej pomáhalo mi moc čtení pozitivních příspěvků lidí, které AD vrátili do normálního života, ale jak píše Pampeliška, je to hodně individuální

Pampeliška (St, 25. 9. 2013 - 16:09)

zdravím všechny, dnes jsem...pokud jsi moc sugestivní, tak snad abys to raději nečetla, ne? :-)

Já svou první tabletu tohoto AD spolkla nic zlého netušíc, a stejně mě nežádoucí účinky potkaly. Ale na druhou stranu, jiné léky a vysoké dávky, co jiní nemohou já třeba ani necítím, je to hrozně individuální. Takže se nenech zastrašit a dělej to co obvykle.
Máš to na depresi? Od psychiatra, nebo od praktického?

Morine (St, 25. 9. 2013 - 12:09)

zdravím všechny, dnes jsem ve svých 35.letech dostala svá první AD - Cipralex. večer si vezmu první půlku prášku a chtěla bych to s někým stejným sdílet :-) co tu čtu, tak mě možná čeká cokoliv, takže se i obávám si to vzít, ale snad horší to být nemůže.

Béďa (Po, 23. 9. 2013 - 13:09)

Cipralex jsem brala před 3/4...Njn-tak to nech vono to vyšumí...

maminaeEva (Po, 23. 9. 2013 - 08:09)

Cipralex jsem brala před 3/4 rokem, ale ... sice jsem byla jakási vytlemená, okolí to vnímalo pozitivně, pořád dobrá nálada, sranda, "stará" Eva byla zpět, ale !!! Uvnitř jsem se cítila neskutečně mizerně, nebyla jsem to já, tedy odraz toho, jak jsem se trápila a trápím. Prostě nemám dobré dny, nemám náladu na nikoho a na nic a nechci brát nic, co ze mě bude dělat vytlemenou blbku, kterou všichni jen zneužívají. Protože mi nic nevadí. Tak jsem s ním sekla, ze dne na den, i když se to nemá. Najednou jsem si mohla pobrečet i u filmu, který mne dojal. Jenže ...i když podzim miluju, zvlášť barevnost a pak i mlhy, tlející listí a vůni hlavně na hřbitově - nejspíš těmi stovkami svíček a květin ... není mi vůbec dobře. Jenže, podzim za to nemůže, můžou za to lidi. Nejsem usměvaná a místo toho, aby mě nechali na pokoji, pěkně v klidu, pořád do mě někdo rejpe a hledá na mně chyby. Namítnete, že to je právě tím, že nejsem v pořádku, ale není to tak. Já byla celý život samej smích a samá sranda, ale ... loni mě postihla encefalitida a před dvěma týdny zpráva, že má brácha leukémii ... a to jde sranda stranou a už nechci být ten dvorní šašek a "kulturní vložka" při akcích. Rozhodla jsem se nezúčastňovat, s lidmi se moc nebavit, protože jejich problémy mi připadají malicherné a najednou je zle. Cítím agresi, jsem založením cholerik, který byl vcelku úspěšně už roky v klidu, ale poslední dobou se to zase začalo projevovat. A neposílejte mě k psychoušce, tam jsem chodila a znervozňovala mě tím, jak měla tik, sem tam divně mrkala, škubala s sebou a opakovala se. Ne já, ale ona vypadala, jako blázen. :-D a léčbu ukončila ona s tím, že já to mám v hlavě hooodně srovnané a že si nemám nechávat líbit to, co nechci. Tak to dělám a odrazu je tolik lidí nasraných, že jsem z nich unavená. Lidi moc málo respektují toho druhého. Místo, aby hledali dobro - já blbá jsem to dělávala - vidí jen to zlé. A v tom teď lítám i já. Od každého čekám jen kopanec. Tak to mám teď já :-((

Šárka (Po, 23. 9. 2013 - 04:09)

Ne ne Pampeliško nemám, jen jsem měla výkyvy na začátku léčby, tj snad do roka, ale bylo jich míň a míňa a přicházely s menší intenzitou.

Reklama

Přidat komentář