Reklama

TAJEMNO - Paranormální jevy.

Pavel (Pá, 21. 7. 2017 - 06:07)

přemýšlí o životě a...něčemu nemusíš věřit,aby to fungovalo.Např.pokud na tebe bude působit mág,je to jedno.Samozřejmně,pokud něčemu věříme,fungují určité věci lépe.Pokud o tom někdo pochybuje,nedostal se od teorie k praxi.

mnoho lidí (Čt, 20. 7. 2017 - 22:07)

přemýšlí o životě a kladou si otázky,na které se nedá jednoznačně odpovědět,je Bůh?Je Satan?Existuje černá a bílá magie?Mohu někoho pohledem zabít?Mohu mluvit s někým kdo zemře?Prostě tohle jsou otázky ,které si stále do kola lidé kladou,je pravdou,že se na ně nedá jednoznačně odpovědět,protože odpověď je věcí názoru a tím je většinou víra v něco,buď člověk věří,v určitou věc,nebo ne a vše se potom odehrává v duchu víry,či nevíry,někdo na všechny tyto otázky odpoví ano a druhý ne....je to jen o tom,čemu věříte...

jojko... (Út, 18. 7. 2017 - 00:07)

pravda,ale jen číst vůbec...praxe je důležitá. Nejdřív chcípni, a potom mluv!

Pavel (Po, 17. 7. 2017 - 23:07)

jistě,že se bavíme o...pravda,ale jen číst vůbec nestačí.Znám řadu lidí,kteří znají různé texty zpaměti,ale praxe žádná.A to je k ničemu.

jo (Po, 17. 7. 2017 - 22:07)

je to mateřská školka,ale...jistě,že se bavíme o začátku,je tam dost odpovědí,je to sice stará literatura ,ale to na tom nic neubírá,nedávno jsem si jí koupil v atiku,za 2O Kč a rád si jí po letech přečetl i když už léta čtu daleko složitější věci

jistě,ale tak p (Po, 17. 7. 2017 - 13:07)

je život,po životě,každý...je to mateřská školka,ale jako začátek snad ano.

pěkná knížka (Po, 17. 7. 2017 - 00:07)

je život,po životě,každý si o ní může udělat svůj úsudek

lopez (Po, 17. 7. 2017 - 00:07)

Těžko říct, jakýsi řád...já tu knihu nepsal,jen jsem to tu dal do placu

Shogun (St, 5. 7. 2017 - 15:07)

jednou jsem četl v jedné...Myslíš jako že místo skutečnýho žití si jen přehráváme minulost a podléháme iluzi, že žijeme doopravdy? Zajímavá magořina... a proč by to tak mělo být? Řekni mi, jakej by v tom byl rozdíl? Všechny pocity jsou opravdový, jen to "není doopravdy"? ... Když jsou všechny pocity opravdový, tak JE to doopravdy!

Já si nemyslím, že je ve vesmíru naprostý řád. Naopak si spíš myslím, že je v něm pořádnej bordel, a kupodivu právě díky němu je tu život.
Takže já (a spousta dalších lidí) tuto víru popírám. Proč se tedy svět nezhroutil?

Charon (St, 5. 7. 2017 - 06:07)

jednou jsem četl v jedné...Těžko říct, jakýsi řád nalézáme, otázkou je, do jaké míry jsme schopni ten řád poznat. V osud, jakožto nějaké boží předurčení k vyššímu cíli nevěřím - i když osud - fatalismus může být jen teologická či moralistická interpretace determinismu, ale to patří spíš na vedlejší diskuzi.
Náhodou byl možná Velký třesk, jakási prakulička se kdysi roztrhla a pak už vše běží na volnoběh, popř. autopilota :-) Jako když se cvrnkne do dominové řady.

