Reklama

Cipralex

Didi (So, 15. 8. 2015 - 06:08)

Mně vysadili v léčebě i...Ako to nakoniec dopadlo?

Danihen (Po, 10. 8. 2015 - 22:08)

Vážení, mám dotaz, brala...Mně vysadili v léčebě i přes moje protesty ze zde na den 10 mg,které jsem brala 6 let a děs. Základ je postuppné snižování!!!!

mini (So, 8. 8. 2015 - 09:08)

Hezký den přeji, dr mi předepsal Cipralex 10mg, zatím beru po půl a od zítra bych měla celý. To, že je mi trochu blivno s tím se srovnám, to přejde, ale nějak se nemůžu srovnat s tím, že to zasáhne i sex. Jinak co se týče zatím spaní, spala jsem blbě doposud, tak je to nastejno a co bude zatím nevím, to se uvidí. Snad se to vše upraví brzo.

Didi (Čt, 30. 7. 2015 - 07:07)

Dobry den, vy jste po 3...Ja som s tym mala problem pri zaciatkoch ... asi po mesiaci som spala ako babatko .. berem uz skoro rok a v noci o sebe neviem :D treba vydrzat :)

Pampeliška (Út, 28. 7. 2015 - 18:07)

Dobry den, vy jste po 3...Nevím, jestli jsem spala, každopádně ty prvotní nežádoucí účinky vymizely.

ela (Út, 28. 7. 2015 - 10:07)

Ano, dělalo mi to taky,...Dobry den, vy jste po 3 tydnech spala? Jinak bych rekla, ze na deprese cipralex zabral.

Tamara (Po, 27. 7. 2015 - 21:07)

A co vyzkoušet trittico,to se bere večer.Hodně si to chválí,i když mě celkově antidepresíva nedělaly dobře.

Pampeliška (Po, 27. 7. 2015 - 21:07)

Dobry den, ma nekdo zkusenost...Ano, dělalo mi to taky, proto se to má brát ráno. U tebe to zjevně nepomáhá, ale mělo by to do tří týdnů vymizet.

ela (Po, 27. 7. 2015 - 15:07)

Dobry den, ma nekdo zkusenost s cipralexem a nespavosti?
Beru 10mg rano ( 17 dnu ) a jsem takova nabuzena, ale v noci nedokazu usnout. Jako kdybych tutu schopnost ztratila.

EtiEti (So, 4. 7. 2015 - 20:07)

Ahoj,
na diskuzi jsem zavítala po delší době a jen, abych předala zkušenost pro ostatní. Pokud se chystáte cipralex začít brát, buď na úzkost, PA nebo depresi tak za sebe mohu vřele DOPORUČIT. Opravdu mi to změnilo život k lepšímu! u mě tedy nastal plný účinek až po delší dobře. První tři - čtyři týdny mírné zlepšení, ale dá se říct, že za čtvrt roku jsem byla OK a do půl roku jsem o ničem nevěděla... Jediné co, tak ze začátku je třeba začít po menší dávce, protože první dny jsou docela krušné - je Vám ještě hůř a člověk má tendenci to vzdát, ale to je špatně, musí se vydržet, brzy vše pomine a začne být jen a jen líp a stojí to za to... opravdu. Nijak mě Cipr neovlivnil, jen se cítím dobře bez úzkostí, které jsem měla asi rok a způsobilo to vysazení HA. Je mi 26. Ale pozor, skutečně se po něm trošku přibírá. Já byla vždy hubená a nabrala jsem asi 8 kg, což mě prospělo, ale někomu by to mohlo hodně vadit, proto radim upravit jídelníček a víc pohybu... bude Vám ale skvěle! jen to chce čas, budte trpěliví a věřte, že to pomůže. Kdo si chce o tom pokecat, může na [email protected] Pa

Morine (St, 24. 6. 2015 - 13:06)

Zrovna dneska jsem byl u...Tomáši, není to tak :-) nesmí se vysadit hned ze dne na den, ale snižuje se dávka. jako se pomalu navyšuje, tak se pomalu snižuje.

