Reklama

Cipralex

Dano (Po, 7. 5. 2007 - 08:05)

poruchy MS cyklu jsem nezpozorovala, ALE všechno je hrozně individuální....ale asi bych se poradila radši s lékařem a gynekologem. Možná spíš než užívání by na to mohl mít vliv tvůj stav? Držím palce

Dana (Ne, 6. 5. 2007 - 16:05)

Chtěla jsem se zeptat, pozorovala jste některá při užívání Cipralexu poruchy menstruačního cyklu?

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2007 - 08:05)

Renko chce se to zeptat v lékárně au každého doktora hlásit užívání AD či jiných léků. Já se ptám v lékárně i na léky na teploty a bolesti a dokonce i kapky do nosu, protože třeba klasické se užívat prý nesmí. V lékárně poradí nejlépe...

Renka (Pá, 4. 5. 2007 - 15:05)

Prosim vas, nemate nekdo zkusenost s kombinaci cypralex 10 + prestarium 4 ? Nebo obecne s lekama na vysokej tlak v kombinaci s AD?
Diky moc

Návštěvník (Pá, 4. 5. 2007 - 07:05)

Souhlasím, je nutný vydržet aspoň ten měsíc. Mě doktor říkal, že první měsíc se to může výrazně zhoršit, ale pak nastane zlepšení. U mě ke zhoršení nedošlo, ale měla jsem asi 3měsíční období mánie, kdy jsem se nezastavila, byla jsem plná energie. Pak se to srovnalo a už jsem zas normální;) Jen manžovi to je líto...:D

Pro Danu (Čt, 3. 5. 2007 - 13:05)

Vedlejší účinky jsou u každého léku, u aspirinu daleko horší a přesto ho lidé bez obav užívají. Já Cipralex užívám, zkraje mohou být problémy, ale po týdnu to přejde. Chce to vydržet, protože zhruba za 3 týdny se vám velmi uleví a bude vám pak už jenom dobře. Samozřejmě existuje mnoho druhů AD, u všech jsou nějaké vedlejší účinky, které většinou po týdnu užívání zmizí. Netřeba se znepokojovat. Rozhodně bez vědomí lékaře léčbu nepřerušujte !!!!!!

dana (Čt, 3. 5. 2007 - 12:05)

Jak pročítám dizkusi, začínám se bát. Včera mi ho psychiatr předepsal, ale ty vedlejší účinky vypadají hrozně. Nevíte někdo o nějakém jiném antidepresivu, které by nemělo takvé negativní účinky?

Gabča (Po, 30. 4. 2007 - 19:04)

já si myslim, že je to jako se všema lékama, někdo reaguje dobře, jiný snáší léky špatně. Já třeba po čem jde, tak spim...

Hlavně, aby i jiný lék zabral;)

Mmch kamarádka má to bušení taky (jestli to teda nejsi Majdi ty:D)

Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 19:04)

deprese je způsobena nedostatkem serotoninu v mozku. Ale depresi může spustit stres, nemoc,spouštěčů je hodně.

Takže se jedná v podstatě o dvě věci - jedna je, že je chyba v chemii, ale nemusí se to promítnout. Druhá je projev, různé druhy spuštění. Např. u mě to začalo odstavením dcerky...

Jinak jsem byla dneska u doktora a podle něj můžu užívat, jak jsem zvyklá, trittico i cipralex v těhotenství, které plánuji. Takže to je odpověď pro ty, kteří o tom uvažují. Ale záleží na momentálním zravotním stavu a určitě bych to zkonzultovala s doktorem.

Mmch v těhu nejsou ty léky podle příbalů doporučené, ale je to proto, že není na kom dělat studie, nicméně je doktoři píší na své triko a tím je jakási neofiko studie, podle které ty léky jsou bezpečné (resp. ne nebezpečné). Samozřejmě s tím, že nic není 100% (jako u bezlékového těhu). Výrobci se jen kryjí. Naopak je prý lepší brát pravidelně, než nebrat nic a jen v případně akutních krizí brát dryáky typu Plegomazin, Neurol a další...

Jinak jsem nedávno dělala zlehka výtah o depresích (myslím, že to je problém, o kterém se zas tak moc nemluví), tak hodim odkaz, třeba to Evě postačí. Je to fakt výcuc z netu, zjednodušený...