.M. (Út, 4. 7. 2017 - 23:07)

experiment-ve školce dostalo pár dětí fotografie pouze vysloveně škaredých lidí cílem bylo,aby dítě vybralo někoho hezkého,když dítě nemělo na výběr z hezkých tváří,každé to dítě tvrdilo,že jsou všichni hezcí,zajímavééééééééé

lopez (Út, 4. 7. 2017 - 23:07)

Ano, ale je třeba vědět,...jednou jsem četl v jedné knize,že už vlastně nežijeme,že relativní pojem času,už je vlastně naše momentální minulost a jsme tu ,už jen jako její odraz a nic není opravdové,ucelenější poznání vlastně nexistuje,protože je úhlem pohledu,zda je to ucelené či chaotické,jediným pevným bodem je prý víra v to,že je ve vesmíru naprostý řád a ,že se nic nemůže odchýlit,ani o milimetr a že je vše již dané a s naprostou vesmírnou přesností předurčené

Charon (Ne, 2. 7. 2017 - 06:07)

není,černé,ani bílé,nic...Ano, ale je třeba vědět, proč je ten úhel jiný a která vlastnost se zrovna změní. Jinak by bylo nemožné jakékoliv ucelenější poznání.

nic (So, 1. 7. 2017 - 23:07)

není,černé,ani bílé,nic hezké,ani ošklivé,nic moudré,ani hloupé atd...vše je jen úhel pohledu a i ten je každou vteřinou jiný..

Pavel (Út, 27. 6. 2017 - 13:06)

Přirozený sklon k...KAŽDÝ BLÁZEN VŽDY ODSUZOVAL OSTATNÍ Z BLÁZNOVSTVÍ.NIC NOVÉHO VID RR.

astrologie (Út, 27. 6. 2017 - 13:06)

Tak třeba astrologie mi...funguje,ovšem ne ta z časopisů...a hlavně musí člověk přemýšlet,a brát to s otazníkem,jako vše.

Charon (Út, 27. 6. 2017 - 06:06)

Přirozený sklon k...Tak třeba astrologie mi vždycky přišla jako kryptonáboženství - Boha akorát vyměníš za hvězdy a planety. Vesmír náš život samozřejmě ovlivňuje (viz učivo fyziky a zeměpisu), ale ne takhle. Ćlověk asi zkrátka potřebuje něčemu věřit, na něco se v nejistém světě upnout, mít nějaký kompas a někam patřit. Satana bych za tím nehledal.

Karel (Út, 27. 6. 2017 - 06:06)

Přirozený sklon k...By mně zajímalo jaký z toho má hříbek Satan prospěch když neexistuje žádná duše a Bůh nakonec vzkřísí pouze pár "svědků". Něco mi v tom tak nějak nesedí. :-D

Shogun (Út, 27. 6. 2017 - 01:06)

Přirozený sklon k...To je přesně ten jehovistickej styl: nic nečíst kromě pečlivě prověřené "literatury", o ničem nepochybovat, po ničem nepátrat, jenom se modlit a být zahrabanej v bibli. Takhle si představujete vzdělávání. Proto taky nejste nic víc šedé myši, který umí akorát otravovat lidi po bytech a po kterých se každej ožene novinama.

Ve skutečnosti to přirovnání jehovistů k myším je velkou urážkou těchto zajímavých zvířátek. Myška se naopak zajímá o poznávání nových zákoutí a substancí, protože ví, že bez přirozené zvědavosti a touhy odhalovat tajemství by nepřežila, nebo by to daleko nedotáhla. Jenže vy nejenže nudu provozujete - vy se ji vehementně pokoušíte cpát i ostatním.

Takže ti říkám asi posté: NESKUTEČNĚ TU OTRAVUJEŠ!!

Ano, (Po, 26. 6. 2017 - 21:06)

Přirozený sklon k...smysl to fakt dává,ale třeba se o to můžeme zajímat,ale při modlení říkat,že jsme s Bohem a všechno zlé at jde od nás pryč a pak Satan musí ustoupit.Ono úplně všechno má i svou temnou stránku.

Reklama

Přidat komentář