Morine (St, 24. 6. 2015 - 13:06)

JEDNA ZKUŠENOST - neberu cca 0,5 roku.
nedávno se mi v životě něco stalo...myslela jsem si, že to nezvládnu. že začnu znovu brát, že bez prášků na nervy situaci neustojím. někde doma mám ještě krabičku, není nic jednoduššího nasadit si půlku prášku a po týdnu navýšit. pak bych šla k psychiatrovi, že "v tom zase lítám".
nějaký vnitřní hlas mí ale říkal, ať bojuju. ať se tomu postavím. poslechla jsem :-)
a stálo to za to :-) zvládla jsem to bez prášků a věřím, že budu i nadále :-)
s tím jsem se chtěla podělit :-)

Morine (St, 24. 6. 2015 - 12:06)

Zdravíčko, moc děkuji za...já brala přes rok a chuť k jídlu se mi vrátila až skoro po 3/4 braní.. zhubla jsem 4 kila a to mám 51 nebo 52 kilo...takže žádná hitparáda :-)
nutila jsem se do jídla, jedla to, co mě zrovna napadlo. a jedla jsem hódně sladké. to jsem si dopřála, když už nic. a také polévky. z druhého jídla se mi často zvedal žaludek, tak jsem si dala aspoň 2-3 talíře polévky.
P.S. opravdu se vyprdni na 1 dopoledne na práci a k psychiatrovi utíkej

Tomáš (St, 24. 6. 2015 - 10:06)

Vážení, mám dotaz, brala...Zrovna dneska jsem byl u doktora, který mi tento lék napsal a varoval mě před náhlým vysazením...v mozku se začne odehrávat malá chemická válka a to nedopadne dobře :( tenhle lék nesmí prostě nikdy dojít, říkal.

Didi (Ne, 21. 6. 2015 - 08:06)

Ahoj wiky a radek.. dlho ste sa neozvali ako sa mate? Ako prebehlo vysadzanie.. asi dobre ked sa neozyvate :))))

Morine (Čt, 4. 6. 2015 - 12:06)

Ahoj vsem,Cipralex jsem...Zdeňko, to je zajímavé. kde se hormony měří? musím na gynekologii nebo obvoďák nebo psychiatr?
mně osobně je dobře, ale někdy mám stav, že v určité části menstruačního cyklu je to mnohem horší...nějak to přečkám a pak je zase dobře. proto se ptám :-)
děkuji

Morine (Čt, 4. 6. 2015 - 12:06)

Jsem na tom stejně, před...Martine a bereš opět? nebo jak je to teď ?

Morine (Čt, 4. 6. 2015 - 12:06)

Zdravíčko, moc děkuji za...osobně nerada čtu, že není kvůli práci čas na zdraví. a kor psychické :-)
práce ti ho nenapraví...
jinak já na začátku zhubla, ale jedla jsem pomalu, na co jsem měla chuť. když to byla polévka, dala jsem si tu. když to byly koláče, dala jsem si je. měla jsem zvýšenou chuť na sladké. měla jsem žaludek na vodě, tak jsem byla ráda aspoň za tohle :-)
po pár měsících se to zklidnilo a kilča jdou pomalu nahoru :-)
ale 5 měsíců je asi dlouho. zase o důvod víc dotlačit se k psychiatrovi :-)
držím pěsti

. (So, 30. 5. 2015 - 16:05)

Prošel si zde někdo takovou fází deprese, kdy jaksi dlouze vzpomínal na minulost (třeba i celý den byl myšlenkami úplně jinde) a měl pocit, že by právě ten den měl být jeho poslední? Víte, jak se říká ,,Vš, jak zjistíš, že je něčemu konec? Když začneš vzpomínat na začátek." Po celou dobu to ale beru s ledovým klidem. Symbolizuje to zlepšení či zhoršení? Dávka navýšena na 20 mg.

manx.cat (Čt, 28. 5. 2015 - 14:05)

Ahoj vsem,Cipralex jsem uzivala na uzkosti 10 let,fungoval vyborne do te doby,nez jsem ho s doktorkou pozvolna zacala vysazovat,po pulroce nahle zhorseni,opet Cipralex navysen ale jiz znovu nezabral,behem tri let jsem vyzkousela desitky jinych leku a prozila nepredstavitelne peklo uzkosti,depresi,az jsem nemohla chodit,bohuzel doposud se lecim,nekdy je lepe nekdy hure,take jsem mela krute sebevrazedne myslenky.Nyni beru zminovany Cipralex,Arketis a na noc 5 mg Olanzapinu.Docetla jsem se,ze uzkosti a deprese mohou zpusobovat i poklesle hladiny zenskych hormonu,estrogenu a progesteronu,tak jedu do Prahy na vysetreni.Take mnoho histaminu v tele skodi a muze zpusobovat deprese a uzkost,nebo zvysena hladina stresoveho hormonu kortizolu,zkuste si nechat zmerit tyto hormony a rovnez hormony stitne zlazy.Preji hodne stesti a zdravi.Zdenka

Reklama

Přidat komentář