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=109146

Marta (Pá, 27. 4. 2007 - 15:04)

Mne vubec nedjelal dobre,busilo mi srdce a trasly se ruce,beru jine tablety

pro evu (Pá, 27. 4. 2007 - 14:04)

Dle informací, které se ke mě dostaly, je deprese způsobena nedostatkem určité chemické látky v mozku, je toho hodne na netu. Částečně dědičná dispozice k tomu. Lék Cipralex se musí brát třeba několik let, půl roku je na nějaké výsledky málo. Cipralex užívá moje kamarádka, moc si ho chválí chce to brát delší dobu a vysazovat velmi opatrně.

eva (Pá, 27. 4. 2007 - 11:04)

co si myslite?Je depresia sposobena urcitym nam neriesitelnym problemom, ktory treba najst vyriesit a bude dobre? Alebo je to ozaj nejaka porucha v mozgu alebo kde, ktora spôsobi, ze sa nam zda vsetko problemove. Lebo viem, ze lieky mi pomahaju, ale nechcem byt stale na liekoch. dakujem

eva (Pá, 27. 4. 2007 - 11:04)

co si myslite?Je depresia sposobena urcitym nam neriesitelnym problemom, ktory treba najst vyriesit a bude dobre? Alebo je to ozaj nejaka porucha v mozgu alebo kde, ktora spôsobi, ze sa nam zda vsetko problemove. Lebo viem, ze lieky mi pomahaju, ale nechcem byt stale na liekoch. dakujem

eva (Pá, 27. 4. 2007 - 11:04)

Ahojte ja som uzivala Cipralex pol roka a citila som sa fajn, potom som ho vysadila a ale po pol roku som sa zase dostala do depiek, tak som ho uzivala zase pol roka, opat bolo dobre, teraz ho neuzivam a zas zacinam blbnut.

Bara (Čt, 26. 4. 2007 - 14:04)

Ahoj Zuzo, diky za odpoved. Ja doufam, ze uz to bude jen lepsi a lepsi. Mozna, ze 6 tydnu je jeste malo. Nejvetsi problemy mam asi s cestovanim a vzhledem k tomu, ze porad musim nekam jezdit je to blby.
Jak casto a kolik si das treba vina, ze je to v pohode ? A prosim te, az te ted nebo hned zezacatku ? Diky moc za odpoved.

Ar-T (St, 25. 4. 2007 - 08:04)

Cipralex 10mg v 7:00 ráno + Neurol SR 0,5 ve 22:00 = déle jak dva měsíce tato kombinace = a je to proma, před Cipralexem jsem měl Citalec, ale ten jen zklidní a utlumí = úplně oříznul empatii, Cipralex jak jsem na něj přešel mě "nastartoval" zpátky... (jo přes den mám u sebe "jen" neurol 0,25 = zabírá tak za 10-15 min., ale většinu dnů ho nepotřebuji = Cipralex stačí). Neurol SR večer zabere tak za hodinu a spinkám až do rána = konec nocím s otevřenýma očima a zmatkům v hlavě.
Všem držím palce, ať je vám pěkně a ahoj :o)

Zuza (Út, 24. 4. 2007 - 22:04)

ahoj, cipralex beru asi 5 měsíců, nepomohl hned, až po pár týdnech. Teď je mi dobře, jen mě v noci trápí můry, ale je to lepší, něž když jsem nespávala vůbec. Občas si dám skleničku a nic se neděje.

Návštěvník (Út, 24. 4. 2007 - 15:04)

Ahoj, beru Cipralex 6. tyden a je mi konecne o neco lip. Zacatek byl silenej.
Jen mam strach si dat treba vino. Mate s tim nekdo zkusenosti ? Diky. A s tim spanim to nechapu, ja bych spala porad.

Mark (Pá, 20. 4. 2007 - 07:04)

Ahoj lidi ja ho beru teprve chvili, ale je mi mnohem lepe, a je pravda, ze fakt stimuluje - usinam o 2. hodinne ranni, prubezne se budim, vstavam kolem 6. a pocely den jsem mnohem energictejsi nez driv, supa!

mili (Čt, 19. 4. 2007 - 22:04)

Ahooj,chtěla bych vám všem říct,že výchova dětí s depresemi se dá také zvládnou,ničeho se nebojte,já jsem toho důkaz,u mě nastali deprese až po porodu,nevěděla jsem co se to se mnou děje,ale vydržela jsem to 13 měsíců.abych mohla kojit,přestala jsem až malýmu bylo 13 měsíců a pak jsem se začala léčit,a zvládli jsme to také,ted beru 2 měsíce cipralex a je mě dobře,takže já nevidím problém,proč by to s depresemi nešlo,ale mimochodem,myslím si že hodně maminek má deprese,takže se nbeojte vychovávat děti a otěhotnět,zvládnete to já jsem to taky zvládla,přeji vám to

Reklama

Přidat komentář